|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.1.2009 18:43:01   
gracija
Jao Tasho,bas ste se namucili ovih dana.user posted image Ali eto dobro je to bar da se zna sta je djetetu i da ne pije antibiotik ako mu vec ne treba.Ja licno ne znam nista na temu bronhitis,ali ako nesto nadjem na netu-javljam na temu koju si otvorila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.1.2009 18:44:01   
Anoniman
Hvala!

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
20.1.2009 19:12:28   
Jeca*
Izvini ako se previše mešam, ali moja preporuka ti je da se onda nakon svega ovoga što si preživela ovih dana, ako se ispostavi da je ovaj dr u pravu, možda ubuduće opredeliš samo za njega. Jer poznata je ona "100 babica, kilavo dete" i tačno je to da kada bi ga vodila sada još kod 5 lekara, svako bi izneo malo drugačije mišljenje, ako ne i potpuno drugačije. To je najčešći problem sa lekarima. No, sad je najvažnije da Lukica ozdravi i da se potpuno oporavi, a nadamo se da idući put neće biti...bar ne u bliskoj budućnosti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.1.2009 0:07:18   
Anoniman
Ma ti si potpuno u pravu. Cela ova situacija je nastala jer dr Bulatović nije bio tu taj dan kada se Luka razboleo. Inače, nemam običaj da ga vodim razno - raznim lekarima.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
21.1.2009 7:36:39   
Lu
Jeste se napatili,jadničak mali, tolike terapije...
Ovo samo dokazuje da se nemožemo ni liječnicima tek tako prepustiti u ruke i nadati se najboljem,nažalostuser posted image
Ali nek se sve završilo,neka je Luka dobro odma će i mamika biti dobrouser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.6.2009 21:23:49   
Lu
Koliko treba vremena da se rastopi čepić u guzi,da li slučajno znateuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.6.2009 21:24:40   
Lu
Jel se smije stavljati sirće na čelouser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
12.6.2009 22:20:11   
Lu
Valjda nije bilo nikoga da mi odgovoriuser posted image
Sad mu je spala temperatura,valjda je djelovao čepić...pitala sam zato što se ukakio 10-ak min. nakon što sam mu stavila čepić u guzu.


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 3:40:28   
Lu
Počeo je da se trese, ohladio je sav ali nije imao visoku temperatutru 37,3 ja sam ga utoplila i onda je dobio temp. 38,8 stavila sam mu čepić u guzu i sad pada temperatura a tijelo je vrućeuser posted image
O Bože samo da svaneuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 8:54:06   
Anoniman
lu, draga, ja tek sada vidim. Problem je što se Zdravlje deteta ne izbacuje u Aktivnim debatama nego sam u poslednjim porukama. UF BAŠ SAM SADA BESNA!!!!

Ne znam draga koliko treba čepiću da se rastopi. Ja ih ne koristim već jako dugo. Ali kažu da čepić deluje mnogo brže nego sirupi, a sirup kod Luke deluje za nekih 30-45 min.

Kako ste od jutros?

Mislim da sme sirće sme čelo. Ja uvek kada stavljam obloge, onda razblažim alkohol sa vodom pa to stavljam, jer alkohol "izlapi" (jel se ako kaže?) , sve u svemu, ako sam ja dobro shvatila brže oslobađa temperaturu? Ali sada se setih za onaj Rokov osip, to beše na alkohol?

Drži se draga, i javi se. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 9:00:53   
Sneža
Lu nadam se da je temperaturica spalauser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 9:09:21   
Lilly*
Svi cepici sto se stave u guzu deluju kao (blagi) klistir user posted image
Nadam se da ste bolje jutros.
Smeju oblozi sa sircetom ili alkoholom- razblazeno naravno, i na celo telo i na celo, samo pazis da ne curi slucajno u okiceuser posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 9:12:04   
mihi
Najviše me psihički uništi tempertura to i dok je Luka bio mali i sad sa MIlošem. Luki je jednom trajala 7 dana ja sam odlepila skroz.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 11:52:12   
Lu
Nema više temperaturu ali sam mu ipak jutros počela davati brufen,pošto paracetamol nije pomogao ništauser posted image
Tražila sam br ufen a dali su mi daisy sirup,mao sam čitala a i pitala u ljekarnoj i iskustva su pozitivna.
Mame ga hvale ka antipiretik ali i kod upale grla.
Jel imate vi iskustva s njimuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 11:59:20   
Sneža
Luuser posted image super sto nema vise temp.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 12:03:28   
Lu
Hvala ti Sneža,nadam se samo da neće opet noćas da dobije,što kaže Mihi iscrpi me to psihički stalno mislim o tome user posted image
Ma dobro je on jede uglavnom,grlo nije crveno pa valjda će biti boljeuser posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 14:13:46   
mihi
A kakav je to sirup Lu toga kod nas nema. Oprezno sa brufenom drži se uputstva i doziranja jer on može da ošteti sluznicu želudca, meni je Luka jednom imao crnu stolicu a pio je Brufen, rekli su da je od toga, ali njemu Paracetamol ne pomaže. A Miloš mi lepo reaguje na Eferalgan za sada. Mi se mame više uplašimo nego što su oni stvarno bolesni.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 15:08:46   
Lu
Ja sam pogrešno napisala sirup se zove dalzy - ibuprofen,proizvođač Abbott,Italija.
Kakav je ustvari taj Brufen,eto to kod nas nema pa mi dali ovu zamjenuuser posted image
Ne znam kako dalje,još sat ima do sirupa a već ima 38 temperaturu.user posted image
Daje se na 6 sati.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 15:11:52   
Jeca*
Ibuprofen je zamena za Brufen. Ne brini, isto je. Da li znaš uzrok temperature? Ne vredi da mu obaras, ako kazes da nije grlo, sta je onda? Molim te vodi ga na pregled. Neka mu uzmu briseve, pogledaju grlo, poslusaju pluca. Bas sam se zabrinula. Tek sad vidim ovaj post user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 15:13:32   
Jeca*
E da, pedijatri cepice preporucuju kao poslednju opciju. Nemoj ih mnogo koristiti. Sipaj u činiju sirće i malo vode, natopi čarapice, iscedi ih i obuj mu ih, a onda umotaj nogice u peškir. što zbog posteljine. što da mu ne bi bile hladne čarapice. To obara temp zaista. Ne znam ima li svrhe na čelu user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 15:16:39   
prolece
brufen ti je u osnovi ibuprofen, to ti je isti lek samo se ime razlikuje od proizvodjača do proizvodjača. deci se daje samo kad paracetamol ne pomaže, lek nije nimalo naivan. trudnice smeju da ga piju samo u drugom trimestru i to po preporuci lekara, jer u prvom i poslednjem šteti bebi, ne smeju ga piti ni osobe sa problemima sa želucem, jer pojačava kiselinu i šteti sluzokoži. a po lokalnim DZ ga prepisuju i šakom i kapom.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 15:16:47   
Lu
Ma on je prehlađen,nosić curi i kašlje pomalo,ali nije mu crveno grlo tako je bilo isto zadnji put kad sam ga odvela i kaže viroza,daj mu paracetamol,čepići po potrebi i sirup protiv kašlja,bisolex...
Ja ga sad nemam gdje odvesti osim u hitnu a odande će me uputiti ubolnicu u drugi grad gdje će ga,pošto je vikend,htjeti ostaviti do ponedjeljka kada će mu tek raditi nalaze,vjeruj mi znam šta pričam tako da mi je to ona zadnja opcijauser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 15:20:10   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

E da, pedijatri cepice preporucuju kao poslednju opciju. Nemoj ih mnogo koristiti. Sipaj u činiju sirće i malo vode, natopi čarapice, iscedi ih i obuj mu ih, a onda umotaj nogice u peškir. što zbog posteljine. što da mu ne bi bile hladne čarapice. To obara temp zaista. Ne znam ima li svrhe na čelu user posted image

Tako i radim iako sam bila protiv sirćeta i alkoholauser posted image
Čepić je zadnji to znam pogotovo voltaren,samo sam mu noćas stavila čepić jer je bilo skoro 39.
Nekako ćemo izdržati do 4 kada će popiti opet sirup,sad ću mu staviti obloge na tabane.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 15:23:19   
Jeca*
Izvini, ja to iz najbolje namere. Bas mi je zao, javljaj kako mu je, a ja drzim palceve da mu sto pre spadne temp i ostane takva.
Breufen na 6h, strogo prati upustvo. I ja ga dajem Luki po potrebi, jer na paracetamol ne reaguje
Ali pokusaj prvo ovo sa carapicama i sircem i pokusaj ono sto su pisali sa tusiranjem. I naravno, razgoliti ga, ma koliko da ga trese groznica ne utopljavaj ga.
Srećno!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Temperatura (sirup i čepići)
13.6.2009 15:34:25   
prolece
moguće je draga i da jeste viroza, tako je bilo i sa mojom ćerkom pre 2 nedelje, kašljucala je pa je krenulo, da se spušta i prepišu joj inhalacije Spalmotilom 3 puta dnevno( pošto je već imala upalu pluća i bronhitis i upalu oba uva istovremeno prošle godine u ovo vreme,bili smo 10 dana u bolnici.), pa je ta viroza prešla i na mene i mm pre nedelju dana, ja još uvek kašljem kao konj, toliko da mi pucaju kapilari u nosu, a njoj su inhalacije smanjili na 2 puta dnevno.
bolje ti pozovi nekog dr, da se posavetuješ. 

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here