|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Testiranje prvaka
28.2.2015 18:18:22   
veselicaa
Da Serpice,uglavnom znam koja im pitanja postavljaju,prepricala mi rodjaka.Nije lose to da se vidi iz decjeg ugla kako ona vide svoj zivot,mada mogu da zamislim sta deca sve odgovaraju user posted image .Secam se pomame koja vlada kada se ti testovi priblize,ljudi trce na sve strane da saznaju koja su pitanja,a meni je to smesno user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Testiranje prvaka
21.5.2015 15:49:48   
mila83
Evo kako je to kod nas izgledalo. Prvo je bila kod psihologa, resavala je neke testove tipa da slozi neke slike na pravo mesto.ako nadjem nesto na netu sto lici na to,postavicu. Ne izgleda nimalo jednostavno, ja sam mislila da ona to nece moci, bar ne brzo.Bila sam unutra,samo sam posmatrala.i morala je da crta modele oblika koje je psiholog trazio od nje.
Kod pedagoga je isla sama, rekla mi je da je nesto citala, brojala,sabirala, pokazivala boje, skakutala, pa onda da li zna levo desno,pored, ispod,gore,dole... i tako...
ako se jos nesto setim, pisem.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Testiranje prvaka
21.5.2015 15:57:37   
mila83
http://www.igrice-tigrice.com/mozgalice/test-inteligencije-mensa/

evo nasla sam, slicno tome, naravno ne sve kao u ovoj igrici, znaci dete da nadje logicki sta nedostaje,odnosno koji je logicni sled, sta nedostaje.ima nekih bas identicnih. Ali nije tesko kao sto izgleda. Mima je sve resila osim jednog tamo,predposlednjeg, nije prvi put pokazala pravo resenjem kada je pitao jesi li sigurna,ispravila se, ali nije hteo da joj prizna odgovor. Svejedno,suepr je uradila ! ! !

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Testiranje prvaka
22.5.2015 1:29:34   
choopa choops
Ja nemam pojma šta je mojoj ćeri bilo na testitranju kad se upisivala?! user posted image Niti sam je ja pitala, niti mi je iko išta rekao...Je l' vi to svi dobijate ili samo na zahtjev? Kod nas dobiju oni (učenici) na kraju osnovne škole crteže sa testiranja i to je to. Bude baš slatko, i ja sam dobila svoj crtež (policijiskog automobila user posted image ), ali tata mi ga je slučajno uništio. Bila sam bijesna na njega jako user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Testiranje prvaka
22.5.2015 9:56:57   
mila83
Chupo,nista ja nisam dobila, kod psihologa sam bila unutra sa njom,sedela i cutala i videla sta je radila, a za razgovor kod pedagoga mi je M sama ispricala. E sad,da li nesto dobijamo pred polazak u skolu, ne znam.Skola mora imati evidenciju i sve te rezultate u svojoj arhivi,ne znam da li su duzni i roditeljima dati neku informaciju o detetu i rezultatu testova, ili mi to sami moramo trazitiuser posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Testiranje prvaka
22.5.2015 15:08:30   
choopa choops
A ja sam pomislila da vam kažu šta su radili, jer kod nas roditelj ne ulazi sa djetetom ni kod psihologa ni kod pedagoga. (Jedino kod logopeda). Zapravo sad razmišljam, oni pri upisu u prvi razred imaju pregled samo kod pedagoga, a ovo ostalo je bio sistematski između 3-4-te godineuser posted image Sve sam pobrkala.
Uglavnom, nemam pojma šta rade na upisu u pkolu, znam samo da crtaju i da traje 10-ak minuta.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Testiranje prvaka
22.5.2015 15:15:45   
mila83
Imala je M posebno kompletan sistematski pregled,nekih mesec dana pred ovo testiranje,vakcinisanje i onda je dobila potvrdu da moze biti upisana u skolu.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Testiranje prvaka
16.7.2015 13:52:35   
vikiveki
Kod nas testira samo pedagog,i mi ne ulazimo sa decom tamo,već kada oni završe testiranje,pozovu nas unutra i još malo sa nama popričaju,onda nas pitaju imaju li deca neke posebne želje sa kim bi hteli da idu u razred.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Testiranje prvaka
16.7.2015 13:57:40   
mila83
Kod nas to ga nema.Ja sam bila kod psihologa sa njom,cutala dok je ona radila testove,na kraju mi je samo rekao da je visoko inteligentnauser posted image i da nece imati problema u skoli, da ne bi trebalo,da je vrlo bistra i brzo razmislja ali mozda malo nesigurna. A kod pedagoga je usla sama i nista mi nisu rekli posle toga.Kod nas nema ispunjavanja zelja ko sa kim itd,jos ja i poznajem obe osobe koje su je testirale.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Testiranje prvaka
16.7.2015 14:07:42   
aleksandrici
I meni nisu dozvolili da kod pedagofga udjemo zajedno.Rekli su da je sposobna za polazak u prvi razred.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Testiranje prvaka
16.7.2015 14:09:08   
vikiveki
Kod nas ništa ne pričaju za dete,samo kada roditelji uđu ,oni tj. pedagog nam postavlja neka pitanja o porodici i to je to.A pitaju nas da li dete ima nekog druga sa kojim bi jako volela da ide u školu,pa ako se žele poklope običnu i budu u istom razredu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Testiranje prvaka
16.7.2015 14:15:10   
mila83
Ja mislim da kod nas gledaju po vaspitackim grupama,ko je odakle dosao pa kada sastavljaju decu po razredima,da to ima veze.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Testiranje prvaka
16.7.2015 14:17:59   
Bibilib
I Marko je kod pedagoga bio sam,dok je on pricao sa njom i resavao zadatke ja sam popunjavala neki obrazac o porodici i kada su me pozvali usla sam kod njih,zena mi je rekla da je spreman za prvi razred,pametan je i lepo razmislja a odusevilo je to sto je sve bojeve znao kao i sabiranje i oduzimanje...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Testiranje prvaka
16.7.2015 14:22:20   
vikiveki
Koliko ja znam tj.koliko sam čula i od drugih roditelja,kod nas uopšte ne komentarišu da li je i šta dete znalo,samo kažu da je spremno za 1. razred.Naravno, to sve zavisi od pedagoga ili osobe koja testira dete.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Testiranje prvaka
16.7.2015 14:24:12   
mila83
Verujem da je tako.Ja poznajem psihologa,nisam ga nista pitala ali mi je rekao,verovatno zato sto se znamo.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Testiranje prvaka
16.7.2015 14:27:48   
Bibilib
I meni je ovde sama zena rekla da je znao sve sto ga je pitala...cim sam usla kod njih.

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Testiranje prvaka
16.7.2015 14:28:49   
vikiveki
Moguće Mila,sticajem okolnosti i ja sam na praksi kada sam bila na fakultetu,testirala prvake i sećam se da nam je pedagog,starija žena,rekla da roditeljima ne bi trebali ni da hvalimo ni da kudimo dečija postignuća,jer i u jednom i u drugom slučaju je to mač sa dve oštrice,i da roditelji ne bi trebalo da budu prisutni jer većina dece u njihovom prisustvu budu uplašena,u smislu kako će im roditelji reagovati ako nešto pogreše.Videla sam i doživela i sama,da su deca znatno opuštenija kada roditelji izađu,a pedagog kroz igru uspostavi brzo normalan odnos sa detetom

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Testiranje prvaka
16.7.2015 14:37:16   
mila83
I ja to mislim Viki.da je bolje tako,jer ce i u skoli biti bez roditelja.Kod nas su svi roditelji ulazili kod psihologa i isto smo resavali neki upitnik tamo i cutali dok dete ne zavrsi testiranje. a ne treba govoriti rezultat,iako nas to sve kopka.ja imam velika ocekivanja od Milice,bez obzira sto mi je on to rekao,jer znam kakvu pametnicu sam rodila.user posted image ali je necu nista forsirati ni pritiskati,kao sto ni mene moja majka nije,to je normalno.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Testiranje prvaka
16.7.2015 14:40:44   
vikiveki
Da,ja sam mislila da su ta testiranja svuda ista,ali čitajući prethodne postove uvidela sam da se dosta razlikuju...jer koliko sam videla negde deca idu i kod psihologa i kod pedagoga na testiranje,što kod nas u školi nije slučaj,iako imamo i psihologa i pedagogauser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Testiranje prvaka
16.7.2015 21:49:04   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Kod nas testira samo pedagog,i mi ne ulazimo sa decom tamo,već kada oni završe testiranje,pozovu nas unutra i još malo sa nama popričaju,onda nas pitaju imaju li deca neke posebne želje sa kim bi hteli da idu u razred.

E ovako je i kod nas bilo.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Testiranje prvaka
26.5.2016 22:54:49   
Anarunika
Evo da oživim temu pošto je trenutno aktuelna za predškolce. Arči je obavio testiranje prošle nedelje. Mislila sam da se tome malo ozbiljnije pristupa da se malo više porazgovara sa psihologom posle testiranja ali ne.
Prvo smo zajedno bili unutra, psiholog je mene ispitala neke stvari o Arunu,kakav je sa moje tačke gledište, neke njegove karakteristične crte,kakav je u nekim određenim situacijama itd. Onda sam ja izašla napolje a on je ostao da radi test tj. da gleda one sličice i da ih crta i tako...to je trajalo još nekih 20-ak minuta i bilo je gotovo. Psiholig je rekla da je ok,da je saradljiv ,da lepo sasluša pitanja i to je to.
Ne znam, mislila sam da je to sve malo detaljnije, čini mi se opet kao čista administracija a opet možda zavisi od psihologa do psihologa tj. pedagoga.


Vidim da se u nekim školama ide i kod pedagoga i kod psihologa. Kad sam to rekla mužu on se zbunio ,nije čak ni znao da u školi postoji pedagog.Misli pa svi smo tamo pedagozi , kakav sad poseban pedagogh.
Aruna je ispitavala samo psihologinica npr. Mlada neka. I jedino me je pitala šta mislim kakav bi učitelj više odgovarao Arunu.

I znate li vi šta radi pedagog a šta psiholog na testiranju? KO može da mi objasni user posted image

< Poruku je uredio Anarunika -- 26.5.2016 23:00:07 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Testiranje prvaka
26.5.2016 23:03:43   
mila83
Meni je logicno da postoji i procena psihologa i pedagoga,ipak su te dve razlicite a povezane oblasti..Jesmo svi pedagozi,kao nastavnici jel,ali pedagog kao pedagog ima uze oblasti "ocenjivanja"spremnosti i zrelosti deteta za polazak u skolu..Ja sam pisala ranije kako je moja M prosle godine u maju imala testiranje za upis u skolu,i meni je to recimo bilo ok,sta su ih pitali.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Testiranje prvaka
27.5.2016 0:08:23   
choopa choops
Pa kod nas je zovu pedagog, e da li je ona i psiholog ja ne znam user posted image Nisam o tome ni razmišljala. Ai žena ima iskustva preko 30 godina u radu sa djecom u školi, tako da mislim da je bolja ona u procjeni od ne znam kakvog psihologa.
Pisala sam već, kod nas na tom pregledu dijete uđe samo kod pedagoga, crta, piše i priča sa njom, a kasnije ulazi roditelj na razgovor. Dok je dijete unutra na tom ispitivanju, roditelj napolju ispunjava nekakav upitnik koji kasnije predaje unutra.
Inače, kod nas je u uzrastu između 3 i 4g života pbavezan sistematski pregled, koji uključuje pregled logopeda i psihologa, pa kapiram da ako se tada pokaže nekakav problem, da se to više provjerava prilikom upisa u školu. I obrnuto, ako pedagog primjeti nekakv problem na upisu, šalje dijete na daljnja testiranja.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Testiranje prvaka
27.5.2016 8:06:46   
mila83
To mi je isto ok,pogotovo ta konsultacija oko 4.godine,ipak se roditelju moze skrenuti paznja na neke stvari.Kod nas bude tih sistematskih svake godine,ali se to samo odradjuje nazalost...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Testiranje prvaka
27.5.2016 10:30:47   
Anarunika
Logoped kod koga je Arči bio sad na sistematskom u DZ je pričala samnom a ne sa Arunom. Kao da je mene ispitivala znam li da govorim. Baš sam mislila da će se malo više pozabaviti sa njim. Apsolutno ništa ga nije pitala user posted image čista formalnost

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here