|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dadilja & baka-deka servis
12.5.2011 10:01:25   
Anoniman
A da, sad tek čitam da ste vi sve belograđanke user posted image Mogu da zamislim kolike su tarife kod vas?! Ovde je neki standard kućnog čuvanja jednog deteta 100-150Eur. Mada sa našim primanjima i to je momačka tarifa (i plate su "povoljnije" u SU nego u BG user posted image )

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 201
   RE: Dadilja & baka-deka servis
12.5.2011 10:07:14   
minavb
Zavisdi gde radis. Ja i moje kolege u svakom gradu imamo istu platu user posted image  Pisali smo o tome mnogo puta, da ne sirimo pricu. Ovde dadilja kosta od 240evrica pa na vise. Jedna nam je trazila 400.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Dadilja & baka-deka servis
12.5.2011 10:07:57   
*Alexx*
Bogami, meni ni jedna nije tražila 240 evrića. Sve su bile okruglo na 300. user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Dadilja & baka-deka servis
12.5.2011 10:13:01   
Anoniman
Da ne skrećemo sa teme, da naglasim da je to 1/3 moje plate(VSS kod privatnika user posted image ), a imamo i kredit za auto (o pelenama, režiji, garderobici, hrani, da i ne pričam!). Mada, kod nas su državne jaslice 7500din!!!!!!

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 204
   RE: Dadilja & baka-deka servis
12.5.2011 12:28:16   
Anoniman
Evo, upravo mi se javila ova "otpuštena" (mada još neobaveštena user posted image ) da će biti sprečena da čuva kllince par nedelja!!! Taman ja Mićka od ponedeljka kod ove moje Bosanke i mirna Bačka! Uf, koliko me to raduje, toliko sam nervozna - samo da mu bude bolje sa njom

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Dadilja & baka-deka servis
16.5.2011 13:21:25   
Anoniman
Samo ja aktivna na ovoj temi??? user posted image user posted image user posted image
Odneli ga kod nove žene i sad mi se javlja, sve je super, odlično je jeo, nešto malko plakao u početku - šteta što nisu uspeli malo napolje zbog kiše.... Jedino su malo na muku uspeli da ga uspavaju, ali sad sam dobila poruku i da džonja, pa se nadam da mu je dobro user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 206
   RE: Dadilja & baka-deka servis
16.5.2011 13:23:56   
*Alexx*
Nina, oni tako mali se mnogo lakše navikavaju na promene, nemoj ništa da se sekiraš. Plaču uvek u početku, i smire se vrlo brzo. Mene moj sad ispraća na vrata, i zatvara vrata za mnom user posted image  

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Dadilja & baka-deka servis
8.7.2011 9:07:06   
Mala Loojka
Moram da napisem :)
Sve cesce po Tasu vidjam mame koje dodju nafrakane u park, stikle, suknjice, i td, sednu na klupu, cackaju telefon ili citaju nesto, a dete se igra sa dadiljom... Hm, meni je to malo jadno... Pa ako si vec slobodna, i ako si dosla, ap posveti se malo tom detetu je**m mu mater... I onako ceo dan sa dadiljom, jos i posle tvog posla... Misliiiiiiiim...

P.S. Nemam ja nista protiv stikli i nafrakanosti, ali, posveti se detetu user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Dadilja & baka-deka servis
8.7.2011 9:47:35   
Anoniman
user posted image istina...
Evo bila par dana na bolovanju sa Mišom, a juče ga malo izvela u park i svašta videla... Babe izvele svoje unuke u park (radni dan) i sele babe pa toroču na klupi, a tamo dve mamice sa malim bebicama u kolicima uspavale svoje bebirone, pa zabavljaju ovu dečicu i paze da se ne povrede (da naglasim da su klinci uglavnom bili do 3 godine) user posted image E sad, za neke znam da su im baš unuci, a neke su verovatno dadilje, ali tolika bezobzirnost user posted image Ja sa ovog mog oka ne skidam da se ne skrši, i znam pouzdano da moji svekijevci kad ga izvedu paze na njega svaki sekund (moja svekrva je bolesni paničar user posted image ) a u dadilju imam 100% poverenje. Ni jednom mi kući nije došao ni sa ogrebotinom... A ovo što sam juče videla... No comment

(odgovor članu Mala Loojka)
  Direktna veza do poruke: 209
   RE: Dadilja & baka-deka servis
8.7.2011 9:52:41   
Mala Loojka
Sad razmisljam, sta da nema ko da ga cuva, ja npr da radim za 300jura, i dadlja toliko da trazi, pa zasta da radim, da bi nju platila... Uzas... Ziveo baka servis xD Mada volela bih da ide u jasle sa god dana, jer ipak siu jasle jasle... A ovde kod mene ove jedne bas hvale :) Samo ne znam koja je cena...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Dadilja & baka-deka servis
8.7.2011 9:58:47   
Anoniman
Ja sam jako bila nezadovoljna privatnim jaslama (pisala dosta u ovoj temi user posted image ) pa ga ispisala, i bila u porodičnom savetovalištu-kažu: deca se socijalizuju tek od treće godine... I zaista, ako ih malo pogledate u ovom uzrastu-mi smo stalno okruženi klincima sličnog uzrasta, ali oni se uopšte ne igraju zajedno, svako za sebe user posted image Imamo jedan kafić u gradu koji je napravio divan park za klince i dečica su tu do 4 godine uzrasta, a osim ovih najvećih, svi ostali trče kao muve bez glave, svako na svoju stranu, padaju jedni preko drugih, sudaraju se, ma ne kontaju se ništa user posted image Tako da do 3. godine zabavište može da bude (po mom mišljenju) samo izvor klica i zaraza, a kasnije i grupa za socijalizaciju i učenje user posted image  

(odgovor članu Mala Loojka)
  Direktna veza do poruke: 211
   RE: Dadilja & baka-deka servis
8.7.2011 10:00:15   
LillyT
IZVORNA PORUKA: n i n a

znam pouzdano da moji svekijevci kad ga izvedu paze na njega svaki sekund (moja svekrva je bolesni paničar user posted image )



Ista priča i kod mene, ali ja nisam za to. Moja sveki više pazi moje dete nego ja. Naravno, nisam nepouzdani roditelj, ali smatram da ne treba da obložim celu kuću sunđerom zato što imam malo dete. I da, nervira me kod baba i deda što na svaku mogućnost pada ili udarca burno reaguju, aman ljudi, Lara se malo udarila, ma ništa skoro i odmah se okrenula ka nekome od nas, da zatraži podršku. Ja je iskulirala, rekla da nije ništa i da nastavi dalje, a babe i dede su već krenule da je uzmu (uz onaj poznati krik). Sigurno da neću da je pustim da se lupa na svaki minut, ali ne treba ni đipati na svaki pad. Nekada se više uplaši od njihove reakcije.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Dadilja & baka-deka servis
8.7.2011 10:07:21   
Mala Loojka

IZVORNA PORUKA: n i n a

Ja sam jako bila nezadovoljna privatnim jaslama (pisala dosta u ovoj temi user posted image ) pa ga ispisala, i bila u porodičnom savetovalištu-kažu: deca se socijalizuju tek od treće godine... I zaista, ako ih malo pogledate u ovom uzrastu-mi smo stalno okruženi klincima sličnog uzrasta, ali oni se uopšte ne igraju zajedno, svako za sebe user posted image Imamo jedan kafić u gradu koji je napravio divan park za klince i dečica su tu do 4 godine uzrasta, a osim ovih najvećih, svi ostali trče kao muve bez glave, svako na svoju stranu, padaju jedni preko drugih, sudaraju se, ma ne kontaju se ništa user posted image Tako da do 3. godine zabavište može da bude (po mom mišljenju) samo izvor klica i zaraza, a kasnije i grupa za socijalizaciju i učenje user posted image  

Slazem se u potpunosti!!! Ma nek ga keva cuva do 3. godine, pa cemo onda da vidimo :) I onako je keva mlada, sta joj fali user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Dadilja & baka-deka servis
8.7.2011 10:20:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Naravno, nisam nepouzdani roditelj, ali smatram da ne treba da obložim celu kuću sunđerom zato što imam malo dete. I da, nervira me kod baba i deda što na svaku mogućnost pada ili udarca burno reaguju .  Sigurno da neću da je pustim da se lupa na svaki minut, ali ne treba ni đipati na svaki pad. Nekada se više uplaši od njihove reakcije.



Potpisujem!!! user posted image Deda mm kad je bio mali, vezivao je jastuke na ćoškove po kući user posted image user posted image user posted image A moja sveki sve ruže htela da povadi iz dvorišta zbog Mihajla, ali zato joj nije palo na pamet da kerove izbaci u dvorište, nego još uvek spavaju u kuhinji u glavnoj kući user posted image Pa da, bolje da se Mićko najede kerećih dlaka, nego da se bocne na trn user posted image Inače, puštam ga stalno sa životinjama, ali brate nehigijena je nehigijena. Toliko dvorište, a tebi džukele (da,da-množina) borave po ceo dan unutra! I moja mama ima pse, ali nikad joj ni jedan nije prešao prag! Sticajem okolnosti, ni jedni ni drugi ga ne mogu čuvati stalno, već ga uzmu malo vikendom u šetnju... E za to mi baš drago što su tako lucnuti i pažljivi user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 214
   RE: Dadilja & baka-deka servis
8.7.2011 10:27:19   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: LillyT

I da, nervira me kod baba i deda što na svaku mogućnost pada ili udarca burno reaguju, aman ljudi, Lara se malo udarila, ma ništa skoro i odmah se okrenula ka nekome od nas, da zatraži podršku. Ja je iskulirala, rekla da nije ništa i da nastavi dalje, a babe i dede su već krenule da je uzmu (uz onaj poznati krik). Sigurno da neću da je pustim da se lupa na svaki minut, ali ne treba ni đipati na svaki pad. Nekada se više uplaši od njihove reakcije.



Da, da i da user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Dadilja & baka-deka servis
8.7.2011 20:51:06   
vukosava
Dede nemamo, babe su jako daleko a za jaslice treba da odvojim 1/5 plate sto je previse za sada. Tako da nista od toga do daljnjega.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Dadilja & baka-deka servis
9.7.2011 10:07:08   
bebać
Nina ja volim da čitam tvoje postove, svidjaš mi se kao osoba jakouser posted image user posted image user posted image

sorry na off

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Dadilja & baka-deka servis
9.7.2011 12:33:01   
Anoniman
Jao user posted image
user posted image user posted image user posted image
neko me i voli na ovom forumu user posted image

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 218
   RE: Dadilja & baka-deka servis
9.7.2011 14:21:27   
Anoniman
Ja sam vise za dadilju nego za bake, iako su divne. Ali bas zbog onoga sto je LillyT napisala. Nekad su i prepazljivi a mene posebno muci onaj deo sto ce uraditi sve ukljucujuci i sve moguce sto ne treba da bi dete jelo. Tako da cim pocnem da radim, pada dadilja. Znam da ce biti horor naci nekog dobrog, ali jos mi je rano da razmisljam o tom

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: Dadilja & baka-deka servis
9.7.2011 15:41:30   
Mala Loojka
Kod mene je kontra, koliko samo puta keva drekne na mene sto sam toliki paranoik oko malog...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Dadilja & baka-deka servis
13.7.2011 14:51:30   
Jele
Uroša čuvaju moji, pisala sam već, a baš sam razmišljala i o dadilji, jer ne verujem da će moći i Strahinju da čuvaju, tj. njih dvojicu zajedno. Ne znam, videću još sa njima, a moguće je da će se i svekijevci nuditi, ne znam šta da radim... Jedva sam uspela i sa svojima da se dogovorim oko REDOVNOG pranja ruku, ne diranja detetovih ruku posle radnje, bacanja đubreta, kijanja, itd., ne zna da li bih preživela još jedno ubeđivanje u normalne stvari.... Svekijevci su dosta opušteni, tačnije nije frka ako se jede istom kašikom, ono proba da li je vruće, obliže pa da detetu, da se pije iz iste šolje, da se hrani dvoje dece istim priborom (nije važno da li je jedno prehlađeno..) itd, stvari koje ja blago rečeno ne podnosim, tako da ne znam šta ću.... Moja mama preterano pazi, ali preterano, ali i to mi je mnogo bolje nego da je previše opuštena, ako već nema zlatne sredine. Kod svekrve je zaovina mala razbila arkadu o ivicu staklenog stola, znači moglo je i u oku da završi... Ne kažem, dese se stvari, ali moja mama uklanja ili obezbedi takve opasnosti, upravo da se ne bi desile. Svako dete padne, udari se, itd., ali ono što baš može biti opasno treba skloniti.
A što se dadilje tiče, ne znam, to zaista treba tražiti po preporuci... Moja mama je u penziji na početku tako čuvala decu, otimale su se žene o nju, bukvalno. Recimo, ona je naplaćivala 150 EUR.

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Dadilja & baka-deka servis
18.7.2011 16:06:51   
Anoniman
B&D samo u krajnjoj nuzdi, jer svi imamo svoj sistem koji oni sigurno nece postovati , a cine mi uslugu time sto cuvaju moje dete. Da ne bi doslo do rasprava, biram dadilju ili privatni vrtic.

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 222
   RE: Dadilja & baka-deka servis
18.7.2011 16:34:05   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: magiNS

B&D samo u krajnjoj nuzdi, jer svi imamo svoj sistem koji oni sigurno nece postovati , a cine mi uslugu time sto cuvaju moje dete. Da ne bi doslo do rasprava, biram dadilju ili privatni vrtic.


Potpuno se slažem user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Dadilja & baka-deka servis
2.9.2011 21:13:13   
majathegreat
Mi smo se upisali u vrtić (državni), bila sam na roditeljskom i sutradan smo se ispisali.user posted image
Živela baba!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Dadilja & baka-deka servis
2.9.2011 21:17:55   
minna
Jao ja pojma nemam vise, prvo je trebalo da ga cuva dadilja, pa onda ispade da ona ne moze, onda smo se iscimali da nadjemo mesto za jaslice, tako da ce verovatno u jaslice, ako uspe da se privikne, ako ne onda ce ipak dadilja, nadjoh jos neku u medjuvremenu. Moji rade i ne mogu da ga cuvaju.

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here