|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čime čistite nosić?
26.1.2010 19:39:02   
marince1
I meni je pedijatar ,ako i Jeci rekao da ne kristimo pumpice (ali rekao na m kad smo je vec kupili) nego da pustimo d on sam ''iskija'' visak

Ja nisam umela da ubrizgam fizioloski spricomuser posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Čime čistite nosić?
26.1.2010 19:43:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marince

I meni je pedijatar ,ako i Jeci rekao da ne kristimo pumpice (ali rekao na m kad smo je vec kupili) nego da pustimo d on sam ''iskija'' visak

Ja nisam umela da ubrizgam fizioloski spricomuser posted image


pa sta si radila marince?

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Čime čistite nosić?
26.1.2010 19:47:28   
Dora
Ja sam koristila tu pumpicu o kojoj Jeca govori, i u pravu je taj doktor ali sam je koristila po osećaju, tj. samo da izvučem ono što je već krenulo a beba ne zna da izbaci. Nikakvu silu u tome nisam primenjivala, tj. nisam vukla iz sve snage i na taj način bila mi je vrlo efikasna. Druga stvar je ta što nikad nisam koristila pumpicu tek onako, nego sam prvo uvek ubrizgavala špric fiziološkog u bebin nosić i to pod srednjim mlazom, tako da beba taj sekret proguta. Onda ono što je ostalo lako izađe kad se povuče u pumpicu.

Oti, nadam se da sam objasnila. Najveći problem u svemu tome je što bebu moraš snano držati i fiksirati joj glavu da joj ne povrediš nos kad se otimauser posted image Tu mi je uvek trebala pomoć, često i dvoje ljudi.

Fiziološki kupuješ u boci za infuziju, kupi špric i iglu reći će ti u apoteci. Sva ona manja pakovanja u bočice ignoriši, ovako je najbolje i najisplativije. Uvek drži iglu u tome i špric na igli i može tako da ti traje...

Da, kupi to već prvih dana bebinog života, nećeš odmah koristiti (tj. ako bude potrebe doktor će ti reći) ali nikad se ne zna...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Čime čistite nosić?
26.1.2010 19:48:03   
Anoniman
Meni je Maya dala neku chiccovu pumpicu za izvlacenje slinica, ali samo onih koje se vidi na vr' nosa, i koristila sam je prvih par meseci. Ima silikonski nastavak za male bebane, i jako je jednostavno koristiti, a funkcionise kao pipeta, stisnes, stavis u nos i pustis, pa se slinice zalepe. Jako, jako je blaga. Naravno, i fizioloski. Ja sam kupovala, i jos kupujem, onaj mali, sto ima nastavak, pa taj nastavak samo prislonim na nozdrvu i kanem, i gotova prica. Kasnije sam presla na stapice za usi, kad mu je porastao nosuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Čime čistite nosić?
26.1.2010 20:52:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Ja sam koristila tu pumpicu o kojoj Jeca govori, i u pravu je taj doktor ali sam je koristila po osećaju, tj. samo da izvučem ono što je već krenulo a beba ne zna da izbaci. Nikakvu silu u tome nisam primenjivala, tj. nisam vukla iz sve snage i na taj način bila mi je vrlo efikasna. Druga stvar je ta što nikad nisam koristila pumpicu tek onako, nego sam prvo uvek ubrizgavala špric fiziološkog u bebin nosić i to pod srednjim mlazom, tako da beba taj sekret proguta. Onda ono što je ostalo lako izađe kad se povuče u pumpicu.

Oti, nadam se da sam objasnila. Najveći problem u svemu tome je što bebu moraš snano držati i fiksirati joj glavu da joj ne povrediš nos kad se otimauser posted image Tu mi je uvek trebala pomoć, često i dvoje ljudi.

Fiziološki kupuješ u boci za infuziju, kupi špric i iglu reći će ti u apoteci. Sva ona manja pakovanja u bočice ignoriši, ovako je najbolje i najisplativije. Uvek drži iglu u tome i špric na igli i može tako da ti traje...

Da, kupi to već prvih dana bebinog života, nećeš odmah koristiti (tj. ako bude potrebe doktor će ti reći) ali nikad se ne zna...



joj sto je meni ovo morbidno...user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Čime čistite nosić?
26.1.2010 21:18:28   
marince1
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: marince

I meni je pedijatar ,ako i Jeci rekao da ne kristimo pumpice (ali rekao na m kad smo je vec kupili) nego da pustimo d on sam ''iskija'' visak

Ja nisam umela da ubrizgam fizioloski spricomuser posted image


pa sta si radila marince?



Nista,jos uvek user posted image
jos nije bilo opasno.
ona kaze da pustim da on to iskija

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Čime čistite nosić?
26.1.2010 22:14:37   
gagana83
Mi koristimo Marisol sprej.Uspricam joj po jednom u svaku nozdrvu pa pokupim stapicem za usi.
Svakim danom sve teze ide jer se opire ali uspevamo nekako.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Čime čistite nosić?
27.1.2010 1:15:08   
sneza24
Mi smo prvo koristili Tetrisal kapi a posle smo uzeli sprej.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Čime čistite nosić?
27.1.2010 2:32:43   
marija17
nisam imala problem sa zapusenim nosicem,ali mi je patronazna pokazala da fizioloski rastvor kapnem u svaku nozdrvu po jedanom,malo se samo stisne,to su ona mala pakovanja,a i time ja bebanu cistim okice

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Čime čistite nosić?
27.1.2010 8:17:42   
sanji
Mojim curicama se baš bili zapušili nosići. Pumpica mi ništa nije značila. Čistila sam im fiziološkim u špricu. Sama, mm nije mogao ni da gleda! user posted image Jedina razlika od ovoga što je Dora napisala je što mi je pedijatar rekao da mlaz bude jači, tako da beba to ne proguta nego dok ubrizgavaš u jednu na drugu izlazi sa sve sekreton! Grozno zvuči ali je jako efikasno! user posted image Za par dana se skroz očistilo!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Čime čistite nosić?
27.1.2010 9:20:19   
*Alexx*
Mi smo prvih mesec dana čistili fiziološkim u špricu. I nismo jako dugo, do pre neki dan. Ušpricam ja jednu nozdrvu, pa drugu, Andrej vrišti, otima se, sveopšta buka i panika. Mm na kraju kaže: "Više nećemo ovo da mu radimo". Sav se istraumirao user posted image Ma nemoj!

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Čime čistite nosić?
27.1.2010 9:35:57   
gagana83
Haha mm jednom prilikom pitao je l moram to da joj radim.Pa moram detetu da ocistim slinceuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Čime čistite nosić?
11.3.2010 15:26:20   
mejvis
Proučavam temu pa mi baš nije jasno kako to koristite špric i iglu, zar vas nije strah da će te iglom da ubodete dete!?user posted image
A zašto fiziološki ne može da se ubrizga sa običnom pipetom sa gumom, kao one za kapi za nos?
Jel to fora da ide u mlazu da bi izašlo kroz drugu nozdrvu pa zato ide špric?!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Čime čistite nosić?
11.3.2010 15:57:04   
*Alexx*
Ma kakvu crnu iglu u nosić, igla ide u flašu sa fiziološkim rastvorom i stoji tamo! user posted image U nosić samo ide špric.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Čime čistite nosić?
11.3.2010 16:13:07   
liliana
Kod nas ima da se kupi fiziološki rastvor u ampulama od 2,5 i 5ml specijalno za ispiranje bebinog nosića. I to je super stvar-skine se poklopac i ima mala rupica kroz koju rastvor ubrizgate direktno u nosič.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Čime čistite nosić?
11.3.2010 16:17:19   
mejvis
Aaaaa...pa tako da! I svaki put "zakačiš"iglu da spric u rastvoru, izvučeš rastvor šprocem, igla ostaje a špric skineš sa flašice?! i svaki put može da se koristi isti špric, zbog sterilnosti?!
Baš sam g...!
Objasniće mi babica sigurno kada bude vreme, samo mi sada save teluje tako konfuzno...šta save treba da se radi oko male bebeuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Čime čistite nosić?
11.3.2010 16:29:00   
liliana
Za fiziološki rastvor u boci pedijatar mi je rekao da posle nekog vremena više nije sterilan-što je i logično.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Čime čistite nosić?
11.3.2010 18:22:26   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: mejvis

Aaaaa...pa tako da! I svaki put "zakačiš"iglu da spric u rastvoru, izvučeš rastvor šprocem, igla ostaje a špric skineš sa flašice?! i svaki put može da se koristi isti špric, zbog sterilnosti?!
Baš sam g...!
Objasniće mi babica sigurno kada bude vreme, samo mi sada save teluje tako konfuzno...šta save treba da se radi oko male bebeuser posted image


user posted image
Ali ove ampule, koje pominje liliana su bolje možda za početak, tačno su dozirane. Nemam pojma, ja sam od starta kupila flašu fiziološkog, zato što u apoteci nije bilo tih ampula, a meni bilo potrebno.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Čime čistite nosić?
11.3.2010 20:42:20   
Anitaaa
Ma ,i i dalje koristimo ampule.I ne sipam mu sve nije mu potrebno već samo pola bočice.Mora da se iskoristi do 24h od otvaranja.
Meni je to zgodnije od šprica.Lakše se ubrizga


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Čime čistite nosić?
22.3.2010 16:09:43   
mejra81
Mojoj Vanji zadnjih dana je zapusen nos,ali samo ujutru...i neki put preko dana...
Stavljam joj fizioloski rastvor a ne znam jel sme to svaki dan da se stavlja...
Ne deluje mi prehladjeno a opet otkud te sline?user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Čime čistite nosić?
22.3.2010 16:17:44   
liliana
Mejra, smeš joj slobodno stavljati svakog dana-tako je meni rekao pedijatar. E, sad, ja joj ne stavljam kad vidim da nema potrebe. Ne mora da znači da je prehlađena- slinice se stvaraju od mleka kad se beba zagrcne ili joj prođe mleko droz nos. Fiziološki rastvor ne može biti štetan- čak je i korisno češće ispirati bebin nosič.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Čime čistite nosić?
22.3.2010 17:01:08   
mejvis
Danas sam u apoteci gledala te ampulice, meni deluju skroz praktično, jedna ima 5ml, sterilne su, koštaju 20din kom. Ekstra. To ću da kupim sada za prvo vreme... a verovatno i za dalje!user posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Čime čistite nosić?
22.3.2010 23:49:36   
gagana83
IZVORNA PORUKA: mejra81

Mojoj Vanji zadnjih dana je zapusen nos,ali samo ujutru...i neki put preko dana...
Stavljam joj fizioloski rastvor a ne znam jel sme to svaki dan da se stavlja...
Ne deluje mi prehladjeno a opet otkud te sline?user posted image

Mejra,da vam nije suv vazduh u sobi?Moze od toga da bude.Provetravaj prostoriju u kojoj beba boravi sto cesce.
A fizioloski mozes i cesce,neki pedijatri preporucuju pre svakog podoja.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Čime čistite nosić?
23.3.2010 9:20:00   
*Alexx*
Ja sam sinoć jedva očistila nosić ampulama bebisola user posted image Navikla sam na špric, a ovo je malko drugačije, tj. jače treba da se pritisne.
Andrej večito ima slince u nosu, iako imamo vodu na radijatorima.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Čime čistite nosić?
23.3.2010 14:35:30   
Anoniman
Kada treba da koristim fizioloski?
evo danas je Teodori jedna slinica krenula..ja uzela stapic i samo dotakla nozdrvicu (nisam je gurala unutra naravno) i slinica se zakacila i izasla na stapicu..

Sad mi se cini da vise nema...
A kada treba fizioloski da koristim?Ako krenu jace ?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here