|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 37 [38] 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čime čistite nosić?
25.3.2019 18:16:25   
vocicana
Bilo koji

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 926
   RE: Čime čistite nosić?
26.3.2019 5:49:03   
mirana1

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Nato, to je klasičan aspirator. Mi smo imali Fiziomerov. Iskreno, ja to nikad nisam radila, nemam dobar kapacitet pluća a verovatno bih se ispovraćala hahaha. Mm mu je uvek čistio nosić ali smo već sa godinu dana počeli da ga učimo kako da izduva nos da bi se što pre rešili aspiratora.



Ovakva je situacija i kod nas bila.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 927
   RE: Čime čistite nosić?
18.4.2019 17:00:07   
mama ivane
Koristim usni aspirator I fizioloski rastvor I bas lepo izvucem sve sto treba iz nosica


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 928
   RE: Čime čistite nosić?
29.4.2019 22:42:02   
Filadendronka
Nadam se da nece poceti da slinavi dok bar malo ne ojaca. Odmah cu upotrebiti noska za usisivac, ovde sam procitala iskustvo da moze i kod skroz male bebe. Inace starije dete se preporodilo kad sam taj za usta zamenila ovim gorepomenutim. 

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 929
   RE: Čime čistite nosić?
30.4.2019 18:22:15   
kamičak
Sasvim obicnim usnim aspiratorom, nisam koristila one sto izvlace sekret na stisak

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 930
   RE: Čime čistite nosić?
30.4.2019 19:48:06   
Filadendronka
To na stisak je najlosije, slabo za 10. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 931
   RE: Čime čistite nosić?
30.4.2019 20:10:09   
Filadendronka
Za sada samo stapicem sa granicnikom. 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 932
   RE: Čime čistite nosić?
30.4.2019 20:42:49   
kamičak
Za dubinske sline nije lose prvo ici sa inhalacijom hipertonim rastvorom, pa izvuci aspiratorom

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Čime čistite nosić?
30.4.2019 23:42:47   
Filadendronka
Inhalacije su za vec ozbiljna stanja, ne bih to uključivala dok nije bas frka ( slinavljenje+kasalj) 


(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 934
   RE: Čime čistite nosić?
30.4.2019 23:45:38   
kamičak
Napisala sam kod onih groznih dubinskih slina, koje se ne vade lako obicnim aspiratorom. Pomesam fizioloski sa hipertonim rastvorom ili samo hipertonim inhaliram. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 935
   RE: Čime čistite nosić?
30.4.2019 23:53:08   
Filadendronka
Ja kod tih najgorih slinavljenja prskam hipertoni sprej i izvlacim usisivacem. Ako traje duze odradim brus nosa i onda u apoteci uzmem terapiju. Inhalacije tek kad krene kasalj. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 936
   RE: Čime čistite nosić?
30.4.2019 23:56:46   
kamičak
Uh u ovakvim situacijama je kasalj vrlo cest proizvod tog postnazalnog slivanja sekreta. 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 937
   RE: Čime čistite nosić?
1.5.2019 6:26:05   
Filadendronka
To i jeste problem sa slinavljenjem. Uvek se spusta ili na pluca ili napravi problem sa usima. Pritom je bas cesto pogotovo u kolektivima, a tu nema nekog posebnog leka. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 938
   RE: Čime čistite nosić?
17.7.2019 9:01:44   
nata11
Koliko puta dnevno je dozvoljeno cistiti nosic fiziološkim bebi od mesec dana?


Da li i za njih vazi ore svakog podoja? 

_____________________________





(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 939
   RE: Čime čistite nosić?
17.7.2019 9:07:28   
MimaKos
Svaki put kada vidite da se muci, koliko ja znam, fizioloski im ni malo ne smeta


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 940
   RE: Čime čistite nosić?
3.9.2019 12:27:21   
Filadendronka
Samo da se “pohvalim” da je oboje dece napala neka gadna azdaja u nosu. Deset_ dana na moru nije nista resilo, nimalo. Bris juce uradjen i cekam da vidim sta starijem da ukljucim od terapije. Bepcu samo Fiziomer posto je mali. Na moru nismo imali usisivac, a ustima sam izvlacila koliko sam mogla. Bas su mnogo slinavi! :( 


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Čime čistite nosić?
3.9.2019 13:01:14   
milicicak
Fili, ja bih rekla samo toaleta nosa 3-4 puta dnevno i treba biti uporan. Mada dobro je kad curi nos, mnogo gadnije je kad je zapusen.


Meni se taktika hipertonicni Fiziomer, par minuta lezanja pa izvlacenje usisivacem pokazala najefikasnija. Mini buba se godinama patila sa usima bas zbog tog gustog sekreta koji nije hteo napolje nego smo fizicki morali da ga izvlacimo

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 942
   RE: Čime čistite nosić?
3.9.2019 13:02:44   
pari
Ja starijem stavljam Sinomarin uglavnom i ako treba nešto od terapije, a bebi isto samo fiziološki i izvlačimo usisivačem



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 943
   RE: Čime čistite nosić?
3.9.2019 13:20:31   
Filadendronka
Mili i Pari, mi smo bas savesni po pitanju toalete nosa posto sam sigurna da odatle sve pocinje. Isto tako mislim da nas je poslednjih 10 dana unistilo sto nismo koristili usisivac ( usni nosko preslab za moju decu), mada vrv je neka bakterija prisutna cim je sekret tako zelenkast i ima ga tona. Sve u svemu videcu sutra rezultat i da to resavano sto pre. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 944
   RE: Čime čistite nosić?
3.9.2019 13:24:12   
milicicak
Fili, nasa dr uvek preporucuje da stavljamo Nisita mast u nos. A boja sekreta ne mora nista da znaci, u smislu da li je virusno ili bakterijski.

I mojoj deci usni nosko nista ne znaci, samo usisivac. Ja sam i nocu znala da ga palim...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 945
   RE: Čime čistite nosić?
3.9.2019 13:28:22   
Filadendronka
Nisam koristila tu mast, sad cu malo da procitam iskustva. Kako ga koristite, koliko cesto? A za nocno “usisavanje” ce verovatno da me izbace iz zgrade. 🙃😂

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 946
   RE: Čime čistite nosić?
3.9.2019 19:36:48   
milicicak
Fili, Nisitu iscedis otprilike 1 cm i stavis u nozdrvu, kao chloramphenikol da stavljas, npr. Dr preporucuje 1 dnevno uvece, ja kad zagusti stavljam i ujutru. Odradim toaletu nosa pa stavim mast


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Čime čistite nosić?
3.9.2019 19:42:01   
Tiziana
Fizioloski u flasi pa izvucem spricem, malo ugrejem. Prvo u jednu nozdrvu pa u drugu. Kad su bili manji, cudo izadje kako grunembu jednu. Izadje na drugu. Sad to radimo pred spavanje jer su oboje alergicni na po nestoviz vazduha. Mi to radimo kao pranje zuba. Sad znaju i sami, vec su veliki. Sigurna sam da smo zahvaljujuci tome preskocili mnoge viruse. Radimo to svakodnevno od kad su bili mali, kad je nos pun, radimo i vise puta na dan. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 948
   RE: Čime čistite nosić?
5.9.2019 22:07:49   
Filadendronka

Bris sterilan, a nos katastrofa. 😤 Preslo i na bebu. Cistim im sekret obojici bar 10 puta dnevno. 
IZVORNA PORUKA: milicicak

Fili, nasa dr uvek preporucuje da stavljamo Nisita mast u nos. A boja sekreta ne mora nista da znaci, u smislu da li je virusno ili bakterijski.

I mojoj deci usni nosko nista ne znaci, samo usisivac. Ja sam i nocu znala da ga palim...



(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Čime čistite nosić?
5.9.2019 22:30:20   
milicicak
Fili, nije bitan kvantitet nego kvalitet... 10 puta je previše jer fizičko izvlačenje sekreta dodatno iritira sluznicu nosa pa se proizvodi više sekreta i tako u krug.

Ne znam kakve su vam sline ali sa onim gustim i lepljivim (umeju da budu i zelene i žute) jedina efikasna taktika je hipertoni rastvor, ležanje da on malo proradi i razbije sline pa izvlačenje noskom. I Nisita ujutru i uveče, ona ima sodubikarbonu, vlaži sluznicu i dodatno smanjuje sekreciju. Ako je baš baš gadno, onda inhalacija sa 2,5ml hipertonog rastvora jednom dnevno pa izvlačenje noskom. Ja ni mini bubi nikad nisam išla preko 5 puta dnevno izvlačenja, to baš kad je bila skroz zapušena, trudila sam se da to bude oko 3, čim se smanji sekret samo ujutru i uveče. A kad počne da curi nos, samo fiziološki. Sa mini bubom je bio problem što njoj nos ne curi a sekreta ima na tone i na kraju je sve odlazilo na uši..

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 37 [38] 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 37 [38] 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here