|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Improvizovana soba za školarca
26.4.2010 13:35:55   
jelena038
Videla sam da postoje teme o sobi za bebu, o tome kada prebaciti dete u vlastitu sobu, ali se iskreno, nisam pronasla ni u jednoj od njih, iz razloga sto zivim u dvosobnom stanu, i nemam trecu sobu, što je, mislim, slučaj i sa većinom mladih roditelja, tako da je moram napraviti od ničega iz dva razloga: prvi je taj što dete koje polazi u školu treba da ima svoj mir i sopstveni prostor, i drugo, zato što, čak i da mu oslobodimo spavaću sobu, jednom ćemo morati da ga iseljavamo odatle, jer planiramo drugo dete, koje opet, nemamo gde, nego u tu spavaću. Odlučili smo da od trpezarije, koja je 2x2, uz malo mašte i malo para napravimo sobičak za školarca, a jednog lepog dana, kada budemo imali dva školarca (u šta svim srcem verujemo) tu ćemo sobicu preurediti u spavacu, a njima osloboditi onu veliku u kojoj smo sada.
Plan nam se čini... doduše jedva, ali ipak ostvariv, ali bih volela da čujem rešenja ljudi koji su imali, imaju istu, ili sličnu situaciju. Jako bih volela i da vidim slike tih sobica, a do jeseni se nadam da ću okačiti i ja svoju.


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Improvizovana soba za školarca
26.4.2010 13:40:31   
jelena038
evo nekoliko resenja tako malih formata, sa neta

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Improvizovana soba za školarca
29.3.2011 10:34:55   
Anoniman
Ova poslednja fotka je user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Improvizovana soba za školarca
29.3.2011 10:37:18   
Lu
Jaoooo da ovo vidi moj R.user posted image
Sad ćemo vani da mu pravimo ovakvu kućicu, jel imamo temu o igračkama u dvorištuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Improvizovana soba za školarca
29.3.2011 10:40:07   
Anoniman
Ne znam ali mi obazvezno napisi kako cete je praviti , na drvetu ??? Ili samo kucicu poput onih bastenskih za odlaganje alata samo za decu user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Improvizovana soba za školarca
11.6.2012 17:54:56   
Bebilina
Pitanje za roditelje skolaraca: gde vas deca rade domace zadatke? Jeste im uzeli radni sto za njihovu sobu, ili rade u radnoj ili mozda negde u zajednickom prostoru gde ostali clanovi borave.
Mi od septembra krecemo u skolu i razmisljam da li da joj uzmemo radni sto i preuredimo njenu sobu u radnu/spavacu/igraonicu. Za sad je spavaca i igraonica i ne bih da joj igracke uklanjam, a prostora za sva tri ima. Ili da stice naviku da radi u radnoj, al sta onda kad mm-u i meni treba. Ili mozda u trpezariji za stolom... Tu bi bila blizu meni koja ne bih zbog bebe mogla da sam u njenoj stalno..
Ne znam, da se ne bude osecala izolovano u svojoj odmah od starta? Da se ne zaigrava igrackama umesto sto radi? Dal je bolje da mi bude na radaru ako joj treba pomoc ili koncentracija?
1000 novih pitanja na pameti... user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Improvizovana soba za školarca
12.6.2012 12:21:20   
Anoniman
Andrej pise domaci u svojoj sobi , ja sam smatrala da ne treba da mu stojim nad glavom , Petra bi mu samo smetala , sam dodje ako mu nesto nije jasno ili mu treba nekakva pomoc ..
da , ima radni sto user posted image

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Improvizovana soba za školarca
12.6.2012 13:24:22   
Bebilina
Ribizla kad je on krenuo u skolu? Sa 6 ili 7? Moja se meni cini mala da ju izdvojim, u startu ne bi trebalo da imaju puno domaceg, al opet zbog navike mi je... Ne znam, videcu da pitam i mame oko mene, nisam jos cula iskustva...

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Improvizovana soba za školarca
15.6.2012 11:30:01   
Anoniman
on je oktobarsko dete , krenuo je sa 6 i u oktobru napunio 7

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Improvizovana soba za školarca
18.7.2015 17:36:33   
mila83
Moji klinci dele sobu.Mima polazi u skolu ove jeseni.Nabavili smo lep radni sto,plan je da tu radi domace zadatke, a batu cemo tada zabaviti na neki drugi nacin, da joj ne mseta.U planu nam je da do njegovog polaska u skolu,uradimo jednu manju radnu sobu,koja je i meni potrebna,pa ce i jedno dete uvek tamo moci da uci i radi zadatke.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Improvizovana soba za školarca
18.7.2015 18:23:51   
vikiveki
Nama je improvizovana soba za srednjeg školarca u dnevnom boravku tj. jedan deo gde ima svoj radni sto.A starija seka ima na spratu sobu,u planu nam je da na spratiu sredimo još jednu sobu za dečake,tako da će svako imati svoj kutak

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Improvizovana soba za školarca
18.7.2015 18:32:31   
mila83
I nas sprat treba da se sredi kompletno.Za koju godinu planiramo da svako dete ima svoju sobu.Kad T podje u skolu,ona ce biti prvak,bata petak a Mima sedmak user posted image
a do tada,improvizujemo kako mozemo user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Improvizovana soba za školarca
18.7.2015 20:19:16   
jabudic
I mi imamo skolarca od septembra. Planirala sam da mu napravim u sobi koju dijeli sa bratom jedan kutak za ucenje.
Mada, kako cu ja uskoro opet poceto da radim od kuce, i meni ce trebati neki prostor da se malo izolujem. Sad, imam prilicno prstora u trpezariji, koji sada zauzima cvijece, pa sam mislila tu da napravim kutak za sebe, a na spratu za njega.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Improvizovana soba za školarca
18.7.2015 23:24:51   
vikiveki
Svakako za prvake treba makar improvizovati neki kutak ako već ne možemo odmah da im obezbedimo zasebnu sobu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Improvizovana soba za školarca
19.7.2015 0:17:07   
mila83
Pa da.Da bi odmah stekli radnu naviku i imali svoje mesto za ucenje i paznju.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Improvizovana soba za školarca
20.7.2015 9:23:54   
vikiveki
Kada imaju svoj sto lakše stiču i radne navike,dođu iz škole,operu ruke,ručaju i sedaju za svoj sto da rade domaćiuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Improvizovana soba za školarca
25.10.2015 7:21:08   
Trcosava
Pronađoh se u prvom postu. Doduše nemamo dve sobe, imamo dnevnu, spavaću i kuhinju. Ana za sada radi domaći u kuhinji - ali mislim da joj treba sto. Na žalost nit imam gde nit' imam od čega. DAvni davni plan je bio da se izbije zid između kuhinje i spavaće. da se od spavaće napravi dnevna (možda i mi tu spavamo), a od dnevne napravimo dve manje sobice, pregradimo gipsom. To vuče druge velike probleme ali verovano bi bili rešivi.

Kuma bila pre neki dan i kao ona bi kupila Ani sto - i ja bi, ali nemam ga gde bukvalno. U spavaćoj je naš bračni, Anin krevet i krevetac. Ništa više niti ima mesta za još nešto. Doduše možda bi i bilo, ali da se izbaci jedan ormarić gde ja držim Lukine stvari

Ovo što je Jeca postavljala u prvom postu po meni nije za nešto improvizovano.
U ikei sam našla sistem koji je odličan.
Ovo je osnovno, a ispod su još dv slike kko može sistem da izgleda. Cena ovog sistema sa tri fioke je 400€
user posted image

user posted image

user posted image

Zavisno od prostora se izabere postavka. Meni lično je ova zadnja najbolja.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Improvizovana soba za školarca
25.10.2015 7:38:14   
NadaR

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Kada imaju svoj sto lakše stiču i radne navike,dođu iz škole,operu ruke,ručaju i sedaju za svoj sto da rade domaćiuser posted image

100% tacno. M ima svoju sobu, radni sto i tamo se radi, pise, crta, uci ...
Rekla sam mu da cu baciti sve sto nadjem po kuci tako da postuje :-D

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Improvizovana soba za školarca
25.10.2015 8:23:42   
dijana1*
Vuk sledece godine krece u skolu. U stanu imamo 2 spavace sobe a nas ce ako Bog da bude sve uredu biti 5. Vec trazim veci stan ali jako tesko mi ide. Prvo naci uopste veci stan je tesko plus da je iole fino opremljen a da cena nije da te zaboli glava.
U svakom slucaju ako ostanemo u ovom moracu nesto improvizovati a da bude korisno, udobno i lepo.
ova zadnja slika sto je Trca postavila mi se svidja. Mi vec imamo krevet na sprat samo da ga sklopim. Mogla bi mu tako napraviti jednu sobicu. U drugu Kosta, beba i ja. A muza cu u neki cosak da strpamuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Improvizovana soba za školarca
25.10.2015 8:43:32   
Trcosava
Dijo, meni se mnogo đa, ali nit imam pare sad da kupim, niti imam gde. Slažem se da mora da ima svoj kutak, ali to mm ne može da se dokaže. ''Ja sam radio u kuhinji. Ona ne može u kuhinji sad jer je hladno, a u dnevnoj nikako zbog Luke. Jbg moji su se kad sam ja krenula u školu prebacili u dnevnu i ja sam dobila svoju sobu. Sa stolom user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Improvizovana soba za školarca
25.10.2015 9:04:14   
mila83
Trco,sva tri predloga su super,ne bih se bunila ni za koji da mogu da priustim trenutnouser posted image

Dijo,pusti mm da bar izabere u koji ce cosak user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Improvizovana soba za školarca
5.6.2016 23:04:31   
Anarunika
Hm , meni treba improvizacija jer ih imam troje a dve sobe. Mi planiramo da se preselimo ali ko zna kada će to biti a Aki u septembru kreće u školu a odmah dogodine i Ika. Tako da već razmišljam o tako nečemu što je Trca postavila. Naravno, mi bismo to sve sami pravili tj. mm user posted image


A o 400 eura pa još puta dva mogu samo da sanjam user posted image

< Poruku je uredio Anarunika -- 5.6.2016 23:05:26 >

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Improvizovana soba za školarca
5.6.2016 23:10:37   
Mala Elena
Onda ti tickeri nisu u redu user posted image pise 4, 6g i da si trudna ...
Hej a kako tvoj muz to pravi? Jel vec pravio ?Da ti se javim kad mi i ako mi to bude trebalo i budem mogla da priustim...
Prelepe su slicice...

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Improvizovana soba za školarca
6.6.2016 1:03:05   
choopa choops
Mi smo L kupili radni sto i stolicu, a M kreće u školu u septembru, pa bi red bio da i on dobije svoj kutak. Ali mi nemamo gdje da stavimo njegov sto user posted image Ne znam ni sama kako ćemo...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Improvizovana soba za školarca
6.6.2016 13:39:28   
mila83
M i D dele sobu trenutno,a i T,ona samo tu ne spava,ali je glavno smetalo, da tako kazem.M je jako tesko ponekad da radi domace zadatke od nje,bez obzira sto se mi trudimo da je zabavimo i odvucemo paznju.Sledece godine je i D prvak,naci cemo mesto i za njegov radni sto,ali bice veselo. Tesko da danas bilo ko moze svakom detetu obezbediti sobu za ucenje i igranje.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here