|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: trudnoća i anksioznost
22.12.2014 21:47:59   
Maraj
Ja se sada mesec dana nakon neuspele VTO jako lose osecam. Bez razloga placem. Placem nad sobom, svojom sudbinom... Onda tesim sebe da imam 32god da je ovo prva VTO... Na svoju ruku uzela sam cetvrtinu leka za smirenje. Bude mi dobro par dana i onda jedan dan naprosto padnem. Valjda zato sto sam bila ubedjena da ce ova VTO uspeti.

(odgovor članu prijepolje82)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: trudnoća i anksioznost
22.12.2014 21:54:49   
Štetica
Maraj razumem te potpuno,ja sam imala faze da dobijem gusenje na nervnoj bazi,jednostavno to je bilo jace od mene. Ja sam isla par puta kod psihologa na terapiju i pomoglo mi je,u drugi pokusaj sam usla totalno rasterecena.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: trudnoća i anksioznost
22.12.2014 22:50:18   
wivern
Maraj nemoj sama piti nikakve lekice, to nece oterati uzasni osecaj koji imas. Znam kako ti je, ja sam dve godine isla kod psihologa posle prvog spontanog. Popricaj sa nekim, znacice ti mnogo.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: trudnoća i anksioznost
23.12.2014 7:42:42   
Maraj
Hvala drage. Nekad ste mi vi ovde jedina podrska. Znate kroz sta prolazim...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: trudnoća i anksioznost
23.12.2014 12:50:55   
jess021
Maraj, draga moja sve znam. Mislim da onaj ko ne prođe kroz to ne može da razume kakav je to grozan osećaj. Ja imam faze kad sam super i kad me ništa ne pogađa, a i one kad me samo neko popreko pogleda i ja plačem. Prestala sam da se borim protiv toga, jer jednostavno mislim da nekad moram i da odbolujem, jer kontam ako stalno pokušavam da se pravim da je sve u redu da ću odreagovati u pogrešnom momentu. Kad se tako loše osećam, nemam volje ni za šta ni za koga. Pretpostavljam da je i ta tuga kod tebe prolazna faza, jer skoro si radila vto. Što se tiče leka za smirenje, ne mislim da je nešto strašno što si ga popila.
Odboluj neko vreme, pa ponovo u akciju. Doći će jednom i naših 5 minuta.
Šaljem ti veliki user posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: trudnoća i anksioznost
23.12.2014 18:10:55   
Maraj
Hvala jess na podrsci user posted image
Mislim da sad ovako reagujem zbog euforije oko Nove godine... Zelela sam da je docekam u trudnickim temama a od toga nista...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: trudnoća i anksioznost
23.12.2014 23:33:12   
dejana007
definitivno se anksioznost pojacava tokom trudnoce, posebno u periodu dojenja. Iskreno kod mene je akxioznost i sad ostala, s vremena na vreme se pojaca, pa izgubi, pa opet.. sve u krug. nadam se da ce doci dan kad ce nestati jer uopste nije prijatan osecaj.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: trudnoća i anksioznost
24.12.2014 7:27:12   
Maraj
Ja nekad imam utisak da su to hormoni...

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: trudnoća i anksioznost
26.12.2014 9:45:17   
dejana007
meni nisu hormoni, imala sam i pre trudnoce. Ali je tokom trudnoce i dojenja (zbog hormona) bilo pojacano. Jedno znam ako ne radim tj vise sam kuci vise sam anksiozna

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: trudnoća i anksioznost
26.12.2014 15:48:02   
Maraj
Pa to sigurno. Kad si kuci samo razmisljas o problemima, opterećujes sebe, ovako kad si u drustvu mozak na ispašu što bi rekli

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: trudnoća i anksioznost
20.1.2015 22:18:06   
prijepolje82
Ah zene,pomagajte opet me pomalo hvata malopre hladne ruke i tesko disanje plitko,uz to kasljem ko konj.. Ja sam ove napade dobila kad sam trebala na vto od straha,pa kad mi nije uspela vto toliko razocarenje i nista,medjutim odmah zatrudnim prirodno i sto je cudo i evo sad me hvata a jedandesta sam nedelja...kako ste se vi borile u trudnoci? Meni to naidje pa nema pa opet show,ah pomagajte savetima

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: trudnoća i anksioznost
20.1.2015 22:43:44   
wivern
Prvo vreme sam cesto gledala slikice sa uz, smisljala imena, pravila spisak sta mi treba za bebca. Kad budes pocela da osecas bebine pokrete neces vise imati te strahove, to je normalno da ih sada imas. Razmisljaj o bebirobu imas jos samo 6 meseci koji prodju jako brzo.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu prijepolje82)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: trudnoća i anksioznost
20.1.2015 22:56:44   
prijepolje82
Ljutim se na sebe sto sam ovakva,Bog mi je pomogao da zatrudnim jer sam u Valjevu imala razocarenje uzas... i sad pridajem znacaju ovome...strasno sam ljuta na sebe..

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: trudnoća i anksioznost
20.1.2015 23:03:15   
Maraj
Prijepolje i sama kazes da ti je Bog pomogao da zatridnis nemoj ga sad razočarati. Nesto najlepse ti se desilo, uzivaj u tome to je samo 9 meseci u zivotu....

(odgovor članu prijepolje82)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: trudnoća i anksioznost
20.1.2015 23:16:38   
prijepolje82
Maraj,ma znam al tako me nekad spopadne al prodje brzo... imam ja svoje fore za sad pale al nekad zakazu kao npr nocasuser posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: trudnoća i anksioznost
11.7.2015 8:07:19   
saska80
Vidim da ova tema dugo nije aktivna. Ankcioznost i jake panične napade sam imala pre dosta godina i trajalo je dugo. To sam prebrodila, mada sam i sada jako osetljiva. Ta ankcioznost mi je napravila haos od hormona pa se sada borim sa sterilitetom. U međuvremenu dobila IR i PCOS. Sada sam radila inseminaciju i čekam rezultate. Ankcioznosti se više ne bojim, onog trenutka kad sam prihvatila te simptome i kada im se nisam suprotstavljala, oni su nestali.

(odgovor članu prijepolje82)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: trudnoća i anksioznost
5.8.2015 12:51:54   
Anet 29
Zdravo svima. Ja cu pokusati da pisem na srpskom jer sam iz Makedonije. Nadam se da ce me svi razumeti. Ja se borim sa anksioznost vec 2 godine. Prvo sam pokusala da se sama izborim al nisam mogla. Bila sam i kode lekara pravila sam sve testove i sve je bilo OK. Pocela sam da pijem HELEX al mi nije mnogo pomoglo. Bila kod psihijatra dao mi je DEPROZEL i sad mi je mnogo lakse. Zadnje vreme pokusavam da ga ostavim ali simptomi se vrate. Inaku imam jedno dete koe e 9 i pol godina. Tada sam nemala ove probleme tako da bremenoscu mi je bila super i predivna. Sada zelim da imam drugu dete ali jako se bojim. Jucer sam pricala sa mojim maticnim lekarom i mi je rekao ako zelim dete da moram da ostavim lekove. Jakoooooo se bojim. Moj muz mnogo me razume i mnogo mi je pomoglo. Ponekad se desavalo i da mu javim na telefon da si dodje jer mi nije dobro. Mnogo me podrzava. Uvek i samoj sebi govorim da mi nije nista al se ne mogu stime izboriti. A moj sin jako zeli da ima brat ili sestu user posted image

(odgovor članu saska80)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: trudnoća i anksioznost
5.8.2015 13:23:24   
wivern
Anet moras da ostavis lekove ali bih ti ja preporucila da nadjes dobrog psihologa sa kojim ces razgovvarati. Ja sam posle prvog spontanog isla i jako su mi pomogli razgovori. Lekovi ne resavaju problem dugorocno, a psihijatri se kod nas ne zabavljaju pacijentima nego ih samo kljukaju lekovima i to je to.
Ja sam imala razgovore sa psihologom dve godine, u prvih par meseci svake nedelje po jedanput a posle i na par meseci. Svasta nesto o sebi moze da se nauci na tim razgovorima, a bogami i o drugima.
Samo polako, imas najvazniju podrsku i bice sve ok. Saljem velikog grlisu .

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anet 29)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: trudnoća i anksioznost
6.8.2015 7:29:38   
Anet 29
Kod nas je mnogo tesko da nadjes dobrog psihologa jer zdravstvo je katastrofa. Ali potrudicu se. Moram nesto da uradim da bi ostavila lekove. Ne mogu djete da ostavim samog na ovom svetu. Moracu da se potrudim zbog njega. Hvala na savetu WIVERN. Saljem ti i ja veeeeeeeeeeliki zagrljaj user posted image

< Poruku je uredio Anet 29 -- 6.8.2015 7:30:41 >

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: trudnoća i anksioznost
6.8.2015 7:52:34   
doktorkakristal
ANET draga ja cu ti se obratiti kao lekar,prvo i osnovno je da se pozabavis SOPSTVENIM zdravljem i psihickim stanjem,pa tek kasnije da planiras trudnocu,sa prekidanjem lekova u vreme kada jos uvek imas napade panike ,NIKAKO nije pametno,tokom trudnoce zbog stalne promene nivoa hormona postace jos gore,to ti pricam kao lekar,nastavi da pijes svoju terapiju ako ti odgovara,ako ne onda trazi promenu lekova,psihijatriji znaju sta rade,slazem se da nemaju bas vremena za razgovore,ali onda nadjite nekog privatno,nemam nista ja protiv psihologa,ali to nisu lekari,nadam se da se niko nece uvrediti,jer kad nas nesto boli mi odemo kod doktora,tako i kad nesto sa nasom psihom nije kako treba treba ici kod DOKTORA,psiholog moze biti samo pomocno sredstvo,da tako kazem,tu u tom procesu lecenja
napomeni svom psihijatru da zelis trudnocu,porazgovaraj o svojim strahovima vezano za nju i otvoreno pitaj kakvo je njeno/njegovo misljenje o prekidanju tvoje terapije

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anet 29)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: trudnoća i anksioznost
6.8.2015 8:31:56   
Anet 29
Hvala DoktorkaKristal na sovetima. Ja se uopste ne stidim ici na psiholga iako je to jos tabu tema kod nas. Sto se tice otkazivanje terapije ja sam trebala do sad otkazati, ali sam napravila sama sebi greska sto nisam se pridrzavala do tacne savete od mog lekara za otkazivanja. Neli treba da se polako namali za dozom, mene je bilo bojle i nisam se pridrzavala do tacne terapije. Pa zbog toga mi se siptomi vratili ne do te mere ali bili su opet tu. user posted image Zbog toga pokusavam da pocnem sa pravilnom otkazivanje terapije (dobila sam instrukcije od mog lekara) pa videcu dal cu uspeti. A u meguvremenu otisla bih kod psihologa. Nadaam se ce biti bojle. user posted image

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: trudnoća i anksioznost
7.4.2017 15:09:37   
Malena mala
Zdravo svima.... anksiozna sam već 7 godina. Trebam ići na vantelesnu a pina sam strahova. Moje pitanje je da li je neki prolazio kroz vantelesnu a da je anksiozna? Hvala 😊

(odgovor članu palmica)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: trudnoća i anksioznost
23.1.2018 8:27:45   
vocicana
Vidim da je tema prilicno neaktivna.
Zelim da podelim nesto sto mi je i dan danas kost u grlu, sto ne bih nazvala anksioznoscu, vec tipicnom agresijom. Celu trudnocu sam bila takva, toliko me grize savest zbog mog deteta. Bas sam bila zaj...bana, ni sada nisam bolja, ali je to drasticno manje nego u trudnoci kao i godinu dana posle porodjaja. Hormoni su me razvalili. Perio tuge u iscekivanju trudnoce, bio je strasan, nisam bila depresivna, ali razocarana jesam, toliko sam toga preslikala kasnije u trudnoci.
Doktorka Kristal, jako lepo napisano,. Najvaznije je prepoznati seb u tim situacijama, kada sama vidis da nisi ok, tada mislim da je najvaznije ponaci dobrog doktora, razgovor i suocenje sa problemima je bitan prvi korak u razresavaju. Strasno je vreme u kome zivimo, bitka, novac, trka, panika, bas je tesko. Partneri su jako vazni, smatram, podrska, sve , jer to je tako zeznut period.
Trudnoca jeste za uzivanje, ali sam ja imala neki osecaj kao da sam kozu promenila, sada vidim realno i znam kako sam se osecala.
Pustite lekove, nadjite izlaze i opcije, na sve nacine.
Sve razumem.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Malena mala)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: trudnoća i anksioznost
24.1.2018 0:04:13   
MamaNecaVo
Slazem se sa tobom V.
Sva ta moja nervoza,agresija itd se prenela sada na A.
Ili je to moja griza savesti pa umisljam da je zbog toga tvrdoglav,da zbog toga besni cim nije po njegovom ili je to jednostavno tako.Faza.

Izbegavajte lekove!!!Nisu vam potrebni.
Sustina je naci osobu za razgovor.Ja sam isla privatno na seanse,jednom nedeljno.Bas sam bila..uzas!Nista mi nije odgovaralo,cesto sam plakala,histerisala,bila depresivna..
Moj partner s pocetka nije bio uz mene u tom nekom psihickom smisku sto se odrazilo danas na osecaj nepoverenja i jaza za koji treba vremena da prodne.
Zato pricajte sto vise!!Ma ja da sam bila pametna tada,pricala bih i sa drvetom.

Sam porodjaj mi je bio uzas,skoro gubitak bebe,potom zamenjena beba itd.. Rezultiralo je da se stanje vrati.Brzo sam se izvukla ali je bilo uzasno.Mam mi je bila prva pomoc dva meseca jer nisam mogla sama.
Trajalo je jos neko vreme,valjda dok su me hormoni tresli.

Ali lekove nisam uzimala i pricala sam zene 24h.
Da je pomoglo i nije,ali kada izbacite sve iz sebe mnogo je lakse.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: trudnoća i anksioznost
29.3.2018 10:01:58   
ikacc
Sa vama sam bila u prvoj trudnoci i docekala moju prvu bebu.
Bila sam super tada.
Sada bih jos jedno dete,ali se bojim.
Proganja me anksioznost.
Pila sam prosle god.zoloft50 i ksanax 0.25
Da li je bilo slucajeva anksioznosti i trudnoce,a da se koristila terapija nakon prvog trimestra?
Hvala unapred.

_____________________________

Lana moja sreca najveca!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here