|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 17:47:20   
Maslacak15
Zar Nije cilj da nauce da Sami vrse nuzdu i da im ne treba pelena? Ne razumem to sa nosom i bebama. Sa starijim Sam probala videla da nema svrhe (i kad obave ne kapiraju sta i kako) i naucila da ne ponavljam. Mladji je poceo da koristi Nosu kad je Sam znao sve. Nisam Ni oset__ila njihovo odvikavanje od pelena. Ostavili Su obojica sa dve godine i Koji mesec. Nocnu Malo kasnije.
Meni lici cela prica na zabavu za roditelje. Jos kad krenu negde da idu Pa nose nose...user posted image U zivotu Mi nebi Palo na pamet da ponesem nosu. Al mozda Sam ja naopaka. Al eto nemam iskustva sa nosama i treninzima.


< Poruku je uredio Maslacak15 -- 6.6.2018 17:48:29 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1201
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 18:06:25   
mama Jo
Ali kako sad npr kad krenemo napolje a pripiski ili prikaki joj se, gde da je stavim da kaki? user posted image
Evo da ne ureknem danas piski u nosu user posted image sama, samo dodje i kaze da je piskila, znaci sama se skine i samo dodje i pokaze mi u nosi...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1202
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 18:10:10   
IvanaSK RR
Amelia, ni moja ne prica.
Da, imam zabavu, ali mi je i zabavno kad treba kupiti pelene. Da sam cekala sina da sam ostavi pelene ne bi sigurno do trece godine. Otkud znam, mozda su moja deca glupa.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1203
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 18:17:21   
mama Jo
user posted image
Joj cuti Ivana, sta ja da kazem...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1204
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 18:20:06   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: mama Jo

user posted image
Joj cuti Ivana, sta ja da kazem...

Ma, sin je ostavio sa dve godine i sedam, osam meseci. I tu je bilo muke...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1205
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 18:21:21   
Maslacak15
hhaa nisu sigurno glupa i cini ti se. Kao sto sam pisala i da sam htela dzaba bi mi bilo ovde nema nosa u vrticu iz higijenskih razloga. Nego postoje mali WCi sa malim WC soljama. Znaci deca moraju da dodju taj stadijum da sami traze i da kazu da idu u WC. Sto se desava posle druge godine. Ko sto rekoh sa prvim sinom sam jos nesto i nudila, sedeo je koliko je hteo, gledao crtace ali je bilo jasno ko dan da on sekvencu ne vezuje i kad se upiski/ukaki da je to koincidencija ( jer upravo sedi na nosi) a ne bilo sta drugo i da je efekat ucenja nula. I onda sam batalila i mladjem nisam nudila bas uopste dok nije naucio da trazi da piski.
Ja sam nekako uvek poredim to je valjda prirodno i gledam i srbe i nemce. I daleko od toga da mislim da su nemci za sve u pravu sto se vaspitanja ticeuser posted image ali tto je neka druga tema. U ovom slucaju je ogromna razlika u pristupu. U Srbij ije vecina opsednuta pelenama i nosama i bas se forsira. i svi vrtici vezbaju i sede od 10 meseci. Poenta je ja ne vidim nikakvu znacajnu razliku u rezultatuuser posted image user posted image Sto mi onda govori da Srpski sistem je maltretiranje bez potrebe. Naravno da zavisi od deteta, naravno da ima izuzetaka ali obrni okreni vecina ostavlja sa 2-2,5 godine narocito ako pricamo o tome da su bas suvi a ne da im se desava svako malo da se upiske.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1206
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 18:28:18   
mama Jo
Joj ne znam vose ni sama.... znam samo da su me uzasno smorile pelene i jedva cekam da ih skinemo stvarno.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1207
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 18:43:58   
Misha i Ljisha
Maslacak moje iskustvo je suprotno. Ona nikad ne bi rekla meni sa godinu i po "oce gaci" da ja njoj nisam ponudila nosu rano i opciju da bude u gacama. I kod nas u jaslicama imaju male wc solje. Ja sam nosila adapter sa sobom vlazne i alkohol ako smo negdeisli a u gepeku mi je stajala i nosa cesto. Ona nije htela da piski na travi i to je to. Ma nije htela da piski u moruuser posted image
Tako da cu se ja drzati plana . baby sign language i rano nudjenje nose pa cemo videti. Ja bratanca nisam htela da presvlacim jer je imao skoro 3 god i nosio pelene

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1208
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 18:51:29   
Rosita
Imaju i kod nas male wc solje u jaslicama. Jaslice kod nas za jedan od zadataka postavljaju da svu decu bex pelena posalju u mladju vaspitnu grupu, Ja se ni ne secam tacno kad sam i kako... Negde oko 2 godine

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1209
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 19:04:10   
amelia
Ustao je sa suvom pelenom stavila sam ga na nosi piskio je. Posle 30 min pitam ga jel tise piski ne ne vice i sad se upiskio u gace i sve je iscurilo na podu user posted image
Meni izgleda kao da moje dete nikad nece nauciti ali stvarno. Tako mi je izgledalo i kad je prohodavao. Jedva je prohodao sam sa 16 meseci. user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1210
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 19:15:15   
dunja RR
Maslačak, sve kao da sam ja pisala, a ovo dole posebno user posted image

Mada mi se čini i da je sistem takav, jer mame diktiraju tempo. Dešavalo mi se često da budem u prisustvu majki, koje mesecima pričaju kako je njihovo dete rano skinulo pelenu, prave filozofiju od toga, a kada idu napolje oblače pelene za svaki slučaj, ili one deblje gaće, sa sve nekim izgovorima. A skinuli su pelenu "odavno". Čudila sam se tome, ali kontam, to je neka čudna psiha pojedinih majki, koju nikada nću razumeti niti želim user posted image Negde baš davno pročitah, neko je napisao, ponašaju se neke kao da će toj deci u CV-ju pisati kada su skinuli pelene.

Ovde ne mislim na mame koje npr ovih dana pišu, sada iščitah, žene iskreno pišu sled događajauser posted image

Samo napred user posted image bravo za mališane.



IZVORNA PORUKA: Maslacak15

U Srbij ije vecina opsednuta pelenama i nosama i bas se forsira. i svi vrtici vezbaju i sede od 10 meseci. Poenta je ja ne vidim nikakvu znacajnu razliku u rezultatuuser posted image user posted image Sto mi onda govori da Srpski sistem je maltretiranje bez potrebe.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1211
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 19:21:44   
dunja RR
To si se samo čini, veruj user posted image , svima nama je tako izgledalo user posted image
Koliko ima sada?

IZVORNA PORUKA: amelia

Ustao je sa suvom pelenom stavila sam ga na nosi piskio je. Posle 30 min pitam ga jel tise piski ne ne vice i sad se upiskio u gace i sve je iscurilo na podu user posted image
Meni izgleda kao da moje dete nikad nece nauciti ali stvarno. Tako mi je izgledalo i kad je prohodavao. Jedva je prohodao sam sa 16 meseci. user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 1212
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 19:29:32   
Maraj
Ja mislim da kada je dete zrelo , trebaga staviti na nosu. Pa bilo to sa 2 i po ili 3 god. Sve ranije prisiljavanje sedenja na nosu. Detetovo plakanne...samo stvara otpor kod deteta

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1213
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 19:45:24   
Misha i Ljisha
Eh Maraj sad ispade ja bila idiot i stavljala dete na nosu a ona suze ronilauser posted image
Evo ja se izvinjavam ali ako dete zna sta zeli da jede zna da upali racunar zna da broji do deset i prica po meni je cist idiotluk da ne zna kad mu se sere. Bratanac je sve to znao i mnogo vise a nije ostavio pelene. I kad sam idbila da ga presvucem brat uzeo godisnji i odvikao ga od pelena da bi krenuo u mladju vaspitnu grupu bez njih.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1214
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:11:08   
IvanaSK RR
Pa dobro, i ja sam idiot, ali se ne potresam user posted image i sin naucio kasno da broji, ova ne zna ni sta znaci brojati...
Niti joj skidam pelene da bih se hvalila bilo kome, uopšte nisam u tom fazonu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1215
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:14:06   
dunja RR
Ivana ti ni deluješ tako, ti si kao ja, kritikuješ decu i kada ne treba user posted image

Ali masa mama se hvali decom, mislim na ono konstantno hvaljenje, ja uglavnom begam od takvih user posted image
I ne mislim na forum, stvarno user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 6.6.2018 20:17:03 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1216
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:16:13   
Maraj
Joj pa vi se same nazvaste idiotima. Nisam ja to rekla.
Po meni treba proceniti kada je dete mentalno zrelo za odvikavanje.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1217
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:19:42   
Tiziana
Moje oboje dece su se odvikli od pelena u jaslama. samo su nam jedan dan rekli nemojte vise damu stavljate pelenu, on ovde ide uredno na nosu. skinuo je pre drugog rodjendana. na rodjendanu je bio u gacama vec. Nikada se u krevet nije upiskio. ona je isto isla u jasle i nju su tamo odvikavalu, ali je islo sporije. oko drugog je skinula dnevnu pelenu, ali je nocnu nosila skoro do 3g.i to je imala uslovni refleks. kako joj skinemo nocu, ona se upiski, a nocima pre toga suva pelena.
Sve jecto individualno i nema mnogo veze da li je decak ili devojcica.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1218
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:20:43   
IvanaSK RR
Suzi, takvih osoba ima svuda. Pa ima ih i ovde, moje dete najpametnije, najbolje, najlepše, sve zna... Svaka cas_t tim divnim mamama koje su rodile tako pametnu i divnu decu.
Evo, moja je trenutno piskila na parket, a nosa pored nje..

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 6.6.2018 20:21:24 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1219
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:22:16   
Tiziana
Znam za puno slucajeva gde su deca imala problem sa stolicom i nisu dugo mogla da kake ako nemaju pelenu pa se samim tim nosenje pelena oduzilo.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1220
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:22:39   
Misha i Ljisha
user posted image meni je suludo da dete od skoro 3 god nosi pelen. I moja D nije bila pricljivica ali je govorila kaki i kad joj se piski i kad joj se kaki. Pisala sam ja jos 2013 zasto sam se odlucila za nosu tako rano. Ona je sa uvodjenjem cvrste hrane stalno imala zatvor,kakila je brbonjcice. Ja sam je stavila na nosu i kakila je vidno lakse nego kad sedi na guZici u pelenam. Njoj je bilo lakse i kao sto rekoh od deveto meseca vise se nikad nije ukakila. Ni proliv kad je imala. Njoj je dugo trebalo da skapira piskenje. Znaci kaki na nosu ustane pa piski u cosak. A iskreno januarsko dete celo leto u gacama naravno da joj se svidelo.
Vece je teranje i trauma bila bratancu da ide na nosu. To je bilo teranje

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1221
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:23:19   
dunja RR
Ja sam bila ubeđena da će S piškiti u krevet noću, jer kažu da ima naslednih elemenata kod noćnog piškenja. A i mm je piškio dugo u krevet, kao i moja oba brata, to su bile muke bile sa njima, odlasci kod psihologa itd.
Ali eto, S se nijednom nije upiškio u krevet, baš sam iznenadila time, i još mi je čudno.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1222
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:23:25   
amelia
Dunja on ima sada punih 33 meseci. Zna sve prica vise od mene sve razume zna cak i da. Broji do 20 i poceo je i slova da kapira user posted image zato smatram da je on zreo aliuser posted image ja uopste nisam insistirala. Kaki na nosi vec od dve godine ali ja ga sednem na nosi on sam ne trazi. On je u fazonu da se sakrije da ga niko ne vidi user posted image
Kad je piskanje u pitanju vidim da ne zna, kad zavrsi posao kaze mama mokljo user posted image
Situacija od malo pre pitam ga jel tise kaki sobzirom da kaki cesto kaze ne ne ja ponovo on ne. Da bi zatim seo zad stolicu i poceo se pripremati, ustanem uzmem ga na brzinu. I stavim na nosu potom je kakio i to dobro posle se cudio koliko govance je pokakio ma shoooww user posted image

< Poruku je uredio amelia -- 6.6.2018 20:33:20 >


_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1223
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:32:49   
Maraj

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Suzi, takvih osoba ima svuda. Pa ima ih i ovde, moje dete najpametnije, najbolje, najlepše, sve zna... Svaka cas_t tim divnim mamama koje su rodile tako pametnu i divnu decu.
Evo, moja je trenutno piskila na parket, a nosa pored nje..

user posted image ogroman poljubac za macu
Ma idi bre ivana, to su deca. Od rodjenja vrse nuzdu gde i kad hoce i sad mi odjednom hocemo da ih "prevaspitamo" . A iskompleksiranih mama ima svuda. Ko i ono cuveno "Tvoja jos ne hoda , moj prohodao sa 9 meseci " user posted image user posted image nesto ne videh to dete na maratonu user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1224
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
6.6.2018 20:34:21   
Misha i Ljisha
Amelia uzmi godisnji kao moj brat bratanac je Miao 2 god I da 11 meseci. Jako lepo pricao user posted image a muke zive bile s njim. I dosta dugo se i I mladjoj vaspitnoj grupi ukakavao vaspitacice sizile user posted image

Kaze mi strina. Stavis dete u platnene pelene i sami ce traziti nosu. Kaze tetra pelene zuljaju ona je inace pedijatrijska sestra u jaslicama user posted image .
I da. Ne vidim neke traume u mojoj generaciji a svi smo ostavljali pelene nakon godine a nismo nista pametniji niti gluplji od nasih klinaca

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada se farbaju jaja za Vaskrs?
Jaja se u Srbiji farbaju još od 16. veka. Kroz nekoliko vekova usavršavale su postojeće tehnike, izmišljale nove, ali je...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here