|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
11.3.2021 9:40:03   
dunja RR
Ali to je sve toliko blago, niti ima T, generalno je super.
Ja sam ga jutros budula za vrtić, i mm kao nećemo ipak, ajmo u DZ.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
11.3.2021 9:46:27   
flamingos
Dunja,ako je išao kod doktilora.Neka ispoje antibiotik da brže prođe.Duša mila.❤



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
26.5.2021 17:33:09   
dunja RR
Moja deca i dalje pretplaćena na laringitis, M opet od juče na pulmikortu. Nešto ne vidim da ide na bolje, sutra kontrola.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
26.5.2021 21:48:06   
flamingos
Dunja,hajd da budete dobro.Javi šta kaže doktor.Ljubim vas.❤


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
26.5.2021 22:50:27   
Didy
Dunja, ako je za utehu - Stefan je baš često imao laringitis. U kući sam uvek imala pulmikort jer se svaka 2-3 meseca dešavalo iznenada, pa da ne idemo u hitnu, postali smo bili već "sam svoj majstor". Negde recimo oko 8. godine je "prerastao" laringitis i posle toga ga više nikad nije imao. 



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
27.5.2021 0:15:55   
dunja RR
Didy, sve isto kao kod nas, prvo Sava, sada i Milica, oboje imaju laringitis na par meseci.
Ja laički pretpostavljam da postoje deca koja su sklona laringitisu, i druga koja su sklona upalama uha. I da to zavisi od položaja kanala, nekom se sliva na uši, nekom na grlo. Moji nikada problema sa ušima nisu ima (Bogu hvala), ali grlo im je slaba tačka.
To im je možda a tatu, jer sam ja kao mala često imala upale ušiju.

Nemam pojma kako je kod vas ostalih čija deca imaju sklonost ka laringitisu, i da li ova moja teorija ima smisla?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
27.5.2021 3:35:39   
Didy
Nema. Stefan je imao i upale ušiju, morao je 3. krajnik operisati sa 6 godina (trebalo je s 2 godine, al ja sam besomučno odlagala, nadajući se da neće ni morati). Bušili su mu bubne opne i na jednom uhu je imao cevčicu da izađe taj zaostali sekret. Eto on se patio i s jednim i s drugim. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
27.5.2021 9:12:20   
Ana RR
Suzi, moj Marko je često imao laringitis i upale grla (gnojnu anginu, upalu pljuvačne žlezde, itd), a nikad nije imao upalu ušiju, hvala bogu. Po meni ta teorija ima logike ali naravno, i tu ima izuzetaka kao što je Stefan. Ali što se tiče dece koju poznajem, koja su nam u okruženju, niko nije imao problem i sa grlom i sa ušima već ili - ili.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
27.5.2021 12:19:12   
Filadendronka
Dunja, vec ti je poznato da smo mi jako cesto u istoj corbi. J takodje bolestan, zvali iz vrtica da ga uzmemo zbog kaslja. Mm otisao po njega i odmah ga odveo kod lekara posto je strasno kasljao. Pritom sve se to nekako odigrava odjednom. Dr kaze da nije laringitis, mada meni po nacinu na koji kaslje lici prilicno. Po njoj je takav kasalj od jakog nazalnog slivanja. Dala aerius i neki sirup za kasalj. 
Moja deca su do sada imala po jednom upalu uha. D nakon mora, od nakupljene vode i prljavstine iz vode. Sad preventivno nakon bazena i mora obavezno po par kapi hidrogena uvece tokom kupanja i cao. Bukvalno spricnem hidrogen, oni i ne primete dok su u kadi. 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
28.5.2021 8:23:57   
jess021
Dunja, kako ste? Ja mislim da je to zavisi od oset_ljivost grla. L ima velike krajnike, nisu nam pravili problem da bi ih vadili ali oset_ljiva je na grlo i sklona laringitisu, kaslju.... Dok M mislim da nije imala nikad ili mozda samo jednom. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
28.5.2021 23:07:03   
flamingos
Dunja,kako ste?❤


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
29.5.2021 0:30:24   
dunja RR
Drage hvala, bolje smo.
Ja sam već navikla da negde 1. i 2. dan bude gadno, posle kreće nabolje. Iako deluje strašno na početku, ono abdominalno disanje, nemam neki strah jer znam da će Pulmikort odraditi svoje, a krećemo odmah sa njim, i pre odlaska kod dr. Što kaže Didy, isto tako, i uvek ga imamo kući.
Danas smo bili na kontroli, S dobio potvrdu za vrtić, a M još 1 dan inhalacija.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
29.5.2021 8:47:52   
flamingos
Dunja,drago mi je da ste bolje.Da,dok Pulmikort odradi svoje mora da prođe vreme.Ljubim vas puno.❤


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
30.5.2021 12:47:26   
flamingos
Dunja,mislim na vas.Nadam se da ste dobro.❤


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
5.8.2021 12:03:22   
pari
Nas je preksinoć probudio kašalj kod T koji je bio užasan, ali osim kašljanja je imala jako teško disanje,mi smo se strašno uplašili jer je delovalo kao gušenje. Pošto smo u Valjevu, otišli smo u urgentni, pa na pedijatriju tamo. Dežurna dr je poslušala i bila u fazonu da nas primi u bolnicu međutim ja nisam bila za to pa su joj dali intravenski deksazon i rekli da sačekamo 10tak min da vidimo kako je,međutim ona je i dalje jako teško disala pa je ova dr opet rekla da treba da ostanemo. Dok smo odradili test na koronu, njoj se popravilo stanje, skroz je normalno disala i nije kašljalai ja sam odbila da ostanemo u bolnici (naravno dr je poludela, ali meni je intuicija govorila da nema potrebe u 5 ujutru da ostajemo tamo).

Ona je onda spavala jedno 3h kod kuće i oko 11 nam je došla dr koja nam je porodični prijatelj i jako dobar pedijatar ovde. Poslušala je opet. Ona nije kašljala uopšte više. Dala joj je inhalacije pulmicortom. Danas je još malo promukla i ponekad kašljucne ali to je to.
Ja sam se stvarno strašno uplašila tu noć. Da li ste i vi imali te situacije, da li tad pomognu inhalacije momentalno, da li je bilo potrebe ići u urgentni uopšte?

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
5.8.2021 12:47:49   
Sanjica26 RR
Пари, нажалост имали смо ту ситуацију. Софи је са два месеца добила ларингитис. Можеш мислити како је то тек било. Тешко дисање. Имала сам утисак да ће јадна да се угуши. Нисмо ишли у болницу. Приватно смо ишли. Код ње је опоравак ишао спорије, јер је била мрвица.А иначе кад је имала ларингитис, као твоја девојчица јако брзо су јој помогле инхалације. Биће то добро. 😘

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
5.8.2021 12:52:16   
pari
Ajoj Sanjice,strašno...

I mi smo hteli privatno ali ovde noću niko privatno ne radi...Znači inhalacija bi pomogla u tom trenutku?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
5.8.2021 12:53:03   
Milena18
Pari, mi smo više puta M noću vodili u dežurnu pedijatrijsku službu kad je bila manja. Tamo je poslušaju, daju inhalacije (njoj uvek berodual jer nije imala laringitis nego bronhitis) , pa je opet poslušaju nakon nekog vremena da vide ima li efekta. Ne znam, ja ne bih smela sama da joj dajem inhalacije kad je baš jako teško i ubrzano disanje jer ne daje se ni za sve vrste nalaza isti lek.



< Poruku je uredio Milena18 -- 5.8.2021 12:54:36 >

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
5.8.2021 12:55:19   
pari
Da, to je tačno Milena ..ni ja nisam sigurna za to da dajem sama...

Znači najbolje je odmah otići negde kod pedijatra u tom momentu?Moram videti i za Bg i za Ameriku gde mogu da odem u tim situacijama da budem spremna.

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
5.8.2021 13:04:46   
Sanjica26 RR
пари, инхалација сигурно помаже. Питај тог вашег педијатра, шта да радиш ако се понови. Посебно кад одеш у Америку. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
5.8.2021 13:18:56   
flamingos
Pari,kod doktora i on će odeediti.Inhalacija,terapija i proćiće.Ne brini.Ljubim vas puno da budete dobro.❤


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
5.8.2021 15:54:47   
dddaca
Pari, pulmicort doktori dosta preporucuju kod laringitisa. Ali kao sto Milena kaze, u odredjenim situacijama pomaze i Berodual. Zato mislim da je ipak najbolje posavetovati se sa dr ako nisi sigurna.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
5.8.2021 18:25:15   
pari
Znači u tim situacijama najbolje odmah otići kod dr, u sred noći?



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
5.8.2021 19:34:47   
Milena18
Pari, mislim da ti to niko sa sigurnošću ne može reći. Ja sam do sada samo jednom dala inhalacije na svoju ruku, ali sam je ipak narednog dana odvela kod lekara. Ali nije joj tada bilo tako loše kao nekoliko puta pre toga. Ako čujem da joj u plućima zviždi, krči i vidim da ubrzano diše, obavezno je vodim kod lekara, koje god doba dana bilo. Verovatno to ima veze i sa tim što ja nekako ne razlikujem različite vrste kašlja, a kao što rekoh nije za sve ista terapija. Jednom sam baš rekla dr da kašlje produktivno, a on mi rekao da je to suv kašalj. Ne znam, nisam ja neki paničar, npr. ne vodim je kod lekara čim dobije temperaturu, pa makar bila i jako visoka, ali ako otežano diše ipak mi je bolje da se oslonim na stručnjaka. 


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Laringitis (zapaljenje grkljana)
5.8.2021 21:20:14   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: pari

Znači u tim situacijama najbolje odmah otići kod dr, u sred noći?




pari, otici da. Ali možda tvoje nije podložno laringitisu. Pretpostavljam da joj se prvi put desilo. Verujem ti da svaki kašalj prepoznam kakav je i kod tuđe dece. Nažalost, veliko iskustvo smo imali 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here