|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kakvi su danasnji Popovi
26.5.2010 12:22:12   
ksenija81
Jos uvek ne mogu cudom da se nacudim sta nam je nas Popa priredio za crkveno vencanje!
Kao prvo, termin smo zakazali pre pola godine da bi bili sigurni u sve i da bi imali prostora za slikanje itd...
Tad nam je pop rekao da imamo sat vremena za vencanje i slikanje(imamo i hor tako da vencanje traje malo duze).
ALI, pre mesec dana nas spopao komsija koji je smislio da pomeri vreme(da njegovi gosti ne bi cekali) u crkvi da mi pomerimo 15 min ranije kako bi on stigao da zavrsi do 17h jer ide vecernja(sta god).
Mi rekli da necemo da zaje..... goste i da ne dolazi u obzir. Posle odredjenog vremena zove pop mm da mu kaze da dodjemo 15 min ranije i kad je mm rekao ne pop mu spustio slusalicuuser posted image .
On ustvari hoce da u sat ipo ugura dva vencanja i nas da zajeuser posted image .
Mislite da se na tome zavrsilo?!?
Pop je na kraju rekao tim komsijama koji su sve zakuvali da dodju u 16 ispred crkve (mi imamo termin od 15 i 30 do 16  i 30) i da ce uci u 16 i 15, tj. da ce nas do tada ISTERATI!!!
Ne zamerite mi na termniologiji jer nisam ucena da idem u crkvu, ali je jako postujem i prelepo mi je crkveno vencanje, zato sam ga i htela.
I tako mi sad ne mozemo NISTA da uradimo sem da se zameramo Crkvi sto ne bih volela.
Jako, jako, jako sam razocarana njegovim postupkom!!!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
26.5.2010 13:06:28   
SUPER MAMA
E draga moja ksenija81.i mi smo imali slicnu situaciju.zakazali vencaje 6 meseca unapred.I dan pre vencanja pop nas je bukvalno ispalio jer trebao je da ide na drugo vencanje, znaci jedva sam se uzdrzala komentara da ga ne ispljum, aj da nekazem neku jos ruzniju rec.
I dosli mi na vencanje neki sasvim drugi pop i na kraju vencanja kad se sve zavrsilo, kum je dao pare a i moj svekar tako su hteli i kad je otvorio koverat pitao je gospodim, Samo toliko?
A inace moj svekar je dao 50 evra a kum 100 evra i malo mu je. I da dodam da prvi put kad smo se dogovarali kolko kosta vencanje prvi pop koji je trebao da nas venca nam je reko kolko date nema tarifa, a ovaj bezobraza jos mu maloo 150Evrauser posted image user posted image
Znaci popizdela sam zamalo da mi pokvari svadbu, nismo se ni slikali jer dosla je druga mlada ranije i bezobrazni uslisu a inace trebalo je kao kod vas da bude sat vremena, znaci 45 min vencanje i 15 min slikanja.
Haos zatim kad smo otisli da pitamo za vencanicu crkvenu da uzmemo kao i to treba da platimo i ja besna sam samo rekla vi ste lopovi gori nego politicari.
Jos meni kaze gospodzo vidimo se na krstenje.ja kazem sigurno necemo se videti ide ja u drugu crkvu, ako treba i u drugu pravoslavnoj drzavi ima da krstim moje dete.
Eto moje nazalost ruzno iskustvo sa popovima.
Ja volim crkvu ali ovi popovi bolje da nenapisem sta mislim o nima.
I posle pitaju se sto narod neide u crkvi, pa kako da ide kad samo da se prekrsti ispred ima da pocnu i to da naplacuju.

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
26.5.2010 13:13:08   
ksenija81
Nama je pop rekao da vencanje kosta 3000 din a da crkvi ostavimo koliko hocemo!
Jos nisam cula da se crkveno vencanje naplacuje pa nek je i jedan dinar.
Uvek se daje koliko hoces.
Najgore od svega sto pop uopste nije nama rekao da moramo izaci ranije, vec taj komsija
je imao smelosti da nam kaze.
Mi smo toliko besni da pop nece dobiti ni te 3000 din nego manje srazmern ukradenom vremenu!


(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
26.5.2010 13:15:56   
lanajelena
stvarno sramota...mojoj se sestri se zapadne prosle godine za slavu da bude post do sada je uvek slavila mrsnu slavu,nazove ona popa radi reda da cuje i njihovo misljenje kako da napravi (zet nije za posno) i kazu joj kako ste do sad pravili tako nastavite...dodju oni (njih trojica)za slavu kod moje sestre da seku kolac i tako to kad zet zapeo ajd da nesto pojedete a oni pravili mrsno i bilo je nesto malo posnog ako neko posti kad seli oni prekrstili se najeli se masnog opet se prekrstili i kazu sad nastavljamo post user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
26.5.2010 13:17:43   
ksenija81
Gospode Boze! Nemam komentar na ovo!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
26.5.2010 13:19:54   
SUPER MAMA
Samo nemoj da se nerviras ko ja draga.Znaci zamalo je falilo da se rasplacem zbog glupog popa.Nezelim ga videti nikad i zivotu.Mismo rezervisali crkvu i dlai 500 din i plus kolko das.Takav je bio dogovor.Mada ima popovi koji imaju tarifu ovde po Beogradu.Ma svasta ima.Cak su nam rekli da ne smemo da se vencamo u drugoj crkvi ako ne pripadamo u toj parohiji.Mislim gluposti, ko da su po klanovi rasporedzeni.
i vencali smo se gde je moj muz krsten jer tako navodno trebva.Zato mi otisli u drugu crkicu na periferii i sada krstili nase dete.Nema tarifa kolko ostavis toliko cak i ako neostavis nista.
Tako nam je reko ovaj pop koji krstiju malecku a krstenje je trajalo 45 min iako mi nismo trazili, posto svugde su nam pricali da krstenje traje od 15 do 20 min ovaj je pevao i pevao i pevao, ali stvarno je bilo diiivno.I nezali za pare jer mi srce bilo puno tada, jer covek je odradio bas kako treba.

Vidim na tikeru jos tri dana.Sigurno si uzbudzena puuuno....
Zelim ti sve najlepse a za popove nemoj da se nerviras uzivaj taj dan.

< Poruku je uredio SUPER MAMA -- 26.5.2010 13:21:32 >

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
26.5.2010 13:23:46   
mihi
NIje to ništa drage moje, na venčanju brata od tetke mm u crkvi Ružici sveštenik je čitao navodno odlomak iz Jevanđelja koji se odnosi na brak i pročitao sledeće: "Žena treba da se boji svoga muža"user posted image  I još na kraju u besedi umesto da čestita mladencima on priča nešto uopšteno i kaže mi Srbi smo uvek stradali ali smo ponosni na naše junake Mladića i Karadžića. Ja odlepim, gurnem supruga i kažem mu da li je ovaj normalan? MM kaže ajde nemoj da sad praviš frku. Posle venčanja naravno ja priđem svešteniku i pitam ga zašto je rekao da žena mora da se boji svoga muža, on mi drsko odbrusi da to piše u Jevanđelju, ja mu kažem da nisam sigurna i da ću proveriti ali da sam sigurna da tu o braku i ljubavi ima mnogo lepših stvari, I još mu očitam što upliće politiku, i da zato ljudi ne dolaze u crkvu što su sveštenici nadmeni i arogantni i da su oni tu zbog naroda a ne obrnuto., mm pobego od mene a sveštenik se sav zacrveneo (to sam i želela da ga bude stid).

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
26.5.2010 13:25:34   
ksenija81
Da, u subotu user posted image , ma nerviram se oko svega, sad su mi i vencanicu previse suzili, pa moram ponovo na korekciju.
Hvala, postavicu slicice.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
26.5.2010 13:29:24   
buhla
mihi user posted image

ja iskreno nisam imala neprijatnih iskustava sa popovima, ali sam cula od mnogih...
mi planiramo da se vencamo i krstimo Pavla isti dan i to cemo da uradimo u jednom manastiru, gde ne traze ni dinar... das im koliko imas!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
26.5.2010 13:40:14   
mihi
Buhlice kako bebe?user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
26.5.2010 13:43:20   
buhla
IZVORNA PORUKA: mihi

Buhlice kako bebe?user posted image


user posted image
evo dobro je... rastemo, mazimo i pazimo se! user posted image

evo ga svajcarski sat, tacno na 3 sata se budi vreme je za user posted image


< Poruku je uredio buhla -- 26.5.2010 13:44:13 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
27.5.2010 15:49:44   
viking
Mi bili pre nekoliko godia na nekoj svadbi u Kosjeriću, i čim smo ušli u crvku, pop provalio da nismo lokalci. Odmah nas je pitao odakle smo i čime se bavimo, a kad smo rekli, prva sledeća rečenica je bila "Pa mogli biste nešto da nam date".... No comment.

A i inače, naš porodični pop (kad kažem naš, mislim na popa porodice moga muža jer ga moja familija nema, a i ja sam agnostik pa ne verujem) svake godine na letovanje ide u Meksiko, Izralel, Ameriku, vozi džipa i tako...  

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
27.5.2010 16:03:32   
Iva979
Ne volim da generalizujem ali nemam dobro misljenje o popovima.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
28.5.2010 10:44:49   
Lu
Naš Župnik (pop) je primjer skromnosti što se tiče svega, ne pretjeruje u "popovanju" na misi, ne traži milodare osim ako se nešto ne radi u vezi crkve,živi od skromne plaće i onoga što mu pruže vjernici.
Nema auto ali i da ima ne treba mu zamjeriti jer mi svi danas imamo i po dva-tri auta a i oni imaju svojih obaveza koje ne mogu obaviti bez auta, i oni se razbolijevaju i oni trebaju ići u kupovinu...
Svake Nedjelje na misi iskreno se zahvali svima koju su mu pružili bar kolač za nedjeljni ručakuser posted image
Nikada ne radi probleme oko vjenčanja, krštenja,krizme..
MM ne ide u crkvu,  ali on nije rekao riječi na to kada smo se htjeli vjenčati, nego nas je vjenčao na datum i sat koji smo mi tražili a inače protokol je takav da se ide na predbračne razgovore, ispovjed i ispit vjere (ono osnovno), on je nas počastio pićem, malo smo razgovarali, naravno ispovjedili se i to je sveuser posted image
Ja baš volim da ga slušam na misi jer je jako pametan i skroman čovjek koji može svima pomoći ako se malo udube u propovjeduser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
28.5.2010 10:50:49   
Ana RR
Mi smo imali jako neprijatno iskustvo sa popom kada smo planirali venčanje.. kada se setim, prosto me je sramota da napišem šta je sve rekao kada smo tražili njegov blagoslov da se venčamo u crkvi na drugoj opštini.. Sramota..

Dirnuli smo njegovu sujetu (user posted image ) jer dajemo pare nekom drugom (user posted image ).. itd. itd.

Meni se nije ni obratio jer "žena je tu da sluša svoga muža, da bude pokorna, ide pognute glave i rađa decu.."

Ma.. samo se iznerviram kada se setim..

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
29.5.2010 10:52:23   
Novosadjanka T.
Na slavi kod moje sestre sam popu doslovce rekla na ne se*e.

Kakve sam poglede dobila.... ih, sto mi nesto puca....

NAime, dosao pop na slvu, odradio sta je iamo da uradi i seo da drzi bukvicu o postenju, moralu, postu... Posna slava. Sveti Nikola. A popu u bradi parce prasetine, tacnije kozura mu zapala. Ispred kuce besan auto, na stolu najnoviji mobilni. koga je hteo on duhovno da prosvetli nije mi jasno. Barga, cast izuzecima.


_____________________________

Covek je od krvi i mesa, a meso je kvarljiva roba

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
29.5.2010 12:04:43   
lothroniell
Znam vecinu popova iz Novog Sada, jer mi je i kum jedan od njih a znam i samog vladiku... Slazem se da ih ima raznih ali takodje ljudi uzasno preteruju u pljuvanju tih ljudi, nikada mi nije bilo jasno zasto su oni nekima trn u oku. user posted image

< Poruku je uredio lothroniell -- 29.5.2010 12:05:08 >


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Novosadjanka T.)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
31.5.2010 1:00:48   
Novosadjanka T.
IZVORNA PORUKA: lothroniell

Znam vecinu popova iz Novog Sada, jer mi je i kum jedan od njih a znam i samog vladiku... Slazem se da ih ima raznih ali takodje ljudi uzasno preteruju u pljuvanju tih ljudi, nikada mi nije bilo jasno zasto su oni nekima trn u oku. user posted image



Verovatno zato sto nisu Boziji ljudi za kakve se predstavljaju. Puni price o postenju, moralu, skromnosti...a sami se ne pridrzavaju toga.

Zato sto postoje tarife za vencanja, krstenja, sahrane...a ko nema da plati znaci li to da ne treba da krsti dete, venca se u crkvi i ostalo? I da su te tarife svuda iste i iole pristupacne svima, pa hajde nekako. Ali u kakvoj nemastini ljudi zive...

Krstenje 20, 30 pa do 50 eur?

Popovi sram vas bilo.

Nisam rekla da j mene krstio pijani pop koji nije uspeo da mi zapamti ime. Sramota!

Opet kazem cast izuzecima, a njih je jako malo.


_____________________________

Covek je od krvi i mesa, a meso je kvarljiva roba

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
31.5.2010 1:03:20   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: lothroniell

Znam vecinu popova iz Novog Sada, jer mi je i kum jedan od njih a znam i samog vladiku... Slazem se da ih ima raznih ali takodje ljudi uzasno preteruju u pljuvanju tih ljudi, nikada mi nije bilo jasno zasto su oni nekima trn u oku. user posted image
ni meni...oni su ljudi kao i svi drugi...nas odnos prema religiji uslovljen je onim sto nosimo u dusi srcu i naravno GLAVIuser posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
31.5.2010 1:05:09   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: Novosadjanka T.

IZVORNA PORUKA: lothroniell

Znam vecinu popova iz Novog Sada, jer mi je i kum jedan od njih a znam i samog vladiku... Slazem se da ih ima raznih ali takodje ljudi uzasno preteruju u pljuvanju tih ljudi, nikada mi nije bilo jasno zasto su oni nekima trn u oku. user posted image



Verovatno zato sto nisu Boziji ljudi za kakve se predstavljaju. Puni price o postenju, moralu, skromnosti...a sami se ne pridrzavaju toga.

Zato sto postoje tarife za vencanja, krstenja, sahrane...a ko nema da plati znaci li to da ne treba da krsti dete, venca se u crkvi i ostalo? I da su te tarife svuda iste i iole pristupacne svima, pa hajde nekako. Ali u kakvoj nemastini ljudi zive...

Krstenje 20, 30 pa do 50 eur?

Popovi sram vas bilo.

Nisam rekla da j mene krstio pijani pop koji nije uspeo da mi zapamti ime. Sramota!

Opet kazem cast izuzecima, a njih je jako malo.

oni su Bozji koliko i ti i ja!!!to moras da znas ...gresni koliko i mi..odgovorni pred Bogom za svoje grehe kao i mi...a ogovaranje su mili gresi satanini...pa cemo mi zlotvori koristiti svaku priliku da opanjkavamouser posted image

(odgovor članu Novosadjanka T.)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
31.5.2010 1:11:33   
Novosadjanka T.
IZVORNA PORUKA: anuksunamun


IZVORNA PORUKA: Novosadjanka T.

IZVORNA PORUKA: lothroniell

Znam vecinu popova iz Novog Sada, jer mi je i kum jedan od njih a znam i samog vladiku... Slazem se da ih ima raznih ali takodje ljudi uzasno preteruju u pljuvanju tih ljudi, nikada mi nije bilo jasno zasto su oni nekima trn u oku. user posted image



oni su Bozji koliko i ti i ja!!!to moras da znas ...gresni koliko i mi..odgovorni pred Bogom za svoje grehe kao i mi...a ogovaranje su mili gresi satanini...pa cemo mi zlotvori koristiti svaku priliku da opanjkavamouser posted image



A nece biti da je ovo ogovaranje. Svoj stav i misljenje o bilo kome saspem u lice osobi koja mi se ne svidja, pa tek onda o tome pricam sa drugima. U N.sadu par popovima je imalo okrsaj samnom upravo jer mi smeta gore pomenuto!


_____________________________

Covek je od krvi i mesa, a meso je kvarljiva roba

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
31.5.2010 1:14:06   
anuksunamun
whateveruser posted image user posted image niko ne moze da ispravi krive Drine..ali treba malo preispitati sve to

(odgovor članu Novosadjanka T.)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.6.2010 18:27:22   
Snelle
IZVORNA PORUKA: mihi

NIje to ništa drage moje, na venčanju brata od tetke mm u crkvi Ružici sveštenik je čitao navodno odlomak iz Jevanđelja koji se odnosi na brak i pročitao sledeće: "Žena treba da se boji svoga muža"user posted image  


Tacno je, ovo pise u Jevandjelju, i isto je svestenik procitao na mom vencanju. Treba da uzmemo u obzir kada je Biblija pisana i u kakvom su polozaju zene bile u tom vremenu. Sigurno je da nisu bile ravnopravne tada sa muskarcima, kao sto je to sada slucaj.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
1.6.2010 18:32:57   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: Novosadjanka T.





Nisam rekla da j mene krstio pijani pop koji nije uspeo da mi zapamti ime. Sramota!



user posted image user posted image user posted image ...ala sam citirala (gora sam od tog popa user posted image )

< Poruku je uredio lanajelena -- 1.6.2010 18:34:03 >

(odgovor članu Novosadjanka T.)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kakvi su danasnji Popovi
12.3.2011 14:23:20   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: popadija Mara


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Draga, mi smo to obavili pretprošle godine nama su u crkvi rekli da može i tako je i bilo 

A iskreno, ja se ne obazirem mnogo na to šta crkva tj. pop ima da kaže, takav haos su nam napravili za venčanje da sam ja i dan danas u šoku.



Pa sta je bilo za vencanje ??


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Pisala sam negde, nismo hteli da se venčamo u crkvi koja pripada muževljevoj parohiji, iz čistih praktičnih razloga, restoran nam je bio na drugom kraju grada, ja sam živela u tom delu grada i tako smo odlučili.
E onda nam je taj divni sveštenik na fin način ebao sve po spisku, vikao kako smo dirnuli njegovu sujetu jer ćemo novac ostaviti "nekoj drugoj crkvi"

A sa mnom nije hteo ni da progovori, ma ni da me pogleda, rekao je "zna se gde je ženino mesto".

Do poslednjeg dana nismo znali da li je dao blagoslov da se venčamo u drugoj crkvi, a onda kad smo došli na venčanje, tamo nije bio sveštenik sa kojim smo se dogovorili za venčanje, već je "onaj" poslao svog brata.

Primitivizam, eto.



IZVORNA PORUKA: popadija Mara

To je cista glupost jer nisi primoram ni da se vencas ni da se krstis u crkvi cijoj parohiji pripadas. To je njemu udarilo na sujetu i na dzep jer koliko vidim sve gleda kroz novac. Ja sam se krstila u Zrenjninu i ako ne pripadam toj parohiji i dobila sam blagoslov od svog paroha iz Vlasotinca. Pre dve nedleje su bili momak i devojka on je odavde ali zive u Vrbasu da dobiju od Boajana blagoslov da se tamo vencaju i on im je dao. Jer mislim glupo je sad da vuces coveka cak odatle da bi ga ti vencao kao da je mnogo bitno.


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ja sam se tad frapirala, on je vikao "šta vi mislite, od čega smo mi izgradili sve ovo, sigurno ne od takvih kao što ste vi!!"
Samo me vaspitanje sprečilo da mu svašta kažem, jer, da se razumemo, on je za mene običan čovek, niti je bog niti po meni predstavlja boga.



IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Pa prvo po meni je dzukela. Kad vec tako moram da ga nazovem. Jer to sto on kaze nema veze sa zivotom. Takavog je mm nasledio ovde u selu takvog istog koji nije hteo da sahrani dok mu se ne plati unapred. I onda se pita sto nema vernika u crkvi i sto niko ne dolazi. A od kad je mm dosao na njegovo mesto crkva puna. Pa normalno da je puna kad nema naplacivanja unapred i idu relne cene koje su propisane cenovnikom iz Eparhije a ne sopstveno nahodjenje koliko mi treba tolko cu da vam uzmem. I nema svecenje vodice 1000 din. Jer se vodica ne naplacuje nego je to tvoja dobra volja iz elja da li ces da primis svestenika i da mu das koliko zelis. Ako nemas ne moras ni da mu das. Jadno sto ljudi nasedaju na pojedine fazone pojedinih dzukaca koji samo gledaju kako da ih otrse. Ja sam se rasplakala pre mesec dana dosla zena da pita koliko kosta sahrana za muza a mm nije bio kuci i ja joj kazem gospodjo ja stvarno ne znam i ne mesam se u to kad bude doso vi vidite sa njim. A ona mi kaze znate mi smo sirotinja i nemamo sad da platimo. Pa reko ko vas tera da sad platite kad budete imali i ako budete imali. Ona poce da place i da me ljubi jao slatka moja pa predhodni je trazio odmah i unapred. Pa reko predhodni je doveo do toga da unisti veru celom narodu.


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Strašno. Najgore je što ima mnogo takvih, sve gledaju kroz novac. Žalosno je.


IZVORNA PORUKA: bojana86

Uzas jedan,stvarno svakakvih svestenika ima..... Kod nas u Banja Luci bukvalno ima cjenovnik koliko je vjencanje,koliko krstenje........ kod mene u naselju ja otisla da prijavim sina za krstenje, i znam da je krstenje bilo 80km,pitam koliko se placa kaze meni novi neki popo,koliko imate toliko dajete,a mi ako fali za tu neku taksu namirimo sa krsta(kada se daruje krst),ajd reko neko pametan dosao... znaci da nemam para nemogu krstiti djete ili se vjencati,a vjencanje je 150Km-strasno,sve je postalo komercijala stroga!!!!


IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Pa zalosno je iz razloga sto to ljude odbija od vere, a vera i crkva sa tim nema nista. Ja iskreno jesam bila vernik pre nego sto sam bila upoznala mm ali retko kad sam odlazila u crkvu bas iz tog razloga sto sa svojim parohom nisam bila u dobrim odnosima zbog svecenja vodica. Kad sam mu rekla da mu necu dam hiljdarku pa da se baci mrtav ispred mene. Zato sto je drcan i pokvaren. A kad sam se udala za popa onda je promenio pricu i poceo da prica kako sam ja jako bajno dete gde sam mu pred svim svestenicima rekla da ne laze jer to sto sad prica i ne misli. Nego eto sad sam zena svestenika pa da mi malo podidjes. Ne prolazi to kod mene.


IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Postoji taksa koju svestenici uplacuju eparhiji to je njihova duznost i to mora da se plati. Za nasu Eparhiju koliko ja znam je oko 1500 dinara. E sad ako ti zelis da darujes svestenika i crkvu to je tvoje licno.


IZVORNA PORUKA: Nada RR

Moram off : jedno pitanjce za Maru.
Jel ti smijes da se zaposlis?


IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Naravno da smem sto ne bi smela. Evo sad bas imam ponudu da radim u banji koja se otvara kod nas.
A to sto pojedine gospodje popadije ne rade to nema veze sa crkvom nego sa njohovom nadmenoscu. Ja nisam iz tu sortu. Zavrsila srednju za fizioterapetu i za profesora geografije. U skoli nema mesta tako da cu da upolvim u ono prvo. Jer ne planiram da budem ocajna domacica.


IZVORNA PORUKA: Nada RR

Poznajem jednu popadiju , magistar , strasno inteligentna , radila je dugo u drzavnoj bezbjednosti.
Poslije udaje je morala dati otkaz , stigao im dopis iz eparhije da joj to nije dozvoljeno.
Bas mi je cudno .
sada prodaje svijece , uredjuje dvoriste , sprema ruckove za kojekave posjete ..


IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Ne znam iskreno nista o tome. Ja sam vise puta pricala sa Episkopom na temu kako zena treba da radi i kako je to dobro za nju i njenu porodicu. NIje imao nista protiv toga i popadije koje ja znam ovde u okruzenju sve rade. Sad ne znam iz koje si ti Eparhije.


IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Znas zbog cega se razlikuje ??
Pole drugog svetsko rata kad je zabranjeno ici u crkvu svestensto je moralo ne neki nacin da privuce vernike i da ih vrati u veru zato su ucinjeni mnogo ustupci. Npr sad mozes da udjes u crkvu bez marame na glavu pre to nisi mogo, zena moze za vreme ciklusa da udje u crkvu pre toga nije bilo i jok hiljade stvari koje su se promenile. E sad sve zavisi od svestenika neko je vise popustljiv neko manje.
Ali sto se tice pravila tako jeste.


IZVORNA PORUKA: Nada RR

Mi smo izgleda posebna prica , dok nas sve drugacije
Eparhija Banjalucka , RS




IZVORNA PORUKA: popadija Mara

Pa ne znam kako da kazem a de ne sipadne lose. Vi ste posebna prica Ne mislim vi kao narod koji tamo zivi vec svestenstvo. Jako cudna situacija.






_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here