|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nedonoščad
21.11.2013 13:44:35   
reve84
Vik kompletna ekipa na institutu za neonatologiju je vrhunska i stvarno poprilicno podizu sanse da mali borci uspeju u svojoj borbi...ali kao i za sve u zivotu ako ima veka ima i leka tako da ne postoji pravilo od koliko grama bebe prezive ili ne.
Potpuno su organizovani, edukovani kako da postupaju sa roditeljima i sa te psiholoske strane i naravno tehnoloski opremljeni. Budite sigurni da tamo necete naci osobu koja nije ucinila apsolutno sve da pomogne nekom bebcu.

Pre par nedelja u bolnici, krevet do mene porodila zena u 25 nedelji, rodila je decaka od 750g i evo hvala Bogu, polako napreduju. Rano je za neke vece prognoze ali za sad su na dobrom putu.

Pozz


_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu lanatea)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Nedonoščad
21.11.2013 14:30:38   
zeksi

IZVORNA PORUKA: lanatea

Zeksi i moja mala je rodjena pre vrema na u 35.nedelji 2300g,sada je 6 meseci i ima 7kg.
Bas mi je zao zbog vida tvog malog-velikog deckica. a zasto mu se to desilo sta kazu?

Moj sin je izgubio vid na jednom oku zbog retinopatije 5-og stepena. Oftalmolog prati razvoj bebinih okica jos u inkubatoru i ako se krvna mreza nepravilno razvija, sto se mom sinu dogodilo, znaci krvni sudovi "podivljaju" i dodje do krvarenja na ocnom dnu i mreznjaca se odvoji i tada je vid trajno izgubljen. user posted image
Uzrok svemu tome je neadekvatna kolicina kiseonika u inkubatoru koja je tako malim bebama neophodna. Zato se cesto misli da je inkubator kriv za to, sto nije tacno.
Najbitinje da se sve to otkrije na vreme, jer se onda radi laserska intervencija koja je Jovanu radjena na desnom oku i tu ima ocuvanog vida.

(odgovor članu lanatea)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Nedonoščad
22.11.2013 15:48:12   
dijana1*
Jedan veliki borac je rodjen 15 nedelja ranije. Ovo je njegova dirljiva pricauser posted image
klik



< Poruku je uredio dijana1 RR -- 22.11.2013 15:49:39 >

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Nedonoščad
22.11.2013 16:06:31   
reve84
Pocela sam da placem vec u prvim sekundama snimka. Svaka cast malom borcu!!


_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Nedonoščad
22.11.2013 16:09:24   
vikiveki
Jao dijana sita se isplakah,zaista je dirljivo i potresno...a najvažnije je kako se izborio i kakva je sad prelepa beba
user posted image Ward

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Nedonoščad
22.11.2013 16:19:25   
vonavoj
videla sam snimak,veliki borac!user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Nedonoščad
22.11.2013 16:32:31   
minnica
Odglledala sam danas i to dok sam dojila bebu i rasplakala sam se.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Nedonoščad
22.11.2013 16:36:56   
adulence
Pile maleno...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Nedonoščad
22.11.2013 16:54:47   
Ana RR
Hrabri mali švrća user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Nedonoščad
23.4.2014 21:38:36   
Modessty
Naša mala hrabrica, moja sestričina, ima sada 14 meseci, 10 korigovano. Ima 5,5 kg, sedi, ručka i za Uskrs prvi put probala Kinder jaje. Imala je do sada mislim oko 11 operacija, ugrađen joj je shunt (izvinjavam se ako sam se pogrešno izrazila). Ona je najveći heroj ikada! A njeni roditelji su najhrabriji i najoptimističniji roditelji koje poznajem.
Zbog moje male lepotice i njenih drugara sa Instituta za neonatologiju, otvorena je na FB grupa koaj se zove Ponosni roditelji prevremeno rođenih beba i koja je podrška svim ponosnim roditeljima malih heroja. Oni su za Uskrs organizovali dobrotvornu akciju u kojoj su sakupljeni i isporučeni poklončići za sve prevremeno rođene bebe koje leže na Institutu i u Tiršovoj. Sada im je potrebna pomoć da sakupe odeću za te male borce. Prenosim post sa njihove stranice i molim vas da se javite meni u pp ili "Ponosnima" na Facebook-u

Ponosni,
Hvala Vam svima koji ste se javili i doniracete garderobicu bebama u Tirsovoj bolnici, zaista sam zahvalna sto sam okruzena takvim ljudima Za sve Vas koji ne znate, ovo nije nova akcija, ovo je stara ideja koja je donela preko 500 kom. odece za prevremeno rodjene bebe Institutu za Neonatologiju u Beogradu u zadnjih nekoliko meseci. Ali ovog puta skupljamo za neonatolosko odeljenje Tirsove bolnice. Kada sam nosila Uskrsnje pokloncice bebama tamo, saznala sam da im je potrebna garderoba za bebe ( zeke, benkice, kapice, bodici, carapice... malih brojeva do 62) ali isto tako sam bila zapanjena sto za posetioce svi matili su bili pocepani, i to nisu mantili kao na Institutu platnni, vec oni providni, kao istanjena vata. Vise se garderobe vidi nego sto je pokriveno a svi mi ovde smo svesni kakvih sve bakterija ima po kolima, kaficima i javnom previzu koje posecujemo u istoj garderobi u kojoj smo isli u posetu malim borcima. Ako slucajno neko od Vas zna bolje gde mogu da se nabave bolji mantili ili je povoljnija cena, molim Vas podelite link u komentarima ili broj telefona!Nabavite sami negde, i narucite koji komad, a za sve Vas koji ne mozete da sami odnesete mantile javite mi se u inbox kako bih Vam dala svoju adresu pa kada budem nosila garderobicu bar desetak mantila da odnesem. Ovo nije pod moranje, ovo je samo predlog za sve zainteresovane.

Hvala jos jednom

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Nedonoščad
23.4.2014 21:50:45   
anci kv
Mod,zar već 14 meseci..Mali boracuser posted image
Vrlo rado se odazivam. Stim što ću im ja poslati brzom poštom jer nisam u BG. Naše malo njima će mnogo značiti


_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Nedonoščad
23.4.2014 21:51:34   
zece
Modesty bravoo za tvojata vnuka sestricina sestra I zet alal da im e na hrabrosta jas imav dva hiruski zafati kade sto zivotot mi visese na konec ednata bese koga imav samo4 I pol godini koga mi ispuka slepoto crevo I doktorite se cudat sto me operiraa kako jas preziveav I vikaat taa devojka samo gospod ja spasi posle vtorata bese na24god koga morase da me operiraat oti desniot jajnik bese sosien I ne bese proodna desnata strana I taa bese rizicna operacija oti me odlepuvaa I mozese da dojde do vnatresno krvarenje I smrt taka mi kaza ginekologot sto me operirase

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Nedonoščad
23.4.2014 23:21:26   
Modessty
HVala Anči! Biće otvorena konkretna tema samo za donacije. Evo baš sam pričala sa Lesicom. Mislim da ćemo od sutra znati tačno gde i kako da se šalje.



_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Nedonoščad
23.4.2014 23:27:47   
Ana RR
Srca mala, baš me ratužilo user posted image uglavnom sam razdelila tu malecku garderobicu ali naći ću bar nešto lepo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Nedonoščad
23.4.2014 23:36:52   
Modessty
zece hvala

Ana problem je da se nađe garderobica manja od 58 recimo. A njima je sve veće od 60 - 62 ogromno.
Danas sam baš pitala na par mesta u gradu i nigde nema ispod 58.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Nedonoščad
24.4.2014 0:59:29   
Azra_
Tačno Mod u vezi brojeva. Ja sam se zaprepastila kada sam kod kumova u Nemačkoj videla br.46! Oni su nama prosledili te majušne stvarčice, ali kako je moje dete imalo 56cm na rođenju, to smo podelili. Da sam ranije znala...user posted image

A ne bi se isplatilo da se kontaktira neko ko proizvodi tekstil, ima ih dosta na domaćem tržištu, pa da se vidi koja bi cena bila da se poruči nešto u tim manjim veličinama. Onda se skupi novac i eto..... Pa tako možemo pomoći svi i prikupiti stvarčice. Ne verujem da bi moglo biti skupo...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Nedonoščad
24.4.2014 6:55:41   
Trcosava
Mod, do kad traje ta akcija? Postoji šansa da ja dođem u Bg oko 10 maja. Morala bi da prekopam ovde te benkice i to (imam neke brojeve 56 čini mi se)

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Nedonoščad
24.4.2014 8:17:54   
doktorkakristal
MOD samo javi kako da saljemo user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Nedonoščad
24.4.2014 10:48:31   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

zece hvala

Ana problem je da se nađe garderobica manja od 58 recimo. A njima je sve veće od 60 - 62 ogromno.
Danas sam baš pitala na par mesta u gradu i nigde nema ispod 58.

C&A ima velicine 47 i 50, Tara ih je dugo nosila... cim odem kod mame pokupicu te malecne stvarcice da i mi damo skromni doprinos ovoj divnoj akciji :)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Nedonoščad
24.4.2014 11:36:43   
anci kv
mislim da nema vremenski rok slanja,ja ne mogu tek posle 1.maja jer te male stvari su u gm kod mame. Šta god,njima je dobrodošlo. A što se tiče brojeva,svega par stvarčica 56 imam,ali zato su tu gomila malih kapica i čarapica


_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Nedonoščad
24.4.2014 11:39:08   
Ana RR
E da, imam malih čarapica i kapica, imam i gomilu pamučnih pelena koje su oprane i ispeglane i nikad nisu korišćene, ako treba. Garderobice tako male nemam, nije Maki nosio tako mali broj.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Nedonoščad
24.4.2014 11:42:20   
Olga75
zvercica je bila 46 cm kad se rodila i 52 je bilo ogromno , kapicu smo presavijali
jadna je nosila preveliku garderobu dok nije u nju urasla tako da smo sve iznosili
bas zato sto je bila nedonosce
ali pogledacu da li imam jos sta
Palcici i Palcice zasluzuju postovanje

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Nedonoščad
24.4.2014 11:46:54   
Olga75
a inace sam i prijatelj sa prevremeno rodjen udruzenje Optimistik , pa neka se Ponosni povezu sa Optimistikom
oni su vrlo ozbiljno udruzenje user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Nedonoščad
24.4.2014 12:11:10   
anci kv
tetra i švedske pelene im isto trebaju

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Nedonoščad
24.4.2014 12:14:23   
lesica
Drage sačekajte koji minut, pravim posebu temu, pa ću sve tamo da prebacim, i da dopisujemo šta kako gde.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here