|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nedonoščad
10.5.2019 10:14:07   
Sanidej
Pisite nam kako napreduje bebana..

(odgovor članu Tata KG)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Nedonoščad
10.5.2019 11:31:12   
lesli


IZVORNA PORUKA: Tata KG

Cetiri dana mi traju kao vecnost. Imali smo savrsenu trudnocu, a onda je doslo do komplikacija. Umesto zrele i zdrave bebe, uz hitan carski rez na svet je dosao nas mali borac sa 2080 g. Na intenzivnoj je, reanimiran je po porodjaju, sumnjali na bolest srca i pluca, a na kraju se ispostavilo da je bakterija koja je izazvala infekciju. Skinuti smo s respiratora, ali borba se nastavlja. Jaci antibiotici ga nekako brane. Suprugu i bebu su spasili u poslednjem trenutku. Danas je bio bolje, vise nije na respiratoru. Verujemo da cemo skoro biti na okupu jer ga majka zbog carskog nije videla. Nadam se da ce se ova nocna mora uskoro zavrsiti. P.S. Danas smo se ugojili 80 g :)





Cestitam! Bice to sve dobro, bitno je da ima poboljsanja

(odgovor članu Tata KG)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Nedonoščad
10.5.2019 14:15:17   
Filadendronka
Kako je bebica? 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Nedonoščad
11.5.2019 8:28:00   
Tata KG
Bilo je povuci potegni, ali danas i juce naglo poboljsanje. Nastavlja se oporavak na intenzivnoj bez respiratora 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Nedonoščad
11.5.2019 10:21:25   
Sanidej
Samostalno disanje je dobar znak. Nadam se da antibiotici rade posao. Pisite nam

(odgovor članu Tata KG)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Nedonoščad
11.5.2019 10:58:34   
Filadendronka

Super, ide na bolje, samo treba vremena. 
IZVORNA PORUKA: Tata KG

Bilo je povuci potegni, ali danas i juce naglo poboljsanje. Nastavlja se oporavak na intenzivnoj bez respiratora 



(odgovor članu Tata KG)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Nedonoščad
11.5.2019 11:53:05   
kamičak
Navijamo za vas, dan po dan..budite hrabri

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Nedonoščad
19.5.2019 19:49:42   
Emina85
Vidjeh vas post pa sam se kao majka prijevremeno rodjene bebe uclanila da vam dam podrsku jer me podsjeca na muza i mene kako svaki dan i to 55 dana idemo na neonatologiju po informacije. Upravo sjedim pored djecaka rodjenog 20.12 u 30 nedjelji sa 1200g i 40cm, sutra mu je 5 mjeseci ako Bog da ima oko 5700g. Bio je na neonatologiji 55 dana otpusen kuci sa 2580g, svi problemcici tipa razvitka vida, zatvaranja ductus arteriosusa i slicno su se rijesili i sretna je beba. Vjezbamo lagano da lakse savlada motorne vjestine ali nema neku patologiju samo im treba malo vise vremena. Vasa beba ce biti dobro samo treba ici dan za danom i ne gledati mnogo sta moze biti kasnije nego biti zadovoljan svakim sljedecim danom u kome je stanje stabilno i da nema vece srece od toga.

(odgovor članu Tata KG)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Nedonoščad
19.5.2019 20:09:26   
kamičak
Bravo za Vasu bebu i hrabrost. Da beba nastavi da napreduje i nadmasi svoje vrsnjake!

(odgovor članu Emina85)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Nedonoščad
19.5.2019 20:20:31   
Filadendronka
Sa srecom neka bude vasa borba! 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Nedonoščad
23.5.2019 12:55:15   
Tata KG
Izasli smo iz inkubatora, najgore je proslo ;)


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Nedonoščad
23.5.2019 13:01:57   
Rosita
Čitala sam ovo pre neki dan. Bravo za malog borca! Živ bio sto godina.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Tata KG)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Nedonoščad
23.5.2019 13:14:56   
Sanidej
Dobre vesti najzad :)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Nedonoščad
23.5.2019 15:56:46   
Duškić
Bravo. Drago mi je. user posted image

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Nedonoščad
23.5.2019 17:17:23   
kamičak
Tata, nema boljih vesti! 

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Nedonoščad
23.5.2019 21:37:56   
Tata KG
:*


(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Nedonoščad
23.5.2019 21:41:28   
Maslacak15
Bravo!!! Sve najbolje vam zelim, bice to SVE super. Veliko je to vec dete. Samo hrabro.


(odgovor članu Tata KG)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Nedonoščad
25.5.2019 12:08:45   
Maraj
Bravo za borca user posted image user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Nedonoščad
25.5.2019 13:45:07   
lesli


IZVORNA PORUKA: Tata KG

Izasli smo iz inkubatora, najgore je proslo ;)





Oooo, divna vest!Jos malo da ojacate i porastete pa da se druzite i uzivate u vasoj kucici! :)

(odgovor članu Tata KG)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Nedonoščad
27.8.2020 12:11:02   
Queen Lady
Vidim da nije pisano odavno na ovoj temi. I znam da su mi vec deca velika, ali tada u tom periodu nisam ni trazila, a ni videla ovu temu. Pa cu samo da se upisem....
Stariji sin rodjen u 33 nedelji - rodjen sa 1850kg (termin bio 05.09.2014 - rodjen 20.07.2014)
Mladji sin rodjen u 36 nedelji - rodjen sa 2450kg (termin bio 15.09.2018 - rodjen 16.08.2018) - iako je nedelja 36, ne vodi se kao nedonosce

Stariji sin bio malo vise od mesec dana na neonatologiji.
Sa mladjim 6 dana u porodilistu.

Sa starijim sinom se ne zna razlog prevremenog porodjaja, niti mi je bilo ko pominjao bilo sta.
Sa mladjim sinom sam imala stafilokok bakteriju, pa sumnjaju da je od toga.

Oba porodjaja prirodnim putem - karlicno.

Naopaka moja deca user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 220
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here