|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uskrs
26.3.2010 7:39:44   
nina83
user posted image Diamond, prelepa su! kako su oslikana? Ja svake godine obalcim jaja u kosuljice, to mi je najjednostavnije, nema boja, posle se samo oljusti.. A kad sam bas kreativna, najobicnijim flomasterima crtam po njima, sta god mi padne na pametuser posted image

(odgovor članu diamond)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Uskrs
26.3.2010 7:45:47   
Trcosava
Evo vam malo ideja user posted image

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Uskrs
26.3.2010 7:52:54   
jelena038
ovako se perle nizu:
user posted image
a ovako izgleda heklano ili pravljeno od traka:
user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Uskrs
26.3.2010 7:54:13   
Trcosava
Evo detaljnog opisa kako se farba voskom i još neka tehnikica
slikavanje voskom
Za ovu vrstu islikavanja jaja, koja je i najstarija koristi se cisti vosak (moze da posluzi i parafin) nekoliko guscijih ili kokosijih pera, jedna tegla napunjena peskom, nekoliko starih kasika, nekoliko sveca, ciode sa krupnim glavicama, patent olovka i drvene cackalice. Mesto gde cete bojiti prekrijte papirom i na njega postavite sav potreban materijal. Kasike savijte na vrhu i stavite u njih vosak, ubodite ih u teglu sa peskom. Ispod kasika zapalite svece da bi se vosak otopio i konstantno bio tecan za nanosenje na ljusku. Na predhodno oslikano jaje nanosite vosak uvek povlaceci liniju ka sebi. Mesta koja ste prekrili voskom nece se obojiti kada jaje stavite u boju. Ciode kao i cackalice koristite za fine linije na ljusci.Ciode mozete pricvrstiti pomocu patent olovke. Ukoliko koristite pera, mozete ih pomocu makaza modifikovati tako da od vise pera dobijete razlicite sare. Ciode zamacete u vreo vosak i pri tome brojite do tri, brzo izvadite i blagim pritiskom povlacite saru.
U slucaju da vam se vosak razliva, sklonite malo svecu da bi se vosak malo ohladio. Ukoliko primetite da linije voska pucaju, to znaci da vosak nije dovoljno vreo, zato povecavate temperaturu.
Napomena: Bojenje voskom trazi dosta vremena i strpljenja, zato predlazem malo laksu varijantu bojenje vostanim bojicama. Bogato isarajte jaje vostanom bojicom, pa ga zatim farbajte farbama za jaja. Mesta gde je bila bojica ostace neofarbano.

Posoar tehnika
Za ovu tehniku je potrebno iseci i napraviti od papira male sablone zeljenog oblika ili motiva, zatim se prskanjem ili pomocu sundjera nanosi boja kroz sablon.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Uskrs
26.3.2010 7:55:09   
jelena038
a ovako pleteno od trske user posted image :

user posted image

i ovako jednostavno sarano lepkom, pa valjano u sljokice:

user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Uskrs
26.3.2010 7:55:52   
nina83
IZVORNA PORUKA: Trcosava

Evo vam malo ideja user posted image
user posted image
user posted image user posted image user posted image


Ijaaooo, jesu to oni iz grupe Kiss??? hahahaha, fenomenalno!!user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Uskrs
26.3.2010 7:57:09   
Trcosava
Šaranje kanapom
Potrebno:
kanap
boja za jaja - tečna (u epruveticama) ili praškasta, pripremljena tako da budu jače koncentrovana (mnogo manje vode nego što piše na uputstvu)
jaja prethodno skuvana

Kanap dužine 30-tak cm potopiti u koncentrovanu farbu za jaja. Namočen kanap obmotati oko jajeta u raznim pravcima. Po želji ponoviti ovo sa nekoliko kanapa u različitim bojama. Ostaviti da se ocedi, skinuti kanap i prosušiti. Jaje namazati nauljenom krpom ili slaninom.

user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Uskrs
26.3.2010 8:12:04   
jelena038
a ovo je samo da vidite sta ljudi rade buseci ljusku jajeta. ovo se radi za velike pare, inace, ta jaja se narucuju kao umetnicka dela:

user posted image




_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Uskrs
26.3.2010 8:28:43   
jelena038
a evo i malo pravih ruskih uskrsnjih fazona, jestivih, svakako, i tradicionalnih, sa ruske praznicne trpeze...

ovo mi je prelepo, a i slatko:

user posted image

probusite rupicu na donjem delu jajeta (tzv. dupe), precnika oko 1 cm i pustiti belance i zumance da iscure, ljusku dobro oprati hladnom vodom, pa u nju sipati skuvani, kao svaki puding, zele od skuvane mesavine cokolade, putera i brusnice, ili vec sta volite, a za dekoraciju dodajte sta god hocete jestivo i sitno, da moze proci kroz onu rupicu, pa napunite ljuske, okrenete ih naopacke, da ne iscuri i ostavite u frizideru preko noci i sutradan oljustite. mislim da se tako onda i pihtije mogu spremiti...

< Poruku je uredio jelena038 -- 26.3.2010 8:30:21 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Uskrs
26.3.2010 9:58:43   
Mari86
Ja kutim to drvce o kojem pricate,zove se maca user posted image ima one kao plisane delove na stabljici...
Imam ta dekorativna jaja i okacim na stablo,slikacu da vidite...user posted image
Inace ova jaja sto ste okacile su divna user posted image



_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Uskrs
26.3.2010 12:51:48   
liliana
Ja ih šaram tako što po njima crtam voštanom bojicom. Onda ih ubacim u farbu za jaja i tamo gde je bilo nacrtano-ostane belo. Budu prelepa, a može se nacrtati ili napisati šta god pšoželite!!!
Probala sam sa lepkom i sa lakom za nokte i to vam baš i ne bih preporučila, jer se posle jaja osećaju na lak ili lepilo.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Uskrs
26.3.2010 13:08:36   
jelena038
IZVORNA PORUKA: liliana

Ja ih šaram tako što po njima crtam voštanom bojicom. Onda ih ubacim u farbu za jaja i tamo gde je bilo nacrtano-ostane belo. Budu prelepa, a može se nacrtati ili napisati šta god pšoželite!!!
Probala sam sa lepkom i sa lakom za nokte i to vam baš i ne bih preporučila, jer se posle jaja osećaju na lak ili lepilo.

jao super fora! al to je kad farbas vec skuvana jaja, je l tako? otopio bi se vosak odmah u kljucaloj vodi..


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Uskrs
26.3.2010 13:12:57   
liliana
Možeš ih i kuvati u farbi. Neče da se skine, jer nije vosak, več voštane bojice. Ali ja zadnjih godina kupujem one boje u koja se farbaju več skuvana jaja, pa ih prvo skuvam, pa našaram, pa u boju. Nadam se da si shvatila- čini mi se da sam malo konfuzno napisala...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Uskrs
26.3.2010 13:14:51   
jelena038
jesam, jesam, super



_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Uskrs
26.3.2010 15:45:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jelena038

a evo i malo pravih ruskih uskrsnjih fazona, jestivih, svakako, i tradicionalnih, sa ruske praznicne trpeze...

ovo mi je prelepo, a i slatko:

user posted image

probusite rupicu na donjem delu jajeta (tzv. dupe), precnika oko 1 cm i pustiti belance i zumance da iscure, ljusku dobro oprati hladnom vodom, pa u nju sipati skuvani, kao svaki puding, zele od skuvane mesavine cokolade, putera i brusnice, ili vec sta volite, a za dekoraciju dodajte sta god hocete jestivo i sitno, da moze proci kroz onu rupicu, pa napunite ljuske, okrenete ih naopacke, da ne iscuri i ostavite u frizideru preko noci i sutradan oljustite. mislim da se tako onda i pihtije mogu spremiti...
Daj mi molim te link za ovaj recpet,mnogo je zanimljivo i zelim ovako nesto da probam da pravim!Uvek volim nesto novo da izmisljam user posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Uskrs
26.3.2010 15:49:08   
jelena038
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

IZVORNA PORUKA: jelena038

a evo i malo pravih ruskih uskrsnjih fazona, jestivih, svakako, i tradicionalnih, sa ruske praznicne trpeze...

ovo mi je prelepo, a i slatko:

user posted image

probusite rupicu na donjem delu jajeta (tzv. dupe), precnika oko 1 cm i pustiti belance i zumance da iscure, ljusku dobro oprati hladnom vodom, pa u nju sipati skuvani, kao svaki puding, zele od skuvane mesavine cokolade, putera i brusnice, ili vec sta volite, a za dekoraciju dodajte sta god hocete jestivo i sitno, da moze proci kroz onu rupicu, pa napunite ljuske, okrenete ih naopacke, da ne iscuri i ostavite u frizideru preko noci i sutradan oljustite. mislim da se tako onda i pihtije mogu spremiti...
Daj mi molim te link za ovaj recpet,mnogo je zanimljivo i zelim ovako nesto da probam da pravim!Uvek volim nesto novo da izmisljam user posted image

na ruskom je, draga, prevodila sam... na poslu sam, imam kuci u historiju, ako ti bas na ruskom pomaze..


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Uskrs
26.3.2010 16:16:34   
Anoniman
Nasla sam i na srpskom extra varijante,hvala u svakom slucaju user posted image .Zovu se zacarana jaja user posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Uskrs
26.3.2010 16:22:10   
jelena038
http://www.youtube.com/watch?v=VE6Hs0Z71-o&feature=player_embedded

to je postupak, a unutra moze svasta!!!


< Poruku je uredio jelena038 -- 26.3.2010 16:27:28 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Uskrs
26.3.2010 20:54:42   
diamond
ja sam stvarno svasta probala i vosak i flomastere i neka mesanja ...i bolje da ne znate kako su ispala, ja sam samo za klasiku, boja ili lukovica, nista mi od toga ne ide od ruke...zato sam i kupila ofarbana...user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Uskrs
26.3.2010 21:06:01   
dunja RR
mislim da sam pisala već prošle godine ali ne mogu da tražim pa evo: lepo i jednostavno; isečete džak za krompir na manje delove, u svaki deo umotate po jaje i zavežete; ja potapam u lukovinu i super ispadne, ko voli boju neka potopi u boju i voala

user posted image

(odgovor članu diamond)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Uskrs
26.3.2010 21:07:43   
Anoniman
Ja sam seckala bila srca od papira i svasta nesto i vezala u carapu i onda farbala u boju!

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Uskrs
26.3.2010 21:08:25   
Lilly*
Gde su naša jaja user posted image od prošle godine user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Uskrs
26.3.2010 21:09:08   
Anoniman
a sta je tebi sa profilom? user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Uskrs
26.3.2010 21:09:48   
jelena038
lili, ima jos jedna slicna tema.. bas sam se cudila kako je moguce, jedna uskrs, druga vaskrs... 

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Uskrs
26.3.2010 21:09:59   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Meni su najlepsa jaja farbana u lukovini, pa jos kad ih nauljis da se sijaju, uh prelepo!


Slažem seuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here