|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uskrs
24.3.2010 23:15:50   
Anoniman
Ja bas imam neku posebnu zelju za ukrasavanjem ove godine user posted image !Bas si se lepo setila za ovu temu user posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Uskrs
24.3.2010 23:25:59   
jelena038
sad cemo da ti vaskrsnemo zelju... user posted image samo da prikupim materijal...


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Uskrs
24.3.2010 23:26:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jelena038

sad cemo da ti vaskrsnemo zelju... user posted image samo da prikupim materijal...

supeeeeeeeeeeeeeeer user posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Uskrs
25.3.2010 15:53:36   
jelena038
Kucacu redom sve sto nadjem, malo sam spora, jer sam na ruskim sajtovima...

Najjednostavniji nacin za farbanje jaja je svakako lukovica, ili farba. Ja sam uvek vise volela lukovicu, ali deca vole boje i ove godine cu pokusati da bojim cajevima i biljkama, jer je zdravije.

Crvena - koren cvekle ili ljuska luka, sok od maline.
Plava - borovniceZelena - spanac, praziluk, kopriva
Žuta
– ljudske oraha i kora od pomorandze, cvet kamilice ili maslacka, list breze, rena, list i kora hrasta, zeleni caj
Ljubičasta – ljubiciceSiva - caj od sipurka
Narandzasta - aleva paprika, crni caj
Braon - kafa

Princip je uvek - biljke se kuvaju u vodi, na najmanjoj temperaturi oko 30 -40 minuta, sto vise biljaka, boja je jaca, ostave se u vodi dok se ne ohladi do sobne temperature, pa se procedi i u nju umacu vec kuvana, cista jaja, sto duze ostaju u farbi, boja ce biti jaca. Ako farbate cajem, u jednu solju ide 4 kesice caja i jednu kasika sirceta.

Fora za mermerni izgled je, pored onog sirceta koje ide, nemam pojma sto, ali ide, stavite i malo ulja, ali to ima bolji efekat kada farbate jaja u hladnim bojama, jer se ulje tako sporije rastvara, pa onda pravi te staklaste sare.
Umesto klasicnik sara od biljaka u carapi, kako me je jos mama naucila, obicnim selotejpom ili nalepnicama, moze da se napravi svasta. 
user posted image




< Poruku je uredio jelena038 -- 25.3.2010 15:54:07 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Uskrs
25.3.2010 16:01:01   
jelena038
user posted image

mozete da lepite suseno cvece, a umesto lepka mozete da koristite lak za nokte, jos ako tome dodate onaj sa sljokicama... umesto susenog cveca mozete koristiti i sitne perlice, pirinac, kafu, sta god hocete, a ako niste pristalica lepka i laka za nokte, zbog hemijskog sastava, umutite belance viljuskom, pa jaja prvo u belance, pa uvaljajte u sljokice, ili sta vec, i onda ostavite da se susi.pcelinji vosak je najbolji izbor, po mom misljenju, moze da sluzi i kao lelpak, ali i za slikanje voskom. kupite obicne crkvene svece, one su od tog voska.


< Poruku je uredio jelena038 -- 25.3.2010 16:07:43 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Uskrs
25.3.2010 16:21:56   
jelena038
user posted image

ovako izgleda velika kolicina obicnik sljokica kojima se sminkamo, na primer, ili onih iz knjizare, ili onih za kolace. slika desno, levo je vec farba...


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Uskrs
25.3.2010 16:45:36   
jelena038
Vosak je, inace, posebna prica. Najjednostavnije saranje voskom je kapanje, koje mozete postici jednostavnim sarenim svecama, ali i tehnikom kapanja, pa topljenja, ako ne zelite vosak na jajima. Naime, sve se svodi na to da jaje, ofarbate jednom bojom, zatim voskom napravite sare, ofarbate jaje u drugu boju, a vosak nad ne prejakim plamenom, lagano otopite i obresete salvetom. Kapanje izgleda ovako:


user posted image

a vasa kreativnost i umece mogu otici do ovakvih sara:

user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Uskrs
25.3.2010 16:58:06   
Shishica
Prosle godine sam isprobala i jako mi se svidelo sledece:

Iseckate ljuske od belog i crnog luka na sitno, jaje malo pokvasite, uvaljate u ljuskice i uvezete u carapu i tako kuvate u boji kojoj hocete....

Mnogo lepo ispadne...

A ovi gore saveti su super, isprobacu neke... user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Uskrs
25.3.2010 17:26:52   
Trcosava
Verujem da svi već znaju za limuntus?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Uskrs
25.3.2010 17:28:52   
Alexis79
Ja ne znam

Podeli sa nama

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Uskrs
25.3.2010 17:29:42   
cipiripi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Uskrs
25.3.2010 17:37:26   
Trcosava
možda sam prebrza bila, moram sa mamom da proverim ja mislim da je limuntus u pitanju a sada već imaju i da se kupe te farbe sa KRISTALIMA

Ali ka kad god sam kupila tu farbu koja već u sebi ima kristale - nije dobro ispalo. Kupi se u apoteci, verovatno onda nije limuntus - neka kiselina jeste user posted image user posted image user posted image user posted image

Pa se jajca NEOFARBANA kuvaju u tome

Jel da pišem i foru da vam što manje jaja ispuca?user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Uskrs
25.3.2010 17:39:34   
Alexis79
Pisi zeno sto pitas.

San svake zene je da joj sto manje pucaju jajauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Uskrs
25.3.2010 17:49:33   
Trcosava
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image O Bože dragi jaja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Elem  kako meni moja majka reče, da bi jaja što manje ispucala - držite ih neko vreme na sobnoj temperaturi, da ne budu 'ladna. Sipa se 'ladna voda i namestite šporHet na pola stepena, da se polako zagreje i voda i jajca. Temperaturu postpeno pojačavajte dok ne uvri voda. Navodno bi malo trebala da ispucaju. Prošle godine sam malo jajca farbala, a možda je 1 ili 2 pukla.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Uskrs
25.3.2010 18:17:57   
jelena038
ja kuvam 4 jajeta da isprobam zeleni caj, sipak, kafu i alevu papriku, pa javim sta je ispalo. dodacu i ulje, da probam taj mermer efekat. ako ispadne dobro, uslikacu, ako ne ispadne, bolje da to saznam danas nego na veliki petak user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Uskrs
25.3.2010 18:40:01   
diamond
necete verovati, ni carinik nije mogao da veruje svojim ocima, ali ja sam sada u Austriji kupila ofarbana jaja, ljudi to je kao na slici, svakakvih ima intezivne boje, sarena, metalik, by the way kupila sam 40 kom. user posted image , ali naravno da cu farbati i sama, ne mogu da zamislim uskrs bez farbanja jaja, barene sunke i mladog luka...mmm user posted image
sve je to meni jako lepo, ali ja ih ipak najvise volim farbane u lukovici...bas sam dosadna!

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Uskrs
25.3.2010 18:46:53   
jelena038
i ja, i ja, i ja, pa se ubijem ko stoka da nadjem detelinu s 4 lista, pa je ne nadjem, pa probam da sastavim 4. list od druge stabljicice, pa mi se mrdne u carapi, pa ispadne tragikomicno, ahhh... user posted image volim prazniiiikeeee!!!! 

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu diamond)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Uskrs
26.3.2010 6:53:34   
*Alexx*
Ijao, sad ste mi probudile uspavanu kreativnost user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Uskrs
26.3.2010 7:07:59   
Lu
Stavljajte slikice za nas nekreativneuser posted image
Radim i ja sa travkama u štrampli ali moramo i sa sličicama jer moje dijete jedva čeka da nalijepi sličice koje je iozabraouser posted image



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Uskrs
26.3.2010 7:08:49   
Lu
A jel vi okitite granu sa jajima(umjetnim naravno) u kućiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Uskrs
26.3.2010 7:13:36   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Lu RR

A jel vi okitite granu sa jajima(umjetnim naravno) u kućiuser posted image


Ne. Nisam ni znala da se to radi user posted image Ali lepo je, sviđa mi se ideja.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Uskrs
26.3.2010 7:17:04   
diamond
jako dobra ideja i super izgleda. vidjala sam to po novinama ali se ja ne usudjujem ni da pokusam jer sam totalni antitalenat za te stvari, da mi mama ne pomaze oko farbanja jaja ko zna kako bi i ona ispalauser posted image user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Uskrs
26.3.2010 7:20:50   
diamond
user posted image

user posted image

(odgovor članu diamond)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Uskrs
26.3.2010 7:38:36   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: Lu RR

A jel vi okitite granu sa jajima(umjetnim naravno) u kućiuser posted image


Ne. Nisam ni znala da se to radi user posted image Ali lepo je, sviđa mi se ideja.



Mislim da je to karakteristično za katolike, ovde uveliko u prodaji jajca sa trakom za obesiti


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Uskrs
26.3.2010 7:39:42   
jelena038
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: Lu RR

A jel vi okitite granu sa jajima(umjetnim naravno) u kućiuser posted image


Ne. Nisam ni znala da se to radi user posted image Ali lepo je, sviđa mi se ideja.

pa to se radi, malo komplikovanije, mora da se probusi jaje gore i dole, i izduva se sadrzina jajeta, ostane ljuska, pa se ljuska obradjuje, pa se traka provuce kroz jaje, pa se plete, ili trakicama ukrasava, mogu naci seme, ako neko to misli da radi. sa biserima i perlama, i heklanjem se cuda prave. ali meni to malo izgleda kich... tj. lepo izgleda na slikama, ali u kuci... user posted image idem da potrazim..


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here