|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Začepljeni sinusi
17.1.2011 18:11:24   
JMPM
Diabla,ne znam da li kod tebe ima gde da se kupi,ali za to ti je zivi spas da mazes na celo,odnosno izmedju obrva-Biljnu rosu!

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Začepljeni sinusi
17.1.2011 18:12:26   
Iwana87
e to neznam ja to nisam nkad radila

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Začepljeni sinusi
17.1.2011 19:01:02   
Olga75
Diabla , kod dr po antibiotike . Inhalacije isto lepo pomazu ali kad je taj sekret tako obilan i leeep zeleni trebaju antibiotici . Moja zaova se cesto muci , ima hronicnu upalu koju uglavnom samo zaleci user posted image kada je jako boli greje so i stavlja u krpu pa na celo. Kaze da joj pomazeuser posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Začepljeni sinusi
17.1.2011 19:28:46   
Verus
diabla, moja mama je to sa soli radila i pomagalo joj !  Uf, ja uvek imam problema, evo i sada sam slinava, zapusena...


A sad kad vidim ovo zeleno: juce sam Heleni izvadila gomilu zelenih slinaca-dokle cekam pa opet nazad ko dr?? Siznucu.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Začepljeni sinusi
17.1.2011 20:13:28   
Diabla
Evo mi je mama donijela Hemomicinuser posted image mrzim antibiotike, pijem ih tek onda kad skroz padnem. Jutros me je vilica, tj zubi boljeli, a svaki mi je zdrav. Onda nabasah na google, da je jedan od simptoma kada zubi bole.

Sad se sekiram sto pijem Hemomicin, jer sta ako mi zaista bude trebao sledecih 6 mjeseci, a ja ga ne mogu piti.

Verka, David uvijek ima zelene sline, pogotovo one sto se skorece. Pa je li ozdravila?


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Začepljeni sinusi
17.1.2011 20:14:51   
Diabla
Ma ja cu sutra do plaze, da napunim litru morske vode i sa smrcem, nema mi dugeuser posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Začepljeni sinusi
17.1.2011 22:20:14   
bebablue
Mislim da ipak treba lekar da utvrdi nacin lecenja sinusa. Govorim iz sopstvenog iskustva, jer je kod mene bilo "to sam nasledila", promena vremena, mene bole sinusi, svaka prehlada opet bole sinusi, uglavnom kod lekara za to nisam nesto isla, jer sam to "nasledila", dok nisam dobila polip u sinusu od nelecenih sinusa, kako mi je dr rekla i to je moralo operativnim putem da se izleci, jer ja 6 meseci nisam mogla da disem na jednu nozdrvu, tek tek malo i to uz konstantnu, svakodnevnu, u nebrojenim kolicinama, upotrebu kapi za nos.
Tako da, moj savet, neka lekar to pregleda.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Začepljeni sinusi
18.1.2011 21:50:49   
Diabla
Ja danas imam i temperaturu od sinusa. Misici me bole, bez analgetika bih crkla. Sutra cu kod dr. Cijela desna strana lica me boli, zubi, glava, a lose sam i spavala sinoc....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Začepljeni sinusi
19.1.2011 0:33:44   
Verus
Diabla moja..napati se i ti...I ja sam bolesna.  Sve mi je u ocima i nosu.  Curi mi neka voda na oci, nos, telo me boli, vruce mi je.  Mucim se vec vise od nedelju dana, ali nocas me je bas sastavilo....Helenica jos uvek, nos curi, kaslje...iskasljava nadam se sve to iz sinusa, samo da joj se ne vrati infekcija....

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Začepljeni sinusi
19.1.2011 8:09:32   
Diabla
Jao Verka, samo neka su nam oni zdravo, kad god me zaboli samo kazem: Bolje ja, nego on. Sad cekam mamu da dodj, pa da trknem kod dr, a vec se tresem od baba i djedova koji ce me izgurati zadnjuuser posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Začepljeni sinusi
19.1.2011 9:53:32   
Diabla
Olga, ajde ako vidis ovo pliz reci mi da lli je normalno da me misici bole od upaljenih sinusa i da imam temp 37.2? Sve me zivo boli, a pijem hemomicin adnja 3 dana.... A nista mi nije bolje. Vec sam napisala da me nisu htjeli primiti u Dz jer je krcat.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Začepljeni sinusi
8.2.2011 22:03:36   
mikica sa
draga Diabla, ja ipak mislim da ti je u pitanju gripa ili viroza. obzirom na to da te svi mišići bole, ne vjerujem da ti je to samo od sinusa.
ja imam drugi problem: ljetos su nam renovirali stan i napravili ventilacijske otvore koji rade od 06h do 21h. cijeli prosli mjesec su uglavnom bili minusi a ta ventilacija je radila svaku noc. od nedavno sam osjetila kako me ujutro grlo steže i ne mogu da gutam. nakon pola sata od buđenja otprilike bi to prošlo ali me je zato uhvatio nos prošle sedmice. uzas!
začepljen je, stavljam kapi a od juče mi je dr dala kapi na bazi kortizona koje smijem samo ujutro i uveče. naravno, ja opet u međuvremenu uzmem i kapi od eukaliptusa da bi mi bilo lakše. malo kašljucam i kihnem ponekad. strah me je zbog kapi jer sam ušla uveliko u sedmi mjesec user posted image  pa nisam više pametna.
dr mi je radila nalaze i kaže da je to od ventilacije i da sam malo i virusa pokupila vjerovatno u gradskom saobraćaju.
dojadilo mi je da ne mogu da dišem normalno...

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Začepljeni sinusi
9.2.2011 8:13:22   
Diabla
Mikice, ipak je bila upala sinusa. A misici su me boljeli od temperature, a temperatura je normalna kad je upala. Imala sam sve simptome. Hvala bogu, proslo je, ali bas sam se namucila. Niti sam jela, niti pila, niti spavala. Od sada se pazim kao da imam godinu dana. 

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Začepljeni sinusi
9.2.2011 12:26:01   
mikica sa
uh, drago mi je da si bolje user posted image
ja se,evo, ugusih vise od smrcanja. stvar je u tome da smrcam a ne mogu da nista izbacim user posted image
nemam nista ni zeleno, jednostavno je zacepljen i gotovo. disem na usta a ja to bas i ne znam user posted image
hocu da poludim! ne znam sta vise da radim

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Začepljeni sinusi
9.2.2011 12:47:51   
Diabla
Ma to je tipicna, dosadna prehlada. A u trudnoci je to cesto- zacepljen nos. Sjecam se da smo se sve zalile dok smo bile trudne bas ovdje na forumu kako nam je nos zapusen, jos ako te uhvati prehlada onda nikada da se odcepiuser posted image

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Začepljeni sinusi
9.2.2011 14:59:23   
viking
Da li je neko probao da leči upalu sinusa pčelinjim voskom? Ima li efekta?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Začepljeni sinusi
9.2.2011 16:35:27   
mikica sa
da, u pravu si. otkad sam trudna stalno mi je nos začepljen. od četvrtog mjeseca su mi dali kapi da uveče stavim jer ne znam kako bih spavala drugačije. pomognu i odmah otčepe. nekako me je strah da mi nije vremenom od njih došlo tako... user posted image
pošto smo mm i ja zalijepili sinoć otvor od ventilacije, jutros sam ustala donekle normalno dišući ali je opet bilo problema odnosno šmrcanaj bez izduvavanja... onda sam uzela ovaj "lijek" od Lilly RR sa sodom bikarbonom i čini mi se da je malo pomoglo... nije došlo do balavljenja user posted image  kao što kaže Lilly ali mogu disati bolje...

viking, nisam nikad čula za taj način liječenja... kako to radiš?

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Začepljeni sinusi
9.2.2011 18:37:36   
viking
Mikice, nemam pojma, i ja se nadam da će mi neko otvoriti oči. Kapiram da se vosak greje pa se tako topao stavlja na sinuse...

IZVORNA PORUKA: mikica sa

viking, nisam nikad čula za taj način liječenja... kako to radiš?


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Začepljeni sinusi
9.2.2011 18:56:36   
mikica sa
uh, budi pažljiva user posted image
ipak je on nezgodan kad se previše zagrije... mislim, pričam samo na osnovu iskustava sa običnim voskom od svijeća... iks puta sam se opržila user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Začepljeni sinusi
10.2.2011 14:46:21   
mikica sa
viking, kako si? jesi li probala sa tim voskom?
ja sam nagovorila mm i začepili smo ventilacijski odvod a juče sam par puta ušmrkala onaj rastvor što je Lilly RR preporučila i mogu ti reći da djeluje... otprilike sam stavila kašičicu sode bikarbone i pola čaše vode i cijeli dan kad bih se sjetila šmrcala sam, kao mali narkoman user posted image
sve u svemu, bolje sam.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Začepljeni sinusi
10.2.2011 14:58:00   
viking
Hvala na pitanju mikice, ali nije za mene, za mm-a. Nismo probali, trenutno je na nekim lekovima i inhalaciji, ovo sam više pitala informativno pošto smo i mi tek prošle nedelje čuli za lečenje voskom, pa sam pomislila da neko nešto zna.
Drago mi je da ti je bolje user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Začepljeni sinusi
10.2.2011 15:07:01   
mikica sa
neka proba ovaj lilikin lijek, nije loše, ozbiljno.
a maloprije sam se čula sa svojom komšinicom iz Sarajeva, ona mi kaže da sam mogla probati i slanu kamilicu da se inhaliram. staviš otprilike šaku cvjetova kamilice na litar vode i posoliš. tako da prokuva i onda se pari. vriedi probati, više sam za to nego hemiju.

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Začepljeni sinusi
27.12.2012 12:42:55   
pepino
Uf zene kad citam kako se vi patite kod mene nije tako strasno,samo sto ja vise ne znam sta je zbog cega....
Meni se sve pocelo javljati prije 3 godine,tj. tada su mi se pojavile alergije u proljece-maj,traje jedno 2 mjeseca,simptomi,svrab ociju,nekada kihanje,onda naravno krene i nos itd...nisam radila alergo test,jedne godine pila Presing nije pomogao i nista dalje nisam radila,trpim i to je to...u medjuvremenu primjetim da ne disem najbolje na nos,od tada nocu disem na usta,na obe nozdrve ulazi vazduh,ali ne dovoljno,onda se naravno isuse usta,ujutru imam slajm,i tako tokom dana vec te 3 godine ja stalno pljuckam slajm,govorila prije svojoj porodicnoj Dr. ona kaze ako je bijel slajm nije to nistauser posted image ja nemam ni zeleni slajm ni slinice,slajm mi je bijel,kao pljuvacka,ali me jako nervira sto moram stalno pljuckati kao neka babauser posted image
Glavobolje inace imam od malena,ali su Dr. objasnjavali da je od malokrvnosti,tada sam bila malokrvna,nisam vec godinama,inace gotovo uvijek me bole sljepocnice,nikada to dje su sinusi izmedju obrva...
U medjuvremenu mi se pojavi kasalj koji se bas pojacao,odem kod Dr, i odradim neke nalaze,uglavnom slikala sam sinuse i obadva su upaljena,ona misli da bi kasalj mogao od toga,slajm me iritira sta li vec,uglavnom prepise mi Hemomicin 3 puta po 1,Panklav 7 dana po 2 i neke kapi 10 dana 3 puta dnevno,pa pauza 5 dana pa opet,i tako sam krenula sa terapijom vec 3 dana,u medjuvremenu dok sam prije par dana bila u bolnici zbog laparoskopije,pocela sam kasljati bas jako opet,svi govorili da je od ansatezije,ali sestre medicinske mi kazu da nije,tako da kontam da je opet od tih sinusa,pijem terapiju,kasljucam,vidjecemo sta ce dalje biti

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Začepljeni sinusi
27.12.2012 12:47:41   
Jole84
Pepino i ja imam sličan problem user posted image Samo što ja ne umem da izbacim šlajm,pa samo krkljam.A kad me stegnu,čini mi se da ću da se ugušim,naročito noću. Zato sam se navukla na kapi Nasic,otpuše mi iz prve user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Začepljeni sinusi
10.2.2013 22:30:09   
DUNDIKA
jA vec duze vreme imam problema sa sinusima.koristim bionet balzam i mogu vam reci da mi jako pomaze.probajte pa cete videti i sami.ranije sam pila antibiotike ali znate vec koliko su stetni za sve nas

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here