|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.3.2024 19:02:56   
Tiziana

U koji vrtic ide? 🙂 
IZVORNA PORUKA: SanjaZo

Ne znam tačno šta je Godine uzleta, ali znam kako funkcioniše u praksi, bar kod nas u državnom vrtiću, lokacija Vračar.Vaspitačice malo osluškuju decu, i onda stave neku temu, mi smo  do sad imali npr : brod, pčele, drvo, zvuk, i sad predškolci imaju restoran.I onda celo polugodište (dakle od septembra do Nove godine, i od Nove godine do juna) obradjuju tu temu.Predugačko. Dolaze roditelji, pa jedan dan im objašnjavaju svašta, npr jedna mama biolog im je nedavno pričala o pčelama, tata muzičar o zvuku, itd.I samo o tome. Imaju kao te projekte, to je tema, i to obradjuju svakodnevno.A nama roditeljima uvale sveske, da mi pišemo u sveske o toj temi, tj da pitamo dete o temi, pa da zapišemo u svesku, tako da sam ja pisala : šta radi pametna pčelica, koji ti je omiljeni deo broda, itd.To što moje dete ama baš ništa ne zanima brod, nebitno, zanima petoro dece od 26, i eto. 
I tako rade sve vrtićke grupe, i predškolci. A predškolci se sad samo tako zovu, nikakav predškolski program nemaju. Navalili su na to da moraju da znaju da sami brišu guzu i vežu pertle, to je to. 



(odgovor članu SanjaZo)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
20.3.2024 20:00:47   
SanjaZo
Kao Mazin muž :)

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
21.3.2024 8:30:47   
Peace*
Ta godina uzleta zvuči idiotski.
I moji su imali razne projkte, između ostalog su leteli u svemir, ali su paralelno imali grafomotoriku i ostalu pripremu za školu.

Čini se da mi, mame koje imamo decu koja već duže gule školu, imamo iste stavove vezano za učenje sa decom. user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 21.3.2024 8:31:03 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
21.3.2024 17:37:05   
SanjaZo
Krenule već priče o učiteljicama koje preuzimaju prvake. Ništa lepo, sve ..no koment...
Btw imaju li ovde privatne poruke?  Ništa ne vidim, nova sam..

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
21.3.2024 20:24:07   
Tiziana

Ja mislim da je to što posmatramo sa distance. 🙂 Mada ja stvarno nikada nisam radila sa decom, makar ne na taj nacin da ucim sa njima. Ja stvarno mislim da je jako vazno da nauce sami sta su njihove obaveze i da nauce kako da uce. Ja se zaista ne secam da su ikada moji roditelji sedeli samnom i ucili. Nisu me cak ni preslisavali. Tata mi je kasnije tokom skolovanja pokazivao matematiku i to je sve. Verujem da pojma nisu imali sta ucim. 

IZVORNA PORUKA: Peace*

Čini se da mi, mame koje imamo decu koja već duže gule školu, imamo iste stavove vezano za učenje sa decom. user posted image



(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2024 1:45:03   
dunja RR
Ja potpisujem sve što Tizijana piše. Moji sa mnom i braćom nikad nisu učili, osim matematiku u višim razredima, sve kao kod Tizi.
Ja sa mojim sinom (ćerka još ne ide u školu) nijednom nisam sela da uradim bilo šta, a knjige sam mu spakovala samo prvi dan škole, nijednom više. On je najbolji đak u razredu (mali je, tek je 3. doduše), i evo sada su mu zbog prve nagrade na gradskom takmičenju iz matematike dali sledeću nedelju slobodno, pa idemo malo na planinu. Da ga ne hvalim puno, sli sve moguće nagrade koje može da osvoji (matematika, šah, recitovanje, misliša...), on pokupi, pa se obično svi smejemo na roditeljskom kada učiteljica krene taj deo da čita. Deca a i roditelji ga već znaju eto kao najboljeg đaka, ali ga i vole, i poštuju i kao drugara i kao đaka. Ima tu puno anegdota što se njegovog znanja tiče. Dešavalo nam se da nas na moru ili negde drugde na putu zaustave učiteljice uz njegove škole, koje mi ne znamo, da mu se jave i nahvale ga. Njega baš briga za bilo kakve pohvale on kaže, ja učim zbog sebe. Ali vrlo je svestan da ima više potencijala u odnosu na drugu decu, samo eto, ne voli da se o tome priča. Ljutio bi se što ga sada hvalm ovde user posted image

Mene je malo i sramota, jer pojma nemam uopšte šta rade iz matematike, i ostalih predmeta. Pre nekih deset_____ak dana bila sam na razgovoru kod učiteljice vezano za pripreme za matematičko takmičenje, kada me ona pitala da li ja njemu postavljam zahteve da bude najbolji u školi (onako u šali, ali ..)i ja joj rekoh tada da ja ne da nemam zahteve, nego ne znam kada ima kontrolni, ne znam ni šta je dobio, ni kako je uradio, on ništa ne govori, a svaki kontrolni je do sada, od prvog razreda do sada uradio najbolje, u odeljenju i razredu.

Domaći uglavnom završi u školi (nije išao nikad u boravak), a sveske često i ne donosi kući jer njegove sveske šetaju po školi, ne znam da li se to radi i u drugim školama, ali eto, učiteljice iz drugih odeljenja njegove sveske uzmu, pa po drugim odeljenjima daju decu kao primer kako se radi.

I kako sam ja sada zaslužna za to, kada nikad sela sa njim nisam da učim? Niti jedan jedini put.


Čitala mu jesam kada je bio mali, puno i često, jer je tražio, da bi sa 3 i po sam naučio da čita, niko mu pokazao nije ništa, osim što me propitivao nekad dok mu čitam koje je koje slovo, i sam od sebe krenuo da čita (sa 4 tečno čitao i ćirilicu i latinicu). I ono što znam je da je dosta više vremena provodio napolju u parku u odnosu na drugu decu iz kraja i škole, i dan danas je tako.

U muzičku školu je krenuo 15 septembra prošle godine, (svira klavir), da bi ga već prvog novembra prebacili na vežbe za drugi razred, jer su nam rekli da je prvi razred prevazišao za mesec i po dana. Prosto, takvo je dete, jaku koncetraciju ima, sve upija odmah.

A zato, ćerka, evo 5 godina, sve radim isto kao sa njim (tj. ništa ne radim user posted image ), ne zna 5 slova da prepozna, ja joj nabrojim godišnja doba, ona ne zna da ponovi, na primer. Ona recimo pravilnije priča od njega u tom uzrastu, razborita je vrlo, ali da kapira,jok, pažnja nula, pamćenje nula, logika nula..

Tako da u mom slučaju sve je do deteta, videću još da li me i kakve muke čekaju što se njene škole tiče.


Kaže mi (u šali naravno) danas moj sin kada sam ga pokupila iz škole, mama bolje je da si rodila dvoje prosečne dece, nego ovako, jednog genija, i jedno dete koje pojma ništa nema user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.3.2024 3:12:42 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2024 2:08:57   
dunja RR
JUče se vraćamo kući sa jednim drugarom od S, i on mi kaže osvojio sam 69 bodova na Misliši, ja ih pitam, šta već su bili rezultati, kaže on meni, ne nisu, nego to moja mama pretpostavlja, jer me propitala da vidim kako sam uradio.

Ja razmišljam čoveče, nikad mi ne bi palo napamet da propitujem dete kakve je odgovore dalo na Miliši, a ovaj moj to ne bi ni pristao, otkačio bi me u sekundi.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2024 8:21:58   
Ivanka 75
Kako je dete uspelo da se set_i svakog zadatka? Ova moja zaboravi sve cim izadje iz ucionice 😂

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2024 8:42:22   
Tiziana
Dunja Sava je zaista poseban i onda kad imas takvo dete, sve je u startu lakse. I kod mene je situacija takva da sa njim sve ide, nema problema, evo sad je osmi razred i bukvalno rekreativno radi da bi ''odrzao'' ocene. Sa njom je do sestog bilo povuci potegni u smislu znanja i usvajanja znanja, ali kao da se sad u sestom nesto desilo, kao da se nekako osvestila, redja dobre ocene, naucila je kako da uci. Prosto deca su razlicita. Ono za sta njemu treba 10min,njoj treba sat vremena, ali nije nedostizno.
Ono sto sam htela da kazem, velika vecina roditelja  dece od 1-4 razreda veruju da su im deca suvi geniji (ovde zaista izuzimam Savu i decu poput njega, to je neka druga kategorija), a onda kad dodju u peti, neki budu geniji, neki dobri djaci, ali budu pretezno svi vrlo prosecni. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2024 9:17:17   
Peace*
IZVORNA PORUKA: Peace*

Čini se da mi, mame koje imamo decu koja već duže gule školu, imamo iste stavove vezano za učenje sa decom. user posted image


IZVORNA PORUKA: Tiziana
Ja mislim da je to što posmatramo sa distance. 🙂 Mada ja stvarno nikada nisam radila sa decom, makar ne na taj nacin da ucim sa njima. Ja stvarno mislim da je jako vazno da nauce sami sta su njihove obaveze i da nauce kako da uce. Ja se zaista ne secam da su ikada moji roditelji sedeli samnom i ucili. Nisu me cak ni preslisavali. Tata mi je kasnije tokom skolovanja pokazivao matematiku i to je sve. Verujem da pojma nisu imali sta ucim. 




Ja, naprotiv, jesam - sa prvim. Zato sam i toliko jakog stava da to ne treba, da je to magareća usluga i detetu i roditelju.
Sa mlađim zaista minimum - evo sada 7mi razred me zamoli da prođemo kroz biologiju, i to ponekad - za neke lekcije.



IZVORNA PORUKA: dunja RR

JUče se vraćamo kući sa jednim drugarom od S, i on mi kaže osvojio sam 69 bodova na Misliši, ja ih pitam, šta već su bili rezultati, kaže on meni, ne nisu, nego to moja mama pretpostavlja, jer me propitala da vidim kako sam uradio.

Ja razmišljam čoveče, nikad mi ne bi palo napamet da propitujem dete kakve je odgovore dalo na Miliši, a ovaj moj to ne bi ni pristao, otkačio bi me u sekundi.


Ja pitam, ali nikada ne dobijem potpune odgovore, niti preračunavam. Komentar može biti u smislu "ok, pa videćemo kad pregledaju" ili "nemoj mnogo da se nadađ - nećeš proći" (kad su npr takmičenja i procenim da nije bilo uspešno). To pitanje nije kontrola uspeha - to je interesovanje. Zanima me kako si uradio nešto do čega je tebi stalo.

Ali na kraju dana - meni je najbitnije da su iskreni i da mi sami kažu kada dobiju lošu ocenu, ne da otkrivam kroz e dnevik, i drago mi je da su razumeli da prikrivanjem stvari ne mogu da im pomognem, da jeste akutna muka ako galamim, ako ih teram da uče, ako kaznim - ali da će biti veća muka ako budu popravljali u avgustu (ovo se više odnosi na starijeg u ovom momentu).

< Poruku je uredio Peace* -- 22.3.2024 9:18:02 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2024 9:39:28   
SanjaZo
Jedno pitanje : mobilni telefon?
Ja decu vaspitavam bez ekrana, samo kratki crtać na tv. Mob ne. To što od babe ponekad otmu, pa nabadaju, to im je. Ovako nema. Čujem i vidim kod nas u školi, od prvog se sve i svašta nosi, a bogami i ajfon. Neću tu da popustim, bar do petog, nema šanse. 

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2024 9:50:19   
dunja RR
Mašimo temu malko, moj sin nema telefon, treći je razred. Mislim da je jedini u odeljenju koji nema svoj telefon (i ne traži, kaže da mu ne treba), ili ih ima još možda dvoje-troje. Ostali kako izađu iz škole, jave se mami i tati, i odmah upale igrice i tako idu ulicom, gledajući u telefon.

Desi se da mi prebaci nekad što nema jer mu zaista nekad treba, npr pre neki dan mu je trebala neka aplikacija koju je učiteljica dala za vežbu za klavir, morala sam da mu ostavim svoj i otišla na sastanak, na kraju klijent nije došao na sastanak, jer mi je pisao poruku da li stižem, i misleći da ja ne dolazim, nije došao, A ja čekala na mestu sastanka 40 minuta, a telefon mi bio kod deteta. Nezgodno, ali za sada izdržavamo bez.

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.3.2024 10:35:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu SanjaZo)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2024 9:55:37   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Peace*
Ali na kraju dana - meni je najbitnije da su iskreni i da mi sami kažu kada dobiju lošu ocenu, ne da otkrivam kroz e dnevik, i drago mi je da su razumeli da prikrivanjem stvari ne mogu da im pomognem, da jeste akutna muka ako galamim, ako ih teram da uče, ako kaznim - ali da će biti veća muka ako budu popravljali u avgustu (ovo se više odnosi na starijeg u ovom momentu).



Nama je ovo najvaznije. Da bude iskrena, da se ne ustrucava da kaze kad je lose prosla  u skoli, jer, desava se svima. 
Pduvek joj govorim da sve lose sto sakrije na kraju saznamo ovako ili onako (dobri ljudi nas obaveste 😠). 
Tu smo da pomognemo, hvala bogu da mozemo, i imamo znanje. 
Evo primera od ponedeljka 😂😂😂Dolazim ja uvece s posla, otvaram vrata, ona me ceka u predsoblju (cula me jos s ulaza) i s ogromnim osmehom mi kaze "pogodi sta sam dobila na kontrolnom iz hemije". Reko ne znam ali cim si srecna i ja sam srecna. A mm radi nesto na kompu i vikne iz druge prostroije "mnogo smo ponosni na nase dete, najbolje je", i smeje se. 
A ona kaze, ja imam najvecu ocenu, 3+ 😂I nikom nista. Zivot je lep ❤️

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2024 9:58:33   
dunja RR
Ali to je drugo, ti verujem propitaš par pitanja kroz razgovor, ali ne da bi brojala bodove. Ova mama je ispitala dete od prvog do poslednjeg pitanja, i izračunala koliko će dete ima bodova. Meni S sam ispriča koja su zanimljiva pitanja bila na Misliši, npr sada je bilo koliko jedan štap ima krajeva, a koliko krajeva polovina štapa, on je napisao dva u oba slučaja, dok su drugari napisali da polovina štapa ima samo jedan kraj (posle takmičenja svi dođu kod njega da provere šta je on napisao), pa mi sad on objašnjava koja je tu njihova logika bila, a koja njegova. D On mi sam ispriča šta je bilo interesantno na Misliši, ali da ga propitujem od prvog do poslednjeg pitanja i brojim bodove, ne bih nikad.



IZVORNA PORUKA: Peace*


IZVORNA PORUKA: dunja RR

JUče se vraćamo kući sa jednim drugarom od S, i on mi kaže osvojio sam 69 bodova na Misliši, ja ih pitam, šta već su bili rezultati, kaže on meni, ne nisu, nego to moja mama pretpostavlja, jer me propitala da vidim kako sam uradio.

Ja razmišljam čoveče, nikad mi ne bi palo napamet da propitujem dete kakve je odgovore dalo na Miliši, a ovaj moj to ne bi ni pristao, otkačio bi me u sekundi.


Ja pitam, ali nikada ne dobijem potpune odgovore, niti preračunavam. Komentar može biti u smislu "ok, pa videćemo kad pregledaju" ili "nemoj mnogo da se nadađ - nećeš proći" (kad su npr takmičenja i procenim da nije bilo uspešno). To pitanje nije kontrola uspeha - to je interesovanje. Zanima me kako si uradio nešto do čega je tebi stalo.

Ali na kraju dana - meni je najbitnije da su iskreni i da mi sami kažu kada dobiju lošu ocenu, ne da otkrivam kroz e dnevik, i drago mi je da su razumeli da prikrivanjem stvari ne mogu da im pomognem, da jeste akutna muka ako galamim, ako ih teram da uče, ako kaznim - ali da će biti veća muka ako budu popravljali u avgustu (ovo se više odnosi na starijeg u ovom momentu).




< Poruku je uredio dunja RR -- 22.3.2024 10:37:02 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2024 10:53:04   
SanjaZo
Koji je sad vrag Misliša?
Ja sam onda mama kameno doba, titova učiteljica, papir i olovka,  i te fore. Protiv sam mobilnog i bilo kakvih aktivnosti, osim to što imaju u vrtiću, školi.Sport može.
Nedavno sam ih odvela na probni čas u Kliker, naravno odmah im uvalili tablete. Navalila ova nastavnica kako su pametni, kako super kapiraju, kako sin ima kefalo za 8 godina, a tek mu je 5 i po, mislim se računaljku mu daj, a ne tablet! I tako ih ne upisah. U Malcu genijalcu su me isto smarali, ma kakvi. Jedino mi se svidja Ranko Rajović kako razmišlja i radi sa decom.
Vidim da ću da budem nemamenaviberu mama :) 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2024 11:25:20   
dunja RR
Misliša nije aktivnost nego takmičenje koje se organizuje u školi jednom godišnje, kod nas većina dece učestvuje, na dobrovoljnoj je bazi, ko želii i pitanja nisu vezana za nastavu tj ima matematike i logičkih zadataka, kao neki mini test inteligencije (sadrži oko 30ak zadataka/pitanja).

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.3.2024 12:00:02 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu SanjaZo)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2024 11:31:04   
dunja RR
Ja nigde nisam sina vodila, ima hiljadu tih čuda, nisam ni na Malca genijalca, nigde. Samo park, šuma, pa tamo sinko stvaraj veze između neurona user posted image


IZVORNA PORUKA: SanjaZo

Koji je sad vrag Misliša?
Ja sam onda mama kameno doba, titova učiteljica, papir i olovka,  i te fore. Protiv sam mobilnog i bilo kakvih aktivnosti, osim to što imaju u vrtiću, školi.Sport može.
Nedavno sam ih odvela na probni čas u Kliker, naravno odmah im uvalili tablete. Navalila ova nastavnica kako su pametni, kako super kapiraju, kako sin ima kefalo za 8 godina, a tek mu je 5 i po, mislim se računaljku mu daj, a ne tablet! I tako ih ne upisah. U Malcu genijalcu su me isto smarali, ma kakvi. Jedino mi se svidja Ranko Rajović kako razmišlja i radi sa decom.
Vidim da ću da budem nemamenaviberu mama :) 




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu SanjaZo)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2024 22:59:30   
dunja RR
Sada se set__ih, meni je uvek u glavi jedna Flora, prodaje povrće kod nas na pijaci. Kod nje je uvek najbolje povrće, najjefitinije i najbrže sve rasproda, zato što radi na rezervaciju, dođe vikendom, donese ono što je rezervisano vikend ranije, sve rasproda za sat vremena i bega kući, da radi na zemlji. Prodaje svoje povrće, nije preprodavac, lepa žena sa onim radničkim rukama. Uvek nam uvali svašta gratis, a kada su deca sa nama, duplo gratis.

Ima 3 ćerke, sve završile medicinu sa visokim prosekom, znam da je jedna specijalizirala neurohirurgiju, i sve su u Nemačkoj.

Nekako sam sigurna da ona nikad nije sa njima učila. Ne zato što nije znala i htela, već zato što joj zemlja nije dala.

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.3.2024 23:00:32 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
22.3.2024 23:55:05   
Ivanka 75
Najmladji brat mog dede ima dve ćerke. Stariju su uvek morali da guraju i podržavaju u svemu, a mlađu nikad. I još su tražili objašnjenje za svoju situaciju, mlađa je sve znala sama, nikad joj nisu pomagali u učenju a sa starijom su se smenjivali i pravili planove učenja. Ista kuća, isti odgoj a različit pristup. I obe stručnjaci u svojim oblastima. Ishod isti. 
A imam i suprotan primer, starije dete sposobno a sa mlađim uvek učili. Od jednog ujaka deca. A ta ćerka kojoj su uvek pomagali ima brata blizanca, živa vatra, sve može sam (i najstarija ćerka sve sama učila). 
Mislim da u nekim slučajevima nije toliko do pristupa koliko je i do karaktera same dece. A i roditelji najbolje poznaju svoju decu i pokušavaju da uspostave ravnotežu što je bolje moguće. Najteže je onima čija deca i pored sve moguće pomoći neće da uče. 
Ja lično, mislim da decu treba usmeriti ka kvlitetnom načinu učenja, zašto da ne. Lako je imati opravno dete koje je za sve sposobno, izazov je nesnađenom detetu pokazati put. I jedne i druge sam viđala za ovih 20 godina. 
Meni nikad nisu pomagali u učenju a volela bih da jesu. To je podrška koju nisam imala tokom školskih dana. A sve je bilo u cilju stvaranja sposobne i samostalne osobe. A nesigurnost niko nije uzimao u obzir. Nju sam savladala tek godinama kasnije, opet sama. A ne da me vraćaju po 10_x_ da uradim zadatak dok ne ukapiram kako. Nije ni to poenta. Dovoljno je jednom, dvaput pomoći, pojasniti, usmeriti, dalje će dete samo. 
Ima tu dosta varijabli koje se menjaju iz dana u dan i godine u  godinu. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
23.3.2024 2:21:23   
SanjaZo
Svakako im treba pomoći i nadgledati u prvom, drugom razredu, dok to djače još nema pojma ništa. A koliko vidim, danas to puno zavisi i od učiteljice i boravka.Nije isto ako ti dete kući dodje sa malim domaćim, i sa gotovim domaćim koje je uradilo u boravku, i sa tonom domaćeg iz svakog predmeta.A pritom nema pojma još ni da čita kako treba.A posle sve dosta zavisi od deteta do deteta. Moja deca su skroz različita. Starija mi deluje savesna, zrela, deluje mi i ambiciozno, da će da gura sama, pa ćemo videti kakva će biti. A sin, opuštencija, laganini, za njega već vidim da će mu trebati kontrolisanje..

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
23.3.2024 10:37:09   
Tiziana

Ivanka, slazem se sa svim sto si napisala, ali jedno je biti podrska detetu i pomoc u snalazenju, a drugo je sedeti i uciti sa detetom. Mislim da ta deca nikada posle u daljem skolovanju be umeju da se snadju sama i da zavrsavaju svoje obaveze sama, budu nesigurni. To je moje misljenje, a zasnovano na dva deteta od kojih je jedno supersnadjeno, a drugo nesnadjeno, ali uporno, odgovorno i vredno. Naravno zavisi od samog deteta dosta, ali neko ko nece da uci nece da uci, uvek ce traziti precice. Svakako u prvom razredu nema puno ucenja, pa ni u drugom, tako da Sanja bez brige, daj detetu prostora da se navikne, podstici ga da bude koncentrisano kad treba, odgovorno i samo bez pritiska, sve dodje na svoje. 


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Najmladji brat mog dede ima dve ćerke. Stariju su uvek morali da guraju i podržavaju u svemu, a mlađu nikad. I još su tražili objašnjenje za svoju situaciju, mlađa je sve znala sama, nikad joj nisu pomagali u učenju a sa starijom su se smenjivali i pravili planove učenja. Ista kuća, isti odgoj a različit pristup. I obe stručnjaci u svojim oblastima. Ishod isti. 
A imam i suprotan primer, starije dete sposobno a sa mlađim uvek učili. Od jednog ujaka deca. A ta ćerka kojoj su uvek pomagali ima brata blizanca, živa vatra, sve može sam (i najstarija ćerka sve sama učila). 
Mislim da u nekim slučajevima nije toliko do pristupa koliko je i do karaktera same dece. A i roditelji najbolje poznaju svoju decu i pokušavaju da uspostave ravnotežu što je bolje moguće. Najteže je onima čija deca i pored sve moguće pomoći neće da uče. 
Ja lično, mislim da decu treba usmeriti ka kvlitetnom načinu učenja, zašto da ne. Lako je imati opravno dete koje je za sve sposobno, izazov je nesnađenom detetu pokazati put. I jedne i druge sam viđala za ovih 20 godina. 
Meni nikad nisu pomagali u učenju a volela bih da jesu. To je podrška koju nisam imala tokom školskih dana. A sve je bilo u cilju stvaranja sposobne i samostalne osobe. A nesigurnost niko nije uzimao u obzir. Nju sam savladala tek godinama kasnije, opet sama. A ne da me vraćaju po 10_x_ da uradim zadatak dok ne ukapiram kako. Nije ni to poenta. Dovoljno je jednom, dvaput pomoći, pojasniti, usmeriti, dalje će dete samo. 
Ima tu dosta varijabli koje se menjaju iz dana u dan i godine u  godinu. 





(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
23.3.2024 11:31:45   
Ivanka 75
Ja sam uvek gledala da se sklonim  kad ona uci. Ali sam bila u blizini. Dok je bila korona slali su domaci u gugl ucionicu, i u jednom trenutku pojedini roditelji nisu znali kako da posalju slike da ih samo uciteljica vidi pa suslali u strim predmeta. Videlo se po rukopisu koje je dete samo radilo domaci a koje ne. Taj nivo mozga roditelja koji uciteljicu smatra za neopevanu glupacu koja nece videti razliku nikad necu shvatiti.Roditelj najbolje poznaje dete i time treba da se vodi kada su potrebe dete u obrazovanju u pitanju. 
Nego je taj prvi razred prekretnica i za dete i roditelje, pogotovu ako je prvo dete. A neli roditelji odu u totalnu krajnost. 

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
23.3.2024 13:17:30   
SanjaZo
Juče na rodjendanu, skupile se iskusne mame, po jedno ili dva deteta u školi, i ovo mladje predškolac. Sve biraju učiteljice. Meni ništa ne znače ta imena Milica, Jelena, Ivana, niti verujem njihovim procenama. Šta sam htela reći. Pa da, biranje učiteljice. Popravljanje ocena. Evo, ne znam. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
23.3.2024 13:23:54   
Ivanka 75
Mislim da je procena psihologa i pedagoga realna. Mnogo se roditelji petljaju u to. 

(odgovor članu SanjaZo)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Upis prvaka i pripreme za polazak u skolu
23.3.2024 13:54:12   
SanjaZo
Slažem se.Baš kažu da je ta psiholog što formira razrede, odlična. Što joj se onda mešaju... :(

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here