|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ultrazvuk kukova
20.1.2011 12:27:26   
Jeca*
Bubo, vidi OVO

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Cvorak)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Ultrazvuk kukova
20.1.2011 12:28:50   
mirks
ista fora kao i ovde u grckoj...u stvari ja mislim da to rade da bi te na kraju naterali da odes kod privatnika...mi smo tako morali i dali smo 70 keka...ali rekao nam je ortoped da su kukici u redu i da ne moramo da dolazimo opet...samo da nosi siroki  povoj jedno 2 meseca (jer ovde nema toga od pocetka nego mi tek od 3. nosimo siroki jer su mu kaze stegnute noge) i da je to sve ok...a ovde nema nasih pamucnih pelena i svedskih pa mi slali iz srbije...a ortoped kaze da se u srbiji dobro radi sto se nosi siroki povoj!!! rekao je da se sa sirokim povojom(kada je uvedeno) iscasenje kukova smanjilo sa 12% na 1% vec prve godine!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Ultrazvuk kukova
20.1.2011 15:24:47   
Ana007
Mi smo juče bili na drugom UZ kukova,i sve je u redu,rekli su da joj stavljam široki povoj još mesec dana,tada će imati 5,5 meseci.Još su rekli da je ne forsiram kasnije da sedi(iako to nisam planirala),već kad ona bude spremna za touser posted image

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu mirks)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Ultrazvuk kukova
20.1.2011 15:50:00   
maja19
Mi smo na prvi uz kukova isli sa nekih mesec ipo dana i posto je bilo sve ok pedijatar je rekao da mozemo da skinemo sirok povoj...sad cemo videti kako ce za ovo drugo..

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Ultrazvuk kukova
21.1.2011 14:26:05   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ana007

Mi smo juče bili na drugom UZ kukova,i sve je u redu,rekli su da joj stavljam široki povoj još mesec dana,tada će imati 5,5 meseci.Još su rekli da je ne forsiram kasnije da sedi(iako to nisam planirala),već kad ona bude spremna za touser posted image

Bake Sremice su mojoj baki ,posle njenog uzasavajuce teskog porodjaja, rekle da zensku decu ne treba stavaljati rano da sede. Nije u pitanju sujeverje,nego praksa.E sad ,ne znam da li je istina,ali ja sam se porodila neverovatno lako, iako sam po fizionomiji identicna kao druga baka koja se poradjala 4 puta a savki put po dva dana bukvalno...

(odgovor članu Ana007)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Ultrazvuk kukova
21.1.2011 16:16:19   
ivaj
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Očajna sam user posted image
Zvala sam pre 2 nedelje da zakažem UZ kukova , oni mi teda rekli da zovem 19og (koji je bio juče) . Ja , poguubljena u prostoru i vremenu , totalno zaboravila i setila se tek juče popodne , i šta ? NEMA SLOBODNIH TERMINA , sve je zauzeto , da zovem tek 1 februara da mi zakažu za MART !!! Pa Nina će tada imati 3 meseca user posted image . Ne znam šta ću , poludela sam . Dali su mi neki brpj telefona DZ na Limanu , da nazovem i pirtam da me nekako uguraju negde ako mogu . Zovem od jutros , niko se ne javlja user posted image . Šta da radim ? Ima li neka od vas neku vezu , ili neku ideju ? Zvala sam 2 privatna RTG - ne rade UZ kukova beba ...


Bubo a zasto ti se zuriuser posted image

Pa i nama su zakazali za februar a Jelena ce tad imati tri meseca.
I to ce nam biti prva kontrola.

Jana kad se rodila 2006.god prvi i jedini uz se radio tek sa sest meseci.Ovo je sad nesto novo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Ultrazvuk kukova
25.1.2011 10:41:59   
New Mom
Mi smo danas odradili poslednji kontrolni UZ (jer smo stali na noge).
Kukovi i stopala, sve savršeno, sad u kupovinu cipelica.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Ultrazvuk kukova
25.1.2011 10:44:18   
dijana1*
Nama su rekli da je poslednji uz sa 6 meseci user posted image


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Ultrazvuk kukova
25.1.2011 10:48:29   
New Mom
Školski bi išlo: sa 6 nedelja, sa 6 meseci (kad kreće da sedi) i kad počne da prohodava. Retko se to neko toga drži ako je sve OK (ali kad imaš sveki fizijatra, probaj to da preskočišuser posted image ).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Ultrazvuk kukova
25.1.2011 10:58:12   
dijana1*
Bas mi bilo cudno, reko ne moguce jos jedna kontrola a mi za nju ne znamo user posted image
Takva mi je sveki trebala prvih 6 meseci user posted image

user posted image user posted image user posted image bravo za blizancica, videla sam kako lepo stoji user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Ultrazvuk kukova
25.1.2011 12:07:43   
Anoniman
Nama su zakazali za mart,znaci imace 3 meseca.

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Ultrazvuk kukova
25.1.2011 12:31:20   
maslachak
mi smo prosle nedelje isli u DZ na prvu kontrolu i doktorka nam je na licu mesta odradila UZ kukova i pogledala joj je i bubrege..rekla je da mozemo da skinemo siroki povoj ili da ga ostavimo jer je zima,a cekirace jos jednom u 3.mesecu..nikakvo zakazivanje sem standardnog zakazivanja kod lekara..ja se bas iznenadila da u domu zdravlja rade UZ kukova i to sve ista ordinacija..nismo maltretirali Visnjicu uopste..inace DZ Savski venac je u pitanju..user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Ultrazvuk kukova
25.1.2011 12:32:33   
maja19
Pa Maslacak jel ces da skidas siroki ili cekas malo toplije vreme..

(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Ultrazvuk kukova
25.1.2011 12:39:33   
maslachak
pa za sad joj ne skidam..sacekacu puna 2 meseca,iako ponekad imam utisak da joj smeta..
jer kad god je raspovijem i ostane samo u pampersu ona procveta..smeje se,prica..uziva,i naravno noge ne miruju ni sekunda kao sto nisu u stomaku..user posted image user posted image


(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Ultrazvuk kukova
25.1.2011 14:55:24   
maja19
I onako je zima pa im je toplije u povoju...

(odgovor članu maslachak)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Ultrazvuk kukova
25.1.2011 15:07:55   
minna
IZVORNA PORUKA: maslachak

mi smo prosle nedelje isli u DZ na prvu kontrolu i doktorka nam je na licu mesta odradila UZ kukova i pogledala joj je i bubrege..rekla je da mozemo da skinemo siroki povoj ili da ga ostavimo jer je zima,a cekirace jos jednom u 3.mesecu..nikakvo zakazivanje sem standardnog zakazivanja kod lekara..ja se bas iznenadila da u domu zdravlja rade UZ kukova i to sve ista ordinacija..nismo maltretirali Visnjicu uopste..inace DZ Savski venac je u pitanju..


I mi smo u istom dz i isto je tako bilo, nije nam davala uput da idemo negde drugde na uz kukova, drugi put ce da ga pogleda na sledecoj kontroli (sa 6 meseci)
Mada sam ga ja ipak vodila bas kod ortopeda da pogleda i on nam je tad (sa 2 ipo meseca) rekao da mozemo da skinemo povoj

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Ultrazvuk kukova
26.1.2011 13:13:54   
micili
Obzirom da je karlicni porodjaj u pitanju, nama su rekli da UZ kukova uradimo sa mesec dana. Zanima me da li neko zna da li se to zakazuje u domu zdravlja?

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Ultrazvuk kukova
26.1.2011 13:18:43   
Anoniman
U NSu se zakazuje u call centru, jedan dan u mesecu,od 7 ujutro,pa ko stigne da se zakaze - stigao je. Kako je u Bg, jel ima neko info?

(odgovor članu micili)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Ultrazvuk kukova
27.1.2011 23:54:47   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: dijana1

Nama su rekli da je poslednji uz sa 6 meseci user posted image



Kod nas je sa mjesec, sa tri i sa sest mjeseci. Iza toga samo ukoliiko nalaz nije uredan. I narvano UZV zakazuje pedijatar na redovnoj kontroli. Nema nikakvog zvanja ili tako nesto.
Matiji su se vec sa 3 mjeseca skoro formirala jezgra, ali mi smo i dalje u povoju. Ne moze da skodi, a sto ne skodi znaci da koristi user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Ultrazvuk kukova
28.1.2011 8:43:36   
Ana007
Mi smo UZ radili u institutu,tamo smo bili zakazali,a od pedijatara smo trazili da nam da uput.Mada smo mogli da radimo i u nasem domu zdravlja UZ kukova.

< Poruku je uredio Ana007 -- 28.1.2011 8:44:09 >


_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Ultrazvuk kukova
28.1.2011 10:34:45   
Trudnicica83
Nama je zakazan drugi UZ pocetkom marta, a tad cemo imati 7 meseci. Odlucila sam da joj skinem siroki povoj sad kad napuni 6 (idem i na kontrolu kod pedijatra i po III dozu Pentaxima pa cu taman i sa ped. da porazgovaram da li smem), a da joj sve do pregleda stavljam nocu siroki povoj. To je prakticno polovina dana, a nocu joj nista ni ne smeta. Valjda ce sve biti ok, prosli put me glupa sestra u DZ naplasila, kad sam zakazivala kaze sad se vise ne zakazuje drugi pregled ako je na prvom sve bilo ok. Onda pogleda moj nalaz i kaze, a pa vi morate, vama nije bio dobar UZ. Ja poludela, kako nije bio dobar, kad je posle dr gledala i kao sve ok sve ovo vreme. Medjutim, posle pitam ja dr na kontroli sta je s tim i ona kaze da je nalaz normalan, nema zrno okostavanja, u tom smislu je negativan. Pa naravno da sa 2 meseca nisu zreli kukovi, o Boze, a ja se prepala.user posted image



_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Ultrazvuk kukova
28.1.2011 10:42:13   
bratzz
Milici sam skinula sirok povojsa tri puna meseca jer mi je doktorka rekla da mogu jer su kukovi ok, a sa pet ipo sam je vodila na kontrolu da vidimo da li su formirana kostana jezgra i posto su bila formirana dobili smo dozvolu da moze da sedi. Moj ti je savet da odete opet na UZ i ako je sve ok skidaj sirok povoj da se dete ne muci, jer znam po Milici koliko je bila srecna kad se oslobodila povojauser posted image

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Ultrazvuk kukova
28.1.2011 10:42:38   
Jeca*
vi mora da ste kod naše dr user posted image  ko da citam svoj post

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Ultrazvuk kukova
28.1.2011 10:51:46   
Trudnicica83
Pa ja sam i sama planirala da joj do 6 meseci drzim siroki, jos i pre prvog UZ. Nije mi tesko, a necu posle da se kajem da nisam sve uradila. Medjutim, kako se priblizava 6 meseci, ja sam naravno sve nestrpljivija i kako ona hoce da sedi (meni u krilu, ne samostalno naravno), ja sve fiksirala 4.februar i kao tad sigurno skidam. A kad sam videla da mi je zakazala za mart, poludela sam. to je jos mesec dana!! Zato sam bila u dilemi sta da radim.

A ne znam jel ovo samo moja pedijatrica (i tvoja Jeco user posted image ) smaraju sa tim sirokim, koliko vidim ovde svima rekli na prvom da skinu. Ova moja sve skolski, nosite vi do sledeceg UZ.

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Ultrazvuk kukova
28.1.2011 10:54:02   
Jeca*
mi smo nosili punih sedam meseci sigurno. Sad ne mogu da se setim ali evo mogu da nadjem
mi smo inace u dz vracar

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here