|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: na meniju - MESO
9.12.2010 21:11:19   
gagana83
Zene,kad ste deci uvele svinjsko meso?
Ja nisam planirala jos da joj dajem,ali imam neko domace,provereno pa kontam da ne bi bilo lose da joj dam. Valjda je bolje domace svinjsko nego teletina iz marketauser posted image



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: na meniju - MESO
10.12.2010 9:58:40   
*Alexx*
Ja još nisam uvela, ali sigurno možeš da daš, posebno to provereno user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: na meniju - MESO
10.12.2010 12:40:36   
Anck Su Nmaun
Nama Doktorka rece moze svinjsko posle 9 meseca

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: na meniju - MESO
10.12.2010 14:22:59   
Verus
Danas sam Heleni za rucak spremila: junetinu sa tikvicama, karfiolom i sargarepom.

Jel ok da dajem junetinu sa punih 8 meseci?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: na meniju - MESO
10.12.2010 14:35:12   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Jel ok da dajem junetinu sa punih 8 meseci?


Da user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: na meniju - MESO
10.12.2010 14:38:49   
Snelle
Verus, a jesi li davala teletinu i piletinu? A jaje i kada?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: na meniju - MESO
10.12.2010 15:09:01   
Verus
Snelle, dala sam piletinu sa 6.5 meseci, sve super.  Jaje jos nisam..pitacu pedijatra na kontroli 13 januara (9 mesecnoj) da li i kada da joj dam zumance, znam da belance ne sme nego nakon 12 meseci.  A posto ona vec ima istoriju alergije na hranu...sve moramo pazljivije, znas i sama

E sad, ja MISLIM da je ovo junetina-sto je starije nego tele??? Ajd nemojte se smejati ja sam dete iz gradauser posted image  Mada, june, tele krava, sve je to isto kad dodje do onog proteina sto nama predstavlja problem...JEde to danasprvi put u jaslicama, pa cu videti veceras hoce li imati problema sa stomacicem.....

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: na meniju - MESO
13.12.2010 22:41:27   
gagana83
Ja sam Uni dala svinjsko meso pa nek ide zivotuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: na meniju - MESO
13.12.2010 22:48:41   
Pretty78
ja opet ko švaba tralala o decijoj bolnici ali sta ces....

dakle kad je David imao 5.5 meseci isli smo na kontolu ( decija bolnica-kabinet za ishranu-kakve veze to ima sa bronhitisom zbog kojeg smo lezali pojma nemam ali ...) i dr kaze ovako....svo voće i povrće, svo meso osim ribe, znaci svinjetina, junetina, teletina, piletina, konjetina?! 2 puta nedeljno zumance, kravlje mleko 2.8 NE MEŠATI SA VODOM odmah čisto u flašicu i to samo 180ml sve preko toga je nalivanje...sad sa6.5meseci smo isli opet i dodala je dzigericu 2 puta nedeljno

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: na meniju - MESO
9.1.2011 15:58:33   
Olga75
Marija evo ima preko dve godine i nedeljno pojede mozda 200 g mesa a jaje pola ili ni toliko user posted image . Spremala sam na sve moguce nacine , cak sam  pokusla i sa przenim i nece user posted image . Totalno sam u nevolji kako da joj zadovoljim proteinske potrebe user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: na meniju - MESO
9.1.2011 16:06:36   
gagana83
Ni moje dete nije ljubitelj ni mesa ni jaja.Jaja narocito.
Meso joj sada dajem bukvalno svakog dana,ali to nije neka velika kolicina.Jedino uz pasulj neso uvek ima prodjuuser posted image Pasulj obozava.
Jaje nikad nije pojela samo,onako kuvano ili peceno,ali obozava kacamak i griz pa joj cesto umuljam u to.Umutim jaje pa ubacim u griz ili kacamak i kuvam 2-3 minuta.Drugacije nece.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: na meniju - MESO
9.1.2011 16:10:15   
Olga75
Kad bi Marija jela bar jaja ne bih se brinula . Nece da jede palenta, kacamak , popara gde bih mogla da ubacim jaje su joj fuj. Pravila sam pitu sa kupusom i ubacila dinstano mleveno meso , ona je ceprkala napolje parcice mesa user posted image . Uzas , jedino pojede koji komadic iz paprikasa ili iz supe ali i to kad je specijalno raspolozena user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: na meniju - MESO
21.5.2012 18:10:54   
New Mom
Oldži, jeste li rešili ovo sa mesom i jajima i ako da, kako? Ja izludeh više sa KL i njenim ignorisanjem istog u svim varijantama.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: na meniju - MESO
21.5.2012 20:06:02   
LillyT
Ista priča i kod Lare. Izbunari sve da nađe meso, koje odmah eliminiše. A u jaslicama, sve pojede, čak i omaže tanjir. Izgleda da mi loše kuvamo.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: na meniju - MESO
21.5.2012 20:43:52   
New Mom
Da, nisam tako razmišljala.user posted image Zna kod baba i deda ponekad i da pojede nešto, a kući nikad. Mada jaja neće ni kod njih.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: na meniju - MESO
17.10.2013 18:37:19   
NadaR
Meso nam je jos uvijek veliki problem. Rado jede cevap, cufte , uglavnom samljeveno. Jagnjetinu kad je raspolozen,svinjetinu isto.0Piletinu nikako user posted image Redovno pojede prilog a meso 4-5 zalogaja.

< Poruku je uredio Nada RR -- 17.10.2013 18:41:26 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu pepa i fifi)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: na meniju - MESO
17.10.2013 18:54:33   
Ana RR
I kod nas je meso problem. Voli pohovano belo, mleveno u musaki ali sve drugo kad vidi gura tanjir.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: na meniju - MESO
17.10.2013 18:58:38   
Olga75
i dalje pregovaramo oko mesa
al sad eto pojede nesto

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: na meniju - MESO
17.10.2013 19:05:27   
milicicak
Ja sam izgleda medju srecnim mamama sto se mesa tice :) kad je pitam sta hoce da ruca ona kaze MESO :) junetina, piletina, konjetina, svinjetina, riba, lignje, sve moze u svim oblicima :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: na meniju - MESO
17.10.2013 19:13:40   
Lu
Nado sjeckaj na skroz sitne kockice i neka je dobro raskuhano, tako su nama radili i u vrtiću pa se po malo naviknu.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: na meniju - MESO
17.10.2013 19:16:51   
lesica
Moja šćer jede isključivo kuvano meso.. ostale varijante ne dolaze u obzir, pa čak i tada slabo. A kad se setim kako ga je lepo klopala kad je bila oko godinice.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: na meniju - MESO
19.9.2014 22:33:50   
dunja RR
Gde kupujete meso za bebe (pre svega mislim na nas u Beogradu), mislim recimo ja nemam nikoga na selu tj. imam ali ne baš baš blisku rodbinu.
Da li imate neke proverene ljude sa sela od kojih uzimate, kako dopremate, da li vam oni donose ili kupujete u marketima?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: na meniju - MESO
19.9.2014 22:48:37   
Štetica
Dunja oko pitanja gde kupiti,nemogu bas da ti pomgnem.Ali ja zivim na selu i ni ta ishrana zivotina nije tako zdrava kao sto je bila ranije. Recimo nase svinje odrastu na koncentratu do nekih 70-80kg,piletina za klanje je na koncentratu do 7 dana pred klanje,i tek tada ide na kukuruz da bi "ispario" miris koncentrata. I jos sto vecina proizvodjaca(da kazem seljaka) nesprica na vreme stoku za klanje,a to je u prvih 10dana zivota,pa bude i crevnih i plucnih parazita to je vec druga prica. Ja licno bih pre kupila u procerenoj kasapnici nego na pijaci od seljaka direktno,jer svo meso za kasapnicu mora da prodje fitosanitarnu i veterinarsku inspekciju.
E sad ce me neke zene verovatno lincovati zbog ovakve izjave,al nazalost to je nasa surova realnost

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: na meniju - MESO
20.9.2014 7:36:49   
Torbica
Nama svekijevci uzimaju provereno u Banovcima. Uzmemo celo jagnje npr. Pilice uzimam domace iz Srema.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: na meniju - MESO
2.3.2015 23:18:57   
mila83
Mi uglavnom nabavljamo domace meso,piletinu,curetinu i svinjetinu.Ovo zadnje smo skoro skroz izbacili,ne prija nam,samo u obliku nasih domacih suhomesnatih proizvoda user posted image Jedu sve, i kuvano i peceno,mada vise preferiram a i oni vole kuvano,pogotovo u nekoj corbici,supi ili paprikasu.A to je i zdravije...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here