|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 64 [65] 66   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lh trakice
21.1.2021 19:33:42   
Maslacak15
ovulacija je posle...naravno da moze da je nema uopste a ne da bude bleda...zato je LH koristan jel ti kaze pre. tempetura ti kaze da je ovulacija prosla....potpuno je nebitno svi ti dani koji gledate pre ili posle. jedan dan je test pozitivan. i posle njega je ovulacija. 36-48h posle. sto bi na dan ovulacije bio stapic pozitivan???

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1601
   RE: Lh trakice
21.1.2021 19:34:17   
lesli
Moze da bude bleda ili da je nema kada ovulacija nastupa, jer ovulaciju i pokrece pad LH.Znaci on dostize pik, pada i to pokrece ovulaciju. Samo je pitanje kojom se brzinom ocitavaju te promene u urinu.Kod mene je crtica najtamnija na dan ovulacije. Tj ovulacija nastupa u roku od 12-24h od najtamnije crte. 
Javljaj! 😊

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1602
   RE: Lh trakice
21.1.2021 19:35:21   
Maslacak15
mozda zato imas problem....probaj ti femaru za trece. to si mi duzna ako se odlucis.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1603
   RE: Lh trakice
21.1.2021 19:37:16   
Nora332
A ne znam, zato i pitam. 😃 sve mi je ovo novo, jos uvek pokusavam da pohvatam sta je sta i zanimalo me prosto kako reaguje telo na trakice na dan ovulacije. Npr neko krene prvi put da se testira, ne zna nista o tome i ubode prvu trakicu bas tog dana, ona bude bleda i ta osoba zivi u uverenju da ovulacije nije ni bilo. A ustvari je zakasnila. Idem u detalje, pokusavam i da vidim kako je najrealnije to kod mene bilo ovog meseca. Sve mi se cini da je onda bila bas 8.i da cu ja normalno da dobijem sutra.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1604
   RE: Lh trakice
21.1.2021 19:42:29   
emicaa
Nora ja navijam navijam.Kao na utakmici,Masalack i Lesli su treneri a navijačica 🤣



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1605
   RE: Lh trakice
21.1.2021 19:45:43   
lesli


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

mozda zato imas problem....probaj ti femaru za trece. to si mi duzna ako se odlucis.






E ali u vreme pucanja bude bledja od kontrolne. Odradih par puta iz radoznalosti.Znaci izgleda ovako. Prvi dan - test i kontrolna linija budu jednake. Sledeceg dana test bude upadljivo tamnija od kontrolne i nakon toga u roku od manje od 24h bol u jajniku koji nekad paralise i satima. Registruje se narednog dana na uz da folikula nema itd.
Ali hocu, probacu...obecavam 😊

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1606
   RE: Lh trakice
21.1.2021 19:49:01   
Nora332
Ovo je neverovatno sta se meni desilo, place mi se. Otisla sam test da radim, niceg nije bilo na vesu, zavrsila sam i kako sam se obrisala videla sam krv na papiru. I to dosta. Da li je moguce da sam ovoliki baksuz??? Ovo je ko zna koji put da mi se ovo desava, kako se uhvatim za test tako dobijem! Do sad mi se to desavalo u roku od par sati od testa, ali U TOKU RADJENJA TESTA...nikad. Srecan mi rodjendan. Nesto mi ne da da se obradujem. 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1607
   RE: Lh trakice
21.1.2021 19:58:14   
Maslacak15
zao mi je nora:(( znam kako je to frustrirajuce. ako je za utehu ovulacija je bila odlicna a zasto opet nije doslo do zaceca neznam...ajmo stvarno na crtice ili negde drugo. razmisli da uradis hormone prekosutra. da li ste radili spermatogram?

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1608
   RE: Lh trakice
21.1.2021 20:19:45   
Nora332
Maslacak, ovo je razlog zasto nisam htela testove vise da radim.  I mislim da posle ovoga vise i necu. Pisala sam pre par sati da mi se ovo uvek desava, ali ovako, u toku... Ovo je jedinstven slucaj. To mi je palo tesko, a da cu da dobijem sam znala da ima sanse. Ovako je razocarenje jos vece.

Spermogram radimo u toku februara, pisala sam odavno da smo imali dogovor ako do januara ne uspemo da krecemo na sve analize. Progesteron je bio dobar pa bar znam da ovuliram. I to je nesto.  Sto se tice hormona ostavljam ih za sledeci mesec jer kada sam isla da dajem krv za progesteron receno mi je da telo ne sme pod stresom da bude nikakvim 24h ranije zbog prolaktina, a ja ne znam kako to da izvedem. Prvo imam bas obilna krvarenja, bas taj period kada se daje krv ja jedva stojim, skoro sam na granici u nesvest da padnem, prosto mi je nezamislivo da mi tada dodatno vade krv, nezamislivo mi je i da mogu da se spremim da izadjem iz kuce. Drugo, imam uzasan strah od davanja krvi, vec mi se desavalo pre par godina da nakon davanja padnem u nesvest i zavrsim na infuziji, tako da je provera hormona stvarno, stvarno uzasno stresan proces za mene, to je jedini razlog zasto sam to izbegavala do sada. Tako da sada trazim laboratoriju koja salje tehnicare kuci po uzorke, do sada nisam nasla jer svi koji su to radili su prestali sa tim u toku pandemije. Ne znam sta mi je ciniti. A sto se drugih analiza tice, ako neko ima neku ideju sta sve treba da se odradi molim vas napisite jer postajem ocajna.  Ovo me je bas dotuklo. Iskreno sam se ponadala da moze da se desi ovog meseca. I slobodno me prebacite na drugu temu pa mi tamo pisite. Hvala svima na podrsci, verujte, znaci mi mnogo vise nego sto mislite. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1609
   RE: Lh trakice
21.1.2021 20:28:12   
Maslacak15
da zaboravis na taj komentar da ne budes pod stresom.jel je to lupetanje. stvarno to mislim.....sta mislis da zene koje idu na vto nisu pod stresom ? ili druge cekalice? onda nikad niko nebi radio hormone. ok ici ces kad budes spremna, uopste ne umanjujem da ti je tesko korak po korak ali bez provere hormona sve je nagadjanje. Iako je ovulacija bas bas odlicna tako da to ne ukazuje na endokrinoloski problem. ali treba proveriti.drzi se!!!!


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1610
   RE: Lh trakice
21.1.2021 20:31:23   
Nora332


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

da zaboravis na taj komentar da ne budes pod stresom.jel je to lupetanje. stvarno to mislim.....sta mislis da zene koje idu na vto nisu pod stresom ? ili druge cekalice? onda nikad niko nebi radio hormone. ok ici ces kad budes spremna, uopste ne umanjujem da ti je tesko korak po korak ali bez provere hormona sve je nagadjanje. Iako je ovulacija bas bas odlicna tako da to ne ukazuje na endokrinoloski problem. ali treba proveriti.drzi se!!!!





Verujem ti, ali oni su se meni tamo popeli na glavu bas zbog prolaktina i ja sam objasnila sve ovo, i komentar je bio,  citiram,  ''e pa ne znam onda sta da ti kazem''.  Trazicu ja i dalje ako ima neko da dolazi kuci pa da mi tako uzmu krv,  svakako ostavljam to za sl mesec jer od ovog nema nista, a ostale analize (kad saznam sta sve treba, plus spermogram obavezno)  radimo u toku meseca. Hvala ti!  Na svemu, zaista. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1611
   RE: Lh trakice
21.1.2021 20:32:16   
Maslacak15
uz takvu ovulaciju, uraditi spermogram je prioritet. to je moj savet. znam da je to nekad tesko sa muskarcima i da se na zatrudnjivanje gleda kao zenski problem, ali puno cesce ume da bude i do muskaraca nego sto se misli. ne kazem da jeste! ali je najligicniji sledeci korak. narocito sto je tebi tesko kao sto i sama kazes da se bockas....treba proveriti sto pre.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1612
   RE: Lh trakice
21.1.2021 20:39:18   
Nora332
Znam, u pravu si. Proverice se on sigurno jer je spermogram bio prvenstveno njegova ideja, sam to zeli, upucen je u svaki detalj oko mog ciklusa, zaceca, svega, sve delimo. Cak mi je on kupio trakice a ne ja sama, sto sve kombinovano nije bas cesta pojava danas, bas zbog toga sto si rekla, pa bar sa te strane ne osecam pritisak jer znam da imam veliku podrsku. To mi je iskreno jedina stavka koja olaksava stvari u celoj ovoj situaciji. 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1613
   RE: Lh trakice
21.1.2021 20:42:04   
lesli
Nora, bas mi je zao :(
Znam osecaj...Meni se vise puta desilo da uradim test jer se ponadam i dobijem par sati kasnije. 
Spermogram i spermokultura. Prva stavka. Ne samo zato sto je ovulacija bila dobra, nego i sto je kod muskaraca lakse iskljuciti problem nego kod zena.
Sto se davanja krvi tice, onaj ko ti je rekao to za stres je budala, ali stvarno.Za prolaktin  (i kortizol) se zato i postavi braunila kad dodjes u laboratoriju, izvade sve sto treba u 0’ minutu i puste te da lezis i kuliras 30tak minuta. Citas nesto, slusa muziku, sta god...I onda ti izvade ponovo krv preko te braunile. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1614
   RE: Lh trakice
21.1.2021 20:42:14   
Maslacak15
to je jako vazno, ako ne i najvaznije...samo hrabro i istrajno. resice se!!! znam da ti trenutno zvuci kao prazna prica ali videces. sreca prati hrabre !!!




(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1615
   RE: Lh trakice
21.1.2021 20:51:45   
lesli
To je itekako najvaznije.Moj muz je nakon misseda bio bas velika podrska. Kada nakon godinu dana nije doslo do nove trudnoce krenuli smo u pretrage. Odradio je spermogram bez pogovora. Isao samnom na sve preglede. Kada smo usli u pricu o VTO bio je na svakom pregledu osim jednog. Imao je neki sastanak taj dan i rekao da ce ga otkazati. Nisam mu dala i otisla sam sama i bas mi je falio.Sada za ova dva pokusaja VTO nije mogao da ide i prisustvuje, zbog epidemije. Ali me je svaki put vozio i cekao ispred klinike...znaci to puno.
Kad sam radila aspiraciju 2017. anesteziolog mi je rekla da su imali par gde je muza bilo sramota da udje na kliniku. Doneo je uzorak sperme od kuce koji je zena unela na kliniku, on nije hteo da se pojavi! Ne znam kako su sredili jedino papire koje je morao da potpise za VTO 🙄Ja sa takvim likom ne bih bila 24h, a kamoli decu imala, ali dobro - ima nas raznih.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1616
   RE: Lh trakice
21.1.2021 21:03:52   
Nora332


IZVORNA PORUKA: lesli

Nora, bas mi je zao :(
Znam osecaj...Meni se vise puta desilo da uradim test jer se ponadam i dobijem par sati kasnije. 
Spermogram i spermokultura. Prva stavka. Ne samo zato sto je ovulacija bila dobra, nego i sto je kod muskaraca lakse iskljuciti problem nego kod zena.
Sto se davanja krvi tice, onaj ko ti je rekao to za stres je budala, ali stvarno.Za prolaktin  (i kortizol) se zato i postavi braunila kad dodjes u laboratoriju, izvade sve sto treba u 0’ minutu i puste te da lezis i kuliras 30tak minuta. Citas nesto, slusa muziku, sta god...I onda ti izvade ponovo krv preko te braunile. 



Upravo, lakse iskljuciti problem kod njih jer je samo jedan, onda ako je ok barem znas da je do tebe pa kreces sa pretragama. Razumem te skroz, podrska jeste najvaznija zaista, citala sam na nekim forumima da zene ne dele sa muzevima nikakve detelja nego pisu bas zato sto ne mogu sa njim da pricaju ni o cemu. Secam se jednog komentara za test bas gde je jedna zena napisala ''pa necu valjda takve stvari da delim sa njim, sramota je, on je muskarac i njega to ne zanima''. Sto kazes, ne bih bila sa takvim likom nikada.  Ili smo zajedno u svemu, partneri do srzi, ili nismo uopste. Narocito sto znam da kada krenu problemi sa sterilitetom mnogi muskarci dozive to tragicno, udari im na muskost pa se i odnosi medjuljudski gube na taj nacin. Meni je to nezamislivo, kakva god da je situacija zajedno smo u svemu. Bas kao i vi.
A sto se krvi tice, pa ne znam. Tako su mi rekli. Da je prolaktin sustina svega i najbitniji, i da je dzabe da radim ako mi je i vadjenje stres. Evo sad razmisljam da li je moguce samo prolaktin izvaditi zasebno, da li moze i naknadno kao progesteron ili se radi samo tada, 2-4.dan ciklusa. Imala ja odavno vodenu cistu u dojci, i rekla mi je jedna doktorka da proverim prolaktin, ne znam iz kog razloga. Tada mi trudnoca nije ni padala na pamet, za prolaktin sam samo cula i znala da spada u polne hormone, i nisam proverila. Reci mi samo jel se vade na prazan ili pun zeludac?  Jer verovala ili ne iz iste laboratorije su mi dva puta u roku od 6 meseci rekli dve razlicite stvari - prvo da se doruckuje i popije kafa pa se dodje, bez nervoze, ali vreme u toku dana i hrana, to je kao nebitno, a onda sad kad sam bila rekli da mora prazan zeludac i iskljucivo 8-9 ujutru. Ja stvarno ne znam kog da slusam. 
Hvala vam zene mnogo, mnogo na podrsci!!! Sve ste prosle kroz ovo kroz sta ja sad prolazim i znam da me razumete. Zato ne mogu ni da zamislim tu srecu kad vak se konacno desilo da ugledate dve crtice. 
Lesli, posto imas iskustva sa VTO znas i sve ostalo, molim te napisi mi koje analize su mi najhitnije i najbitnije. Da znam odakle da krenem i ne odugovlacim. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1617
   RE: Lh trakice
21.1.2021 21:04:45   
Nora332


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

to je jako vazno, ako ne i najvaznije...samo hrabro i istrajno. resice se!!! znam da ti trenutno zvuci kao prazna prica ali videces. sreca prati hrabre !!!







Nije prazna prica, ima smisla sve sto kazes. Hvala ti puno,puno na svemu

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1618
   RE: Lh trakice
21.1.2021 21:20:44   
Maslacak15
kao rodjena beogradjanka koja je tinejdzerka bila 90 tih svasta sam kao i svi pregurala preko glave. emigrirala u inostranstvo sama itd....nista me nije tako promenilo kao tih okruglo 30. meseci koliko je trajala moja borba za prve dve crtice. i samo zato sam po forumu i.mnogo se vise muvam po oovakvim temama nego na forumu mama iako sad imam troje dece. ocu da pomognem kome mogu. i zato sto sam pregurala to deluje sa strane benigno " sta se zali uspela je". dok se desavalo...taj horor mentalni....i zacarani krug... to zna samo ona koja je iskusila na svojoj kozi.
zato i kazem, koliko god bilo grozno, samo guraj i bice. mora biti. 

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1619
   RE: Lh trakice
21.1.2021 21:39:04   
Nora332
Znam, slazem se skroz! Dok nisam krenula da prolazim kroz ovo nisam ni shvatala koji je to mentalni teror. Zato sam i pisala da mi je tesko da poverujem da mogu da ostvarim to nekada, ali koliko su se zene borile i uspevale, valjda cu i ja.


E sad da se vratim na temu, ostalo mi je jos mozda 9-10 trakica, kad se zavrsi ovaj ciklus pocecu ponovo sa njima plus merenje bazalne,konacno i to. Posto mi stoji u kalendaru da mi je prvi plodni dan dan nakon zavrset_ka ciklusa, da li da tada krenem sa trakicama ili bolje od 9-10.dana, kao ovog meseca?  A sto se tice bazalne, dakle od dana nakon sto prestane ciklus, odmah cim se probudim, e sad ja imam onaj sa zivom, znaci oralno, ne pod pazuh? Pod jezik ili ne? 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1620
   RE: Lh trakice
21.1.2021 21:49:45   
Maslacak15
od prvog dana. znaci od sutra ujitro. cim otvoris oci, oralna, moze ispod jezika. stavi ga malo pozadi kod kutnjaka. nema veze sto je zivin samo nemon da ga polomis :) ). budi disciplinovana. zapises. imamo i temu. kad vidis kakao se razvija, 
sto se stapica tice mozes da probas od 7-8. dana mislim da je ranije stvarno prerano za LH trakice. 


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1621
   RE: Lh trakice
21.1.2021 21:59:13   
Nora332
Dobro da sam te pitala, ja sam shvatila da se meri kad prestane ciklus pa sutradan. 🤐 znaci od sutra?  Ja uvek merila 5min (pazuh), i ovde isto toliko ili je dovoljno manje? 


A trakice necu pre 9.dana jer ovog meseca sam tad krenula i bila je skroz bleda druga crta, uvelicavala sam i palila sijalice na telefonu da bih je videla uopste. Nema potrebe pre. P. S. Dakle ovulacija ovog meseca bila ipak 7. ili najkasnije 7/8.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1622
   RE: Lh trakice
21.1.2021 22:12:08   
emicaa
Evo tema za bazalnu 

KLIK mozda bolje da nastavimo tamo.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1623
   RE: Lh trakice
24.3.2021 18:26:32   
Nora332
Zapricah se sa jednom clanicom na drugoj temi pa sam odradila trakicu pre sat vremena. Prethodnu sam radila prekjuce oko 15h, bila je jedva vidljiva. Tu je, ali jedva. Evo kako danas izgleda. 

11dc a u kalendaru stoji da je ovulacija 13dc tj prekosutra. Meni se uklapa, a vama? 

user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1624
   RE: Lh trakice
25.3.2021 5:58:55   
Leptirica92
Kad se crte izjednace, ili ova lijeva cak postane tamnija, ovulacija nastaje u 12 do 24h. Ja sam jednom samo ih koristila, isla sam tako i odma ostala trudna 😊


(odgovor članu Nora332)
Direktna veza do poruke: 1625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 64 [65] 66   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 64 [65] 66   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tri znaka koji ukazuju na to da je žena pl...
Kada je žena u takozvanim plodnim danima, njeno telo to pokazuje i spolja, uz sitne signale koje možete naučiti da prepo...
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here