|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
24.5.2012 9:13:16   
Lu
N i n a  ako ti misliš i osjećaš da ti treba stručna pomoć oko djeteta, zašto te brine što drugi misle o tome?
Ti si majka svog djeteta a muž ako se ne slaže ostavi mu dijete par dana da on popravi situacijuuser posted image

Što se tiče bacanja u prodavnici, meni se to desilo možda dva puta koliko me sjećanje pamti i odmah sam digla djete, u auto i kući jer ništa mi nije preče od njega u tom trenutku. Kad je bio veći i mogao da razumije što mu govorim objasnila sam mu da može da izabere samo jedan slatkiš i tako je i danas, pravila, pravilauser posted image
Inače ne voli da ide samnom u kupovinu (na ćaću) to je samo kad baš nemam gdje da ga ostavim.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
24.5.2012 9:39:55   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Tash
Svi ponavljate da prvo pokušate lepo... smatram taj deo posta kompletno nepotrebnim - zar to ne pokušamo svi??? user posted image Ovde mislim da su mame zainteresovane za onaj deo - Šta kada ne ide lepo?


Šta znači "kad ne ide lepo"? Da li to znači kad dete ne reaguje na roditeljeve fine molbe? (gle čuda user posted image )
Kad Andrej uleti u to svoje neko raspoloženje (inat, napad besa i slično), ja pokušavam sledeće:
1. lepo (razgovor)
2. lepo (skretanje pažnje)
3. oštar govor - uglavnom pali
4. dranje (ovo kažu da ne valja zato što se dranjem ne treba odgovarati na dranje, tj. ne pruža se dobar model)
5. a ako je baaaaaaaš zagustilo, šljepnem ga po dupetu. To se jako retko dešava i ovo uradim samo ako je dotle došlo da me ujeda, pa da ga prekinem i spasim sebe.

Svi kažu da loše ponašanje treba staviti na ignore, i upotrebiti time out. Po mom mišljenju, time out ne pali kod dece mlađe od tri godine, a neki psiholozi kažu da je time out glupost, u smislu da malo dete ne može da sedne na miru i razmišlja o tome šta je uradilo i zašto nije bilo dobro. Kod Andrej time out ne pali.

Zaista ne želim da se pravim pametna, mogu samo da kažem ono što mislim. Treba tražiti uzroke, situacije koji su okidači, da li je dete gladno, umorno... i izbegavati te situacije dok faza ne prođe. A možda je dete rođeno sa 666 negde na telu user posted image
Kad bi situacija sa Andrejem bila takva da osećam da ne mogu da ga kontrolišem, da imam kamen u želudcu kad treba sa njim da izađem napolje, svakako bih tražila pomoć psihologa.



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
24.5.2012 9:41:42   
*Alexx*
I da dodam - ja ZNAM da Andrej ne može da sedi u kafiću, niti u restoranu. Njegov plafon je 10 min. Zato te situacije izbegavam. Ako se nalazimo s nekim, to je u nekom kafiću koji ima nekakvu vrstu zanimacije, pa ga čuvamo na smenu. Ne treba forsirati situacije u kojima roditelj zna da dete neće biti poslušno.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
24.5.2012 9:48:42   
Lu
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

I da dodam - ja ZNAM da Andrej ne može da sedi u kafiću, niti u restoranu. Njegov plafon je 10 min. Zato te situacije izbegavam. Ako se nalazimo s nekim, to je u nekom kafiću koji ima nekakvu vrstu zanimacije, pa ga čuvamo na smenu. Ne treba forsirati situacije u kojima roditelj zna da dete neće biti poslušno.

I onda se roditelji pitaju zašto ne slušajuuser posted image
Ja ne prisiljavam svoje dijete da sjedi samnom u kafiću samo zato jer se meni sjedi, niti ga vodim u kupovinu ako baš ne moram, a ništa ne moram što ne želim a svakako ne želim da pijem kavu sa prijateljicom i istovremeno ponavljam budi miran, sjedi , ne skači, to mi je maltretiranje i za mene i za njega.



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
8.11.2013 18:21:52   
Olga75
evo ja se sad pitam : zasto me ne slusa ?
sve moram tri puta da ponovim , kad joj pricam uopste me ne konstatuje ko zidu da pricam
kad viknem onda ustane da uradi sto sam joj rekla i to sa kmezanjem : zaaasto jaaaa mooooraaaam ili neeeeeecu i tako user posted image
dobro cuje nije to nego tacno me ne slusa
nadam se da je to ta inatna faza petogodisnjaka
ali ako je ovo pokazatelj kakva ce biti u pubertetu e pa tesko meni

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
8.11.2013 21:58:05   
vikiveki
Jao Olga dok prođu sve njihove negativne fazeuser posted image prošla sam negativizam 3 godine koji je trajao dugo,onda opet negativizam 7 god. i taman kad sam pomislila da je to to do puberteta ,ono i sad u 9 god. naišla neka faza a dr. kaže to joj hormoni rade ulazi u pubertet....meni nije jasno pa mi smo kasnije ulazili u pubertetuser posted image ...Tako samo neki periodi negativizma,a ja se pitam ima li u tom razvoju ima neki period pozitivizmauser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
8.11.2013 22:28:11   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Olga RR

evo ja se sad pitam : zasto me ne slusa ?
sve moram tri puta da ponovim , kad joj pricam uopste me ne konstatuje ko zidu da pricam
kad viknem onda ustane da uradi sto sam joj rekla i to sa kmezanjem : zaaasto jaaaa mooooraaaam ili neeeeeecu i tako user posted image
dobro cuje nije to nego tacno me ne slusa
nadam se da je to ta inatna faza petogodisnjaka
ali ako je ovo pokazatelj kakva ce biti u pubertetu e pa tesko meni

Draga, ja sam imala ovaj problem, moje veliko dete je pravi izazov.....
Ono sto je greska je previse price, koliko god to zvucalo nelogicno, oni oguglaju, na jedno udje na drugo uho izadje... Nema sumnje da ispituju nase granice, sto je potpuno realno. Ono sto je nas zadatak, to je da pravimo dogovore unapred, moramo biti proaktivni. Pogotovo za situacije koje za koje znamo da mogu biti problematicne. Npr - hoce da se igra sa cime god, dobro. Pre nego sto igru zapocne, ja je lepo pogledam u oci, spustim se na njenu visinu i ne gledam je odgore... I kazem, hocemo li sad da se dogovorimo, kad zavrsis ovo, da sve lepo rasklonis...da nemamo probleme, da se ja ne nerviram, pa se onda i ti nerviras. I uvek treba diplomatski dogovarati unapred. Tada nema, zasto ja, kako, sto. Ako krene neka prica - samo pitam, sta smo se dogovorile? A pritom ako ne postignemo dogovor prethodno, ne dozvoljavam akciju. Ovo vazi za sve - odlaske u kupovine, rodjendane, igranje napolju, sta god. Pritom, oni se osecaju bitni jer su ukljuceni u planiranje i donosenje odluka i dajemo im na znacaju da sami ponude resenje za odredjenu situaciju.
Ja sam imala problem - nece kuci, od drugara, sa rodjusa, odakle god. I onda sam rekla, nigde te necu voditi i mirna Backa. I prvo mi je ako je negde vodim - Sta ce biti kad treba ici kuci, kako ces se ponasati?! Nikad ali nikad me nije zavrnula. Zavrnem nekad samu sebe ako zaboravim ovo, ali onda nije ona kriva.. Puno price, ali pre odredjene situacije. Moras biti baba Vanga user posted image user posted image Ljubim

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
8.11.2013 22:51:14   
jovicaa
ja mislim da se aleks rodio u fazi negativizma i da je ostao sve vreme u njoj... pa ja nista tvrdoglavije nisam videla u zivotu...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
6.3.2015 16:40:23   
mila83
Ima tu vise razloga,naravno.
Nesto do karaktera,nesto do faze inata kroz koju svako dete prodje..neko dete na taj nacin zeli da bude u centru paznje,(moji to hoce kad nam dodju gosti!) ili mu je to jedini nacin komunikacije sa roditeljem(nazalost)

Svidja mi se sve sto je Aleks napisala. pogotovo ovo da ne treba forsirati situacij eu kojima mozemo pretpostaviti da dete nece biti poslusno...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
6.3.2015 17:19:54   
veselicaa
Zato ste se roditelji nisu postavili kako treba.Ima tu nesto i do karaktera ali je vise do vaspitanja.Ne razumem kada neko kaze da ga dete ne slusa,to kod mene nece biti moguce sve dok ne napune 18.Tako sam vaspitana i to je nesto u sta verujem.Naravno desi se da i moje dete ne poslusa ali to moze biti samo nesto sto se tice njegove slobodne volje npr,nece da jede,pije a za krupne i ozbiljne stvari slusaju.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
6.3.2015 17:25:12   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

Zato ste se roditelji nisu postavili kako treba.Ima tu nesto i do karaktera ali je vise do vaspitanja.Ne razumem kada neko kaze da ga dete ne slusa,to kod mene nece biti moguce sve dok ne napune 18.Tako sam vaspitana i to je nesto u sta verujem.Naravno desi se da i moje dete ne poslusa ali to moze biti samo nesto sto se tice njegove slobodne volje npr,nece da jede,pije a za krupne i ozbiljne stvari slusaju.


Slazem se veselice sa vecinom sto si napisala, i ja sam tako vaspitana.Generalno,moja deca su poslusna i ne brinem se previse kada idem negde da li ce me slusati.Ali postoje situacije kada, npr. od velike radosti i uzbudjenja budu malo neposlusni.to za mene nije strasno.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
6.3.2015 19:05:56   
veselicaa
Skoro na roditeljskom kaze jedan roditelj "pa moje dete nece da uci,ja ga teram a ono ni da cuje" user posted image Zaprepastila sam se,pogotovo sto se videlo da je tom roditelju taj odgovor deteta bio dovoljan da digne ruke.Pa zar nije duznost roditelja da dete nauci sta treba da radi,kako da se ponasa i na kraju da izvrsava svoje obaveze?I onda takvi roditelji se najvise bune kada im dete dobije slabu ocenu .

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
6.3.2015 19:22:57   
mila83
Da,i ja sam bila svedok takvih izjava i poznajem takve roditelje.Njima je to normalno...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
6.3.2015 19:25:03   
veselicaa
Bice im manje normalno kada im deca budu bez posla i plate.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
6.3.2015 19:44:25   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

Bice im manje normalno kada im deca budu bez posla i plate.


ma i onda ce imati izgovor i opravdanje za to.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
6.3.2015 19:45:26   
veselicaa
Neko drugi ce im biti kriv user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
6.8.2017 12:34:48   
krin 40
Ja,naravno,obožavam svoju decu ali uvek sam bila stroga i biću i tačka.Ja mnogo "ne pretim" i " ne ponavljam" sto puta.Evo jedan je već svršen čovek.Ne vidim da je moj način bio pogrešan

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
6.8.2017 18:06:12   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: veselica

Skoro na roditeljskom kaze jedan roditelj "pa moje dete nece da uci,ja ga teram a ono ni da cuje" user posted image Zaprepastila sam se,pogotovo sto se videlo da je tom roditelju taj odgovor deteta bio dovoljan da digne ruke.Pa zar nije duznost roditelja da dete nauci sta treba da radi,kako da se ponasa i na kraju da izvrsava svoje obaveze?I onda takvi roditelji se najvise bune kada im dete dobije slabu ocenu .

I prosli put sam "iskulirala" ovaj tvoj post, i danas isto. Al sad ne mogu user posted image
Ja sam ta koja tera svoje dete da uci, a ono nece ni da čuje. Uci on, al je to sve pod pritiskom i nezainteresovanoscu.
Ne bunim se kad dobijem losu ocenu. Osim sto mi bude krivo kad dobije losu ocenu, a znam da zna vise, ali eto, nezainteresovanost nekad nije samo njegova...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
6.8.2017 18:36:04   
krin 40

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: veselica

Skoro na roditeljskom kaze jedan roditelj "pa moje dete nece da uci,ja ga teram a ono ni da cuje" user posted image Zaprepastila sam se,pogotovo sto se videlo da je tom roditelju taj odgovor deteta bio dovoljan da digne ruke.Pa zar nije duznost roditelja da dete nauci sta treba da radi,kako da se ponasa i na kraju da izvrsava svoje obaveze?I onda takvi roditelji se najvise bune kada im dete dobije slabu ocenu .

I prosli put sam "iskulirala" ovaj tvoj post, i danas isto. Al sad ne mogu user posted image
Ja sam ta koja tera svoje dete da uci, a ono nece ni da čuje. Uci on, al je to sve pod pritiskom i nezainteresovanoscu.
Ne bunim se kad dobijem losu ocenu. Osim sto mi bude krivo kad dobije losu ocenu, a znam da zna vise, ali eto, nezainteresovanost nekad nije samo njegova...


A ako vam ja sada kažem da dete ne treba terati da uči i da tako samo stvara veći revolt prema obrazovanju i da se to najbolje vidi u srednjoj školi,kada možete i da ga terate ali to više " ne pali"? Sad ospite paljbuuser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
6.8.2017 20:21:44   
IvanaSK RR
Krin, slazem se.
Ali, onda ćemo verovatno ponavljati razred.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
6.8.2017 21:08:35   
krin 40

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Krin, slazem se.
Ali, onda ćemo verovatno ponavljati razred.

Nećete..a i kad bi ga ponavljao to mu je bolha"lekcija" nego svo tvoje zvocanje.Ja imam jedan fazon.Kad god deca naprave neku grešku za koju sam im predočila posledice na vreme nikada ne kažem"e rekla sam ti" nego taj dan ćutim i pravim se fina.Njih to sludi i "peku se na sopstvenoj vatri".Isto i mužu radim

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
6.8.2017 23:05:58   
Sarav
IZVORNA PORUKA: Torbica


IZVORNA PORUKA: Olga RR

evo ja se sad pitam : zasto me ne slusa ?
sve moram tri puta da ponovim , kad joj pricam uopste me ne konstatuje ko zidu da pricam
kad viknem onda ustane da uradi sto sam joj rekla i to sa kmezanjem : zaaasto jaaaa mooooraaaam ili neeeeeecu i tako user posted image
dobro cuje nije to nego tacno me ne slusa
nadam se da je to ta inatna faza petogodisnjaka
ali ako je ovo pokazatelj kakva ce biti u pubertetu e pa tesko meni

Draga, ja sam imala ovaj problem, moje veliko dete je pravi izazov.....
Ono sto je greska je previse price, koliko god to zvucalo nelogicno, oni oguglaju, na jedno udje na drugo uho izadje... Nema sumnje da ispituju nase granice, sto je potpuno realno. Ono sto je nas zadatak, to je da pravimo dogovore unapred, moramo biti proaktivni. Pogotovo za situacije koje za koje znamo da mogu biti problematicne. Npr - hoce da se igra sa cime god, dobro. Pre nego sto igru zapocne, ja je lepo pogledam u oci, spustim se na njenu visinu i ne gledam je odgore... I kazem, hocemo li sad da se dogovorimo, kad zavrsis ovo, da sve lepo rasklonis...da nemamo probleme, da se ja ne nerviram, pa se onda i ti nerviras. I uvek treba diplomatski dogovarati unapred. Tada nema, zasto ja, kako, sto. Ako krene neka prica - samo pitam, sta smo se dogovorile? A pritom ako ne postignemo dogovor prethodno, ne dozvoljavam akciju. Ovo vazi za sve - odlaske u kupovine, rodjendane, igranje napolju, sta god. Pritom, oni se osecaju bitni jer su ukljuceni u planiranje i donosenje odluka i dajemo im na znacaju da sami ponude resenje za odredjenu situaciju.
Ja sam imala problem - nece kuci, od drugara, sa rodjusa, odakle god. I onda sam rekla, nigde te necu voditi i mirna Backa. I prvo mi je ako je negde vodim - Sta ce biti kad treba ici kuci, kako ces se ponasati?! Nikad ali nikad me nije zavrnula. Zavrnem nekad samu sebe ako zaboravim ovo, ali onda nije ona kriva.. Puno price, ali pre odredjene situacije. Moras biti baba Vanga user posted image user posted image Ljubim

Potpuno se slažem, tačno vidim da mi opipava puls, ali od kad sam postala dosledna tome što kažem mnogo se manje raspravljamo. Zna da sam ozbiljna i mora da sluša. Inače se ranije svađala sa mnom kao da mi je svekrva.

< Poruku je uredio Sarav -- 6.8.2017 23:06:48 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
6.8.2017 23:20:12   
emicaa
Kad nas nijedan dogovor nikad ne upali,uvijek se zavrsi kmekom.Kod nas je najveci problem sredjivanje sobe.Ako joj pomazem nije problem ali ako i tri igracke mora sama pokupiti nastaje drama.
PS:ovo se odnosi na Torbicin odgovor Olgi user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
7.8.2017 10:30:49   
krin 40
Samo doslednost.Kazem N da neće otići na rodjendan npr ako ne sredi sobu.I stvarno ne ode.Plače,ja sam najgora mama na svetu ali sledeći put sredi pa ode

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
7.8.2017 13:09:52   
emicaa
Krin ma kod moje nije plakanje,to je kao da joj nokte cupam,dobije nagon za povracanjem od plakanja.Jutros smo sredjivale zajedno i uopste nije bio problem.Ali ona sama kad treba to je uzas.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here