|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
24.11.2014 9:27:00   
Lu
Evo ja sam za ovih 8 godina napokon zaključila da kad otkrijemo karakter svoje djece, toje to, treba ih pustiti da budu to što jesu a ne ispravljati, sputavati, zabranjivati.
Naravno to podrazumijeva iskustvo. Ne treba brkati babe i žabe i bezobrazluk prihvaćati zdravo za gotovo.
Ne znamo mi kakvo će nam dijete biti kad ima 2 godine, evo meni je trebalo 8user posted image
Evo jedna crta mog djeteta je neurednost i to sam napokon prihvatila. Ne neurednost u smislu higijene nego u smislu pisanja, njegovih stvari, sobe.user posted image
Učiteljica mi je isto rekla da se pisanje može popraviti do nekog nivoa ali ispraviti neću uspjeti, i ja ružno pišem.
I stvarno gledam i kod drugih mama, djevojka od 17 godina koja je takva bila kao mala i sad je, svu odjeću pogužva u ormar, dok njena sestra koja je s njom u sobi potpuno suprotno radi, sve pod crtom složeno.
Sve u svemu, trebamo se malo opustiti, ali najozbiljnije to mislim, pustiti malo djecu da budu ono što jesu i polako že sve doći na svoje kako takouser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
24.11.2014 9:29:17   
Peace*
Ti probaj, ali pazi, što više istrčavaš - više snage imaju. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
24.11.2014 9:32:58   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Lu

Evo ja sam za ovih 8 godina napokon zaključila da kad otkrijemo karakter svoje djece, toje to, treba ih pustiti da budu to što jesu a ne ispravljati, sputavati, zabranjivati.



user posted image

meni je trebalo da stigne drugo dete pa da ono prvo pustim da bude to što jeste! user posted image
Recimo sa Dnailom ništa ne može na silu. Sve samo uz dogovor

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
24.11.2014 9:35:40   
Ivanka 75
Oooooopusteno, bitno je da oni osete da su voljeni user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
24.11.2014 9:41:37   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Oooooopusteno, bitno je da oni osete da su voljeni user posted image


user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
24.11.2014 10:00:57   
big mum
IZVORNA PORUKA: Peace*

Ti probaj, ali pazi, što više istrčavaš - više snage imaju. user posted image


Ima i toguser posted image

Dugo mi je trebalo da shvatim kakva je ona i prihvatila sam takvu.Blesavo,kreativno stvorenje koje stalno priča.Ali ima tu jednu dozu tvrdoglavosti koje nikako nemogu korigovati-za njeno dobro.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
24.11.2014 18:58:05   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Oooooopusteno, bitno je da oni osete da su voljeni user posted image

user posted image user posted image user posted image
Moja smizla je bila nemogucaaa, kontras, ma pokidala sam se. Kad sam je prihvatila takvu i to joj jasno stavila do znanja, recenicama - vidim da ne volis to i to, znam da ti ne prija to i to.... okrenula se prica. Pa cak, sa molbom da uradi nesto meni za ljubav - leganje na vreme bez parade!!! Niko mi ne ustaje iz kreveta osim da piski, jednom... Da li to ima veze i sa uzrastom, mozda delimicno. Ali dobila je onaj osecaj pripadnosti. I od tad mi je med i mleko, saradjuje fantasticno. A mislila sam da cu poludeti, uh. Sve je stvar dogovora i razumevanja, definitivno!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
25.11.2014 20:33:48   
Ivanka 75
3 načina da vam dete ne bude sklono odustajanju

Sviđa mi se tekst, pogotovu br 2

ovo je kazna koja deluje i na najnemirniju decu


Malo sam se začitala večeras, izvinite user posted image

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 25.11.2014 20:44:06 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
25.11.2014 20:50:24   
soni
Ja zelim Lunu da prihvatim takvu...svojeglavu, kontrasa..Ali mora davme poslusa nesto...Ima 2 i po i vreme je da pocnemo da radimo na tome...Postao me strah da izadjem sa njom u set_nju..

< Poruku je uredio soni -- 25.11.2014 20:51:00 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
25.11.2014 20:54:32   
Ivanka 75
još malo

zasto su francuski roditelji superiorni

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
25.11.2014 21:01:36   
soni
Takvi su i Norvezani..trudim se trudim se

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
25.11.2014 21:18:49   
Torbica
Soni, polako pa bice ok user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
25.11.2014 21:28:06   
deciji_psiholog
Neposlušnost često ima svoju pozadinu i vrlo često,naročito u ovom uzrastu, jeste odgovor deteta na ono što mu ne odgovara. tvrdoglavost je jedno a neposlušnost je nešto drugo,dakle problem je negde u Vašem odnosu, ja bih morala da vidim Vas i Vaše dete da bih Vam dala adekvatan odgovor,ovako Vam ostaje da sami razmislite o tome šta u Vašem odnosu frustrira Vaše dete. Srdačan pozdrav

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
25.11.2014 21:55:31   
soni
napisem dug post i nece da mi objavi...

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu deciji_psiholog)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
25.11.2014 22:23:34   
soni
IZVORNA PORUKA: deciji_psiholog

Neposlušnost često ima svoju pozadinu i vrlo često,naročito u ovom uzrastu, jeste odgovor deteta na ono što mu ne odgovara. tvrdoglavost je jedno a neposlušnost je nešto drugo,dakle problem je negde u Vašem odnosu, ja bih morala da vidim Vas i Vaše dete da bih Vam dala adekvatan odgovor,ovako Vam ostaje da sami razmislite o tome šta u Vašem odnosu frustrira Vaše dete. Srdačan pozdrav


Hvala.... A kako bi po vasem misljenju trebao jedan roditelj da se ponasa u ovakvj situaciji ili problemu koji sam ja navela?? Pitam iz razloga da vidim da li gresim ili ne gresim u odnosu sa njom???



< Poruku je uredio soni -- 25.11.2014 22:24:51 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu deciji_psiholog)
Direktna veza do poruke: 565
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
26.11.2014 14:23:45   
deciji_psiholog
Moj odgovor je vise bio upucen "big mami". Koliko je Vase dete i koji je problem u pitanju?

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
26.11.2014 22:56:28   
Ivanka 75
kako nauciti dete da vas poslusa iz prve

(odgovor članu deciji_psiholog)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
26.11.2014 23:27:39   
dijana1*
Danas sam Kostu vodila kod dr. Pre nas je bilo mozda 5-6 i svi su se slozili da beba prvo udje posto ima boginje. Naravno svima sam se zahvalila. Pre nas u tih (5-6) bila je majka sa troje dece i jedna odrasla osoba sa njom ( zena srednjih godina) , njih dve nisu mogli da obuzdaju njih troje, devojcica i dva decaka. Imaju sigurno oko 3-4 godine. Nikada u zivotu nisam videla nekulturniju decu. Toliko su vristali, galamili, svadjali se, durili se, bacali stvari..... ma strasno. Svi su u neverici samo u njih gledali. Na kraju su ostali pitali mene ( smucilo se ljudima da ih gledaju)da udju pre mene pa onda tek ja. Aaaa ne ne.... ja sam gotova za 5 min a njima treba sa takvim ponasanjem bar sat vremena. E ovo nikada nisam videla i ovo je neposlusnost. Cak sam u jednom momentu pomislila da tu niko nije normalanuser posted image njima treba ozbiljna pomoc.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 568
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
27.11.2014 8:06:45   
Lu
IZVORNA PORUKA: soni

Ja zelim Lunu da prihvatim takvu...svojeglavu, kontrasa..Ali mora davme poslusa nesto...Ima 2 i po i vreme je da pocnemo da radimo na tome...Postao me strah da izadjem sa njom u set__nju..

Kao prvo trebaš da promijeniš svoj stav prema djetetu, ti ne treba da osjetiš strah nego da budeš autoritet ali naravno i da cijelo vrijeme pokazuješ koliko ga voliš i cijeniš. Tu nema mjesta strahu, dijete osjeti tvoj strah, sigurno.
Sory što se igram "psihologa" ali jednostavno mi je upalo u oči ovo da osjetiš strah pred djetetom, razmisli malo o tomeuser posted image

< Poruku je uredio Lu -- 27.11.2014 8:07:58 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
27.11.2014 8:18:02   
soni
joj jeste komplikovano ovako preko posta... ne pokazujemo mi njoj, niti pricamo pred njoj , ja to sa vama ....ne ljutim se, samo kako god da smo se postavili ne vredi

primer od sinoc: usli smo u trzni da muz kupi nesto... imali smo plan da i prosetamo sa njom....usput sam je pripremala idemo u grad da taja kupi nesto pa cemo da setamo, gledamo igracke..svasta nesto...Usli smo i muz je krenuo u tu prodavnicu ona se otrgla i na svoju stranu..mi za njom da je stignemo, kad je muz stigao, ajde Luno sa tatom pa cemo doci tu ona se bacila na pod i plakala, nije htela da ustane..Kad je pokusao da je podigne ona se izvijala, htela da ispadne iz ruku...Pokusali smo mirno da se dobre devojcice ne ponasaju tako, bla bla..nije vredelo..Onda sa joj mirno rekla da ce ici u kaznu zato sto ne slusa mamu i tatu...ne vredi...Uzeli smo je i do kuce je vristala u kolima...

Sta je u ovome nasa greska user posted image ?

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
27.11.2014 8:22:50   
Lu
Ništa soni, i ja bi dijete koje vrišti iznijela i odvela kući.
Jednom će shvatiti da s tim ponašanjem neće dobiti ništa, samo ne popuštajte u takvoj situaciji.
E sad možete da se "dogovorite", ajde da odemo prvo gdje ti želiš pa ćeš onda ti sa mamom i tatom gdje mi želimo. Pokušaj.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 571
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
27.11.2014 8:26:16   
soni
pokusacu zato sto ovako niti ona dobije sta zeli a ni mi ne uspemo nista da sredimo...mis mo ovde samo nema ko da mi je pricuva kuci...Verovatno je i to od jednih faza dvogodisnjaka ..kao i sve ne moze valjda vecno trajati...

Hvala Lu user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
27.11.2014 8:34:08   
Misha i Ljisha
Soni i ja bih je uzela i otisla iz trznog centra bas kao i vi. NEma onda nista. Neka njace u kolima ili gde vec hoce pa kad se smiri onda razgovor. Pa onda u krug i pokusati opet. Inace ja ne bih iskreno nikad probala prvo da idem gde moja D hoce jer bi to znacilo da nikad necu stici da obavim ono sto ja hocu. user posted image . Znaci ako pomislim i da hoce da mi kidne ja je uzmem i nosim sa sobom do MOJE destinacije. I tu nema uopste bilo kakvog dogovora ili polemike.Kad ja zavrsim idemo da se igramo. I tako je uvek. Npr kad bih je ja prvo odvela na igraliste pa onda u prodavnicu (blizu je prodavnica i decije igraliste) nikad je ne bih skinula sa sprava da odemo u prodavnicu i njakala bi mi u prodavnici. Znaci prvo prodavnica pa onda igraliste dokle hoce ili dokle mozemo ali to mi nije strasno ako pocne da se buni jer moramo da idemo jer ce njakati u kolima a ne pred celim svetomuser posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 573
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
27.11.2014 8:38:51   
soni
joj boeee....proci ce uskoro.... takvu decu kuci po dupetu, ovde ne smem ni da s eproderem....

Moj muz je isao sa njom u setnju...pustio je da se izjurca , bas im je kaze bilo lepo i doso je vreme da se ide kuci...Zvao je i zvao, otisao po nju da je smesti u kolica ona pocela da ga udara, izvija se, strasno..I on je ugura nekako i drzi jednom rukom da je zaveze i ridje mu neki covek 40 tak god i pone da se dere da ne sme tako dete da maltretira, gde ziv, kako se dete zove...Krenuo da ga prati...Uzas...Ovde su deca kao beli medvedi zasticena...Muz se bogami uplasio...socijalna bez reci samo dodje i uzme dete...ato je meni stalo da uspostavim kontakt sa njom, ne smeju da nas ledaju kako se bacakamo po ulici...strasno

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: Neposlušnost u svakom smislu!
27.11.2014 8:38:52   
Modessty
Jao Soni ovo što opisuješ moj Danilo u jednom periodu sa isto tako 2 godine i nešto. Doduše samo jednom se u prodavnici bacio na pod. Uglavnom smo te ipade imali kod kuće ili kad odemo kod prijatelja.
Ona je kao moj Danilo svojeglava i tačno zna šta hoće a našla je i način očigledno da ostvari svoje želje. Dok god reaguješ na to njeno bacanje i vrištanje i prenemaganje - neće se ništa promeniti. Najbolji lek je definitvno - opomeneš jednom i zamoliš da prekine tako da se ponaša, pošto ne obraća pažnju na tvoje reči i nastavlja istim tempom jednostavno kažeš - dobro , ja odlazim a ti ostani tu i valjaj se... Okreneš se i odeš iz njenog vidokruga. Dovoljno daleko da te ne vidi, a dovoljno blizu da ti vidiš nju i da možeš da reaguješ. Par puta tako i promeniće se situacija.
Dok Danilo plače ili reži od besa, sa njimnema priče. Pustim ga da se smiri, pa tek onda razgovaramo. Dok god on plače i vrišti i ljuti se neće reagovati na tvoju ili bilo čiju priču da se smiri, da će mu se uččiniti to i to.... Iskreno najteže je u celoj priči zadržati ljude iz okoline da priđu detetu i da probaju oni da ga smire i uteše. To ne dozvoljavaj nikako!

I nemoj da se stidiš takvih situacija u javnosti. ŠTa javnost misli u tom trenutku nije bitno!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here