|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Znojenje beba
20.7.2010 16:56:18   
buhla
IZVORNA PORUKA: New Mom

IZVORNA PORUKA: viking RR

Ne znam koliko je normalno, ali od mog devera sve tri ćerke su se oduvek baš znojile, što ti kažeš, stopala su im mokra, kosa kao posle kupanja... Ali, oni su generalno znojava familija

IZVORNA PORUKA: engimengi

Devojke koliko je normalno da se bebe znoje?Jel imamo neku temu o tome?Filip mi je non stop mokar,ajde razumem kad lezi,al  on ko veliki i noge mu mokre a bos je stalno!A i čini mi se piški manje kad se tako znoji


 Onda je moja pika na mene, i ja sam od te znojave sorte.
Dešava se često da je potpuno mokra, kosa, stopala. A razgolićujem je koliko je moguće i kupam bar dvaput dnevno.
Ali nisam primetila da manje piški, ona baš natopi pelenu.


IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Andreju se glava znoji nenormalno kako su krenule ove vrućine. Srećom, te je ćelav



IZVORNA PORUKA: buhla

i Pavle se nenormalno znoji po ovoj vrucini, cesto mu menjam bodice budu vlazni... stopala mu mokra kad god ih pipnem i primetila sam da manje piski, nikad ne napuni pelenu kao sto ume a otprilike u isto vreme menjam. i malo cesce siki na 2-2.5 sata



< Poruku je uredio Alexx RR -- 20.7.2010 21:49:08 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Znojenje
20.7.2010 18:24:03   
Anoniman
Luka se rodio u julu... široki povoj... ja sam danima tripovala da mu pišaćka iscuri iz pelene, i da je zato mokra benkica, dok napokon nisam shvatila da je to od znoja!

I dan danas ga oblačim mnogo tanje nego sebe, pre neki dan sam ga opet vodila na šišanje, a bili smo pre nekih mesec dana, jer mu kosa bude skroz mokra.

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Znojenje beba
20.7.2010 20:18:22   
engimengi
Ma ja trip zena,procitala negde da se bebe znoje zbog manjka vitamina D,a ja ga dajem,a i imam dva razlicita deteta,Danilo se toliko malo znoji pa me Filip zabrinuo!Sve mislim dehidriraće,gledam fontanelu...ccc,stvarno sam frik!!

< Poruku je uredio Alexx RR -- 20.7.2010 21:49:22 >


_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Znojenje beba
20.7.2010 22:05:06   
Nena81
moji se znoje nenormalno oboje
sina po nekoliko puta nocu presvlacimo on spava dusa ne reaguje
malecka je mokra dok samo mleko popije na flasicu, lezeci..samo u peleni
da li su to oboje povukli na mene il ne user posted image
mada pedijatar kaze da je to normalno do neke 4-5 god tad se regulise


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Znojenje beba
20.7.2010 22:49:34   
Lu
I moj se još uvijek znoji, noću pogotovo a kad je bio beba baš kad popije mlijeko i kad spava a uvijek je otkriven!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Znojenje beba
21.7.2010 16:13:29   
lothroniell
Milos se uzasno znoji, cesto mu znoj bas kaplje sa cela, a kosica vecito mokra i sto Tashke kaze pelena mu skroz mokra, siroki povoj mu ponekad stavim jer mi je lakse da ga nosim i drzi pampers pa vidim po tome kako je natopljeno... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Znojenje beba
14.8.2010 7:37:18   
ljubavce
I mi smo poceli bas, bas da se znojimo, tusiram ga 2 puta, presvlacim minimum 10 puta dnevno i opet je mokar, dok je nocu jos gore, presvlacim ga posle dojenja a on spava, kosica mu je nocu konstantno mokra tako da navlazi carsav...
strasno user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Znojenje beba
14.8.2010 10:27:54   
Anck Su Nmaun
Ko spomenu znojenje nogu... mojoj Tari su uvek mokre carapice... a kad je bas vruce kosica obavezno!

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Znojenje beba
15.8.2010 14:35:07   
goda
Moja Anasatasija se ne znoji nešto posebno osim ako je baš 35 stepeni u kući a nikada nije preko 28-29. Oznoji se samo kada treba da kaki,bude joj rosno čelo i glavica sve do tjemena i totalno mokri dlanovi. 2 minuta nakon toga ili će da se baš pokaki ili će imati gasove user posted image user posted image user posted image . Bude mi je žao i ne dopada mi se ni malo što joj se znoje dlanovi. Još se nadam da će to prestati ali ne verujem baš.
Meni se jako znoje dlanovi i to je jako nezgodno. Šta god držim u rukama za kratko vreme je mokro totalno. Jakao volim da radim ručne radove a nisam u stanju zbog mokrih dlanova i vrhova prstiju i td.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Znojenje beba
17.12.2010 8:49:37   
prase
Hajde staviću u ovu temu pošto nam je to sada dominantan simptom - znojenje.

Malecka se sva preznoji kad sisa, kosa joj bude potpuno mokra, kao i bilo šta na šta se naslanjala u toku dojenja - bila to moja ruka, ili jastuk za dojenje ili pelena... Posle par minuta dojenja vidim graške znoja u njenoj bebećoj kosici sa ove strane koju vidim, a kada je okrenem onda vidim da je sa one druge strane još gore. U početku sam mislila da ne treba tome da pridajem značaj, zato što se mm i veliki dečko znoje strašno dok spavaju (ona se pride strašno znoji i dok spava preko dana, a noću ne?!)

Drugi manje dominantan simptom je što je ona ponekad baš modra oko usta, obično posle sisanja, ali i kada se jako zaplače na primer... To je bilo baš, baš izraženo kada smo tek došle iz porodilišta - sada je dosta manje, ali ne prestaje.

E sad poenta. Pošto je moja mama izrazila zabrinutost oko toga što joj pomodri oko usta, ja odlučim na drugoj kontroli (tada sam se setila) da pitam pedijatra šta bi to moglo da bude. Pita ona mene da li se beba znoji dok sisa. Ja kažem da se znoji, a usput se pitam kakve to veze ima i kako je pogodila. U tom se beba nešto rasplakala, ne baš onako kako ume, pogledamo mi da li će da pomodri oko usta i nije. Doktorka mi saopšti da misli da to nema veze sa srcem jer joj je slušala srce i sve je u redu?! Kakvo srce bre? Ja sam došla da mi kažeš da ništa ni sa čim blage veze nema! Objasni ona meni da beba do 3 puna meseca koristi majčine eritrocite koje je pokupila u stomaku, a tek onda krene da proizvodi svoje pa eto to može da bude razlog što nekad pomodri oko usta. OK. Utešila me. Međutim...

Jutros imam nešto vremena, mali otišao u zabavište a mala spava sve u 16 i surfujem malo po internetu to znojenje i modrenje... Bože me sačuvaj... Prvih 10 matches su congestive heart failure user posted image

Sad ste na redu vi, da mi kažete kako su se i vama bebe znojile jako dok sisaju i kako to prođe, kao i ovo modrenje oko usta user posted image

Uzgred budi rečeno, čitala sam te neke članke sa worst case scenario-m, uglavnom je simptom i da bebe slabo napreduju a ova moja nije u toj grupi - imala je skoro 6 kg sa 2 meseca, pri čemu je rođena sa 3550gr...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Znojenje beba
17.12.2010 8:55:50   
Anoniman
Prase, za modrenje oko usta ne znam, ali i moje se dete toliko znojilo da je bio skroooz mokar nakon jela. Mišljenja sam da će se, ako sa bebom nešto nije uredu, bolest manifestovati na način da to majke mogu da prepoznaju, tj, da kod bilo kakvih srčanih mana i bolesti dete ne može da ima samo dva simptoma, koja imaju i mnoge druge bebe, a da sve ostalo bude u savršenom redu, i da još i dr posluša srce i kaže da je sve ok. Ako ta dr nije sigurna, umiri sebe i odvedi je da čuješ drugo mišljenjeuser posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Znojenje beba
17.12.2010 9:04:01   
minnica
I mojoj Mini bude mokra kosa dok sisa, naročito na onim mestima gde se oslanja na mene. Modrenje nisam primetila. Ja bih u svakom slučaju tražila drugo, treće, deseto mišljenje, koliko god treba da se umirim. Nadam se da je to nešto nebitno i prolaznouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Znojenje beba
17.12.2010 9:15:53   
Nensi*
I Vuku je mokra kosa,tj glava posto nema bas nesto kose,dok sisa ili kad ga hranim na flasicu...Za to modrenje oko usta stvarno ne znam,ja to kod Vuka nisam primetila,i kao sto su ti vec devojke rekle,i ja bih potrazila jos jedno misljenje...
Ali kao sto si i sama rekla,da nesto nije ok,beba bi gubila na kilazi,a tvoja odlicno napreduje...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Znojenje beba
17.12.2010 9:31:03   
Anoniman
Mateja se nenormalno znoji,jutros kada sam uzela da ga presvucem,a on natopljen:benkica,pantalonice,siroki povoj,sve je mokro kao da sam ga casom polila.user posted image

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Znojenje beba
17.12.2010 10:52:44   
Snelle
Cind, onda ga manje obuci, verovatno mu je vruće!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Znojenje beba
17.12.2010 10:55:55   
prase
Hvala žene na odgovorima user posted image

Upravo sam i ja tako nekako razmišljala, eventualno da je odvedem i kod privatnog pedijatra da je pogleda, više da bih odagnala te najcrnje teorije iz glave nego zato što smatram da sa njom nešto nije u redu.

Neđo, rekla si nešto u šta ja zaista iz dubine duše verujem, a to je da svaka majka zna kada nešto nije u redu sa njenim detetom, a dok samo sumnja - nije strašno. Majčinski instinkt jeste naše najjače oružje, kako za odbranu, tako i za napad user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Znojenje beba
17.12.2010 11:04:34   
Anoniman
Mare se ne znoji, ali pomodri po nekada oko usta, a nije mu zima jer čak i ručice budu tople. Odlučila sam da ignorišem jer se retko dešava. 

< Poruku je uredio Tash -- 17.12.2010 11:05:38 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Znojenje beba
17.12.2010 11:04:42   
*Alexx*
Andreju se glava i stopala užasno znoje. Oduvek je tako bilo.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Znojenje beba
17.12.2010 11:06:17   
Anoniman
Naravno prase, pa pogledaš detetu u oči i znaš da će dobiti temperaturu, a kamo li kad je nešto ozbiljnije u pitanju, a plus, dr je rekla da je na pregledu sve bilo okuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Znojenje beba
17.12.2010 11:06:59   
zoća
Prase ako beba ima problema tog tipa na koji sumnjaš mora da se zamara dok sisa i još niz stvari mislim da ona možda malo više stegne siku ili zaboravi da diše na momenat do sam ti malo narodski rekla a naravno najbolje je da čuješ još nečije mišljenje

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Znojenje beba
17.12.2010 11:13:16   
zoća
joj žene ovo se sve nama dešavalo u školi kako koju bolest učimo mi prepoznamo simtome kod sebe i bolujemo od svih mogućih bolesti.Bebe se više znoje zbig rada srca imaju oko 120 otkucaja u minutu još im nije sazreo termoregulacioni sistem tako da sa rastom sve dođe na svoje i moj Mihajlo se znoji kao da nosi džak od 50 kg na +40 ali proćiće i to

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Znojenje beba
17.12.2010 12:31:50   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Snelle

Cind, onda ga manje obuci, verovatno mu je vruće!

Nije mico,bas je bio lagodno obucen,cak sam se bojala da mu ne bude hladno.user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Znojenje beba
8.1.2011 22:38:45   
avantgarden
Interesuje me da li se znojanje dlanova nastavilo. JA ima isti problem, znoje mi se dlanovi i tabani, leti bukvalno kaplje. U mojoj porodici niko nema problema sa tim. Imam cerku od 3 meseca i primecujem iste simptome. Mala je i jos drzi stisnute pesnice, pa mozda zbog toga. Tesim se... Ima li neko problema sa ovim? user posted image
IZVORNA PORUKA: goda

Moja Anasatasija se ne znoji nešto posebno osim ako je baš 35 stepeni u kući a nikada nije preko 28-29. Oznoji se samo kada treba da kaki,bude joj rosno čelo i glavica sve do tjemena i totalno mokri dlanovi. 2 minuta nakon toga ili će da se baš pokaki ili će imati gasove user posted image user posted image user posted image . Bude mi je žao i ne dopada mi se ni malo što joj se znoje dlanovi. Još se nadam da će to prestati ali ne verujem baš.
Meni se jako znoje dlanovi i to je jako nezgodno. Šta god držim u rukama za kratko vreme je mokro totalno. Jakao volim da radim ručne radove a nisam u stanju zbog mokrih dlanova i vrhova prstiju i td.user posted image user posted image user posted image



< Poruku je uredio Alexx RR -- 9.1.2011 13:39:16 >

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Znojenje beba
8.1.2011 23:32:24   
marince1
avid se dok jebio beba strasno znojio,sve mu kosica bude mokra.
Vremenom se to smanjilo,sad je normalno


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Znojenje beba
23.1.2011 22:18:35   
Nanica1
Ne znam da li pisem u odgovarajucoj temi, ako ne onda premestite moj post...
Mi imamo problema sa znojenjem stopala! Od kako smo u cipelicama njemu se noge mnogo znoje, carapice tj.hulahopke mu budu obojene od cipelica. Da li je neko imao slican problem i sta da radimo? Kupicu mu Ciciban patofne za vrtic pa razmisljam da ih nosim kuci pa da ih nosi i kod kuce posto mi je bzv da kupujem dva para? Da li je dobro da deca budu u kuci u patofnama? Znam da ove cicibanove imaju onaj ulozak i ojacanjeuser posted image
Cipelice su inace Pavle, evo pogledajte, trece u drugom redu su nase cipele
http://www.obucapavle.rs/Cipele%20za%20prvi%20korak%20program%20za%20prohodavanje%20Obuca%20Pavle.htm

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here