|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skidamo pelenu!
27.1.2011 22:23:56   
Crvenkapa85
didy niko nije rekao da ce sa godinu dana da je skines a pelena....da li to moraju biti gacice iz todora?????izvini al mene gacice nisu skupo kostale!!!

< Poruku je uredio Crvenkapa85 -- 27.1.2011 22:24:24 >

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Skidamo pelenu!
27.1.2011 23:18:58   
Didy
Uopšte nisu bile gaćice iz Todora, ne patrim od takvih stvari, ali sam mu za taj iznos mogla kupiti jednu dobru trenerku koju bi pošteno iznosao, a ovako su pare otišle bespotrebno u vetar.
Ako već ne planira da skida pelenu, nek je pusti da trčka bez pelene po dvorištu i nek sunča guzu, to je bila moja poenta.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 9:01:46   
Vučko.ba.
IZVORNA PORUKA: Nedja

Ako prihvata i nošu, i adapter i piškenje stojećki,


šta je ADAPTER ???????

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 9:02:24   
Lu
Onaj umetak plastični-gumeni, što ide na šolju.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 9:04:45   
Jeca*
mi naravno imamo ovaj user posted image

user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 9:06:12   
Vučko.ba.
jbt ja kontala to se nešto u struju ušteka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 9:07:03   
Lu
Jao Jeco što je dobaruser posted image
Mi ga više ne koristimo odavnouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 9:07:21   
Jeca*
hahahaha...pa da ti dete svetli u mraku dok kaki user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 9:08:04   
NadaR
Jeco,jeste li vi kinuli nocnu pelenu?user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 9:08:53   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

jbt ja kontala to se nešto u struju ušteka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

JojVucko posteno si me nasmejalauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 9:10:37   
Jeca*
mi ovaj koristimo zasad rekreativno, jos uvek nam je noša omiljena user posted image
noćnu pelenu nismo skinuli, ali čak mi se i luka već buni tipa: mama neću pelenu! ja sam mu rekla da ću mu je skinuti kad prestane da pije mleko pre spavanja user posted image  tako da smo tu negde, na korak, ali ja ne forsiram. Dnevnu smo skinuli u julu, znaci imao je godinu i 10 meseci

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 9:21:28   
Shishica

IZVORNA PORUKA: Didy

Nemoj samo da napraviš istu grešku kao što sam ja - Nadala sam se da ćemo prošlog leta ostaviti pelene i kupila sam 15 pari gaćica... Skidanje nije uspelo, iako je već duže od pola godine tražio nošu da kaki, a nije kakio u pelenu. Na puiškenje uopšte nije reagovao do pred sam kraj leta, a i onda je bilo bezuspešno. Sad su mu sve te gaćice male, pelene bismo skinuli i sve moram da kupujem ispočetka, a iznos nije zanemarljiv.user posted image Dobro proceni da li je realno da se nadaš da će skinuti ovog leta. Ja mislim da nije, kažu ništa pre 18. meseca, ali ja ti želim svu sreću. Hoću da kažem da sam i ja bila isto tako optimistična, a samo smo se bespotrebno cimali i stresirali...


E vidis to mi nije palo na pamet .. stvarno ne treba da preterujem sa gacama pa da ne uspe.. fala sestro, fala!
I nasmejalo me to da mi zelis svu srecu user posted image Ma znam ja da to nije tek tako.. a i nisam htela pre tamo negde pred kraj leta..

Negde sam vec pisala da mi drugarica "odrzala lekciju" kako je ona stavljala dete sa 6 meseci na nosu i svaki cas.. i nocu isto user posted image i kako je to greska da i nocu ne stavljamo dete.. jao Boze.. samo sam jednom pitala nesto da dam do znanja da je to van pameti po meni, ali ispala sam "mlada mama" user posted image I tako....

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 9:22:18   
Vučko.ba.
ja ne znam šta da radim sa ovim svojim muškim djetetom, voli pelenu više neg ikoga
po kad kad se popiški na tutu i to je sve

eeeee lijepe curice

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 9:26:24   
Lu
IZVORNA PORUKA: Shishica



Negde sam vec pisala da mi drugarica "odrzala lekciju" kako je ona stavljala dete sa 6 meseci na nosu i svaki cas.. i nocu isto user posted image i kako je to greska da i nocu ne stavljamo dete.. jao Boze.. samo sam jednom pitala nesto da dam do znanja da je to van pameti po meni, ali ispala sam "mlada mama" user posted image I tako....

Joj Shishi, pusti ovo, kakvo dizanje djeteta iz sna to je ludost!
Činjenica je da djeca trebaju prestati piti po noći i tada se može skinuti pelena, kadvidiš da je nekoliko noći suha.
Ovo za bebe od 6 mjeseci na tuti ne bih komentirala jer eto ako neke mame misle da treba okuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 9:30:32   
nela79
IZVORNA PORUKA: Shishica


IZVORNA PORUKA: Didy

Nemoj samo da napraviš istu grešku kao što sam ja - Nadala sam se da ćemo prošlog leta ostaviti pelene i kupila sam 15 pari gaćica... Skidanje nije uspelo, iako je već duže od pola godine tražio nošu da kaki, a nije kakio u pelenu. Na puiškenje uopšte nije reagovao do pred sam kraj leta, a i onda je bilo bezuspešno. Sad su mu sve te gaćice male, pelene bismo skinuli i sve moram da kupujem ispočetka, a iznos nije zanemarljiv.user posted image Dobro proceni da li je realno da se nadaš da će skinuti ovog leta. Ja mislim da nije, kažu ništa pre 18. meseca, ali ja ti želim svu sreću. Hoću da kažem da sam i ja bila isto tako optimistična, a samo smo se bespotrebno cimali i stresirali...


E vidis to mi nije palo na pamet .. stvarno ne treba da preterujem sa gacama pa da ne uspe.. fala sestro, fala!
I nasmejalo me to da mi zelis svu srecu user posted image Ma znam ja da to nije tek tako.. a i nisam htela pre tamo negde pred kraj leta..

Negde sam vec pisala da mi drugarica "odrzala lekciju" kako je ona stavljala dete sa 6 meseci na nosu i svaki cas.. i nocu isto user posted image i kako je to greska da i nocu ne stavljamo dete.. jao Boze.. samo sam jednom pitala nesto da dam do znanja da je to van pameti po meni, ali ispala sam "mlada mama" user posted image I tako....


Moj Vanja prije par mjeseci nije htio na fotelji i to obucen da sjedi 2 minute , onda ne treba da vam kazem da li je uopste htio i da "omirise" nosu. Sad ima 21 mjesec. Ja bih rado da skinemo te pelene. Ima bas osjetljivu kozu na guzi, lako se zacrveni i pored cestog presvlacenja. A u maju na stize nova beba,tako da ni finansijska strana nije zanemarljiva. Nekoliko puta mi je rekao"Mama , ka", naravno kad vec pocne da kaki. Dok ga skinem njega je to presjeklo i onda sjedi kratko na nosi, ustane i kaze "nete", obucem mu pelenu i on obavi sve sto treba u nju poslije 10-ak minuta  Jednostavno ne povezuje za sta sluzi ta stvarcica. Ja ga nesto ne forsiram niti trubim, "Ajde da pislimo, da kakimo...." Valjda cu primjetiti kad dodje pravi trenutak.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 9:30:59   
Shishica
Ma meni je to prosto smesno... ali dobro.. user posted image

Jao jedva cekam da bude u gacama...ali taj period odvikavanja bice kao nov porodjaj garantovano... ima stalno da trcim i cistim i perem... user posted image Ali svi smo hteli bebu!!! Male pacovcice nase!

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 12:38:53   
Didy
Pisala sam negde u drugim temam još ranije da sam ja Stefana stavljala na nošu od 7. meseca, ali onako pre kupanja, eventualno i ujutro i nisam ga dugo držala, 5 minuta najviše. Nisam ništa očekivala od njega, prosto sam htela da shvati za šta noša služi i da stekne dobar odnos prema njoj i mislim da nisam pogrešila, jer je vrlo brzo počeo da kaki ili piški kad god ga stavim. Sa godinu i mesec je sam tražio nošu kad hoće da kaki, nije hteo u pelene i tako je do sad. Ali to piškenje... Možda bi bilo lakše da živimo u kući, pa da sam ga mogla pustiti na dvorište po ceo dan. A ovako, ja mu skinem pelenu, on sedne na naš bračni krevet, najčešće na tatin jastuk i ja onda molim Boga da se ne upiški tu... E, to mi je bilo cimanje, jer sam videla da nije spreman i da bi trajalo i duže od mesec dana privikavanje, a nisam bila spremna na toliko...
Sad mislim da je spreman, jer ponekad traži nošu i kad piški. Kaže: "Kaka", ja ga stavim, on piški, ne kaki. Ili ni ne piški, ali osetim da je pelena vruća, tj. da mi je govorio da piški. Sad mislim da je skroz zreo. Možda probam ovog vikenda, pa da vidim s vaspitačicama da nastave u ponedeljak i one u vrtiću... Jedino mi je nezgodno kad negde idemo, pa kad mu skafander obučem... Šta ću ako se upiški na sred ulice u sred januara u skafander...user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 12:46:01   
Didy
IZVORNA PORUKA: Shishica

Jao jedva cekam da bude u gacama...ali taj period odvikavanja bice kao nov porodjaj garantovano... ima stalno da trcim i cistim i perem... user posted image Ali svi smo hteli bebu!!! Male pacovcice nase!


E, vidiš, imaš dve varijante - da skineš pelenu i onda da je ne vraćaš po svaku cenu, makar to trajalo mesecima. A možeš i da skineš, probaš dan, dva, tri i ako vidiš da ne reaguje (tipa uopšte ne prokomentariše ako se upiški, ne smeta joj kad je mokra, piška na svakih 10-15 minuta), onda vratiš pelenu i sačekaš nekoliko nedelja, pa probaš opet. Ja sam više za ovu drugu varijantu. Možda ćete kasnije skinuti pelenu, ali mislim da će detetu biti manje stresno, a samim tim i tebi. Znači sad ne gledam šta je lakše za mamu i tatu, već samo bebin interes. A opet, u bebinom interesu je i da što pre skinete pelenu, pa da guza konačno prodiše... Teška tema, ali treba dobro odmeriiti sve. Najbitnije je da nema stresa i onda mislim da ide mnogo lakše...
I da, ako još koristi flašicu, sve će ići mnogo teže. Jer na flašicu piju više tečnosti nego što im stvarno treba, nalivaju se i onda piškaju stalno. Znači prvo flašica, pa onda pelena.
Srećno!user posted image



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 13:25:41   
Anoniman
Šišice, imaj na umu i sledeću stvar: Ema će na leto hodati, i nositi pelenu. Kad pišne u pelenu, ona oteža i sve više i više visi. Ja sam šizela kad mm ne obuče gaće Neši preko pelene, jer mu onda pelena dođe do kolena. A za bodi će biti pretoplo. Tako da...mi smo koristili gaće celo leto kad je imao godinu danauser posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 269
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 13:28:36   
Didy

IZVORNA PORUKA: Nedja

Šišice, imaj na umu i sledeću stvar: Ema će na leto hodati, i nositi pelenu. Kad pišne u pelenu, ona oteža i sve više i više visi. Ja sam šizela kad mm ne obuče gaće Neši preko pelene, jer mu onda pelena dođe do kolena. A za bodi će biti pretoplo. Tako da...mi smo koristili gaće celo leto kad je imao godinu danauser posted image


Dobra ideja!user posted image Kupiš veće gaćice, oblačiš ih preko pelena i ostanu ti za onaj period kad skroz skinete pelene i kad će gaćice bez pelene biti taman.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 14:41:18   
Shishica
E sad me mrzi da ponovo pisem.. izbrisala se poruka user posted image

Sve u svemu ja bih bez vas bila gmizavac.

Fala vam cure moje! Iz svega po nesto izvucem ..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 22:50:30   
Didy
Žene, podstakla me danas tema da probamo opet da skinemo pelenu.
Kad smo došli iz vrtića i užinali, sam je otišao po nošu da kaki i ja mu posle predložim da obučemo gaćice, a ne pelene, kao što nosi i dosta njegovih drugara u vrtiću. Malo smo se ubeđivali, ali je posle pristao i hvalio se svima da ne nosi više pelene.user posted image Upiškio se samo jednom za celo posle podne i to je odmah dotrčao i rekao mi: "Brzo kaka, nešto je mokro!" Onda smo opet objašnjavali da mora da traži nošu pre nego što počne da piški... Nije nijednom tražio sam, već sam ga ja nudila. Ako mu se ne piški, neće da ide na nošu, a kad mu se piškilo, prihvatio je ponudu...
Ne znam da li smo na dobrom putu, ali probaćemo ovog vikenda da izdržimo bez pelene, pa ako bude išlo, da nastavimo i u vrtiću od nedelje sa vaspitačicama.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 22:56:44   
jabudic
Ja na ovu temu ne smijem ni da udjem, i nama je vec odavno vrijeme za odvikavanje, ali sad mi nekako hladno, pa me sve strah da ne prehladi ako se upiski, ili dok bude sjedio na nosi, posto kod njega taj proces traje min. 15 min, a svaki cas ustaje da vidi je li sta uradio...  

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Skidamo pelenu!
28.1.2011 23:02:54   
Didy
Jabudicu, na leto ćete taman biti spremni. Ne žuri! Mislim da je moje dete bilo spremno još u septembru, ali je tad krenuo u vrtić, pa nisam htela da ga opterećujem još i odvikavanjem dok je bila adaptacija na vrtić, bilo bi previše nepotrebnog stresa. Inače da nije tako, tj. da ne mislim da jeste već zreo, sigurno ne bih pokušavala u sred zime.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Skidamo pelenu!
29.1.2011 9:17:10   
Didy
Od jutros smo već tri puta piškili isključivo u nošu, nijednom se nije upiškio u gaćice.user posted image Jedino ne znam šta sad da radim kad krenemo u šetnju... Šta ako se upiški u skafander? A glupo mi da stavljam pelenu zbog šetnje. Ili nije? Ima l' ko koju pametnu?

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Decu prerano odvajamo od mame
Više vremena trošimo na treninge, jezike, tečajeve i poduke nego na grljenje i poljupce.
Veliki petak, najtužnija godišnjica i vera...
Godinu dana kasnije bol je i dalje tu. Veo tuge i dalje viori oko škole, na hodnicima, u učionicama ali i nad celom Srbi...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here