|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skidamo pelenu!
24.8.2010 22:08:58   
simke
Da update-ujem,Siniša kad je golišavko piški na nošu,ali čim ima na sebi gaćice,piški u njih,a kaki isključivo u pelenuuser posted image user posted image user posted image Ludim polako,ali sigurnouser posted image Danas je seo na nošu sa sve gaćicama na sebi i piškio,nisam znala da l da se smejem ili da plačemuser posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Skidamo pelenu!
25.8.2010 8:26:36   
Lu
Uh Simkeuser posted image
Ja mislim da nije spreman, jer si pisala prije mjesec i po skoro isto je bilo jel?
Ne znam, ne bi da te sada demorališem ali ja bi odustala nakon 3 danauser posted image
Šalim se, ne može niko bolje znati tvoje dijete od tebe i njegovo ponašanje, nemam pametan savjetuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 25.8.2010 8:27:05 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Skidamo pelenu!
25.8.2010 11:28:04   
viking
Simke, jesi videla obe (za mene) nove pelene koje su kao gaćice, navlače se i svlače i na njima piše da su za "vežbanje" prelaska sa pelene na nošu?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Skidamo pelenu!
25.8.2010 14:36:57   
simke
On piški na nošu,pogotovo ako mu obećam da će ići napoljeuser posted image Imamo nošu u obliku konjića,gde se izvlači uložak,pa on kad obavi radnju tapše,odmah izvlači taj uložak i nosi da prospe u WC šoljuuser posted image Zna da kontroliše,npr.pre neki dan kad je ustao,dok mu još nisam skinula pelenu,piškio je i gledao dole očekujući mlazuser posted image Za malu nuždu nije problem,ali mangup tempira veliku nuždu da obavi u pelenuuser posted image Treba biti samo uporanuser posted image
Viking znam za te  pull-up pelene,ali je to ipak pelena,on se onda opusti,jer zna da se neće unerediti,tako da ne mislim da su od neke koristiuser posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Skidamo pelenu!
25.8.2010 14:38:36   
liliana
Drage mame, ponoviču svoje pitanje sa prethodne strane: Kada ste počele da stavljate decu na nošu, tj. koliko sui deca bila stara?

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Skidamo pelenu!
25.8.2010 14:44:00   
viking
Moj brat se skinuo s pelene kad je imao godinu i tri meseca, niko ga nije terao, prosto mu je tako došlo...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Skidamo pelenu!
25.8.2010 14:44:29   
kekaogi
Ja sam svoje dete pocela da stavljam na nosu sa 13 meseci,sa godinu i po smo probali da skinemo pelenu..i nije bilo sanse..i sada pre mesec i po sa dve i po godine samo smo jedno jutro skinuli..i vise nismo vracali,predpostavljam da je tek sada bio spreman...onog momenta kada ti dete kaze da ce da kaki pa kaki u roku od trideset sekundi sacekas jos malo i onda pocnes sa nosom,a pre toga samo upoznavanje da sedi ujutu kada ustane,ali nikako da se igra sa nosom,i veoma bitno...kada se skine pelena vise se ne vraca...jer tako nikada necete skinuti,samo je bitno da dete bude spremno,ja sam mogla da se zakunem da ce moje dete sa godinu i po skinuti pelenu,ali eto tek sa dve i po..inace sam pedijatrijska sestra,tako da sa medicinske strane dete se inace ne stavlja zbog pampersa na nosu pre 2,5 godine,ali uvek mozes da probas ranije :)

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Skidamo pelenu!
25.8.2010 14:48:34   
Lu
IZVORNA PORUKA: liliana

Drage mame, ponoviču svoje pitanje sa prethodne strane: Kada ste počele da stavljate decu na nošu, tj. koliko sui deca bila stara?

Draga mamauser posted image
Ja ću ponoviti svoj odgovor, 2 god. i 8 mjeseci, tj. kada je sam tražio, prije nisam ni probalauser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Skidamo pelenu!
25.8.2010 14:52:22   
simke
Liliana ja sam probala sa nošom čim je samostalno počeo da sedi(sa nekih 8 meseci),ali je moj Siniša hiperaktivno dete,koje ne zna da sedi s mirom ni 1 minut.Prvi pokušaj je propao zato što je bitangica otpuzalauser posted image Probavala sam posle toga u nekoliko navrata,naravno bez uspehauser posted image Negde sa 19 meseci je sam počeo da skida pelenu,pa sam se opet odlučila i ovaj put sam rešila da se ne vraćamo na staro.Sada nosimo dnevnu i noćnu pelenu,on piški u nošu,s tim da ga ja stalno zapitkujem da li mu se piški i gde treba to da obavi,šta da kažem napredujemo polakouser posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Skidamo pelenu!
26.8.2010 15:35:47   
Didy
Liliana, evo iskopirala sam iz teme "Kada na nošu". To sam pisala pre nekih pola godine.

"Moja mama je Stefanu kupila nošu kad je počeo da sedi, recimo sa 6 meseci, ne sećam se tačno. Ja sam je ostavila i nisam još planirala da ga stavljam. Jednom je ona došla i rekla: "Hajde da probamo da vidimo kako će reagovati". Stavile smo ga na nošu i sele na pod pored njega. On se igrao nekom igračkom i noša je počela da svira jer je on tad piškio. Mi smo počele da vičemo: "Bravo!" i baš smo se iskreno obradovale. Posle toga sam počela ujutro i uveče da ga stavljam na nošu, ne duže od 10 minuta, često ni toliko. Ne znam da li je shvatio zbog tog senzora da će noša svirati ako kaki ili piški, ali skoro uvek od tad je on bar nešto obavio na noši. Zaista ga nisam forsirala, već nam je to postao ritual, on se nije bunio, a posle se navikao. Obično čim sedne, počne da piški i kaki. Ili ga pitam: "Kako Stefan kaki?" i on počne da se napreže. Dešavalo se čak da smo negde van kuće ceo dan i on ne kaki. Čim dođemo kući, stavim ga na nošu i on se odmah baš obilno iskaki, tako da sam ja stekla neki utisak da je on počeo i da trpi, tj. da je shavtio da mu je lepše da se iskaki u nošu nego da ima prljavu pelenu.
Naravno da nisam mislila da će se sa 6 meseci odvići od pelena, ali mi je bilo mnogo lakše da ga stavim na nošu i da operem nošu posle, nego da razmazujem po njemu vlažnim maramicama ili da ga nosim pod tuš svaki put kad se ukaki. I znatno smo manje pelena počeli trošiti.
Sad ga stavljam na nošu obavezno ujutro čim ustane i uveče pre kupanja i pre dnevnog spavanja, tj. svaki put kad mu menjam pelenu, stavim ga na nošu makar na kratko. Nikad se ne buni, najčešće ga i samog ostavim, a ja za to vreme skoknem da nešto drugo uradim. Hoću da kažem, ne moram da sedim pored njega, već mu dam neku igračku ili knjižicu i njemu je to postalo normalno, nema otpor i ne buni se. Vrlo često zna da kaže kaka i da sam ode po nošu, pa ga tad stavim i zaista kaki. Nekad i ne kaže, pa kad vidim da se napreže, kažem: "Hajde brzo na nošu" i on sam otrči po nju i trpi dok ga ne stavim da sedne. Ne znam koliko smo daleko ili blizu skidanju pelena, ali nije mi previše važno. Drago mi je da on ima pozitivan odnos prema noši, da zna zašta služi i da mi ponekad signalizira da hoće da kaki. Obe bake imaju nošu, pa i tamo ide na nošu kad menjamo pelenu. I kad god smo išli negde na putovanje, nosili smo i nošu. Kad smo kod nekog ko takođe ima malo dete, pozajmimo njihovu nošu.
Nisam se pokajala što sam ga tako rano počela stavljati, najverovatnije ću tako i sa drugim detetom... jednog dana... "


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Skidamo pelenu!
26.8.2010 15:40:51   
Didy
A sad da kažem kako "napredujemo".
Počeo je da traži nošu i kad piški (ne uvek), ali mu je ujutro pelena skroz suva ili vrlo malo mokra (ukinuli smo flašicu pre dve nedelje).
U ponedeljak idemo na operaciju 3. krajnika, pa sam odlučila da mu neću ni probati da skinem dok to sve ne prođe, ali kad se vratimo, skidamo pelenu. Mislim da je sad spreman, videćemo da li sam u pravu.
Kupila sam mu adapter za WC šolju, neće ni da proba. Beži po stanu, donese nošu, ja ga stavim, on piški u nošu, samo da ne mora  na adapter. Napolju neće da piški, iako sam mu pokazivala kako druga deca piške pored drveta... Ne bih da nosim nošu gde god krenemo... Videćemo kako će se situacija odvijati...


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Skidamo pelenu!
30.8.2010 22:06:13   
simke
Piški i kaki u nošu,ne moram ni da ga podsećam,ujutro čim ustane skida pidžamu i pelene i seda na nošu,čak je sam prazni i pereuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Još uvek nosimo dnevnu i noćnu pelenu,jer moram da kupim mušemicu(za ne daj bože)user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Skidamo pelenu!
30.8.2010 22:09:22   
SUPER MAMA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za direktora.

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Skidamo pelenu!
30.8.2010 22:09:44   
NadaR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image      direktore

Nama ostala nocna josuser posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Skidamo pelenu!
30.8.2010 22:10:41   
red sonia
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Skidamo pelenu!
30.8.2010 22:35:20   
Anoniman
Zašto nosite dnevnu, simke?

A noćnu, moj savet ti je da vidiš u Merkatoru, ima pakovanje onih, kao što mi nosimo u Betaniju, nisam sigurna za cenu, nije mi se činilo preskupo, a ima raznih dimenzija. Ove mušemice, platnene, sve su male, i dete nekako stalno drži na njima glavu a piški pored... user posted image

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 216
   RE: Skidamo pelenu!
30.8.2010 22:43:58   
simke
Ah,nosi dnevnu za spavanje,jer sam ga ja tupson navikla da pije mleko 3x dnevno(ujutro kad ustane,pre popodnevne dremke i uveče pred spavanje)user posted image Još uvek koristi flašicu za mleko,a ne bih baš sad, kada napredujemo sa skidanjem pelene,da mu i to ukinemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Skidamo pelenu!
30.8.2010 22:45:20   
Anoniman
Ah, dnevnu za spavanje, ne klasičnu dnevnu! user posted image OK, to je i Luka nosio, meni bilo komfornije tako. user posted image

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 218
   RE: Skidamo pelenu!
30.8.2010 23:03:47   
simke
user posted image user posted image user posted image

Da li je Luka skinuo noćnu?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Skidamo pelenu!
30.8.2010 23:08:50   
Anoniman
Da. Ali moram da ga vodim da piški oko ponoći, što mi nije problem, jer tada ja idem na spavanje otprilike, i onda spava bez problema do 8-9h, ustane, i ne piški do nekih 11. 

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 220
   RE: Skidamo pelenu!
30.8.2010 23:18:23   
simke
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Skidamo pelenu!
30.8.2010 23:20:02   
Anoniman
Da... ne znam zašto može da ne piški od 00-11h, a ne može od 21-9h? user posted image

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 222
   RE: Skidamo pelenu!
30.8.2010 23:23:35   
simke
user posted image Jesi li probala da ga ne budiš,pa da vidiš da l će se sam probuditiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Skidamo pelenu!
31.8.2010 7:58:47   
Lu
IZVORNA PORUKA: simke

Piški i kaki u nošu,ne moram ni da ga podsećam,ujutro čim ustane skida pidžamu i pelene i seda na nošu,čak je sam prazni i pereuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Još uvek nosimo dnevnu i noćnu pelenu,jer moram da kupim mušemicu(za ne daj bože)user posted image

Super, eto još malo i otiće i te pelenice za spavanje user posted image
Koje je to olakšanje za svaku mamu, a vjerujem i za djecuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Skidamo pelenu!
31.8.2010 11:08:27   
Anoniman
Simkeuser posted image user posted image user posted image user posted image
Ja sam uzela mušemu, ali onu običnu, što bake stavljaju na astal kad prave kolačeuser posted image
Znaš na šta mislim?
Uzela sam toliku da ide preko pola kreveta i upasala sa strane, super jeuser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here