|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
23.9.2009 9:30:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Radi se u totalnoj i u spinalnoj anesteziji. Spinalnu kad dobijes oduzmes se, mislim, od vrata nanize, i budna si, a nista ne osetis.


Totalna --> spavaš
Spinalna --> od grudi na dole se oduzimaš
Epiduralna --> samo stomak ti se oduzme, možeš da hodaš.

U sve tri vrste anestezije se može raditi CR.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
23.9.2009 9:31:38   
Anoniman
"ništa ne smije da nas iznenadi"- iz nekog partizanskog filma 100% eto tako je bilo kod mene user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
23.9.2009 9:41:38   
mihi
Jeco, moja drugarica je anesteziolog u GAK-u i pošto sam malo čitala o tome videla sam da se svuda u svetu tako radi CR dakle u epiduralu ili u spinalu (uglavnom u epiduralu) i zamolila sam je da mi to uradi, oporavak super, nema sluzi u plućima od opšte anestezije pa ni kašljanja (od toga boli rana), ostave ti narednih 24h kateter i sama možeš da dodaš anestetik špricem ako te boli. Stvarno bih svakom preporučila fenomenalno iskustvo, pri tom vidiš bebu čim je izvadeuser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
1.10.2009 11:46:57   
indians
Lepo sto imas dobro iskustvo sa time,ja sam ipak za prirodan porodjaj :)

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
1.10.2009 12:06:03   
Brand new mama
Ja sam bukvalno cijel dan setala u sobi i nasmijavala cimerku pitajuci"Pa kad ce bolovi?".Naravno, dosli su i tad sam nasmijavala babicu sa "A ja kreten pitam kad ce bolovi".Eto,meni je pukao vodenjak,pa me doktor isprepadao da odmah idem u bolnicu(a ja sam prethodnu noc blejala do 3 i pisala na rr kako bi eto mogla da budem trudna k'o Georgina jer mi se svidja).Tad sam zvala mog dragog-koji je bas taj dan zaboravio mobilni,pa prijateljicu koja isto nije odgovarala na poziv,pa mamu i svekrvu-nijedna nije bila u kuci.Hvala Bogu pa je taksista bio blizu telefonauser posted image a meni bilo glupo da covjeku ne zeznem sjedista(naravno da nisam nasla uloske,vec samo dnevne-mos' misliti koristi).A za Leki-ja nikom nisam razbila vilicu,a i babica mi izgleda kao da ne fura protezu.Meni nije logicno da te vezu na porodjaju,a i mnogo je brze kad privuces noge sebi-imas vise snage da izguras bebu. kao sto mi ne pije vodu da porodilju koja se dere treba osamariti da bi se "smirila".Smirivala bih ja njih kasnije redomuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu indians)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 16:03:40   
marince1
Mene je iznenadila priceljivost mog,inace vrlo cutljivog i natmurenog dr.
On je pricao,dao mi stvarno ogromnu podrsku,tasao me po ramenu,zbijao sale da mi odvuce paznju,kako beba ima veliku glavu na strica mm,kako ce dobro dame usije,da me nebi mm oterao user posted image

Drugo sto me iznenadilo je sto sam imala odlican pogled sta se desava dole,na tvu ti prostru neki zeleni carsav od kolena na dole i ne vidis nista.
Ja nisam imala taj carsav pa sam videla i kako su me isekli i cime user posted image  i kako je siknula krv i kako sestra menja lavor ispod mene i vakum i kako su izvukli bebu i kako je dr gurnuo pre togacelu ruku da proba bez vakuma jos jednom i posteljicu kad je izasla...

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 16:07:51   
2002m
Kako si smela.Ja sam ceo porodjaj gledala u plafon, nisam smela da pogledam ni sa straneuser posted image .Ne secam se ni lica doktora,sestrica a kamoli da gledam njihove instrumente.


(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 16:26:43   
Delijagirl
Zene kada bi vi znale kako sam se sada isprepadala kada citam vase postove. Ja mislim da cu svima ukoliko se poradjam u Beogradu pretiti sa medjunarodnim incidentom na nacionalnom osnovu ako me budu maltretirali user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 16:28:13   
2002m
user posted image user posted image user posted image ma nista strasno, vidis da smo sve preziveleuser posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 16:28:53   
NadaR
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 16:33:37   
Delijagirl
Ma nema sanse da mi neko gura koleno na stomak da me vezuju pa sta sam zivotinja neka? Plesacu ja cacaca po njima i samnom pola severne tribine... A da je neki doktor, babica ili sestra tamo drzka prema meni bez brzo iz drzave jer kad te dohvatim udavicu te!!!! Ako nesto ne podnosim kod medicinskih radnika to jeste neljubaznost, drzkost,.... 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 16:50:19   
nina83
Mene je iznenadila dobra atmosfera u porodjajnoj sali. Muzikica, doktorka i babica super raspolozene, ljubazne..
Dok mi nisu krenuli jaki bolovi, mm i ja smo se zezali, pricali, slikali..
E, onda kad je krenulo da boli, nije vise bilo sale, ali i to covek izgura, iako sam pomislila nikad viseuser posted image user posted image  Ali da nije bilo mm i strava osoblja, ko zna da l bi i ja bila tako hrabra.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 18:20:04   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

Zene kada bi vi znale kako sam se sada isprepadala kada citam vase postove. Ja mislim da cu svima ukoliko se poradjam u Beogradu pretiti sa medjunarodnim incidentom na nacionalnom osnovu ako me budu maltretirali user posted image


mene ovo ništa ne iznenađuje...DG šta misliš kako će meni tek da bude? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

inače, sad na pregledu i CTG  sam bila u bolnici gde planiram da se porodim, u toku mog čekanja i CTG sam slušala porođaj jedne. Koliko sam skontala, tamo lekar dođe samo ako ima neka komplikacija, eventualno da baci pogled (možda). Sestra nije bila pored žene, bio je njen muž koji je sav u panici potrčao kod sestre u sobu sa rečima ''mislim da će porođaj'' sestra brže bolje obukla onu zelenu majčicu, i malo kod nje, malo kod mene da vidi još koliko imam CTG da držim. Za tih pola sata se žena porodila i ulazi sestra da mi isključi CGT i kaže ''dobro je nemam nigde krvi, ali nadam se da mi ne biste zamerili, upravo smo dobili jednu devojčicu''

Ono što ja molim Boga je da mi slučajno ne zapadne akušer koji me napizdio kako ja nikad neću naučiti slovenački... Jao si ga i njemu i meni i mm ako ga vidim tokom porođaja... možda ga priupitam jel da jaučem na slovenačkom....
Inače sestre i babice mi se čine skroz prijatnim i finim, pa se nadam da će barem taj deo proći kako treba, nemamo vezu pa nek nam je Bog i epidural u pomoći user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 18:26:29   
SUPER MAMA
Zene kada bi vi znale kako sam se sada isprepadala kada citam vase postove. Ja mislim da cu svima ukoliko se poradjam u Beogradu pretiti sa medjunarodnim incidentom na nacionalnom osnovu ako me budu maltretirali user posted image


Draga moja DG nebrini i ja sam u ovoj zemlji stranac pa sam se porodila odlicno i svi su bili ljubazni i fini prema meni.Doktor cak mi je pricao i viceve da mi olaksa malo a i bio je jako fin i kulturan.Nisume niti vezali nti nista.
cak su me pitali kako sam se upoznala s mm, i tako dalje.
Jedino ti sredi zdravstveno pre nego sto ostanes trudna da ne bi placala sve jer stranci koji nemaju zdravstveno placaju punu sumu.
A inace niko te nece dirati na nacionalnoj osnovi.
Inace sam se porodila u nonom novcatom porodiliste u Zemunskoj bolnici a doktor koji me porodio bio je Igor Plevnes mlad doktor no veoma ljubazan i fin.
Sve je bilo na ajde zlato polako pa ovako.I ja porodila se odlicno.

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 18:29:00   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Zene kada bi vi znale kako sam se sada isprepadala kada citam vase postove. Ja mislim da cu svima ukoliko se poradjam u Beogradu pretiti sa medjunarodnim incidentom na nacionalnom osnovu ako me budu maltretirali user posted image


Draga moja DG nebrini i ja sam u ovoj zemlji stranac pa sam se porodila odlicno i svi su bili ljubazni i fini prema meni.Doktor cak mi je pricao i viceve da mi olaksa malo a i bio je jako fin i kulturan.Nisume niti vezali nti nista.
cak su me pitali kako sam se upoznala s mm, i tako dalje.
Jedino ti sredi zdravstveno pre nego sto ostanes trudna da ne bi placala sve jer stranci koji nemaju zdravstveno placaju punu sumu.
A inace niko te nece dirati na nacionalnoj osnovi.
Inace sam se porodila u nonom novcatom porodiliste u Zemunskoj bolnici a doktor koji me porodio bio je Igor Plevnes mlad doktor no veoma ljubazan i fin.
Sve je bilo na ajde zlato polako pa ovako.I ja porodila se odlicno.



Ma super mama nisi ti mene razumela sta sam ja tela da kazem :D ne da me neko zeza zbog toga sto sam slo taman posla meni svi kazu da se ne primecuje da nisam odavde. I toga se zaista najmanje bojim kad mi doktor vidi tetovazu taman posla ce na to da misli. Nego ja ne podnosim medicinsko osoblje koje maltretira trudnice, porodilje, bolestne itd... na to sam mislila


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 18:29:30   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

[
Inace sam se porodila u nonom novcatom porodiliste u Zemunskoj bolnici a doktor koji me porodio bio je Igor Plevnes mlad doktor no veoma ljubazan i fin.
Sve je bilo na ajde zlato polako pa ovako.I ja porodila se odlicno.



super mama jel si sigurna da ti nije bilo fino zbog mladog doktora? user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 18:33:59   
Shishica

IZVORNA PORUKA: marince

Mene je iznenadila priceljivost mog,inace vrlo cutljivog i natmurenog dr.
On je pricao,dao mi stvarno ogromnu podrsku,tasao me po ramenu,zbijao sale da mi odvuce paznju,kako beba ima veliku glavu na strica mm,kako ce dobro dame usije,da me nebi mm oterao user posted image

Drugo sto me iznenadilo je sto sam imala odlican pogled sta se desava dole,na tvu ti prostru neki zeleni carsav od kolena na dole i ne vidis nista.
Ja nisam imala taj carsav pa sam videla i kako su me isekli i cime user posted image  i kako je siknula krv i kako sestra menja lavor ispod mene i vakum i kako su izvukli bebu i kako je dr gurnuo pre togacelu ruku da proba bez vakuma jos jednom i posteljicu kad je izasla...


user posted image user posted image user posted image SESTREEEE..... user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 18:40:32   
SUPER MAMA
Nego ja ne podnosim medicinsko osoblje koje maltretira trudnice, porodilje, bolestne itd... na to sam mislila


Pa nverujem da ce te maltretirati

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 18:41:29   
SUPER MAMA
super mama jel si sigurna da ti nije bilo fino zbog mladog doktora? user posted image



Mozda je i to malo pridonelouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A bio je i zgodan.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 18:42:53   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

super mama jel si sigurna da ti nije bilo fino zbog mladog doktora? user posted image



Mozda je i to malo pridonelouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A bio je i zgodan.


HA! smart me! znala sam user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 21:21:10   
Modessty
ja kad sve ovo pročitam i kad se setim svog lošeg iskustva sa spontanog prosto se plašim za život babica i doktora koji će me poradjati ako ne budu fini i ljubazni!!!!!user posted image user posted image user posted image
Lepo kažem ja mm da podoštri katanu i ja lepo sa sve mačem u porodilište! Mada kad pobesnim ne treba mi nikakvo hlado oružje!!!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 21:31:50   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

Mene je iznenadila priceljivost mog,inace vrlo cutljivog i natmurenog dr.
On je pricao,dao mi stvarno ogromnu podrsku,tasao me po ramenu,zbijao sale da mi odvuce paznju,kako beba ima veliku glavu na strica mm,kako ce dobro dame usije,da me nebi mm oterao user posted image

Drugo sto me iznenadilo je sto sam imala odlican pogled sta se desava dole,na tvu ti prostru neki zeleni carsav od kolena na dole i ne vidis nista.
Ja nisam imala taj carsav pa sam videla i kako su me isekli i cime user posted image  i kako je siknula krv i kako sestra menja lavor ispod mene i vakum i kako su izvukli bebu i kako je dr gurnuo pre togacelu ruku da proba bez vakuma jos jednom i posteljicu kad je izasla...

Kad su me primili u porodiliste sestra krenula sa mnom da me odvede u sobu u kojoj cu biti. Ja za njom na sprat,zastanemo u hodnik a ona mi kaze sacekaj me ovde. Ja pogledam desno-porodjajna sala sva u staklu i porodjaj u tokuuser posted image Kolko ja necu da gledam na tamo tako me nesto vuce. Sestra se zadrzala dobrih 10-15 minuta tako da sam ja odgledala ceo porodjaj. Posle kad su mi merili karlicu odslusala sam drugi porodjaj a kad mi radili CTG curu su na stolu pored mene usivaliuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 21:38:49   
gagana83
Iznenadilo me je i to koliko sam se brzo porodila(zapravo sve je iznenadilo),iznenadilo me i to sto smo morale bukvalno da se otimamo oko cistih spavacicauser posted image i sto su te iste spavacice bile toliko pocepane da je jedna imala jedan rukav kratak a drugi dugacakuser posted image a jedna je bila pocepana desetak santimetra i to bas na guzuuser posted image A prijatno su me iznenadile dve sestre koje su bile bas ljubazne .

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 21:41:19   
Buba76
Kod nas nema ni pocepanih,spavacice,posteljinu,jastuk....sve donosis od kuceuser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Sta je mene iznenadilo kada sam se poradjala
24.10.2009 22:26:10   
marince1
IZVORNA PORUKA: Buba76

Kod nas nema ni pocepanih,spavacice,posteljinu,jastuk....sve donosis od kuceuser posted image


I kod nas!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ana RR: Moja porođajna priča
Tražim ga očima, babica ga umotava i dodaje mi to malo, čupavo klupko, i istog trenutka kada ga stavljam na sebe on pres...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Click Here