|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
11.2.2015 15:25:27   
lesica

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ja i dalje mislim da veronauci nije mesto u skoli


I ja.




_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
11.2.2015 15:26:16   
Kata90
Delim misljenje sa Olgom.

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
11.2.2015 15:26:52   
Peace*
Moj Luka je na građanskom. Iskreno - nemam pojma šta rade na tom času. Nema sveske, nema knjige - ništa. Povremeno koji papirić o drugarstvu i crteži.
Ne mislim da sam pogrešila. Ja nisam vernik. Deca nisu krštena, niti vaspitavana sa osvrtom na crkvu. Kod nas se slave oba Božića, oba Uskrsa, i Slava. To je sve što ima veze sa crkvom, Isusom i Sve(t)cima - ne znam ni kako se piše.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
11.2.2015 15:34:49   
Olga75
da ne bude zabune , ja sam verujuca ali skola je skola a crkva je crkva
moje dete zna da izmoli : ocenas , zdravo marijo , slava ocu , andjele cuvaru , vjerovanje ( ono antiohijsko )
ali to sam je ja naucila a u skoli treba da uci o gradjanskim pravima a katehizam je za nedelju
mislim ovo je sekularna drzava

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
11.2.2015 16:12:40   
veselicaa
U skoli gde ide moje dete nema izbora,samo veronauka jer valjda nema ko da predaje gradjansko.Zadovoljna sam kako ih pop uci,naucila je dosta stvari a najvaznije je da je on predavanje prilagodio deci tako da razumeju a nije im dosadno.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
11.2.2015 17:12:25   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ja i dalje mislim da veronauci nije mesto u skoli

Potpisujem

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
11.2.2015 21:29:45   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: superm


IZVORNA PORUKA: lanajelena

Nas je veroucitelj divan,deca ga bas vole,covek i sam ima petoro dece user posted image

To je lepo i retko.

Superm retko ali ih ima. Jedna sam od tih koji su divni.user posted image
Posto radis u Beogradskoj skoli pretpostavljam sta oni pricaju deci. Znam koja je tematika i ni malo mi se ne svidja. I sasvim sam sigurna da ne rade po planu i programu koji je sasvim normalan.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
11.2.2015 23:05:18   
serpica
Moje dete uci gradjansko vaspitanje,nisam se dvoumila oko izbora jer sam znala da je ona suvise mala da shvati neke stvari a i previse osetljiva na neke teme tako da nisam htela da je opteretim necim sto ce svakako nauciti kasnije. Elem,sva moja deca su krstena,slavimo slavu idemo u crkvu uvek kad nam se ukaze prilika,za praznike obavezno. Moja deca znaju nase obicaje,za Vaskrs,za Bozic,i za bilo koji drugi praznik,znaju obe Oce nas,i veruju u Boga onoliko koliko im to njihova masta dozvoljava. U nasoj kuci cesto se cuje "Hvala Bogu" ili "Ne daj Boze" i one znaju velicinu th reci. Za mene je to sasvim dovoljno,i mladja ce od septembra da uci gradjansko a za sva pitanja u vezi crkve,Boga,verovanja,obicaja ako ne mogu ja da im pomognem,hvala Bogu ima ko moze i o ce u svakom trenutku to i da ucini.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
6.3.2015 21:42:30   
nisevljanka
ja sam za veronauku!!! Moja cera prosto obozava taj predmet i veroucitelja

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
7.3.2015 1:56:34   
Žapkić
Definitivno-veronauka

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu nisevljanka)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
7.3.2015 1:58:16   
Sosa Mena
Veronauka. user posted image

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
7.3.2015 2:02:07   
Žapkić
Stvarno, Soso? Baš si me iznenadila...user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
7.3.2015 2:03:14   
Sosa Mena
Sta da ti kazem. user posted image

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
7.3.2015 2:05:17   
Žapkić
user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
9.3.2015 12:19:29   
Bibilib
Veronauka....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
9.3.2015 16:33:26   
mila83
Ja sam za veronauku. A sta se uopste radi na gradjanskom?Nesto imam osecaj da klinci tu slabo nesto nauce i korisno cuju,cast izuzecima.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
9.3.2015 16:46:15   
veselicaa
Uce uglavnom o ponasanju u drustvu,porodici koliko se ja secam jer sam ja imala gradjansko u skoli.
Moja A.je naucila tako divne stvari na veronauci da sam ja odusevljena.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
9.3.2015 16:48:41   
mali_mis
Meni nekako lepsa veronauka.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
9.3.2015 16:50:23   
veselicaa
Pa jeste mm,pogotovo ako im pop to lepo iznese na nacin na koji mogu lepo da shvate sta im se govori.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
9.3.2015 17:06:45   
mila83
Znam otprilike sta ima na gradjanskom, samo cesto tu budu price koje nemaju veze sa predmetom. Lepsa je veronauka,ja sam imala veronauku.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
28.6.2015 23:03:11   
vikiveki
Ja sam više za građansko vaspitanje...i starija ćera mi je 4 godine išla na građansko,a sada i srednji sin ide na građansko...nekako su mi suviše mali da bi shvatili neke stvari vezano za religiju.Smatram da kada odrastu ako budu želeli,mogu sami da otkrivaju ono što ih zanima u vezi religije

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
29.6.2015 9:41:45   
wivern
Ni jedno ni drugo.
Nama treba da se uvede predmet "Bonton" od prvog razreda osnovne skole, na koji ce ici i roditelji sa svojom decom.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
29.6.2015 12:03:23   
veselicaa
Ja sam i dalje zadovoljna time sta mi dete uci na veronauci.
A to za bonton Wiv i ja se slazem,kada idem na roditeljski kod A.i vidim kako se pojedini roditlji ponasaju,zaprepastim se.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
29.6.2015 13:24:27   
Trcosava
Mila, kako si bre imala?? Pa nisi ti toliko mlađa od mene, kad se to uvelo u školu?

Iskreno, sada kad nisam u svojoj zemlji, mnoge stvari gledam drugačije. Dete ne bi dala ni na jedno ni na drugo. Krštena nije, niti će se krstiti dok ne bude znala šta želi i kojoj veri će pripadati. Tako da bi mi bilo totalno bezveze da silim dete (čak i da živim u Srb) u jednu veru.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
29.6.2015 13:29:07   
vikiveki
Za bonton se i ja slažem...a kod nas se deca tj. roditelji moraju izjasniti za jedan od ponuđenih izbornih predmeta: a ponuđeni su građansko i veronauka,tako da se za jedno moramo odlučiti

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...
HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here