|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grudi nakon dojenja
31.5.2011 22:21:18   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Nikako da napisem da su se moje dosta popravile: ali sam redovno koristila kremu za podizanje grudi, i vezbice. 



Ovo mi nije palo na pamet!user posted image
Zna li neko ima li kod nas takvih kremica, provereno dobrih?


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Grudi nakon dojenja
31.5.2011 22:26:34   
minna

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja naravno odmah imam sliku u glavi i umreh od smehauser posted image

Nikako da napisem da su se moje dosta popravile: ali sam redovno koristila kremu za podizanje grudi, i vezbice.  Ne znam da li bi i bez toga ili ne, ali bolje je.
IZVORNA PORUKA: nenja22

ja bila u sobi posle porođaja sa dve žene, jednoj to bilo treće, drugoj četvrto bebče...i dojile one svako...i nisu tako loše, koliko sam shvatila, prolazile sa izgledom između...ali sam se ja setila bila iz detinjstva alžirskih bajki, što sam obožavala, a gde je u jednoj bila neka veštica koja kad radi u polju prebaci sise preko ramena, pa tako kopa, a seoski dečaci, ako hoće neku magiju da skinu (ili tako nešto, ne sećam se najbolje) treba da joj pritrče sa leđe i posisaju malo mleka...i sad, gledajući ovo moje žgepče kako ih vuče i razvlači, ne da ću da budem glavna veštica u kraju kasnije, nego ravne mi neće biti user posted image



ahahahahahauser posted image user posted image user posted image
Verus znaci pomoglo. Ja se nadam da ce mi se grudi bar malo vratiti kad gospodin prestane da sisa. Sad planiram da mu nekako ukinem sisanje u toku noci, odnosno tih 746352714 sisanja, a oko god.dana i polako da se odvikavamo skroz, pa ce se valjda do 2.godine odviknutiuser posted image I stvarno se nadam da ce se grudi bar maaaalo vratiti. A bas bih mogla da se raspitam da li kod nas ima tih kremauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Grudi nakon dojenja
31.5.2011 22:36:16   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: minna


IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja naravno odmah imam sliku u glavi i umreh od smehauser posted image

Nikako da napisem da su se moje dosta popravile: ali sam redovno koristila kremu za podizanje grudi, i vezbice.  Ne znam da li bi i bez toga ili ne, ali bolje je.
IZVORNA PORUKA: nenja22

ja bila u sobi posle porođaja sa dve žene, jednoj to bilo treće, drugoj četvrto bebče...i dojile one svako...i nisu tako loše, koliko sam shvatila, prolazile sa izgledom između...ali sam se ja setila bila iz detinjstva alžirskih bajki, što sam obožavala, a gde je u jednoj bila neka veštica koja kad radi u polju prebaci sise preko ramena, pa tako kopa, a seoski dečaci, ako hoće neku magiju da skinu (ili tako nešto, ne sećam se najbolje) treba da joj pritrče sa leđe i posisaju malo mleka...i sad, gledajući ovo moje žgepče kako ih vuče i razvlači, ne da ću da budem glavna veštica u kraju kasnije, nego ravne mi neće biti user posted image



ahahahahahauser posted image user posted image user posted image
Verus znaci pomoglo. Ja se nadam da ce mi se grudi bar malo vratiti kad gospodin prestane da sisa. Sad planiram da mu nekako ukinem sisanje u toku noci, odnosno tih 746352714 sisanja, a oko god.dana i polako da se odvikavamo skroz, pa ce se valjda do 2.godine odviknutiuser posted image I stvarno se nadam da ce se grudi bar maaaalo vratiti. A bas bih mogla da se raspitam da li kod nas ima tih kremauser posted image



user posted image

Ja planiram isto kao minna. Te kreme imaju na tele shopu user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Grudi nakon dojenja
31.5.2011 22:54:53   
jovicaa
meni se svidja cupin metod urolavanja sisa, od kad sam rodila dete i dojila nesto slabo skidam brus, tek ponekad nocu, a  ranije sam i NA ULICU ahahhha isla bez brusauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Grudi nakon dojenja
31.5.2011 22:57:23   
Snelle
IZVORNA PORUKA: jovicaa

meni se svidja cupin metod urolavanja sisa, od kad sam rodila dete i dojila nesto slabo skidam brus, tek ponekad nocu, a  ranije sam i NA ULICU ahahhha isla bez brusauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Ccccccc user posted image user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Grudi nakon dojenja
31.5.2011 22:58:56   
jovicaa
napisala sam to samo zato sto mi je smesno zvucalo.
ali stvarno sam kad sam bila mladja ponekad neke majice nosila bez brusa, nije mi trebao...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Grudi nakon dojenja
31.5.2011 22:59:30   
jovicaa
a po kuci ga nikad nisam nosila, to sad od kad imam palacinkeuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Grudi nakon dojenja
31.5.2011 23:03:01   
Snelle
Ma Jovo šta se pravdaš, kad opravdanja nema user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Grudi nakon dojenja
31.5.2011 23:04:14   
jovicaa
znam, shame shame on meuser posted image
jel ima neko ovde da se kupao u toplesu, ja jesam. ali ove nove sise nece toples

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Grudi nakon dojenja
1.6.2011 4:26:49   
Verus
I ja sam cesto furala bez brusa, u izlascima, majicica na bretele, stomak ravan, ja tanka ko stap, a sike ko kapi rose, nezne, lepe, i prcasteuser posted image   Nisam razumela "ljubomoru" mojih sisatih drugarica na to kako mogu da kupujem tako slatke, male majice.  Sad razumemuser posted image

Elem: ova krema ima u sebi cocoa butter (puter, buter), kolagen, elastin, vitamin E-to su glavni sastojci.  Ima i drugih koje su na bazi bilja, ali te nisam probala.  Koristila sam dva puta dnevno, ujutru i uvece, i masirala ka gore, sa tim da namazes i deo iznad grudi sve do vrata.

Vezba je isto kao sklekovi, ALI radis na zidu.  Naslonis se pod uglom i udri. 

Mustella ima kremu za podizanje grudi, ali mi je bila preskupa.  Sta ces kad sam cheapuser posted image
IZVORNA PORUKA: jovicaa

napisala sam to samo zato sto mi je smesno zvucalo.
ali stvarno sam kad sam bila mladja ponekad neke majice nosila bez brusa, nije mi trebao...


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Grudi nakon dojenja
1.6.2011 13:22:30   
smeško
Ja i sad idem bez njega! Videćemo šta će biti kad prestanem da dojim Nikolu.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Grudi nakon dojenja
4.11.2011 11:30:52   
Joj@
Bile ogromne pre trudnoce, bile ogromne u trudnoci, identicne posle porodjaja identicne sad posle tri meseca. Prelepe, velike, meke a opet na svom mestu, da ih svaka pozeli. Ali nista mi to neznaci...kad nemaju mleka ni za tri valjana obroka...trudimo se, pijemo cajeve, pokusala i fazon kad je dete na jednoj siki, drugu da muzem pumpicom, al djavola, kad nemoze da stane u pumpicu sika...je*o lepotu, zene, ja da vam kazem, je*o lepotu kad mi dete na formuli raste. Osim toga, ako nesto mrzim to su muski imbecilni izrodi u srbiji koji mi balave po grudima dok setam kolica. Alo, pa ja sam majka, zar to zaista toliko nije bitno...tako da ne, nisu mi se promenile grudi. Ne, nisu silikoni. Da, slika sa avatara jesam stvaro ja. I, verovale ili ne, NE, nisam zadovoljna sa njima iako druge misle da bi trebalo da budem. Vise bih volela da mogu da hrane bebu bez dohrane

_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Grudi nakon dojenja
5.11.2011 19:02:04   
Mariya
Pre trudnoće sam svoje grudi normalne veličine negovala avonovom kremom za grudi, lepo je zatezala kožu pa su i grudi izgledale lepše, a nije ni preskupa, oko 500-600 din čini mi se. e sad, da li će pomoći grudima posle dojenja... molim se da pomogneuser posted image

(odgovor članu Joj@)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Grudi nakon dojenja
27.1.2012 22:14:50   
Anck Su Nmaun
Ja brus sad dok dojim ne mogu da smislim, jako mi smeta  a pre jedva da sam ga skidala kad se kupam user posted image

E sad ja nemam problem sa opustanje grudi, onako malkice sam primetila ali nista strasno, nego,
Od kad sam pocela da je dojim pocele su da pucaju od dole user posted image user posted image user posted image ,  kao da se koza rasirila , ali samo od dole  user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Grudi nakon dojenja
27.5.2012 11:52:20   
nenja22
evo ima nekih nedelju dana da je kosta skroz prestao da sisa, čak i ono noću što je povremeno dobijao...i sad, gledam ih ovih dana, pa i nije tako strašno kako sam mislila da će biti, čak mi je ova desna, koju je još ranije prestao da rabi (sve vreme je imala manje mleka i presušila ima tome mesec i više) manje više ista kao pre dojenja, malo je mekša, ali nekako niej strašno viseća...e sad, leva je još mekša i malo visećija ipak, ali nadam se da će i ona za koji mesec da se povrati, a nešto sma se nameračila letos i dijetu i plivanje da sprovodim radikalnije, pa da vidimo šta će do zime da bude...

a čitam ovo što je verus napisala o sastavu kremice za učvršćivanje, pa bih mogla nešto i da smućkam na tu temu, čini mi se da imam manje više potrebne sastojke...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Grudi nakon dojenja
17.6.2012 20:48:56   
Linonina

"Bile su super, sad su nikakve, posle ovog razvlacenja su grozne, vise kao palacinke... ali vredelo je!"
Svaka cast, ali meni nedostaje to nesto da mislim da je vredelo...
Ziva su i zdrava i ona koja su odrasla na formuli, nista tragicno.

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Grudi nakon dojenja
17.6.2012 21:18:44   
nenja22
ne dojiti samo zbog izgleda grudi nakon dojenja? i ja kažem svaka čast user posted image

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Grudi nakon dojenja
18.6.2012 6:42:16   
vukosava
Mene sad leva svako malo nesto boli pred tetku iz Crvenke. Imam neku chibu na njoj. Idem u sredu na mamografiju. Nadam se da idem za dz i da ce ovi antibiotici koje pijem resiti stvar. Kako bi volela da imam dva mala cvarka i da ne moram ni brus da nosim...

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Grudi nakon dojenja
18.6.2012 11:19:01   
Linonina
Posle trudnoce i dojenja mnogo zena ima slicne probleme, ali kako je rekao dr mojoj kumi koja je imala slican problem, nije nista strasno. U dojci cesto nakon prestanka sa dojenjem se stvore ti neki cvorici, koji mogu i da se napipaju, ali nisu opasni. Najverovatnije je i tebi tako nesto, jer se i ona zalila na istu stvar, e sad to je jedna od mogucnosti, ali mamografija ce reci svoje! Tj., najverovatnije UZ nakon mamografije.
To je najpametnije, odmah tako proveriti pa da ne brines..

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Grudi nakon dojenja
18.6.2012 15:03:05   
minna
I mene je isto bolelo nesto u levoj i pipalo se, i bas sam se uplasila, ali na UZ su mi rekli da je sve u redu. Posle me je bolelo jos nekih mesec dana, a sada me isto boli ali ne stalno, samo pred menstuaciju.

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Grudi nakon dojenja
18.6.2012 15:42:36   
Olga75
moje sisi stoje onako uspravno bez obzira na 14 meseci intenzivnog razvlacenja , jedno vreme sam imala problema tj desavalo se da mi kao curi mleko ali se to regulisalo i sad mi se desva da ne leva dojka zaboli onako sa strane i dole , isla sam na uz i sve je normalno , zaboli me negde u PMS u i prodje vrlo brzo
sve u svemu , izgleda da sam imala srece pa mi se doticne nisu razvukle i oklembesile
dekolte stoji kako treba user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Grudi nakon dojenja
18.6.2012 19:21:16   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Linonina

Posle trudnoce i dojenja mnogo zena ima slicne probleme, ali kako je rekao dr mojoj kumi koja je imala slican problem, nije nista strasno. U dojci cesto nakon prestanka sa dojenjem se stvore ti neki cvorici, koji mogu i da se napipaju, ali nisu opasni. Najverovatnije je i tebi tako nesto, jer se i ona zalila na istu stvar, e sad to je jedna od mogucnosti, ali mamografija ce reci svoje! Tj., najverovatnije UZ nakon mamografije.
To je najpametnije, odmah tako proveriti pa da ne brines..


Isla sam na UZ proslog septembra i sve je bilo ok. A tacno osecam da je negde nesto zapuseno unutra, zato sam i prestala da se ispumpavam. A mislim da bih volela da nadju gde je to i ne znam sta se radi sa tim, moze li to da se probusi, iscedi ili to tako ostane zauvek. Nemam pojma. Pitala sam muza da opipa, i on primecuje tvrdo bas tu gde me boli, tvrdje nego na drugoj dojci. A kaze da je kao da imam brokoli ispod koze, nije to nikad ranije primecivao. Imam kao neku tvrdu regiju na levoj desno od bradavice.

Prestala sam da proizvodim mleko proslog avgusta trenutno sam dobila.

Moje vise najstrasnije, imam ogroman obim. Kao da imam dve dinje koje su se oklembesile. Tesko mi je i nesto napipati kako treba od svog toga sala.

< Poruku je uredio vukosava -- 18.6.2012 19:25:01 >

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Grudi nakon dojenja
18.6.2012 21:37:28   
Linonina
Pa zato ces sada da ides na mamo i da budes mirna.
Nema veze sto si isla prosle godine i sto je tad bilo ok, grudi stalno "rade". Mamografija sluzi da prosto receno pokaze i locira gde i sta ima, (ako ima) sumnjivo. Na mamo ne moze da promakne, a na UZ moze. Mada, posle magrafije oni opet praktikuju UZ al se skoncentrisu na deo koji im je na mamo nalazu oznacen kao "sumnjiv".
Uglavnom se ti problemi javljaju nakon velikih hormonalnih oscilacija, i to su uglavnom dobrocudne promene ali treba ih pratiti. Najcesce su u pitanju fibromi,ciste ili mastopatija. Ne brini, a cedjenje i busenje, zaboravi!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Grudi nakon dojenja
6.3.2013 8:52:21   
Shishica
cocoa butter (puter, buter), kolagen, elastin, vitamin E-to su glavni sastojci


"Po svojoj konstituciji, grudi nemaju sopstvenu muskulaturu. Jedini podupirači grudi su, zapravo, slabi ligamenti i kožno tkivo koje ih oblaže – objašnjava dr Umberto Borelini, kozmetolog. – Pa ako želite da imate lepe grudi ojačajte grudne mišiće i kožu učinite što elastičnijom.

Prema rečima dr Borelinija to ćete najbolje uraditi uz pomoć određenih kozmetičkih sredstava, koje treba svakodnevno da utrljavate nežnim kružnim pokretima koji slede oblik grudi i sežu sve do vrata. Zatim, žena takođe treba da vodi računa i o svom držanju. "


To drzanje mi nije jaca strana.. onda razne domace mazalice ne dolaze bas u obzir sem cistog ulja... koje bi moglo? Verus spominje kakao maslac koji se u apoteci kupuje pa mozda to.. probacu jos neko da vidim da li moze..

Onda..

"Kada se odlučite za neki od preparata za negu grudi obratite pažnju da taj preparat sadrži vitamine A, E, C, i B5 jer oni vrše hidrataciju kože i stvaraju omot koji pomaže koži da razvije funkciju „prirodnog grudnjaka“ – objašnjava Borelini. – Bilo bi dobro da sadrže i ženšen, hmelj, žalfiju, sojino i pirinčano ulje jer to regeneriše kožu, dok baobab učrvšćuje i hrani kožu - kaže De Belis."

"HIDROTERAPIJA
Ova vrsta nege je takođe veoma korisna za održavanje čvrstoće grudi. Hidroterapija je u stvari tuširanje grudi naizmenično hladnom i toplom vodom što pojačava cirkulaciju, pri čemu topla voda utiče na širenje krvnih sudova, a hladna na njihovo skupljanje. Zato se preporučuje da prilikom tuširanja naizmenično puštate hladnu vodu (oko 22, 23 stepena) i toplu (oko 37 stepeni). Na taj način vaše grudi „rade gimnastiku“, a, pored toga, voda masira i zateže tkiva. Uperite mlaz prema grudima, a onda pravite „osmice“. Na kraju, pustite jak mlaz hladne vode (26 do 28 stepeni) na stopala, a onda mlaz podižite preko nogu do srca. Na taj način reaktiviraćete cirkulaciju, koja će delotvorno uticati i na vaš dekolte."


"Dakle, za lepe i čvste grudi praktikujte i sledeću vežbu (kao Verus sto je opisala), koju možete da izvodite i kod kuće. Stanite licem okrenuti prema zidu i oslonite se na njega s obe ruke, koje bi trebalo da budu u visini ramena. Pravite pokrete kao u klasičnim sklekovima, primičite gornji deo tela ka zidu i odmičite se, savijajući i pružajući laktove. Ponovite vežbu 12 puta i radite je tri puta nedeljno."

Mozda nadjem jos nesto... ali bas sam tuzna sto moje ne izgledaju kao kada sam imala 20. tako su bile male i slatke i cvrste, a sad posle dojenja... user posted image nije toliko ni strasno, ali nije to to.. cak mi ni strije ne smetaju samo da vratim oblik, ali ceka me jos jedno dojenje..neka posle cu da preduzmem sta se moze..

(odgovor članu Linonina)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Grudi nakon dojenja
8.3.2013 23:13:13   
magnetic
Evo proslo je mesec dana kako sam prestala da dojim i drugo dete i ''susret'' sa mojim ''novim'' sisama me potpuno bacio u bedak.Ceo zivot sam nosila 80-85,sada mislim da cu u shoping po grudnjake 70,potpuno su me deca isisalauser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here