|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bušenje ušiju
19.4.2010 1:07:08   
Novosadjanka T.
Dok sam radila u zlatari horor je bio probusiti uvo detetu posle 6 meseci, to je trauma i za bebu, a jos vise za roditelje. Najlakse mi je bilo probusiti uvo detetu starosti do mesec dana. Uglavnom bebe PRESPAVAJU busenje. Znam da neverovatno zvuci, ali je tako. Najmladja bebica kojoj sam busila usi je imala 7 dana. Malena je bukvalno stavljena na pult,  u lezaljci i pomerila se nije.
Ali sam pogresila sto nisam mojoj Takici probusila usi pistoljem, nego sam pustila babicu da iglom probusi. Imamla je 5 dana i nije bilo strasno.Sada joj karike uzasno stoje, ukrivo su probusene rupe.
Ziva sam se pojela sto stvar nisam uzela u svoje ruke, hocu reci pistolj.


_____________________________

Covek je od krvi i mesa, a meso je kvarljiva roba

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Bušenje ušiju
19.4.2010 9:44:42   
Rivana
A zasto bebi moraju da se buse usi user posted image ima li neki valjan razlog, mindjuse moze da stavi kad hoce u zivotu ako bude zelela.

(odgovor članu Novosadjanka T.)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Bušenje ušiju
19.4.2010 9:58:30   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Rivana

A zasto bebi moraju da se buse usi user posted image ima li neki valjan razlog, mindjuse moze da stavi kad hoce u zivotu ako bude zelela.


bas na to sam pomislila kad sam procitala temu...  sto ne staviti kasnije?
Neznam ali ja mislim da ja moju devocicu necu muciti s tim...neznam...ili bar malo kasnije i to neke sicusne mindjusice!

Jako se zgrozim kad vidim malenu bebu kad joj nakace ogromne mindjuse user posted image nemogu da verujem ...

Citam kako svi imate bolno iskustvo...user posted image
Meni su probusene u porodilistu ali sam jos + dve rupice na jednom  busila kasnije u 8 razredu i pistoljem bez nekog znacajnog  bola!


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 19.4.2010 10:12:11 >

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Bušenje ušiju
23.4.2010 13:44:45   
Nena81
Poveo se razgovor oko krstenja i ja pitam mm sta on misli kada da busimo usi maleckoj; kaze on tamo negde sa 4-5god ili kad ona bude htela.
A ja se u potpunosti slazem sa njim.user posted image user posted image user posted image
Problem resen.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Bušenje ušiju
28.5.2010 23:38:58   
Tufna
Kad se rodila nisam ni pomislila da joj probusim usi. Sada se neko pametan ponekad seti da pita a sto niste, pa probusite. Ne pada mi na pamet da traumiram dete sada sa 6 meseci, zasto da trpi taj bol kad ne mora. Kad poraste neka bira sama. A strah me i da bi skinula medicinku, ne daj Boze progutala user posted image posto je pocela sve da hvata i cacka user posted image A iskreno malo mi ruzno deluje kad vidim bebu sa mindjusama

_____________________________

"AKO SI BOGAT SAMO ONIM STO LOPOVI MOGU UKRASTI I MOLJCI POJESTI, SA CIM CES OSTATI, AKO LOPOVI ZBILJA UKRADU I MOLJCI POJEDU?" - Vladika Nikolaj Velimirovic

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Bušenje ušiju
28.5.2010 23:43:13   
Sanjica26 RR
Mene neki prijatelji pitaju danas da li je pametno da detetu buse usi. Bas su u nedoumici. Ja ni pet ni sest kazem, da se ne slazem. Zena se smorila, jer se nije nadala tom odgovoru. Bilo me bas sramota. Ali bas mi je glupo da tako malom detetu buse usi.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tufna)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Bušenje ušiju
31.5.2010 18:49:05   
Mishica 77
Ni mm nije za to da bušimo uši Isidori, a ja navalila.
Imam samo jedan razlog: dojadilo mi, bre, da me pitaju "Jao što je slatka beba! Jel bata ili seka?!" user posted image user posted image   user posted image
I to je samo zato što nismo konstantno obučeni u roze boju.
Došla sam u iskušenje da joj oblačim roze svaki put kad izađemo samo da izbegnem glupo pitanje. user posted image user posted image user posted image
Bože, al' sam blesava. Jadno dete...


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Bušenje ušiju
31.5.2010 19:03:27   
New Mom
Mi planiramo da joj probušimo uši. Meni je slatko i kad malene imaju neke malene minđuše. Budu kao male damice. Samo, rekli su mi da se to radi tek od 6. meseca... A sad čitajući postove i vaša iskustva, moram ići da se raspitam lično.
A sama inače imam probušene uši, jedna rupa na desnom uvetu, tri na levom (imala sam 4 ali me poslednja minđuša žuljala), mislim da nikad neću puštati da zarastu (iako kupim godine). Doživljavam ih sastavnim delom svoje ličnosti. Prve su mi izbušili da 2 godine, a ostatak sam bušila čim sam postala punoletna. Minđuše su mi inače omiljeni nakit.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Bušenje ušiju
31.5.2010 19:03:49   
Anck Su Nmaun
MM je odmah pitao ocemo li busiti...rekoh NE... nezelim da je gnjavim time..ona kad malo odraste ako bude imala zelju busicemo ovako necu da je oznacavaam da je devojcica ... nek pitaju ko ih sisa.... sto svi moraju imati probusene usi user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Bušenje ušiju
31.5.2010 19:08:34   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun
nek pitaju ko ih sisa.... sto svi moraju imati probusene usi user posted image


Da znaš da si u pravu! user posted image
Ko ih ........... šiša... user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Bušenje ušiju
31.5.2010 19:22:52   
Anck Su Nmaun
Heh ma to sam i ja odmah rekla ... necu da busim pa nek pitaju jel bata il seka... necu da im kazem user posted image user posted image user posted image user posted image a isto smo puno garderobe i svu opremu za bebe kupili  u univerzalnim bojama  da mogu i za bati i za seku ... malo sta imamo rozo user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Bušenje ušiju
7.7.2010 19:50:32   
indy_25
Moja sarah je danas probusila usi malo je plakala ali brzo je proslo.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Bušenje ušiju
7.7.2010 19:51:59   
Verus
indy kako ste vas dve/user posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Bušenje ušiju
7.7.2010 19:56:11   
indy_25
Verus ne mogu da ta nafatam po forumu samo idem za tobom poslala sam ti pp. Dobro smo nas dvije a kako ste vas dvije user posted image ?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Bušenje ušiju
7.7.2010 21:11:37   
Anoniman
Ja ću mojoj curici , daće Bog da se rodi živa i zdrava , bušiti uši što ranije . Mene su namučili jer mi nisu odmah kao bebi bušili uši , nego sa 4 godine , ja i dan - danas imam traume od toga ... Bušenje sam nekako i preživela , uz kuku lele majko , ali su mi stavili neke medicinke koje su bile SVE SAMO NE MEDICINKE . Iako smo vrteli minđuše i održavali uvo kako treba - meni se ta minđuša jako zagnojila i zakomplikovala , preplakala sam mesec dana zbog toga . Zato - ili odmah dok je mala , ili kad poraste veeeelika , pa nek se sama minđušira user posted image

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Bušenje ušiju
7.7.2010 22:19:02   
Anck Su Nmaun
Bas sinoc pricam sa drugaricom koja se porodila pre nedelju dana i dobila devojcicu kojoj su odmah stavili mindjuse, ima problema jer stalno place a kao slag na tortu iscupala sebi mindjusu iz uveta pa sad placu nema kraja... user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Bušenje ušiju
7.7.2010 22:20:45   
Lu
Oooo svašta pa gdje će takoj maloj bebi još i tu muku... stvarno ne vidim svrhu togauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Bušenje ušiju
20.7.2010 9:15:58   
Anoniman
user posted image

na drugom uhu imam još dve minđušice

bušili su mi uši kad sam bila baš mala... a ostale rupice su mojih ruku delo sem ove na obrvi user posted image

reče neko od vas "maldost ludost" pa i jeste tako user posted image

ako budem imala ćerku pustiću je da sama bira vreme za minđušice... ali ne kao ja user posted image do 18-te samo dve a posle kako hoće

< Poruku je uredio Rada T. -- 20.7.2010 9:17:24 >

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Bušenje ušiju
20.7.2010 10:12:29   
SUPER MAMA
Ja neplaniram mojoj lepotici da joj busim usi dok ne poraste velika i sama odluci.
I bez mindzuse je lepa devojcica.
Nezelim je traumirati kao sto su mene kao beba sa 40 dena pa zbog toga zaglavila na decjoj klinici zbog infekcije zato sto baba zapela i sl.



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Bušenje ušiju
7.8.2010 15:14:04   
New Mom
Mi smo danas (dva meseca i 3 nedelje) bušili uši.
Samo malo je zaplakala kad je bilo na kraju, ali se odmah smirila čim sam je podigla u naručje. Čak se posle i nasmejala, jela i spavala.
Rekli su mi da joj čistim hidrogenom i stavljam malo mog mleka ovih 10-ak dana dok stoje medicinke.
I moram da kažem, jako mi je sjatka!!! user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Bušenje ušiju
8.8.2010 9:23:59   
anci 81
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

iscupala sebi mindjusu iz uveta pa sad placu nema kraja... user posted image user posted image user posted image user posted image

Ovoga se ja plasim...
Inace bih joj odmah probusila!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Bušenje ušiju
8.8.2010 12:55:03   
Podrum Š.
Uh pročitah sve i NE ZNAM. U potpunosti se slažem sa NEW MOM, ali šta ako dođe do komplikacija???
Pis, prava sam vaga klac jedna strana, klac druga.
Inače, meni su bušili uši tek sa 5 godina i to na moje debelo insistiranje.
Posle sam probušil
a u srednjoj školi još po jednu, a kada sam rodila Darka i treću na oba uha. Iako sam u godinicama ... sve rupice (u ušima) su popunjene :).
Nameravam da probušim sebi i četvrtu posle rođenja ovog deteta...
I iskreno, zabole me šta drugi kažu i da li komentarišu moje rupice... radim u firmi gde su kodeksi oblačenja, izgleda itd veoma važni, jurcam se po sastancima, ali niko, baš niko me nije zbog toga popreko pogledao...
I eto, raspričah se ja o minđušama a ne znam da li je user posted image  ili user posted image .... Lujka.

Da se razumemo muškoj deci to ni slučajno ne bih stavljala...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Bušenje ušiju
8.8.2010 13:11:23   
magnetic
Nasoj bebi je juce babica izbusila usi i stavila mindjuse.Nikada ne bih dozvolila da mi detetu zlatar busi usi,patronazne sestre tacno znaju kako i gde treba busiti.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Bušenje ušiju
23.8.2010 11:01:37   
bojanica7
joj ni ja nisam pametna. ja bih volela. a mm nije za. a zaista bih volela da se oko takvih stvari oboje slozimo. mozda ga ubedim user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Bušenje ušiju
23.8.2010 11:12:43   
Anoniman
Eh,mindjuse,mindjuse,koliko ih volim a ne mogu da ih nosim user posted image !Imam na levom uhu 3 rupice,a na desnom 2 i prvo je sa desne strane pocelo na pocetku trudnoce da mi smeta i morala sam izvaditi,a zatim pred kraj i sa leve user posted image !Ni posle porodjaja ne mogu da ih vratim,koje god da stavim upale se usi user posted image !

(odgovor članu bojanica7)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here