|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba odbija mleko
16.9.2010 18:35:36   
minavb
Mina je sve probala, samo jos nije dubila na glavi a i to ce uskoro. Dorice, samo nemoj da je teras kad nece, inace ces da nagrabusis kao ja.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Beba odbija mleko
16.9.2010 18:45:33   
Dora
Mina,da je ne teram crkla bi od gladi...Taso,ona u porodilistu jadna nije imala pojma sta pije,stave joj kasiku u grlo pa sipaju ko u kanister...nisam probala drugo mleko a sad cu redom da probam...po azbucnom redu...:)))
Ajde,imam ja dovoljno mleka,to nije problem,sisa ona i bude sita,al kad je mleko bistro,valjda nedovoljno hranljivo za nju... jbg,da je odbijem od sise?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Beba odbija mleko
17.9.2010 1:05:13   
Verus
Nikako!  Moje mleko je bilo JAKO masno i jako dok nisam prestala da jedem sve mlecno.  E onda je postalo providno....tad mi je jedna na poslu rekla da moram unositi masnoce....Nivo proteina se ne menja u mleku u odnosu na ishranu, ali masnoce da.  Pocela sam da koristim namaz na hleb (nesto poput margarina) i da jedem masne salame...odmah se popravilo.  Pokusaj ishranom da korigujes, a ako ne, nemoj je odbijati, tvoje mleko i dalje ima proteina, antitela i probiotika, a to bebi jako treba. Izguraj bar tih 6 meseci...

Pisala sam ti gore da pocnes da izmuzes svoje mleko pa da dodas malo formule i da je tako naviknes..mislim da bi to upalilo...
IZVORNA PORUKA: Dora

Mina,da je ne teram crkla bi od gladi...Taso,ona u porodilistu jadna nije imala pojma sta pije,stave joj kasiku u grlo pa sipaju ko u kanister...nisam probala drugo mleko a sad cu redom da probam...po azbucnom redu...:)))
Ajde,imam ja dovoljno mleka,to nije problem,sisa ona i bude sita,al kad je mleko bistro,valjda nedovoljno hranljivo za nju... jbg,da je odbijem od sise?

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Beba odbija mleko
17.9.2010 16:38:43   
Dora
Imam jedno dobro pitanje kao resenje problema,bar mog: Sta ako beba ne odbija mleko vec cuclu? Danas sam joj kupila nukovu gumenu cuclu a do sad sam imala avent silikonsku koju ona nije htela ni jezikom da dotakne. Kad sam joj ponudila mleko iz nove flasice, pila je kao da sisa. Odmah je prihvatila i popila je celu flasicu!!!
Nisam mogla da verujem da se mesec dana mucim da joj dam ad a ona se gadi silikonske cucle : D

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Beba odbija mleko
17.9.2010 16:43:22   
Verus
user posted image  moguce!  Mnoge bebe koje samo sisaju, pa im se tek kasnije da flasica u potpunosti hoce da je odbiju.  Negde sam juce procitala na forumu da neka zena ima bebu ja mislim od 11 meseci koja sad uopste nece flasicu...


Isti problem nastaje i ako se bebi prerano (pre 6 nedelje) da flasica-hoce onda da odbije sisu.

Jel pila adaptirano?

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Beba odbija mleko
17.9.2010 17:09:50   
Dora
Da,dala sam joj 90 ml a ostalo je sisala. Tih 90 je popila za manje od minut. Tako cu joj davati danju a nocu ce samo da sisa ( u 05h i 08 h) . Tako ce bolje napredovati. Krvna slika joj je super,mokracu jos nisam navatala... super,bice to ok. Kaze mi dok da ne brinem nista...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Beba odbija mleko
17.9.2010 18:23:55   
minavb
Vanja je pojeo 80ml Nestle NAN mleka budan i bez mnogo opiranja. Jeste da je bio bas gladan i da to nije neka kolicina, ali je bolje nego jutrosnjih 20ml u budnom stanju. Opet, jedna lasta ne cini prolece pa necu unapred da se radujem.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Beba odbija mleko
17.9.2010 18:41:56   
Trcosava
Joj Minče, daj Bože da bude bolje sada!!!! Držim figeuser posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Beba odbija mleko
17.9.2010 18:43:42   
minavb
Ma meni je bitno da mi kasice projede, za mleko mi nije frka da mu dajem u snu. Samo neka copa kasice i sve ce biti u redu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Beba odbija mleko
17.9.2010 18:45:14   
Ana RR
Mina, fingers crossed user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Beba odbija mleko
17.9.2010 18:48:41   
dancee
mina a kakva je ta infatilna anoreksija,david jede 4 meseci u snu pa dobro je napredovao,sad ima 7 meseci i poveke jed kasici,mleko pije ali mnogu malku i toa samo u snu

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Beba odbija mleko
17.9.2010 18:54:30   
minavb
Anciuser posted image
Dancee, to je poremecaj u ponasanju i mnogo komplikovana stvar. Svasta moze da je izazove i tu se u sustini ne moze puno uraditi. Znam samo da vise ne smem da mu nudim flasicu ako je odbija. Moram da ga pohvalim i za tih 20ml, ako ih uopste popije, i da vrebam da zaspi pa da mu dam ostatak.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dancee)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Beba odbija mleko
17.9.2010 19:00:18   
Anoniman
Draga, držim palčeve da je ipak prolećeuser posted image user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Beba odbija mleko
17.9.2010 19:42:26   
Dora
Super,Mina,ja se sve nadam da je potrebno vreme da dete navikne. Malo po malo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Beba odbija mleko
17.9.2010 20:01:14   
Lu
IZVORNA PORUKA: minavb

Bili smo kod dr Perisica i receno nam je da Vanja ima infantilnu anoreksiju. Rekao nam je da se mucimo jos dve nedelje, pa da pocnemo sa slanim kasicama. Osim toga, rekao je da je dete super, da malo zuri sa psihiloskim napretkom u odnosu na vrsnjake i da je to mozda uzrok njegovog odbijanja hrane. Ne smatra da su mu potrebne neke dalje analize i pregledi , jer bi to samo pogorsalo stanje. Nije mi lakse i nije me umirio. user posted image

Joj draga Mina al se vi napatisteuser posted image
Ne znam, pa nakon svega i te dvije nedjelje nisu puno i onda nek papa kašiceuser posted image
Ma biće to dobro, mora biti, uglavnom da je Vanja u dobrom stanju kako kaže doktor a vidiš i da je psihološki napredniji pa ćeš nam se poslije hvaliti kako je prvi u svemuuser posted image
Šalim se malo, držim vam figeuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Beba odbija mleko
19.9.2010 9:38:12   
minavb
Imam pitanje za Dancee iz Makedonije!
Kada ste poceli da uvodite kasice? Kako ih je tvoj sin prihvatao i da li je tada mleko pio u snu ili jos uvek budan? Kako ste ga naucili da jede kasice i kakav vam je dnevni raspored?
Inace, mi se i dalje hranimo u snu. Samo tako znam da ce lepo popiti mlekce. Sinoc je budan popio 50ml. Jednom dnevno pokusavam da ga hranim budnog, cisto da vidim hoce li jesti i slabi nam ide.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Beba odbija mleko
19.9.2010 22:03:17   
minavb
Nas problem definitivno nema veze sa mlekom. Koje god da sam probala, isto se ponasa. Coveka jelo prosto ne zanima, tako se lepo smeje i igra, bez obzira sto bi trebalo da umire od gladi.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Beba odbija mleko
28.9.2010 18:14:34   
dakana
Mina citam tvoje postove i zamisljam sebe pre jedno 5 godina. Naime moja Mina (tvoja imenjakinja) bila je kao tvoj Vanja. Ja sam imala malo mleka, ali ona ni to malo nije htela da sisa, ja je stavim da sisa ona zaspi. Onda sam probala sve moguce formule, ona popije po 20-30ml i nece vise. Ako ja silom guram jos, ona na kraju povrati i to malo sto je popila. Ja sam bila ocajna i pitala se da li je moguce da jedna beba ne voli mleko. Kad god sam je vodila kod lekara samo su mi govorili takva je beba. Onda sam joj sa 3.5-4 meseca pocela da uvodim kasice i davala sam joj da pije kravicu iz tetrapaka i to je lepo prihvatila. I pored toga je slabo napredovala, pa je sa godinu dana imala samo 8200g i bila je moja mala mrvica. Sada ista ta Mina ima 5.5 godina i obozava da jede iako je idalje to moja mrvica. Ja te potpuno razumem i znam koliko se sekiras, ali veruj da ce Vanja porasti u jednog divnog decaka i pored toga sto ne voli mleko. Za razliku od Mine, Luna je sada jedna prava mala alavica, ona hoce da sisa e sad videcemo kako ce biti dalje. Veliki poljubac od mene za vas!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Beba odbija mleko
29.9.2010 11:19:46   
minavb
Dakana, bas ti hvala sto si pisala, malo si mi olaksala.user posted image
Nase stanje se malo pogorslao jer se mrvica sada budi iz sna dok ga hranim, pljuje i vrti se, ili se prosto zagrcne i povrati. Takodje, nocni obrok koji je jeo bez problema, sada takodje odbija i pljuje. 
Danas smo opet bili kod gastroeneterologa, i dobili smo lekove, tj Nexium i preporuku da pijemo AR mleko. U ponedeljak opet kod doktora, pa ako se stanje ne promeni, radice mu neka ispitivanja, i jako se plasim svega toga.Nadam se da ce blesan da pocne da jede, inace ce da mu guraju sondu u grlo.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Beba odbija mleko
29.9.2010 11:23:27   
Jeca*
Pa mozda i bolje sto pre da odradite sva ispitivanja...mozda postoji neka prepreka zasto ne jede. A jel on mirno spava, da li puno place, kako ti je raspolozen?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Beba odbija mleko
29.9.2010 11:26:48   
LillyT
Joj Mina user posted image
Slažem se da je bolje sada to da se odradi, jer i ti si već na ivici živaca i sekiracije.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Beba odbija mleko
29.9.2010 11:35:39   
minavb
Ne place puno, nocu mirno spava. Place samo kad je pospan a ne moze da se uspava, i jos u nekim situacijama gde nisam skontala zasto place. Naravno, i kada mu nudim mleko, mada to je vise kenjkanje nego plac.
Ja sam gotovo sigurna da je nasa dijagnoza silent reflux, i mnogima je Prevacid/Nexium pomogao. Da smo na vreme skontali sta je, mozda do odbijanja ne bi ni doslo. Ovako cemo dugo morati da radimo na promeni ponasanja.
Ne bih volela da guta sondu, jer se tako ezofagitis i moze, a i ne mora videti. Po meni je bolje da se stavi tubus, i 24h prati zeludacni sadrzaj, PH sadrzaja i kretanje. Ipak, doktor ce to da odluci.
Evo nahranila sam ga u snu pre sat vremena, i jos spava. Procitala sam na nekom americkom foprumu post neke mame koja kaze, da joj se dete posle prve doze Prevacida, prvi put naspavalo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Beba odbija mleko
29.9.2010 11:39:43   
Anoniman
A dala si mu već lekove? Nadam se da će pomoći, i da će vašim mukama napokon biti kraj. user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Beba odbija mleko
29.9.2010 11:46:47   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Tash

Nadam se da će pomoći, i da će vašim mukama napokon biti kraj. user posted image


Podržavam user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Beba odbija mleko
29.9.2010 11:51:33   
minavb
Dala mu lek, ne tako uspesno, ali prva doza je uneta.
Hvala vam svima mnoooooogouser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here