|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 15:15:12   
Anoniman
tashouser posted image
Ja kad sam doshla kuci,moj sin koji ce sad 7 godina,bio mi je kao dzin,bezosecajni dzin koji je bacio oko na sestru okrenuo se i otishao kod druga da se igrauser posted image ..a pre nego sto se rodila on je planirao da joj cita price,da je nauci da pise,crta i sl.Proshlo je nekoliko dana,ja sam se trudila da mu posvetim sto vise vremena,mada mu to nije falilo,on ima svoje drustvo,vec! i onda je poceo da dolazi ujutru kad se probudi kod nas u krevet,beba sisa,on zbija sale na racun mojih sisa ili stomaka koji se nije povukaouser posted image ali je sestru prihvatio i postao prilicno nezanuser posted image uvece kada stavim Petru u krevet da spava,on dodje i pusta joj muziku,mazi je po glavi..to ne traje dugo,mozda minut jer cekaju crtaciuser posted image ali mi to puni srce sto se njih oboje tice,ne znam koga tu vise volim,mislim da to i ne moze da se meri, mnogo vise mi znaci kada vidim da ljubav postoji medju njimauser posted image



(odgovor članu Maza82)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 15:20:50   
Anck Su Nmaun
MM sad kad spomene drugo dete  odmah pomislim... kako da imam drugo kad ga necu voleti kao moju Taricu... ne zelim jos ne...zelim samo njoj da se posvetim!

Ali izgleda da je sve to normalno, kao sto nisam verovala koliko moze da se voli svoje dete dok ga nisam rodila....

Verovatno ste jos zbunjeni, tek si se porodila i sve vam je novo, verujem da treba vremena da se uhodate i ti i sincic! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 15:33:45   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: ribizla

tashouser posted image
Ja kad sam doshla kuci,moj sin koji ce sad 7 godina,bio mi je kao dzin,bezosecajni dzin koji je bacio oko na sestru okrenuo se i otishao kod druga da se igrauser posted image ..a pre nego sto se rodila on je planirao da joj cita price,da je nauci da pise,crta i sl.Proshlo je nekoliko dana,ja sam se trudila da mu posvetim sto vise vremena,mada mu to nije falilo,on ima svoje drustvo,vec! i onda je poceo da dolazi ujutru kad se probudi kod nas u krevet,beba sisa,on zbija sale na racun mojih sisa ili stomaka koji se nije povukaouser posted image ali je sestru prihvatio i postao prilicno nezanuser posted image uvece kada stavim Petru u krevet da spava,on dodje i pusta joj muziku,mazi je po glavi..to ne traje dugo,mozda minut jer cekaju crtaciuser posted image ali mi to puni srce sto se njih oboje tice,ne znam koga tu vise volim,mislim da to i ne moze da se meri, mnogo vise mi znaci kada vidim da ljubav postoji medju njimauser posted image



Ribizla, nas dve smo u identičnoj situaciji i deca nam se isto ponašaju user posted image . Možda njihovo ponašanje ima veze sa polom i razlikom u godinama user posted image .

Ne znam,  mislim da je teško izmeriti ljubav, možda je samo malo drugačija, a možda smo mi žene prepune hormona user posted image user posted image , ja se isplačem svaki dan od porođaja (sa ili bez razloga) i samo se bojim da neću biti tu za svoju decu u životu kada im budem potrebna.... (uh odoh off topic - sorry)

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 16:08:23   
Didy
Žene, rasplakaste me. Možda ipak malo odgodim to drugo dete.
Mislim da je i ovde poenta da moramo shvatiti da nismo savršene i da ne možemo u isto vreme biti na 2, 3, 4... različitih mesta, tj. biti potpuno posvećene u isto vreme svoj svojoj deci. A onda shvatiš da je možda baš u tome stvar - tako ih brže i lakše pustiš da se osamostale i da odrastu i da nauče da mogu sve više bez nas, što i jeste neki naš krajnji i konačni cilj. Osamostaliti ih što više i onda ih pustiti. Oni će se uvek vraćati, jer znaju da su kod nas sigurni i zaštićeni i voljeni. I biće nam zahvalni zbog svega toga.
user posted image ja vas sve mame koje delite svoju ljubav na više dece. Jednom ću se sigurno morati vratiti ovoj temi kad budem u istoj situaciji, čisto da se podset_im da je to sve normalno i prirodno.

< Poruku je uredio Didy -- 15.9.2010 16:09:22 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 16:11:19   
pepino
IZVORNA PORUKA: viking RR

Moram da priznam (bez ljutnje, molim) da kad god pročitam post "jao, suze mi idu, rasplaka me!" pomislim "ma, vaaažiii se!", ali na ovu temu sam i ja, viking, pustila suzu i to na poslu. Baš dirljivo.

Moram ovo napisati Viking razumijem te i ne ljutim se,ali ja npr. kada god napisem da me nesto rasplakalo tako i jeste,ja sam iskrena,cak se i vise puta rasplacem na pojedine postove samo sto to ne napisem svaki put,za druge ne znam....

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 16:21:18   
sanja1
Moj sincic od 10 godina i 6 mjeseci mi je juce u cudjenju pokazao svoju prvu pubertetsku dlakicu!!!!Prvo sam se rasplakala od neke miline-pa sin mi postaje momak, a onda sam se rasplakala jos jace jer sam shvatila da on ulazi u pubertet (zar ovo nije prerano!!??), da ce se svakim danom sve vise osamostaljivati i jednog dana otici svojim putem. Onda sam otrcala u bebinu sobu, scepala dijete iz kreveca (koje je spavalo) i onako je mazila i ljubila, tjesila sebe da me ona nece napustiti jos zadugo. Danas mi moja reakcija izgleda blesavo (inace sam se porodila prije mjesec dana i vjerovatno me drmaju posleporodjajni hormoni), ali mi nije ni malo svejedno pri pomisli da moj sincic odrasta...Mislim na onu verziju odrastanja tj. odvajanja od majke.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 16:48:16   
choopa choops
Tasho bas mi zao sto se tako osjecas user posted image Nadam se da ce uskoro proci i da ce sve doci na svoje mjesto user posted image

Sto se nas tice...ja nemam taj osjecaj...Mogu slobodno da kazem da ih volim isto. Ona je mamina velika cura, raznjezi me sitnicama, a on mamin mali momak, koji tek upucuje svoje prve zavodnicke osmjehe user posted image user posted image

Inace ja spadam u grupu mama koje nisu nista osjecale kad su rodile djecu user posted image user posted image Sjecam se kad sam rodila L da sam pitala cimerku osjeca li ona ista prema bebi, jer ja sam imala feeling da je lutka user posted image . Isto tako i sad. Ali ljubav malo po malo dodje i onda samo raste...Da ne pricam kako sam se ja raspekmezila kad su mi je doveli u posjetu, ona s jedne strane stakla, a ja sa druge...Ni da je zagrlim nisam mogla user posted image . Samo mi je pruzila prstic kroz rupice na staklu da ga poljubim. i sad mi se place kad pomislim.
I da...definitivno se ne slazem da se ljubav prema djeci cjepa. Jedna majka koja ima osmoro djece jednom mi je rekla kako se ljubav prema djeci množi user posted image i sa tim se slazem potpuno.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu sanja1)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 17:35:28   
Anoniman
Ma žene moje... ne kažem ja da Luku manje volim nego pre, samo mi je čudno što više nije moja beba, on je pravi dečak, a ja to nisam videla dok nisam dobila Marka. Ljutila sam se na muža kada je govorio "Pusti ga, nije mali!", ma kako nije? A ustvari, nije. Ustvari sam ja bila posesivna, i sada sam lupila glavom o zid i osvestila se!

Danas... uspela sam sve da uskladim. Uspela sam i sa Lukom da se poigram, i bebu da podmirim, i sa mužem da proćaskam, a sve je išlo tako glatko. Valjda sam trebala samo da izbacim iz sebe ovaj čudan osećaj!

Dojim danas, Luki curi nos, traži da mu ga obrišem, a ja nemam slobodnih ruku... kaže "Dokle ćeš da dojiš tu tvoju bebu?", onda sam rekla da to nije samo moja beba, da je to naša beba, da je to njegov brat, i da je jednostavnije da mu dam da jede, jer će inače da plače, i mi svakako nećemo moći ništa jer on plače, a da je Luka velik i zna da obriše nos sam. Ipak, nije ga obrisao. Doneo je maramice, a ja sam procenila da je najpametnije da spustim bebu i obrišem mu nos. Mislim da je Luki bilo srce na mestu. Nije odložen za kasnije zbog bebe. A beba nije umrla od gladi za taj minut. user posted image



(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 17:45:29   
NadaR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Tasho
Sve ce doci na svoje .. bice naravno i dobrih i manje dobrih dana a i Markic ce uskoro porasti i bice zanimljiv Luki user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
15.9.2010 22:38:47   
Dora
Evo citam redom...to su jaka osecanja. Ja kad sam rodila Balsu Luka je imao godinu i deset mes. Bio mi je problem sto sam Luku volela vise i stavljala njegove potrebe ispred bebinih. Posle je sve doslo na svoje. Sad imam problem jer Saru gledam kao jedino dete,ova dvojica ko sirocici. Gladni cekaju veceru dokk se ja igram i mazim sa Sarom. Onda njih otaljam,oteram u sobu a ja se sa Sarom zatvorim u nasu sobu i mazim je i ljubim... Hocu da umrem od muke ali to je jace od mene.
IZVORNA PORUKA: lanajelena


IZVORNA PORUKA: Tash

I da, Luka više ne kaže "Gde je Marko?", nego "Gde je beba?", kao da to nije ona beba koju je ljubio sve vreme dok je bila u stomaku... 


najteze mi je kad mi kaze place ti beba user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
16.9.2010 8:17:43   
Anoniman
Lilly i lanajelena su najbolje razumele to što osećam.
Zanimljivo je da od kada sam izbacila to iz sebe, i videla da nisam jedina, mnogo mi je lakše. Osećala sam se kao nemajka, kao skot...
Hvala vam ženice  user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
16.9.2010 8:27:59   
lanajelena
user posted image user posted image nemajko user posted image user posted image ...proci ce... ja sam bas bila tuzna ali je sad sve doslo na svoje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   [Obrisana poruka]
16.9.2010 8:31:18   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
16.9.2010 8:37:15   
Anoniman
gagi user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 64
   [Obrisana poruka]
16.9.2010 8:38:18   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
16.9.2010 10:57:23   
Trcosava
Znate šta... ja plačem

Planiram i želim drugo dete iz razloga koje je Jeca pomenula, ja sam jedinica, daleko od toga da mi je ikada išta manjkalo u životu, ljbavi ponajmanje - ali sam uvek bila jako tužna i nesrećna što nemam brata ili sestru.

Dakle nemam drugo dete, ali mogu da pričam ''iskustva'' meni bliskih. Sestra mi se uskoro porodila, sin stariji imao6 godina kad se porodila. Prošlo je ok, naravno on je veliki i ima svoja interesovanja, pa mu bata sad i nije toliko zanimljiv.

Drugo, čini mi se, da u većini slučajeva kada su ćerke prve, malko starije da mnogo lakše bude, da one na tu bebu gledaju kao na ''lutku'' i da im je duže zanimljiva duže nego sinovima.

Sad kad čitam sve ovo... da i dalje žeim drugo dete, smatram da se ljubav ne deli (mada opet iz tuđih iskustava - nekad se neko dete više favorizuje, ali mislim da je ljubav jednaka, da bi majke i za jedno i za drugo dete oči dale)
A sad idem iz teme pre nego što počnem da ridam (sramota!)


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
16.9.2010 13:10:37   
lanajelena
Trco nisi valjda i ti suzu pustila user posted image ...to je samo jedan kratki(ali tezak)period prilagodjavanja,meni je bilo smesno kad mi je Lana posle nekoliko dana rekla do kad Dusan misli da ostane kod nas (kao vec se dugo zadrzao)user posted image ...a sad ga obozava i on tako mali nju ali se plasim od silne ljubavi da ce se povrediti

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
18.9.2010 15:20:31   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash


Danas... uspela sam sve da uskladim. Uspela sam i sa Lukom da se poigram, i bebu da podmirim, i sa mužem da proćaskam, a sve je išlo tako glatko. Valjda sam trebala samo da izbacim iz sebe ovaj čudan osećaj!




user posted image user posted image

Ma bravo i za maminog velikog (Big Brother-a user posted image ), i za malog djecaka a bogme i za mamu user posted image




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.9.2010 12:09:42   
Anoniman
Copy iz Spisak i razgovori RR mama - III deo:

IZVORNA PORUKA: Tash


Jutros, Luka opet plače, neće u vrtić , Marko vrišti hoće da jede, Luka plače što ga nisam umila... Opet sam se osećala kao nesposobno govno i ustvari mi je bilo žao Luke, jer izašla sam sa Markom iz kupatila gde sam ga prepovila, i krenula ka spavaćoj sobi da mu dam da jede, kada sam krajičkom oka videla da je Luka došao do vrata kupatila i tamo stoji i gleda za mnom koja idem ka spavaćoj sobi. Okrenula sam se, a on... ne plače, ali po suzica u svakom oku, pitam šta je bilo, kaže "Nisi me umila!"... Jao živote , ostavih bebu da plače, i umila mog velikog anđela.




(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
29.9.2010 15:46:22   
Anoniman
user posted image
Izdrzi

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
19.11.2010 14:23:57   
Jele
Jao žene, sada ja prolazim kroz sve to user posted image Psihički sam se pripremala za momenat izlaska iz Betanije i toga da mi se Uroš možda neće obradovati koliko bih volela i to sam preživela, ali ovo kod kuće mi mnogo teže pada. Ne želi da ga ja tešim kada ga nešto muči već me gura i traži taju, kad odlazi samo mi mahne pa-pa kao da sam bilo ko, nekako smo se udaljili, kao da me mnogo manje voli, ne trči kod mene da mi se pohvali za nešto ili mi pak nešto novo objasni već kod taje, itd user posted image user posted image user posted image Danas sam otplakala jedno 2 sata pošto je otišao kod babe i dede...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
19.11.2010 15:37:17   
Anoniman
Za jedno mesec dana neka baka šeta bebu nekih 2 sata, a ti ostani sa njim. Tako će se sve vratiti na staro. Igrajte se, mazite se... Drži se! user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
19.11.2010 18:33:13   
Jele
Mazili smo se mi odmah taj dan kada sam izašla, baš je tražio da se mazi, sunce mamino, ali ga je posle to pustilo i sad kako sam zauzetija oko bebana, kako ne spavamo više zajedno, nekako kao da se udaljio od mene... Verovatno svašta tripujem i imam prevelika očekivanja, ali šta da radim kad boooliii

Toliko želim da se igramo i bacakamo, ali ne mogu baš me boli stomak... No dobro, doći će to sve na svoje i ta moja preosetljivost će verovatno uskoro proći...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
19.11.2010 21:55:15   
ivaj
Vidim da svi prolazimo kroz isto.
Sedam dana sam provela u porodilistu,za to vreme nisam ni cula ni videla Janu a ni pitala nesto mnogo za nju-jednostavno nisam imala snageuser posted image  Toliko mi je nedostajala da sam mislila da ce mi srce puci.
A onda,kad je konacno dosao taj trenutak mog izlaska sa sve bebom(kojoj se radovala,koju sam rodila da bi ona imala nekog),ona je ladno pravo iz kola otisla kod jetrve da se igra sa decom i do uvece nije dosla kuci.Beba je uopste ne interesuje,ja takodje,odjednom kao da smo se udaljileuser posted image user posted image user posted image
I ovo malo vremena sto provodi kuci uglavnom vicem na nju jer sve radi kako ne treba,valjda ne zna ili privlaci paznju, ili mi nesto non stop trazi a meni ruke uglavnom zauzete.Najteze mi je kad ujutru mora da ceka na dorucak dok ja ne sredim bebuuser posted image
UH,samo da sve dodje na svoje.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Majčina osećanja prema prvom detetu kada ...
20.11.2010 8:58:24   
Anoniman
Uhodaćete se. Počećete da ustajete ranije, napravite doručak, stavite na tanjir pa u kesu da se ne osuši, i onda dok beba sisa, starije dete jede, i svi zajedno gledate crtać u isto vreme. Isto za večeru. I čim malo porastu bebane, dajte ih nekom da ih šeta, da starija deca vide da i drugo dete ode sa babom, a ne samo oni. Tako neće imati utisak da ih sklanjate da biste lakše sa bebom, nego nekada sklanjate i bebu da biste mogle sa njima.
Ja sam mislila da će se Luka upiškiti u gaće od sreće kada sam prvi put rekla "Baba vodi Marka u šetnju, a ja i ti ostajemo da se igramo, jel može?" user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here