|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 10:35:13   
isidora88
sad sam procitala da ne moze da se prekoraci racun, super stvaruser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 10:36:32   
bubulence
Moja Ema ima mobilni ali stari, na koji je zovu baka, deka i Kiki (ujak) . Nema internet.. Naravno to je nas stari telefon.ne nosi ga napolje jer i ne ide nigde bez nas. Ne igra igrice na telefonu, ni na tom ni na drugim . Internet koristi preko mog tel iskljucivo za pesme i prave crtane filmove (pepeljiga itd) . Pravi tel ce dobiti kada krene u skolu. Bez kamere. Bez interneta.

< Poruku je uredio bubulence -- 28.10.2016 10:37:21 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 10:37:31   
MicinaMama
Mobitel i malo dete-nikako.Moja Milica ima 6 godina ne uzima tel ni za igranje igrica.U ostalom ne dozvoljavam ni video igrice.Kupujem im interaktivne igracke,sveske,olovke,bojanke svih vrsta...i uzivaju u tome.

Za mobitel je jos jakooo jakooo rano.Dobice tamo oko 8 razreda.Pa i ovde ima majki koje svoju djecu opskrbljuju sa najnovijim tabletima,telefonima,nitendo,kompijuter(deca od 3-9god)...ali verujte mi velika je razlika izmedju takve dece i dece koja to ne koriste.

Nisam ni za to kazu druga deca imaju pa neka i moje ima...to mi dodje sva deca skacu sa zgrade pa neka ide i moje.Neka ne bude jedino.Sve zavisi sta ucis svoje dete da mu bude prioritet u zivotu.

Nemojte misliti da sada forsiram nesto vama,ja govorim moj stav prema mojoj deci i kako ja to gledam.Za druge me ne zanima sta ce i kako ce.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 10:43:08   
bubulence
Moje dete nema tablet i nece ga imati jos par godina. Za vikend smo joj sredili sobu. Komp i tv naravno nisu u sobi i mikada nece biti.
Treba ih maximalno zastititi od tih gluposti.... Ali zbog vremena u kom zivimo mislim da treba da imaju tel kada krenu u skolu ali iskljucivo bez kamere i interneta

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 10:56:31   
MicinaMama
Meni je dobro sto je skola odmah pored stana...i ne ide sama kuci jer je ovde obaveza da roditelj dolazi po dete u skolu do 9-e godine.Posle 9 godine ide samo kuci a i taj koledz je u istoj skoli gde sada idu a ulaz je jos blizi do stana.Sa nekih 12 godina ajde pa da se i uzme tel ipak ce biti malo veca curica.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 11:04:43   
Adriana83
Ne bi trebalo da prekoraci racun.1000 minuta je mnogo a moze da poziva samo do 5 brojeva koje ti definises preko aplikacije.Skoro sve opcije se kontrolisu preko aplikacije,ne moze sat ni da se ugasi ako ga ti ne ugasis preko app.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 11:16:41   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Adriana83

Myki sat Evo linka,ja sam zadovoljna a i klincima se jako svidja.

Ovo ce da mi nose do punoletstva user posted image user posted image

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 11:22:57   
MicinaMama
Ma to zraci,jos dete to nosi konstantno na ruci...direktan dodir sa kozom,koza se greje,otvaraju se pore.Bolje mi zvuci tel nego ovaj sat,telefon ce uzeti kada zazvoni.

Jos sam negde da li citala ili gledala na tv-u da su opasni ti satovi za sve ne samo za decu.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 11:27:29   
Anck Su Nmaun
Znam da ima neka aplikacija da se i na mob instalira i mozes da pratis dete.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 11:39:20   
isidora88
Bubi gde mislis da kupis telefon bez kamere? Jedino ako cuvas one stare modele.
A internet nema sanse da ce koristiti bez mog nadzora dokle god budem mogla da ga kontrolisem

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 11:49:49   
Anck Su Nmaun
Pa ima tih starih modela da kupis gde hoces a imas i novih bez kamere.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 11:52:36   
Anck Su Nmaun
Moje cure na tabletu koriste internet, ga gledaju crtace ili muziku sa YT, insataliraju igrice ali naravno ako ja odobrim ili da bombarduju babu na Viber sa slicicama user posted image
Ali ave u granicama , nekad ga netaknu po 20 daana.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 12:13:43   
Animsaj9
EE sto je dobra ta stvar za pracenje ! Vauuu bas mi se svidjauser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 12:18:12   
mali_mis
Spijuni jedni cccccc user posted image user posted image
Nema telefona dok ne krene u skolu, nema kamera za selfije...i ostale vragove.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 13:59:22   
Didy
Mi smo letos odjavili fiksni telefon, uopšte ga nismo koristili, zvale nas samo babe i uzeli smo neki pri pejd broj i stavili u stari mobilni mm bez kamere, običan neki i on nam sad služi kao fiksni, tj. stoji kod kuće da mogu pozvati Stefana kad je sam kod kuće. On ide sam u školu gotovo od početka. Treba mu 10 minuta do škole. Sad je krenuo sam i na treninge i u muzičku školu, ali mu ne dajem mobilni da nosi sa sobom. Mislim da stvarno nema potrebe. Znači imamo mobilni koji zapravo ima funkciju fiksnog telefona.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 14:11:59   
Divnica
Mobilni telefon tek kasnije.Ima vremena za sve

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 14:13:03   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Adriana83

Da,preko telenora.Uz ugovor na 2 godine,sat kosta 2000 i to moze na 6 rata.Mesecna pretplata je 400 dinara u okviru kojih imaju 1000 minuta u telenor mrezi i 100 mb sto je i vise nego dovoljno. Mi svi imamo brojeve u telenoru,pa mi je to super a sat trosi oko 5 mb mesecno.

Sat 2000?Sta sam ja onda videla da je 11000 kod nas? user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 14:38:08   
isidora88
ivana ako uzmes uz ugovor od 2 godine i pretplatu od 400 din mesecno, onda je cena 2000 din, u telenoru imasuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dete ima svoj mobilni
28.10.2016 15:06:14   
choopa choops
Neki dan je u našem malom mistu jedan čovjek pratio nekog malog od nekih 9-10g (kad je išao na trening) koji je jedva uspio da pobjegne. Detalji se ne znaju, jer je trener toga dječaka prvo objavio status da se pripazi na djecu, a zatim obrisao jer su zvali iz policije da ne remeti istragu. Uglavnom, ja sam sa svojom djecom o svemu pričala ovih dana, o sigurnosti, a koliko im je došlo do glave ne znam. U principu svugdje idemo zajedno, ali dešava se da izađu iz škole pa trebaju da nas zovu ako imaju više/manje časova i tako dalje. Meni je i škola i sve daleko, pa moramo kolima, ali svejedno smatram da mobilni telefon nije loša stvar ukoliko roditelji imaju kontrolu nad korišćenjem. Mojim dajem tehniku od malena, i uopšte nisu navučeni na istu u smislu da moraju. Kad ja kažem ne može, oni odmah ostave, kad smatram da mogu da gledaju, dam im i tako. Znam djecu koja su zaluđena i ne ispuštaju telefone iz ruku user posted image Moji nisu takvi.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dete ima svoj mobilni
10.4.2017 14:05:35   
Anck Su Nmaun
Stvar navike i vaspitanja. Moji koriste ...pa ne znam od kad su bili sposobni za to od oko 3-4god, ali umereno. Meni je umerenost lek za sve!
Nikad nismo morali da se.borimo.oko toga , pustim ih al kad kazem dosta onda je dosta i nema rasprave.
Imamo jedam mali telefoncic koji koriste ( sete ga se 1 u 10 dana user posted image ) , kad krene u skolu ako bude potrebe dacu joj da ga nosi...ali iskljucivo za hitne slucajeve...al o tom po tom user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dete ima svoj mobilni
10.4.2017 17:14:35   
IvanaSK RR
Choopo, ja sam tek sada procitala ovo sto si pisala. Jel se saznalo ko je taj čovek?
Sin trenutno nema mobilni, i dalje nosi sat. Na tabletu gleda neke klipove o igricama.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dete ima svoj mobilni
11.4.2017 19:31:54   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Choopo, ja sam tek sada procitala ovo sto si pisala. Jel se saznalo ko je taj čovek?
Sin trenutno nema mobilni, i dalje nosi sat. Na tabletu gleda neke klipove o igricama.


Ma ne. user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dete ima svoj mobilni
11.4.2017 19:40:09   
Duškić
Pa ja nisam protivnik, zasto da ne nose mobilni kad mAlo odrastu . . I tablet planiram kupiti, ali sve u svoje vreme. Moj sestric je prvi razred i nosi mob.da pozove i da se javi, nekad ranije zavrsi trening pa ga pokupi deda...to mi je Ok. Ne buljenje u ekran po ceo dan, ali umereno koriscenje je ok.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dete ima svoj mobilni
26.4.2017 12:15:39   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Adriana83

Myki sat Evo linka,ja sam zadovoljna a i klincima se jako svidja.


OK, ništa ne kapiram. (plavuša)

Sat ima u sebi karticu? Ili nema?
Da li postoji mogućnost da malo koristi telefon a malo sat, a sve preko istog broja i iste pretplate?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dete ima svoj mobilni
26.4.2017 12:37:21   
IvanaSK RR
Nema karticu. Ti kupis ili stavis već koju imate. To je obican sat, koji ima sa strane dugmiće na koje on moze pozvati ili javiti se.
Ima opciju sos dugmeta, koji automatski zove broj koji ste vi upisali.
Sve na njemu ti kontrolises sa svog moba. U svakom trenutku možes videti gde se nalazi, samo osobe koje ti uneses u imenik mogu da ga zovu.
user posted image
Moj sin se pre par minuta nalazio u parku, ide sa engleskog u skolu :)
Da, ima i opcija da ti stigne i sms (a i obaveštenje na satu) kad skine sat.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 26.4.2017 12:45:20 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...
Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here