|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete ima svoj mobilni
26.4.2017 14:56:00   
Sanjica26 RR
ivana, jel precizan kuda se kreceuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Dete ima svoj mobilni
26.4.2017 18:41:04   
IvanaSK RR
Da, da, precizan skroz :)

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Dete ima svoj mobilni
6.12.2017 12:31:37   
mikalackis
Za roditelje cija deca imaju telefone, da li koristite neke parental control aplikacije? Ili im uzimate telefon da pregledate sta se desava?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Dete ima svoj mobilni
6.12.2017 14:44:30   
Peace*
Dok su mali možeš da kontrolišeš, posle je već teško - poznaju tehniku više od nas.
Nema nikakvu parental control aplikaciju. Iako smatram da je internet pun boleština, smatram da će sve to videti bez obzira na moju kontrolu. Ako ne bude mogao na svom telefonu da vidi, videće na drugarovom.
Više sam stava da sa decom treba pričati... oni onda sve ispričaju, čak i više nego što smo mi u mogućnosti da uđemo deci u trag.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mikalackis)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Dete ima svoj mobilni
6.12.2017 15:56:37   
Srecko47E
Mozda sam starog kova ali nisam za to da deca nose telefone nove generacije.
Gledam klince,idu iz skole a svako drugo dete bolji telefon od mog.
Tipa Iphone i tome slicno.
Cemu to?
Dete prvi razred odokativno.
Ok,krenu u skolu ali mora li odmah najbolji i najskuplji.
Moje mesto je malo i skola je blizu,roditelji idu po decu pa cemu taj famozni relefon.
Da ne kazem da se grozom slika na fb od mojih prijatelja koji bebama od mesec,dva ubacuju tablet ili mobilni telefon u krevetac pored glave da dete gleda.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Dete ima svoj mobilni
6.12.2017 22:35:10   
Sanjica26 RR
Slazem se sa tobom Peace.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Dete ima svoj mobilni
6.12.2017 22:47:50   
Didy
Ja i dalje ne razumem šta će deci mobilni, al dobro. Stefan mi reče da im je nastavnica solfeđa tražila broj mobilnog da im šalje obaveštenja i reče mi da svi imaju "prave" telefone. Meni je sve to preterano i drago mi je što nismo deo te priče.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Dete ima svoj mobilni
6.12.2017 23:01:12   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Peace*
Više sam stava da sa decom treba pričati... oni onda sve ispričaju, čak i više nego što smo mi u mogućnosti da uđemo deci u trag.

Bravo , samo prica i poverenje - obostrano.

Ja nemam nista protiiv toga da imaju mob. Mnogo sam mirnija kad ode od kuce sa telefon nego bez. Ne vidim Nista lose u posedovanju mobilnog. Samo ako dete zna da ga koristi u granicama normale.
Mada ga jos ne nosa sa sobom sem kad ode kod neke drugarice i sl. U skolu jos ne.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Dete ima svoj mobilni
6.12.2017 23:48:15   
isidora88
Mene je iskreno vise strah da mi dete neko ne napadne i otme mu telefon, ne smem ni da zamislim kakve bismo traume svi imali. Ja nisam za telefon ovako rano, najradije bih tek kad bude zavrsavao osnovnu skolu, ali mislim da ce to biti nemoguce.
Mislim da je mnogo bolja varijanta onaj Myki sat ili kako se vec zove.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Dete ima svoj mobilni
6.12.2017 23:56:16   
Srecko47E
Ni ja nisam za telefon,ali opet svaki roditelj ne bi zeleo da se njegovo dete razlikuje od druge dece u smislu da su deca bezobrazna tj znaju da budu pa zadirkivanja sleduju.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Dete ima svoj mobilni
7.12.2017 0:44:35   
Didy
IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Ni ja nisam za telefon,ali opet svaki roditelj ne bi zeleo da se njegovo dete razlikuje od druge dece u smislu da su deca bezobrazna tj znaju da budu pa zadirkivanja sleduju.


O ovome uopšte ne razmišljam. Nek nauči da se izbori s vršnjacima. U suprotnom mu šaljem poruku - Samo se ti utopi u masu i nemoj da štrčiš, nema veze šta misliš i koji je tvoj stav.
Svekrva mu je kupila skup sat i forsirala je da ga on nosi u školu. Jednom je došao plačući jer su mu stariji dečaci uzeli sat i pokvarili ga. To je još jedan od razloga što ne želim da nosi mobilni. Ne dajem mu ni novac nikada da nosi u školu. Mirnija sam.
I ne razumem šta je našoj generaciji falilo što nas roditelji nisu u svakom trenutku mogli pozvati na telefon (zvučim kao neka staramajka, znam.user posted image )

< Poruku je uredio Didy -- 7.12.2017 0:45:11 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Dete ima svoj mobilni
7.12.2017 1:13:06   
choopa choops
L ima, dobila ga je na početku trećeg razreda (vašeg drugog, sa 8 godina).
Istog sam mišljenja kao Peace.

Naravno, ni ja ne patim od marki, tako i djecu vaspitavam, pa im nije ni bitno da imaju najnoviji, niti najskuplji telefon, kao ni sve ostalo uoastolom.

Nema nikakvu aplikaciju za zaštitu, ja znam sve šifre, uzmem s vremena na vrijeme da provjerim. Ona ne zna kad će to biti, znači na prepad ali svaki put kad uzmem ona je tu da sa mnom pogleda. Ne uzimam ga krišom. Trudim se da razgovaramo o svemu, tako da mi se za sada za sve povjerava, a nadam se da će tako biti i kasnije.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Dete ima svoj mobilni
7.12.2017 10:13:17   
Peace*

IZVORNA PORUKA: choopa choops

L ima, dobila ga je na početku trećeg razreda (vašeg drugog, sa 8 godina).
Istog sam mišljenja kao Peace.

Naravno, ni ja ne patim od marki, tako i djecu vaspitavam, pa im nije ni bitno da imaju najnoviji, niti najskuplji telefon, kao ni sve ostalo uoastolom.

Nema nikakvu aplikaciju za zaštitu, ja znam sve šifre, uzmem s vremena na vrijeme da provjerim. Ona ne zna kad će to biti, znači na prepad ali svaki put kad uzmem ona je tu da sa mnom pogleda. Ne uzimam ga krišom. Trudim se da razgovaramo o svemu, tako da mi se za sada za sve povjerava, a nadam se da će tako biti i kasnije.


Eto. To i ja tako.
Poštujem privatnost individualnih prepiski sa drugarima, ali grupe sve isproveravam. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Dete ima svoj mobilni
7.12.2017 10:45:00   
IvanaSK RR
Sin trenutno nosi u skolu neki telefon u obliku autica. Na njemu nema net. Sluzi da me obavesti kad je dosao u skolu i kad krece iz skole.
Od moje sestre je dobio ajfon skoro. Da bi ga nosio u skolu morace da popravi neke ocene.
Na tabletu ima viber,u milion grupa su ga ubacili. Retko kad pise uopšte tamo. Jednom u nedelju, dve. Juce je pisao sa drugom oko domaceg.


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Dete ima svoj mobilni
7.12.2017 11:35:14   
medamisko
Moj sin je drugi razred i ima solidan mobilni, koristi ga kad treba da nas nazove. Nikakvih igrica i glupiranja za sad.
Igrice igra na kompu.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Dete ima svoj mobilni
7.12.2017 12:09:53   
Srecko47E

IZVORNA PORUKA: Didy

IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Ni ja nisam za telefon,ali opet svaki roditelj ne bi zeleo da se njegovo dete razlikuje od druge dece u smislu da su deca bezobrazna tj znaju da budu pa zadirkivanja sleduju.


O ovome uopšte ne razmišljam. Nek nauči da se izbori s vršnjacima. U suprotnom mu šaljem poruku - Samo se ti utopi u masu i nemoj da štrčiš, nema veze šta misliš i koji je tvoj stav.
Svekrva mu je kupila skup sat i forsirala je da ga on nosi u školu. Jednom je došao plačući jer su mu stariji dečaci uzeli sat i pokvarili ga. To je još jedan od razloga što ne želim da nosi mobilni. Ne dajem mu ni novac nikada da nosi u školu. Mirnija sam.
I ne razumem šta je našoj generaciji falilo što nas roditelji nisu u svakom trenutku mogli pozvati na telefon (zvučim kao neka staramajka, znam.user posted image )


Nas dve imamo indenticno misljenje.
Ja se salim da sam starog kova ali neke stvari,moderne generacije teze usvajam.
Pa izmedju ostalog i mobilni telefon namenjem maloj deci

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Dete ima svoj mobilni
24.8.2018 16:55:22   
vonavoj
Da aktiviram temu,gledala sam smartic satic,ima u telenoru, kao 600din je na 24meseca..ima 50min i kao pracenje deteta u svakom trenutku..pisanje poruka,tako nekako..
Da li neko ima iskustva?

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Dete ima svoj mobilni
24.8.2018 17:39:15   
mama Jo
E, mene, isto, zanima, sta vi kao roditelji mislite o tome, i da li bi uzeli avom detetu. Juce sam prvi put cula za ovo, i jedno negativno iskustvo.
Moja deca su mala jos za to, pa me bas zanima kako vi razmisljate user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Dete ima svoj mobilni
24.8.2018 17:41:35   
vonavoj
Sta negativno?
Ima i preko alija za 12evrs..ali pitanje da li radi...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Dete ima svoj mobilni
24.8.2018 18:00:31   
Sanjica26 RR
Ivana je uzimala preko alija i pisala je komentare na ovoj stranici da je zadovoljna. Planiram da kupim preko alija za Teodoru.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 24.8.2018 18:03:50 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Dete ima svoj mobilni
24.8.2018 18:07:35   
vonavoj
Ja sam nasla 2..deluju mi ok..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Dete ima svoj mobilni
24.8.2018 18:12:16   
mama Jo
Kolega od mm je pricao da su njegovog malog drugari iz razreda najstrasnije zafrkavali kada su videli da ima taj sat. Mali je dosao kuci istraumiran i rekao da ne zeli vise da ga nosi. Deca kao deca, nemilosrdni znaju da budu...


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Dete ima svoj mobilni
24.8.2018 18:14:21   
IvanaSK RR
E a vidis kod nas je bila obrnuta situacija. Sin je prvi u razredu (mozda i skoli) imao taj sat. Onda su krenuli drugi da kupuju bolje, skuplje... Svakakvih ima.
Uzeli smo preko Ali expresa i radio normalno. Sad cu okaciti sliku kakav je nas.
user posted image
Pisala sam na prethodnoj strani...

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 24.8.2018 18:16:05 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Dete ima svoj mobilni
24.8.2018 18:37:44   
mama Jo
Super.
Meni se, isto cini kao odlicna stvar.
Verovatno kad se ,,procuje" pa kad roditelji svi pocnu da kupuju, i deca ce morati da prihvate.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Dete ima svoj mobilni
24.8.2018 18:42:17   
IvanaSK RR
Pa, kazem opet, mi nismo imali problema oko prihvatanja. Uostalom, to izgleda kao obican sat. Tek kad se prica preko njega ukapiras da je sat telefon.
A i odrasli nose slican fazon sata.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here