|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.10.2011 15:39:31   
pepeljuga
Ja Vuku dajem Pikovit sirup, mada ne primecujem da mu nesto pomaze u borbi protiv vrtickih virusa user posted image , jedino sto bolje jede, cini mi se. Izabrala sam Pikovit jer smo ga i moje sestre i ja pile kad smo bile male (prvo sirup a onda tabletice-bombonice, obozavala sam ih), a i pedijatrica nam je rekla da je ok. Vidim da je sad svasta nesto aktuelno, moje drugarice daju i Todoxin i onaj neki sirup Immuno....nesto, ja nesto mislim da je Pikovit proverena varijanta, otkud znamuser posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.10.2011 16:01:45   
Anoniman
Mi smo prešli sa pikovita na immunotrofinu. Pikovit je bio sasvim dovoljan kad je krenuo u vrtić prošle godine, gde je bilo njih desetak. Sad kad ih je 31 slinavac u grupi, prešli sm na pojačanje.

Moj stav je da za bilo kakvim dodacima ishrani nema potrbe ako dete ne ide u kolektiv i ako dete nema velik problem sa apetitom. Ja se ne bih usudila da pošaljem dete u državni vrtić a da ga pre toga nisam nakljukala vitaminima, iako moje dete proždire sveže voće, sveže povrće i salate, kao i brokoli, karfiol...ma sve. I Pored toga je za mesec dana bio 3 puta bolestan.

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 227
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.10.2011 16:04:17   
JMPM
Pepeljugo, nije to do Pikovita. Moje dete pije pikovit 13 meseci i hvala Bogu bolestan nije. Imao je jedan dan temp od kako je krenuo u vrtic. Ali mi zato sa apetitom imamo problema. Mora negde problem da viri...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.10.2011 16:09:49   
pepeljuga
Nisam mu ni ja davala nista za imunitet do pred polazak u vrtic, i nije bio bolestan nijednom, a otkad je krenuo u vrtic sav je slinav i nikakav, temperatura, upala uva, ma sou...i to pored sirupa za imunitet user posted image
Jedan pedijatar mi je rekao da im ne treba nikako davati nista, pogotovo kad krenu u kolektiv, jer ce oni sami izgraditi svoj imunitet i da im mi time odmazemo, ali ja mislim da bi on bez toga neprestano bio bolestan i nema sanse da bi uopste i isao u vrtic user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.10.2011 22:28:38   
gagana83
I Unin pedijatar (pedijatrica kako vec) nije za davanje vestackih vitamina, ali ja ih ipak dajem.

Sada smo ponovo krenuli sa Pikovitom i apetit joj se znacajno popravio ali imunitet joj je i dalje nikakav user posted image Ja bih vise volela da je obrnuto.
Alexx, ja nemam pojma koje su to 5 boje? Bela, zelena, crvena....?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.10.2011 22:50:41   
mama kukunka
Sad cu vam reci na cemu smo odrasle moja sestra i ja, i  sta ja dajem detetu evo vec skoro 8 godina, i to su jedini ‚‚ preparati‚‚ koje koristimo..   Radi  100%( a nema razloga da ne radi) , samo je potrebno malo truda svakodnevnog, i malo ranijeg ustajanja za mamu..
Naime, celog zivota je prvo sto moje dete stavlja u usta kasa od voca-dakle 3-4 vocke, u zavisnosti od toga sta se nudi ( npr banana, jabuka, pomorandza i kruska)..to se umuti u blenderu u kom je prethodno  napravljeno bademovo mleko ( Ca iz mleka je beskoristan naspram Ca iz badema).. Bademovo mleko se pravi tako sto 10-15 badema osurite vodom, samo koliko da im se l braon ljuskica lako skine,  jezgra sa malo vode  umutite u blenderu-i eto mleka... Dobro, ovo mleko ne pravim bas svako jutro -sad vec idemo u  skolu, i veliki smo, ali  cesto ga smutim.. Muceno voce  svakako pravim ( povecam kolicinu. pa jedemo svi u kuci)..Da bi cerka to zavolela,  dok je bila bas mala, umela sam da joj ubacim bukvalno mrvice cokolade ( najcesce zivotinjsko carstvo), samo dok nije naucila da  je to deo svakodnevnice... Sad se buni jedino ako preteram sa grejpfrutom :)..  I nije isto cediti sok od voca, koji je koncentrovana kiselina,ne prija nikome,  i jesti kompletnu vocku, sa svim vlaknima koje ima.. I kad to pojede ujutru, moze  u skoli da tovari gluposti, cak i da preskoci rucak ponekad j zameni ga nekom brzom hranom ako smo u gradu, ja znam da je unela na prazan zeludac sve potrebne vitamine i minerale za taj dan..
I sad, rezultat ovoga je , da kucnem u drvo, da temperaturu ne dobija vise od 2-3 puta godisnje ( isla je i u vrtic, i na rekreativne), Stomacni virus  ( povracanje i proliv) je imala ukupno 2 puta za 8 godina..
Eto , to je moj recept za jacanje imuniteta... Nadam se da sam bila od koristi

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.10.2011 23:02:10   
gagana83
Interesantno user posted image
Da, svi znamo da je voce najbolje jesti ujutru, na prazan stomak.
Una doruckuje cim ustane i odmah ide u vrtic (ne stize u vrtic na dorucak) pa joj onda uvek ujutru dam nesto konkretno. Mnogo bi bilo da do rucka bude samo na vocu.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.10.2011 23:08:44   
gagana83
Moram da dodam ovo. Moje misljenje je da dete ili ima dobar imunitet ili ima los. Slabo tu pomazu razni vestacki preparati a i ishrana nekad ne igra veliku ulogu. Naravno, uvek je pozeljno da se dete zdravo hrani.
Moje dete jede skoro sve. Svakog dana voce, povrce, meso, mlecni proizvodi, sok od cvekle, med, suvo i kostunjavo voce...(vodimo borbu sa ruckom, ali ga uglavnom pojede) Bas se trudim da je zdravo hranim( a koja se majka ne trudi?) A opet joj je imunitet jako los.
Dok recimo Stefan od JMPM ne jede skoro nista a retko je bolestan.
Nema pravila.

< Poruku je uredio gagana83 -- 17.10.2011 23:09:14 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.10.2011 23:16:40   
mama kukunka
I moja nije stizala na dorucak u vrtic ( tada sam radila od 9h), pa bih joj u kolima dala da zvace bilo sta ( kiflu , pogacicu) dok ne stignemo do  vrtica, kad je porasla  to nije bilo neophodno, jer je inace jesna, masala ( mozda joj i voce otvori apetit).. mislim da su oni imali oko 10 uzinu, a oko 12h rucak dok su bili manji..  Sad stvarno nemam nikakvih problema, sve jede, i voli da jede...  pomalo je i obuzdavam user posted image
Mada, tvoja je bas mala, dovoljno je sad da je navikavas, makar vikendom, da bi ubuduce  navikla...moja Jana  moze da pojede voce i istog sekunda doruckuje..mada, to ne praktikujemo ...Dete ima apetit..

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.10.2011 23:26:34   
mama kukunka
Gagana, znam da je to individualno, mozda i genetski.. (Mada, ne znam kada ste krenuli u vrtic-uvek je na pocetku  razboljevanje malo cesce).  jedino sto ti ostaje da se nadas da ce joj se izgraditi imunitet, i da radis na tome.. U mojoj okolini imam decu koja ne idu napolje kad je leto zato sto je vruce, kad je zima , zato sto je hladno, na prolece i jesen zato sto duva, ili nije bas idealno..U kuci im je 40 stepeni kad greju,  piski se na nosu(4 i 8 god) iako je je tu kupatilo, ali , tamo nije tako toplo.. Zena se ubi od nekakvog kuvanja, ali naravno tu je gibanica, przenice, palacinke...bar nesto od toga u toku dana..Ubi se i od ribanja i usisavanja grinja i prasine.. Pa deca bolesna bukvalno vise od pola godine.. Mislim da bi manje testa, vise promaje ( strasna rec u nasem jeziiku), i manje ribanja bilo vise od koristi deci, a i mama bi bila manje nervozna.. 

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.10.2011 23:33:30   
bokicans
Gagana ja se slazem sa tobom moja Nađa je sića ,i slabo jede u vecini slucajeva ali joj je imunitet super,Ima pune 4 godine i jednom je pila antibiotike,ostalo (ako)bude je viroza sa kojom se brzo izbori.

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
18.10.2011 1:00:46   
gagana83
IZVORNA PORUKA: mama kukunka

Gagana, znam da je to individualno, mozda i genetski.. (Mada, ne znam kada ste krenuli u vrtic-uvek je na pocetku  razboljevanje malo cesce).  jedino sto ti ostaje da se nadas da ce joj se izgraditi imunitet, i da radis na tome.. U mojoj okolini imam decu koja ne idu napolje kad je leto zato sto je vruce, kad je zima , zato sto je hladno, na prolece i jesen zato sto duva, ili nije bas idealno..U kuci im je 40 stepeni kad greju,  piski se na nosu(4 i 8 god) iako je je tu kupatilo, ali , tamo nije tako toplo.. Zena se ubi od nekakvog kuvanja, ali naravno tu je gibanica, przenice, palacinke...bar nesto od toga u toku dana..Ubi se i od ribanja i usisavanja grinja i prasine.. Pa deca bolesna bukvalno vise od pola godine.. Mislim da bi manje testa, vise promaje ( strasna rec u nasem jeziiku), i manje ribanja bilo vise od koristi deci, a i mama bi bila manje nervozna.. 


Slazem se.
Nisam za to da se deca drze pod staklenim zvonom. Kad tad ce se to obiti o glavu.
Imam i ja takav primer u komsiluku. Devojcica od 3 godine. Dok se deca iz komsiluka igraju u pesku, mala sedi kuci, jer pesak je prljav. Leti ne izlaze napolje jer je previse vruce a uvece jer ima komaracauser posted image Da ne pricam kako je zimi. Novac dete ne sme da uzme u ruke jer je prljav. A dete malo malo pa bolesno.
A gledam decu od moje snajke- leti, zimi oni su po ceo dan napolju. Za moju snajku i brata kvalitetna hrana podrazumeva meso i cajnu kobasicu a je omiljena hrana moje bratanice (4 god) kavurma i slaninauser posted image Deca zdrava ko dren.
I ja sam bila takva kao dete, do 5-6 godina stalno bolesna. Od tad nista. Ostaje mi da se nadam da ce tako i sa Unom biti.
Bokicans, 4 godine i samo jednom antibiotik user posted image Ja ne mogu ni da sracunam koliko puta je moje dete pilo antibiotike. Mada, kod nas je to bilo zbog pedijatra. Mi smo par meseci bili kod jedne pedijatrice koja je antibiotike delila kao da su bombone. Od kako smo promenili pedijatra je drugacije.

Skroooz sam odlutala od temeuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
18.10.2011 7:29:14   
minavb
IZVORNA PORUKA: mama kukunka
I nije isto cediti sok od voca, koji je koncentrovana kiselina,ne prija nikome,  i jesti kompletnu vocku, sa svim vlaknima koje ima..


Nije isto, tačno. Vlakna su jako važna. user posted image Ja ipak prednost dajem seckanom voču, ili celoj voćki ako je dete veliko. Sečenjem i blendiranjem se povećava površina namirnice koja je izložena dejstvu kiseonika. Pod uticajem kiseonika, mnogo se vitamina gubi, pa ako napitak stoji neko vreme, čak i 5 minuta, izgubi dosta. To se lepo vidi kad se iseče jabuka i ostavi koji minut, jako brzo potamni.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
18.10.2011 8:18:40   
mama kukunka
Mina, znam za  oksidacione procese ,ali u slucaju vit.C npr, ona se umanjuje, tj vitamin je stabilniji u kiseloj sredini ( kakva je obicno u vocu), a voce mutim i odmah se jede, zaista, ne stigne da promeni boju.. Jeste, u idealnim uslovima ,kad niko nigde ne bi isao , bas  bi bilo lepo da dete jurim sa 3-4 seckane vocke po kuci, a ovako znam da je u toj solji pojela (poplila) kako god  najveci deo onoga sto joj treba u toku dana..A i idalna je sredina da u to uvalim bademovo mleko..

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
18.10.2011 8:23:50   
minavb
IZVORNA PORUKA: mama kukunka

Jeste, u idealnim uslovima ,kad niko nigde ne bi isao , bas  bi bilo lepo da dete jurim sa 3-4 seckane vocke po kuci
user posted image zamišljam to jurcanje. Mene je tako mama jurila sa pilećim batacima u ruci.
Naravno, ti svoju decu najbolje zanaš i spremaš ono što možeš i što je najbolje. Bademovo mleko je odlična stvar.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
18.10.2011 8:41:35   
Lu
Mamam kukunka baš si me zainteresirala sa ovim napitkomuser posted image
Moj sin neće nikakvo voće osim jabuke, e sad ako je u pitanju neki lijek popije bez prigovora jer mu kažem da će jedino tako ozdraviti pa bi mogla reći da je to lijek...još samo da izmislim bolestuser posted image
Daleko bilo...

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
18.10.2011 8:42:43   
minavb
IZVORNA PORUKA: Lu RR

.još samo da izmislim bolestuser posted image


Zečetitis!user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
18.10.2011 8:47:34   
Lu
Ma znate kako, moje dijete ustvari nema ni problema sa imunitetom, tete u vrtiću se čude da on ostane zdrav od dvadesetero djece, kad naiđe neki virus pa ih bude petero u vrtiću on je uvijek prisutan.
Ide skoro tri godine u vrtić i tek je nedavno pokupio virus (proljev i povraćanje) prvi put, nije sklon upalama grla, mislim razboli se ponekad što mora da bude ali ja bi se sad potpisala da se ovako njegovo zdravstveno stanje nastavi, kao i apetit.
Nego, ja sve mislim da nešto propuštam, da ima nešto dobro što mogu napraviti za svoje dijete da mu poboljšam imunitet, zdravlje, da mu "usadim" neke dobre navike itd.user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
18.10.2011 8:49:17   
Lu
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Lu RR

.još samo da izmislim bolestuser posted image


Zečetitis!user posted image

A šta je to mama?
Pretvorićeš se u zeca i jesti samo kupususer posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
18.10.2011 8:50:06   
Anoniman
Lu, ti sve gajiš sama, ti si već uradila 50% više nego svi mi user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 245
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
18.10.2011 8:53:03   
Jeca*
Lu...ti i ja, ono beše, isti horoskopski znak? user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
18.10.2011 8:59:41   
Lu
Strelčiceuser posted image
Nina gajim sve bez gnojiva pa koliko ima, uspijem sačuvati od nametnika nekim prirodnim metodama.
Imam dosta jabukauser posted image  tako da on uzme sam sa grane i jede i to me baš raduje, samo da tako hoće i jagode, grožđe i ostalo al neće lopov mali, mada sam ja optimistična pa se nadam da će jednom krenuti i sa drugim voćem.
Napravila sam sok od grožđa, popije kod drugih a kod kuće neće, eto.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
18.10.2011 9:10:54   
*Alexx*
Znači - bademe pod ključ, pa ublendati sa vodom? (ponavljanje je majka učenja user posted image )

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
18.10.2011 9:12:05   
minavb
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Znači - bademe pod ključ
U našem slučaju pod ključ bukvalno, jer kad ih ima u kući, mm ih proždere za pola sata.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
18.10.2011 9:14:02   
mama kukunka
Blago tebi, Lu, kad imas svoju bastu...Zanosila sam se idejom o tome, ali sam shvatila da ni ono malo cveca nisam u stanju da  odnegujem kako treba.....Mada, cerka mi non stop trazi da sadimo bastu ( oko nas svi uglavnom imaju baste), pa ko ce ga znati..mozda na prolece sa bebcem (kuc kuc, pupu , kad se porodim) pocnem da riljam da vratim lniju..Problem je sto  cemo posto ne radim sl. godine  verovatno cim se cerka raspusti odjuriti na more  i biti do pocetka skole.. A mm cisto sumnjam da ce se baviti time.. Tako da ostaje da sadim samo ono sto stize do polovine juna-luk :)pa ga pojedemo mladog..mozda malo spanaca..ostalo najn ..
A sto se tice mucenog voca- preporucujem svima!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here