|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 36 [37] 38   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
21.11.2020 9:59:00   
jess021
Maslacak, Srbija je za probiotike i preparate za imunitet dusu dala, ali u toj meri da je to vec stvarno strasno.


Dragice, inace Vigantol, ali sad ga nije bilo, pa sam uzela Kabivit

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
21.11.2020 10:03:20   
Misha i Ljisha
Jao zene vecu glypost nisam videla mleko balans imuno sa cinkom. Ma strasno. A ljudi se primaju na te stvari. Ja jedva presla preki svog stava i kypila imunoglukan za P po nalogu dr Komazec.   P ujutru popije cedjenu narandzu a i to bas voli.  Svako malo cedim ali ujutru obavezno i piju cajeve. D voli med ali P ne voli. Sto se mene tice uz ishranu njima dovolnno


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
21.11.2020 10:27:23   
Maslacak15
primetila sam jess...ima toga svugde ali u srbiji je postalo ekstremno.


ono sto nisam sigurna da vecina ljudi zna. ti vitaminski preparati se ne vode kao "Lekovi" nego kao dodaci ishrani i time ne podlezu zakonskoj regulativi za trziste lekova. to prevedeno znaci da proizvodjaci nisu u obavezi da dokazu bilo kakvo pozitivno dejstvo toga sto prodaju. mogu da prodaju sta hoce. e sad trebalo bi da im.je zabranjeno i da kroz reklamu obecavaju nekakva medicinska cuda li to se mislim prosto slabo postuje.tipa sigurno je zabranjeno reci da neki preparat sprecava ili leci kancer (jel takav ne postoji) ali mozes da pricas da je nacelno dobar za zdravlje ( sto isto nisi dokazao).
vitamin D ume da bude deficitaran. zink ima nekog smisla. misljenja sam da B i C 99,999 odsto dobija dovoljno kroz hranu. A i E kao hidrofobni (nerastvorljivi) mogu biti i opasni ako se preteruje. zato gutati torbe vitamina nicemu ne sluzi. a o ostalim magicnim preparatima da ne govorim...o probiticima takodje vise puta sam rekla: mene bi bilo strah da mojoj bebi dajem tamo neke sojeve bakterija koje je tamo neko smuckao bez kontrole i dokaza da bilo cemu sluze :)
ali sam svo troje decebu cetvrtak vakcinisala protiv gripa :)) svi imamo prioritete ....

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
21.11.2020 10:32:54   
Maraj
Maslacak jel ta vakcina na dobrovoljnoj bazi i kod dece?
Daje se kao i kod nas jednom godisnje?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
21.11.2020 10:38:30   
Maslacak15
da nije obavezna ali je besplatna...mislim da je i tu tako. znam da vakcina protiv gripa nije savrsena ali i parcijalna zastita je bolja od nikave. za malu decu je influenca opasnija od korone. 


tako da ja moje redovno vakcinisem jer ne vidim gde je minus u toj akciji. odlicno je podnesu svaki put. ana se zalila vaspitacici da je cika doktor uboo ali je dobila i lep flaster na cvetice :)


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
21.11.2020 12:38:30   
Dragica Draga
Hvala Jess.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
21.11.2020 17:50:38   
Sanjica26 RR
Nikakve sirupice ne dajem deci. Sve je to hemija. Sofija kad se cesto razboljevala bas sam pitala dr (pisala sam to) sta da joj dam za imunitet. Ona je prevrnula ocima. Kaze nista nema sto bi popravilo detetu imunitet. Sve je marketing. Jedino sto im sad dajem je vitamin D i vitamin C.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
21.11.2020 17:57:50   
ivaMark
Nikad im nisam nista davala, raznovrsna ishrana, sto vise na vazduhu i to je to.



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
21.11.2020 18:01:40   
Dragica Draga
Ni ja ne praktijujem sirupeiako sam u jednomperiodu davala, podlegla sam marketingu user posted image
Med, propolis jedino.
Ja verujem da boravak na planini i na moru mnogo utice na imunitet.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
21.11.2020 20:27:32   
Filadendronka

Mojima ni more ni planina nisu neka pomoc. Dajem limunadu, med, voce, domace corbe... Ali po preporuci lekara ukljucila sam i sirup. S obzirom na kvalitet hrane u nasoj zemlji, hemija iz surupa moze samo da bude benefit. 

IZVORNA PORUKA: Dragica Draga

Ni ja ne praktijujem sirupeiako sam u jednomperiodu davala, podlegla sam marketingu user posted image
Med, propolis jedino.
Ja verujem da boravak na planini i na moru mnogo utice na imunitet.



(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
22.11.2020 8:15:29   
jess021
Fil, obzirom na sve ono sto je Maslacak napisala za dijetetiku i zakonsku regulativu, kao i da se tu vrte ogromne pare, nisam bas sigurna u to. Naročito sto nista od toga nije proslo neku dugoročnu studiju, pa da mogu sa sigurnoscu da kazu da ima nekog efekta. Primera radi: Svi piju neke vitamine, minerale, dodatke... A niko nema pojma da li mu bas to nedostaje zar ne? Nije sporan samo vitamin C koji se ne deponuje.


A o targetima u apoteci koje zaposleni imaju da bi ostvarili bonus, platu...bolje da ne pricam. A na targetima su im sve ta vrsta proizvoda 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
22.11.2020 9:38:08   
Andjelcicc
Dajem joj cink i vitamin d, mama mi je donela seme koprive sa Zlatibora, pa sam to sa medom pomesala i propolis preventivno dva tri puta nedeljno, i to je to...

Voce i povrce svaki dan unosi. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
22.11.2020 12:51:51   
Filadendronka
Jess, poznata nam je svima farmaceutska mafija i afera sa citostaticima. I saglasna sam sa tim da su ljudi iz sopstvenog interesa spremni na svasta. Ipak, verujem da sirup koji sadrzi zovu, vitamin C i Zn vise pomaze nego sto odmaze. Naravno treba imati meru u svemu. Svako brine o svojoj porodici onako kako misli da je najbolje. 
A kad je generalno rec o pomami za vitaminima u nasoj zemlji, samo da se osvrnemo na popularnost  Iherba poslednjih meseci. Dakle, ne osudjujem, samo kazem da ljudi pokusavaju sve i svasta u cilju boljeg zdravlja. Da li je to ispravno i u kojoj meri svakako je diskutabilno. 

(odgovor članu Andjelcicc)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
22.11.2020 13:25:47   
jess021
Fil, slažem se, ali poenta je koliko je svega toga sto si navela kao sastav i tom istom sirupu. Posle godine smo u apoteci prodavali sirup pr kaslja po mp ceni od 100 din, ako je u njemu bilo nesto vise od vode i secera.... 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
26.11.2020 18:17:41   
branki*
ja mojoj deci vise nista ne dajem od preparata,cerki i nisam nikad,sinu ranije jesm svasta.sad samo riblje ulje i to kad se setim i super su mi oboje.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.8.2021 9:00:41   
nata11
Da li je neko uzimao Apetito sirup deci?

_____________________________





(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.8.2021 9:15:41   
milicicak


IZVORNA PORUKA: nata11

Da li je neko uzimao Apetito sirup deci?



Ja jesam na preporuku dr. Nije nešto pomoglo

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.8.2021 9:20:12   
nata11

IZVORNA PORUKA: milicicak



IZVORNA PORUKA: nata11

Da li je neko uzimao Apetito sirup deci?



Ja jesam na preporuku dr. Nije nešto pomoglo


Reci mi jel guste teksture, lepljiv?


_____________________________





(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.8.2021 10:55:19   
milicicak


IZVORNA PORUKA: nata11


IZVORNA PORUKA: milicicak



IZVORNA PORUKA: nata11

Da li je neko uzimao Apetito sirup deci?



Ja jesam na preporuku dr. Nije nešto pomoglo


Reci mi jel guste teksture, lepljiv?




Nije, tečan je i ima jak miris na biljke. Mini buba se nije bunila da ga pije

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.8.2021 11:07:18   
nata11
Hvala ti. Velika je doza 15ml pa je tesko uvaliti ali probacemo rastvoreno kao sok.

_____________________________





(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.8.2021 11:27:21   
Didy
Pisala sam već negde - Pedijatar kojeg mnogo cenim mi je svojevremeno rekao da ništa od suplemenata ne dajem deci za imunitet jer se time narušava prirodna sposobnost organizma da razvije svoj imunitet. Meni je to bilo vrlo logično. Od tad samo prirodno - limun, narandža, med, puno svežeg voća i povrća, puno fizičke aktivnosti i što više boravka na svežem vazduhu. Odličan imaju imunitet, moram da ih pohvalim.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.8.2021 15:27:18   
Tiziana
Ja isto mislim da ti preparati nisu nicemu.

Jednostavno dete mora da izgradi imunitet i za to je potreban odredjeni period. Jeste mucenje, jeste da se cini da su non stop bolesni, ali kad prodje ta udarna godina, dve, sve dodje na svoje. 
Moji su u jaslama sve to pregrmeli, u vrticu bili sporadicno bolesni, od kad idu u skolu, on sesti razred, ona cetvrti, nikad nisu izostali zbog bolesti. Ne znamo kako nam dr u skolskom dispanzeru izgleda. Bukvalno! 

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
17.8.2021 16:07:55   
Sanjica26 RR
Isto Didy. Imali smo pedijatra (stari pedijatar) koja je prevrnula očima kad sam jd pitala zbog Sofije koja je bila non stop bolesna. Bila sam očajna, kao što je sad Nata. Hvataš se za poslednju slamku.

Nema to efekta. Samo zavaravanje i uzimanje para iz roditeljskog novcanika. 

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 17.8.2021 16:31:20 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
18.8.2021 8:18:32   
nata11
Sve ja vama verujem i svesna sam toga ali zamislite ocaj kada vam dete ne jede nista od voca i povrca i pritom je bolesno svake 3 nedelje.

_____________________________





(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Preparati za jačanje imuniteta deteta
31.8.2021 10:57:12   
IvanaSK RR
Ja sam sinu počela da dajem aroniju. 



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 36 [37] 38   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 36 [37] 38   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here