|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
17.12.2010 23:55:05   
Anoniman
Galsane, da. To je neutralna podloga kojom se razblažuju kreme za bebe. Ja to prorikah "balsamico" user posted image user posted image user posted image .
To je to što je ova dr iz S.Mitrovice rekla. Hvala ti. Ulila si mi nadu. user posted image

(odgovor članu Dada81)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
17.12.2010 23:56:57   
Dada81
user posted image biće to dobro,pu,pu,ne ureklo se,da ovako prođe kao i nama i ne vraća seuser posted image user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
17.12.2010 23:57:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

Jel može neko da mi kaže šta piše na papiru?

user posted image

- Elokom _ ________
- tanki sloj, 1x dnavno
- do 10 dana

fali mi puno ime masti... ne mogu da kupim. user posted image



Piše Elokom Galsani! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
18.12.2010 0:00:59   
Dada81

IZVORNA PORUKA: Tash

Galsane, da. To je neutralna podloga kojom se razblažuju kreme za bebe. balsamicoJa"to prorikah " user posted image user posted image user posted image .
To je to što je ova dr iz S.Mitrovice rekla. Hvala ti. Ulila si mi nadu. user posted image


user posted image user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
18.12.2010 8:48:46   
Jeca*
Ja sam ti rekla da pored određene hrane izbaciš i cigarete i kafu. MA koliko to tebi zvučalo jezivo, ali ti pušiš u stanu, ti pušiš i dojiš. Ja znam osobu koja je muku mučila sa kožom, imala je silne alergije koje su nestale čim je prestala da puši. Jbg...probaj bar 5 dana, košta te samo ličnog užitka...izvini, ali ovo ti je savet od srca.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
18.12.2010 10:01:15   
Podrum Š.
Sada pročitah muke po Maretu user posted image .
Nadam se da će brzo proći user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
18.12.2010 21:25:11   
Anoniman
Jeco, ja znam da moja deca nisu birala da imaju majku koja ima za porok kafu i cigare, i znam da sam ja ta koja je njih želela a ne oni mene, i valjda bih sada trebala da želim da se odreknem apsolutno svega zarad njih, ali eto nije baš tako. Mislim da može da se nađe zlatna sredina, pa da svi budemo srećni, a ne da ja prestanem da budem ja, da prestanem da postojim da bi oni sisali... U svakom slučaju znaš da se ja ne ložim na dojenje, pa ako je tako, kupiću mu AD mleko, pa će ekcem proći. Ali ja ne mislim da je od kafe i cigara. Mislim da im ne treba majka koja urla na njih od nervoze i glavobolje (to sam ja bez kafe i cigare).

Uglavnom, bio nam je matori dermatolog danas, pogledao Mareta. Kaže na glavu da mažemo kremu br 18 a na telo kremu br 19, kada na glavi prođu kraste, i to mazati kremom br 19. user posted image user posted image user posted image Ništa nisam saznala šta su to, sem da 18.ica sadrži kortikosteroida u tragovima, a da je 19-ka "za negu". Sem toga je rekao da mu oblačim 100% pamuk, da ga kupam u žalfiji ili kamilici, po nekada uz upotrebu roza Meriminog sapuna. Rekao je da njegovu garderobu perem "domaćim sapunom" (da nabavim kod Slovakinja), narendam i stavim ga u mašinu.

Kontrola za 10-15 dana.

Za Mustelu i Linolu reče "Ovo možete baciti u đubre".

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
20.12.2010 23:17:49   
VERA980
Slazem se sa tobom,iako ne pusim jer dojim a bila sam vise nego strastven pusac!!! user posted image Moj andjeo isto ima ekceme po rukama a suva koza mu je i na butinama,lice malo...bila sam kod dr i slaze se s mustelom,pantenolom i eucerinom_uljana kupka,tako da cu probati jedno po jedno dok ne prodjeuser posted image ..pozz svima i sorry sto nemam vise vremena za chat
IZVORNA PORUKA: Tash

Jeco, ja znam da moja deca nisu birala da imaju majku koja ima za porok kafu i cigare, i znam da sam ja ta koja je njih želela a ne oni mene, i valjda bih sada trebala da želim da se odreknem apsolutno svega zarad njih, ali eto nije baš tako. Mislim da može da se nađe zlatna sredina, pa da svi budemo srećni, a ne da ja prestanem da budem ja, da prestanem da postojim da bi oni sisali... U svakom slučaju znaš da se ja ne ložim na dojenje, pa ako je tako, kupiću mu AD mleko, pa će ekcem proći. Ali ja ne mislim da je od kafe i cigara. Mislim da im ne treba majka koja urla na njih od nervoze i glavobolje (to sam ja bez kafe i cigare).

Uglavnom, bio nam je matori dermatolog danas, pogledao Mareta. Kaže na glavu da mažemo kremu br 18 a na telo kremu br 19, kada na glavi prođu kraste, i to mazati kremom br 19. user posted image user posted image user posted image Ništa nisam saznala šta su to, sem da 18.ica sadrži kortikosteroida u tragovima, a da je 19-ka "za negu". Sem toga je rekao da mu oblačim 100% pamuk, da ga kupam u žalfiji ili kamilici, po nekada uz upotrebu roza Meriminog sapuna. Rekao je da njegovu garderobu perem "domaćim sapunom" (da nabavim kod Slovakinja), narendam i stavim ga u mašinu.

Kontrola za 10-15 dana.

Za Mustelu i Linolu reče "Ovo možete baciti u đubre".



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
21.12.2010 12:44:22   
Anoniman
Bila sam danas u savetovalistu, dr je izvukla zakljucak da se Marku ovaj uzasan oblik ekcema po kosmatom delu glave pojavio kao reakcija na vakcinu (Infanrix), sto ima smisla, jer je u cetvrtak kad je primio vakcinu imao samo jednu piknicu ekcema u ovako gadnom obliku, u petak vec mnogo gore, u subotu haos! Kako mi to nije palo na pamet?
Tako da dr rece da sa drugom dozom sacekamo bar 2 meseca, a najbolje bi bilo 2,5, da mu se organizam malo oporavi.

(odgovor članu VERA980)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
21.12.2010 12:54:42   
Snelle
Tasho, ja bih u vašem slučaju drugu dozu primila državnu vakcinu, ali to sam ja!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
21.12.2010 13:26:07   
VERA980
Koja je to vakcina? tj kada se daje bebama? Dusanu se pojavilo nakon trece di te per! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
21.12.2010 13:50:31   
pepeljuga
Za Mustelu i Linolu reče "Ovo možete baciti u đubre".
 user posted image

e, svako razlicito!!
vuku se malo primirio ekcem nakon tri dana elokoma i kupanja linolom, mada pod prstima ponegde se jos oseca... ne znam sta dalje user posted image videcu sa dr ali mislim da i oni samo nagadjaju pa sta upali user posted image
omeksivac cu izbaciti potpuno, iako je bebeci, posto nemam bas osecaj za meru kad su mirisljave stvari u pitanju user posted image

to za merima sapun mi je nelogicno, posto on (iako ga volim) jos vise isusuje...ko ce znati user posted image



_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
21.12.2010 15:14:38   
choopa choops
Nemam nista pametno da ti kazem user posted image user posted image user posted image

Mare drzi se i sredi taj pogani ekcem!!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
22.12.2010 8:15:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: VERA980

Koja je to vakcina? tj kada se daje bebama? Dusanu se pojavilo nakon trece di te per! user posted image user posted image user posted image


Infanrix (ili kako se već zove.

Privatni pedijatar tvrdi da nije tačni to što državni kaže, i da se ekcem nije pogoršao zbog vakcine, nego je pitanje dal se vakcina primila zbog stanja ekcema. user posted image

Snelle, kaže državna dr da bi od redovne bilo još gore.

pepeljugo, to što se samo oseti pod prstima nije ništa, maaži neku hidrantnu kremu, tipa mustele. Da se Marku samo oseti pod prstima, ja ne bih pravila problem, njemu je cela kosa ila pod krastama.

Danas počinjem dijetu bez mlečnih proizvoda, jaja i aditiva. Neću saznati da li nešto od toga uzrokuje ovakav ekcem jer je pod terapijom, ali možda brže prođe. Ne spavamo već tri noći jer se on samo vrti (češe).

(odgovor članu VERA980)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
22.12.2010 11:40:22   
pepeljuga
e i meni su rekli da vuk ne bi dobio vakcinu da mu je ekcem bio u ovom stanju kao sada, kada je bio na pregledu. on je primio pentaxim (poslednju dozu pre mesec i po dana, tada mu nije bilo ovako kao sada, ali imao je po nozicama), a kaze dr da se ne daje ukoliko postoji ekcem. medjutim mi smo tada dobili user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
22.12.2010 12:26:09   
minavb
Hm, Vanji je ono njegovo na ruci buknulo par dana posle treceg Pentaxima, i tad mu je izasao plik. Od tad se ne smiruje, stalno crveni i izlaze mali plikcici. Nadjoh da je to najslicnije neokm dyshidrotic eczema, nasa dr naravno ne zna sta je to.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
22.12.2010 15:16:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

a kaze dr da se ne daje ukoliko postoji ekcem.


Marko onda nikada ne bi dobio vakcinu, on stalno ima ekcem od prvog meseca, ptanje je samo u kom stadijumu.

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
22.12.2010 15:19:33   
Verus
Ah Tash jadan mali Mare...znam kako je ne spavati zbog svraba i alergija (mucila sam se sa tim par godina). 

Izdrzi tu dijetu, proci ce to njemu.  Mozda se i sama osetis lepse i lakse, nekima je tako kada ukinu mlecne proizvode, koji su teski za varenje.  A i zdrava je takva ishrana (meso, povrce, voce, hleb).  BIce to dobrouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
22.12.2010 15:23:10   
Anoniman
Hleb ima aditive. user posted image Kao i boljni sirevi! A ja sam kao šibica mršava, ne znam kako e ovo dobro uticati na mene. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
22.12.2010 21:42:43   
Podrum Š.
Drži se user posted image
Ja ću ti pozajmim malo salca user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
22.12.2010 23:48:32   
Crvenkapa85
IZVORNA PORUKA: minavb

Hm, Vanji je ono njegovo na ruci buknulo par dana posle treceg Pentaxima, i tad mu je izasao plik. Od tad se ne smiruje, stalno crveni i izlaze mali plikcici. Nadjoh da je to najslicnije neokm dyshidrotic eczema, nasa dr naravno ne zna sta je to.
zasto ne trazis uput za bolnicu da se uradi bris....mene su tako zeznuli....lecili kao ekcem i kad je odjednom uknulo......ode sve u pm pa na kraju ispalo da nije ekcem vec jos gore....uradite bris....

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
23.12.2010 0:11:14   
VERA980
user posted image slazem se s tobom,ako je tako intenzivno bolje je ispirtati! Duleta ne svrbi i nije pod upalom,samo je suuva koza a crveni se tek u vodi,tako da se nadam da ce nakon pantenola proci...user posted image user posted image

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
25.12.2010 21:51:41   
Anoniman
Bio je dr da vidi Marka.
On ustvari ima seboreični dermatitis koji se ekcemizovao usled pada imuniteta.
Uglavnom, dr je zadovoljan kako se stvari odvijaju, i ja sam, mnogo je bolje stanje.

(odgovor članu VERA980)
  Direktna veza do poruke: 173
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
25.12.2010 23:45:55   
Anoniman


Novina je da sam mu natakla rukavice, jer se češe, ujutru bude kao da je iz Kosovske bitke stigao. I svaki put kada se ogrebe (curi krv) on se probudi i plače.



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
26.12.2010 14:20:12   
choopa choops
ajoj user posted image Bitno da ide na boilje user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here