|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fontanela
20.11.2010 16:53:31   
minna
iki nadam se da ce biti sve ok!

V. je malo udubljena ali 100% nije ni gladan ni zedan...ne znam zasto je to tako, videcu sta ce da kaze pedijatar na kontroli...

Danas sam bas gledala kako sve to tacno izgleda unutra, evo nekoliko slicica

sa strane

user posted image

odozgo

user posted image

spreda

user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Fontanela
20.11.2010 16:54:57   
minna
ova zadnja izgleda kao lobanja od vanzemaljcauser posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Fontanela
24.11.2010 15:35:47   
iki82
Bili smo danas kod doktora i kaze da nije vise ni upola mekano kao sto je bilo,sve je u redu!user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Fontanela
12.7.2011 21:15:01   
SareniVrabac
malo sam preplasena... Aleksi je velika fontanela skoro zatvorena, velicine je jagodice prsta... dr kaze da ima jos prostora za rast glavice na racun savova, al ja sam van sebe... koliko je normalno da raste glavica mesecno?

(odgovor članu iki82)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Fontanela
12.7.2011 22:07:19   
Brana
Mom Lakiju se fontanela zatvorila u na pocetku 17 meseca...
Vrabac, detetu mesecno treba da poraste obim glavice za oko 1cm,a za godinu dana oko 12cm..

< Poruku je uredio Brana -- 12.7.2011 22:12:44 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Fontanela
12.7.2011 22:34:16   
Anoniman
Baš sam nameravala da posetim ovu temu. Ja ne znam da li je Nini fontanela uvučena ili jednostavno takva treba da bude. Kada dodirneš - oseti se rupica i oseti se da nije kost već mekano tkivo, ali nije sad nešto da ti prst upadne unutra. Jednostavno - mekano udubljeNCE koje pulsira. Ona lepo jede, pije tečnosti baš, baš dosta, ponekad mislim i da joj je previše, jedino sad mozgam da li tako treba da bude ili? user posted image Na svim kontrolama je dr pipala fontanelu i nikada nije negativno komentarisala.

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Fontanela
12.7.2011 22:39:34   
Brana
Bubi tako treba da bude,to je super!kada je udubljena onda je dehidracija u pitanju,a kada je ispupcena onda mislim da je upala u pitanju ali za to nisam sigurna,ali takva kao sto je kod Nine i treba da bude!user posted image



_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Fontanela
12.7.2011 22:51:33   
Anoniman
I Marku pulsira. Ja se uvek prenerazim. Primetila sam da kada je besan, onda posebno brzo pulsira. user posted image

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Fontanela
12.7.2011 22:58:52   
Brana
IZVORNA PORUKA: Tash

I Marku pulsira. Ja se uvek prenerazim. Primetila sam da kada je besan, onda posebno brzo pulsira. user posted image

Citala sam da se odredjeni savovi glave zatvaraju tek u 24godini zivota,tako da ce meni da pulsira jos do sl.godine..user posted image user posted image
To mi je uvek bilo tako simpaticno kada vidim kako im pulsira glavica,srca mala to im je jos pomoc pri disanju i ublazava im eventualni udarac ili pad..

< Poruku je uredio Brana -- 12.7.2011 23:00:36 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Fontanela
12.7.2011 23:05:09   
Anoniman
Mene je bre strah kad vidim da joj to pulsira, pomislim, čoveče, pa mozak u tom delu štitie samo mala opna i koža... Odmah mi padne na pamet kako je lako "probiti" do unutra na tom mestu i onda obično iskreiram film strave i užasa u glavi. I onda se uštinem pa opet budem normalna. user posted image

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Fontanela
12.7.2011 23:07:29   
Brana
joj jeste i ja sam se toga plasila uzasno..ali brzo prodje taj period..


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Fontanela
12.7.2011 23:09:15   
Anoniman
Svi mi imamo takve misli. user posted image

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Fontanela
12.7.2011 23:10:26   
Anoniman
Je l' se i vi štipate? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Fontanela
12.7.2011 23:11:50   
Brana
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Je l' se i vi štipate? user posted image

ja se ne shtipam,nego pomislim u sebi:"sve ce to proci,dzabe se scaryras"user posted image user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Fontanela
13.7.2011 10:02:19   
SareniVrabac

IZVORNA PORUKA: Brana

Mom Lakiju se fontanela zatvorila u na pocetku 17 meseca...
Vrabac, detetu mesecno treba da poraste obim glavice za oko 1cm,a za godinu dana oko 12cm..

hvala draga... inace bas zato i brinem, glavica se obicno bebama zatvara sa godinu dana i kasnije a Aleksi je tek cetri mesecauser posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Fontanela
13.7.2011 10:09:37   
Anoniman
Miši se fontanela zatvorila tu negde u poslednjih mesec dana, dakle 17-18 meseci... Meni je rečeno da nije preporučljivo da skroz zaraste pre 9 meseci ili posle 24 meseca user posted image
Bubo kad dete dehidrira ili je žedno ta fontanela baš primetno upadne. Meni M kad je prošle godine ne leto imao temp od vakcine, moglo se golim okom videti da je upala, a posle kad je opet bio nešto bolestan, bila neka virusna upala, onda je iskočila (od pritiska i temperature). Doktor je pregledao i rekao da je to u granicama. Ne valja kad je jako ispupčena jer ukazuje na ozbiljnija oboljenja

(odgovor članu SareniVrabac)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Fontanela
13.7.2011 10:30:50   
Anoniman
Hvala, Nina, hvala ostale cure.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Fontanela
14.8.2011 11:23:52   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Baš sam nameravala da posetim ovu temu. Ja ne znam da li je Nini fontanela uvučena ili jednostavno takva treba da bude. Kada dodirneš - oseti se rupica i oseti se da nije kost već mekano tkivo, ali nije sad nešto da ti prst upadne unutra. Jednostavno - mekano udubljeNCE koje pulsira. Ona lepo jede, pije tečnosti baš, baš dosta, ponekad mislim i da joj je previše, jedino sad mozgam da li tako treba da bude ili? user posted image Na svim kontrolama je dr pipala fontanelu i nikada nije negativno komentarisala.


Baš sam ovo htela da pitam, sad vidim da je ok. Njemu je isto tako, kad pređem prstima osetim da je blago, blago udubljena.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Fontanela
7.9.2011 21:18:34   
minna
Juce smo bili na kontroli (redovnoj sa godinu dana) i kaze dr da mu se zatvorila fontanela. To je valjda ok - zatvara se izmedju 12-18 meseci najcesce... Ali mu je napipala, odnosno primecuje se malo ispupcenje ispred fontanele, a iznad cela, ne znam kako da objasnim, simetricno i blago ispupceno, to sam ja jos primetila pre ali posto mu je fontanela bila malo uvucena mislila sam da je zato i da mu je takav oblik glave. Citala sam sta moze da bude ako je ispupcena fontanela, ali ne kapiram sta mu je onda ovo ako se fontanela zatvorila.
Dr kaze da posto on hoda, zna neke reci, ima normalan obim glave, sve u svemu potpuno je normalan i ok, to verovatno nije nista ali da cisto odemo do neurologa ili neurohirurga da ga pogledaju. Od kad je ovo rekla ja ziva nisam i koliko god da pokusavam da se smirim ne ide mi. Sutra cu znati kad idemo na UZ glave, ali u ponedeljak bi trebalo najkasnije, a ja bih volela i pre vikenda jer cu ovako da izludimuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Fontanela
7.9.2011 21:21:22   
magnetic
Nama se jos nije zatvorila.Moramo da pijemo ad kapi jos koji mesec.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Fontanela
7.9.2011 21:26:32   
Ana RR
Minna, javi šta je bilo na UZ. Verovatno je to ok, možda mu je samo takav oblik glave na tom mestu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Fontanela
7.9.2011 21:28:41   
minna
Javicu, valjda ce sve biti ok

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Fontanela
7.9.2011 21:29:37   
Ana RR
Hoće sigurno user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Fontanela
7.9.2011 21:35:20   
minna
user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Fontanela
7.9.2011 21:55:22   
New Mom

IZVORNA PORUKA: magnetic

Nama se jos nije zatvorila.Moramo da pijemo ad kapi jos koji mesec.

Velika se zatvara po pravilu sa 14 meseci +- 4 meseca, a mala sa 4+-1mesec.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here