|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
22.8.2014 22:35:12   
Rosita
Kod nas se igracke sredjuju jednom dnevno. Uvece. Od jutra do mraka D moze da se igra i rastura kako hoce. Sredimo malo pred dnevno spavanje, ovlas. Sredimo malo kad imamo goste, ali nista pod konac. On vec pomaze u smislu stavi ovo tu, dodaj ono i td. Tako i tudja deca mogu da rasturaju igracke do mile volje, a moje dete u gostima isto, osim ako domacin posredno ili neposredno ne stavlja do znanja da bi drugacije. Meni je to normalno. Sto se tice rasturanja namestaja u najsirem smislu, to ne dam ni svome i tudjoj deci, ni u svojoj ni u tudjoj kuci.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 0:44:42   
Azra_
Moje dete ima puno lego setova, svaki set ima svoju košaricu, on to već sam zna i da razvrsta. ako i nešto se tu pomeša-ništa strašno. Onda gomila nekih košarica sa raznim igračkama, onda velike i kabaste igračke, itd...znate već kako to izgleda. Da li da vam pričam kako izgleda soba kada se samo rasturi jedna Lego kuća i kockice pobacaju na sve strane??? A o knjigama da ne pričam! Kada to počne da se baca i rastura po podu, dođe mi da plačem

Igračke jesu za igranje, ali u ovim slučajevima nije bilo ni ˝i˝ od igre. deca izvrnu svaku košaricu, to tako tresne da se prepadnem, onda gaze preko toga, dolaze do sledeće, ˝jaaaooo, vidi ovo˝, istersu i tako... Na kraju kada više nema mesta na podu, pređu na trčanje i jurnjavu po hodniku. Mm i ja smo strogi protivnici bavljenja sportom u kući! Ko nas pita??!!!

Moja najveća nedoumica je to da li grešim ja, ili druge majke. Da li je moje dete sputano, da li je zaista normalno da se jurca po kući i gađa loptom u luster. Žao mi je mog deteta ako grešim. On je jako pitom i oseća se malo izgubljeno u takvom haosu. Sam nekada, onako zbunjen, kaže deci da ne razbacuju igračke, ali uzalud. Danas mm nije bio kod kuće ali sam slikala sobu da mu pokažem na šta to liči. Opet, ne bih da ispadnem veštica, pa da niko neće da nam dođe u goste jer ja zaboga ne volim nered. user posted image

Lepo je Šerpica napravila. Tako ću i ja, ali ozbiljno. Kada znam ko dolazi, rasčistim igračke i kraj. Ostavim nekolicinu, pa neka se snalaze šta će da rasturaju i po čemu da gaze.



_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 0:56:44   
Rosita
Azra, iz ovog opisa potpuno se slazem sa tvojim stavovima. Mi jos nemamo toliko sitnih igracaka, a taj odnos opisane dece jeste frustrirajuci! Ok kreativni haos ali ovo sto pises je bahacenje. Ja kad kazem rastura mislim pogleda kratko ili duze, ne vrati odmah gde stoji, uzme dalje, igra se i td. Ni moj nikad nista nije oteo nikom i sl, a deca njegovog uzrasta na polju i te kako otimaju, guraju i td Ja bih opominjala i govorila da se ne baca, s tim se igra, sklonila i pred roditeljima uz najnormalnije jednostavno obrazlozenje da razumeju i roditelji i deca. Ili to sto kaze Serpica. Taman posla da gadjaju luster. To je divljanje.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 1:11:36   
Azra_
Iskreno, malo sam zatečena. Ovo je 3.slučaj ove nedelje gde se ponavlja ista priča. Dolaze deca po meni vaspitanih, normalnih ljudi, a dešava se ovo o čemu pišem. Pa meni onda nije jasno, zašto su oni tako ˝dobri˝ prema svojoj deci, a ja tako ˝zla˝ i prema svom detetu, a i prema tuđoj deci.

Danas apsolutno nisam imala vremena da reagujem. Devojčica me ne vidi, i ne čuje, ona prosipa, i to ne onako, da izvrne, nego podigne pa kao iz bokala da sipa, treskanje i buka. Ja jedino da vičem na nju, a majka joj je tu i ne progovara, smeška se ˝jao kako joj se ovde sve sviđa!˝. Prišla sam devojčici kada se stišala i kada je ostala još jedna neispražnjena košarica, rekla da nemamo više mesta gde da prosipamo, da uzme čime hoće da se igra, a ostalo da pokupimo, a ona počinje onda da vadi igračke, jednu po jednu, iz te poslednje košarice, ˝hoću ovu, i ovu, i ovu...˝ i samo vadi i stavlja na pod. I naravno, na elegantan način je celu ispraznila.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 7:10:18   
Trcosava
Joj BNM nemoj samo da im sve skidaš i da ih teraš da sve slažu pod konac user posted image To mi je ostala kao najveća trauma iz detinjstva (pa i kasnije). Naime, nisu u pitanju igračke bile, ali sve jedno. Krevet sam nameštala i ako je malo čaršaf virio, mama je sa sve onim ispo čaršafa bacala na pod i terala me izpočetka. PA čak i kasnije, ja joj pomažem, peglam krpe (ne sećam se koliko sam godina imala) i nisam složila opeglane pod konac, ona zadnju dole uhvati i sve frkne na pod! Nadam se da ti deca imaju karakter dovoljno jak i da to neće uticati na njihov kasniji život.

A što se tiče razbacivanja po stanu - generalno ne dam mom detetu da rastura ni svojoj kući, ni u tuđoj. Nisam dolazila u situaciju da bude haos. Sad je veća i razume, a kad je bila manja - posklanjam skoro sve osim nekolicine sa kojima se stalno igra i nikog ne boli glava. Vađnje iz ormana i sl nikad nije imala fazu, a i da jeste (da li ona ili bilo koje dete da mi dođe) bi bila nagrđena bez pardona. I ona i to drugo dete.

Lego kocke sam sklonila jer neće da skloni. Tako da sa nekim se igramo i kad više neće da se igra, zajedno skupimo i ćao. Druga deca nisu ni videla lego kocke user posted image kod nas u kući mislim

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 7:25:13   
branki*
dok nisam dobila dete,ja sam imala vrlo strog stav po pitanju razbacanih igracaka i vrsljanja.uvek me je to nerviralo.secam se zaovina deca kad dodju kod nas,pa raznose i razbacuju kroz ceo stan,sto igracke,sto hranu.ja ludim,ali nisam bila gruba,nego pokusam lepo-ajde da se igramo u ovoj sobi ili ajde da donesemo one igracke da se igramo ovde.nekad upali,nekad ne.
kad je dosao boza,malo je drugacije.u svojoj sobi moze da razbacuje i da uzima sve.ja sklonim za njim otprilike 2-3 put dnevno ili 1,kako imam vremena.kad dodju gosti,doceka ih sve cisto i takodje mogu u bozinoj sobi da razbacuju sta hoce.ne bih volela da cepaju knjige ili lome,ali mi se to nije desilo do sad.ako bi se desilo,bez price bih sklonila knjige i gotovo.mogu poneku igracku da donesu iz bozine u dnevnu sobu,ali ne sav onaj krs da vukljaju po celom stanu.desi se da neko prospe sok,odmah obrisem i guram dalje.
kad boza ide negde,takodje razbacuje,ali ga uvek motrim,nikad nista nikom nije polomio,pocepao ili upropastio.kad podjem kuci,uvek se ponudim da zajedno spremimo igracke i pocnem da sklanjam bar malo da ne ostane haos iza nas.
sto se tice jurcanja,ne branim,jurca i boza po ceo dan.
ono sto stvarno ne volim jeste ako jedu nesto cokoladno ili masno,pa posle da mi flekaju namestaj ili zid.tu ne cekam nicije mame.vlazne su pored mene i odmah im brisem ruke i vicem-brisanje ruku.

< Poruku je uredio branki -- 23.8.2014 7:26:00 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 7:58:55   
bubulence
kod nas je trenutno situacija takva da zivimo u dvosobnom stanu, Ema nema svoju sobu. igracke stoje u jednom cosku dnevne sobe. ima svoj kutak. i ogranicena je da igracke mogu da se ‘razbacuju‘ samo dokle se prostire onaj njen tepih od slova. znaci na velikom tepihu i okolo ne smeju da se nadju igracke. i jos praktikujem da nema mnogo igracaka na raspolaganju. sve sto joj dosadi i primetim da se vise ne igra ide na selo.
kada dodju druga deca bez pardona kazem da nema bacanja, gadjanja i svadjanja. mogu da sednu da slazu kocke, da bojaju, da se igraju doktora ili sta vec hoce ali nesto gde zajedno ucestvuju i gde nema svadje i haosa. ali nama uglavnom dolaze samo tri porodice sa decom, i dobro su vaspitani pa i nema problema.
kada idemo negde gde nema dece nosim Emi bojanku, ili joj pustim pesmice na tel. a ako idemo negde gde ima dece i igracaka mora da me pita sta sme a sta ne.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 8:04:24   
vonavoj
Azra,nemoj biti prestroga,ali lepo skloni sve te sitne igracke,posto vecina dece i ne zna da se igra sa tim.. nema potrebe da prosipaju! jednostavno im ostavi neke igracke,a imas i dovoljno i neka se "igraju" sa tim,pa posle da sve sakupe!
i moja ima puno igracaka i ostane haos kad neko dodje,to je neizbezno..ali deca koja idu u vrtic znaju da moraju i da skupljaju...ima i u tome razlike!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 8:06:27   
Sanjica26 RR
Dajem da se rasturaju igracke samo po decijoj sobi. Iznosenje iz decije sobe ne dozvoljavam. Secam se dok.sam zivela kod mojih dosla nam je jedna poznanica sa troje dece. Kuca nam nikad nije izgledala gore. Deca su cepkala papire, skinuli milje sa stola. Masnim rukama mazali po sto. Majka je sve cutke posmatrala. Kad su otisle laknulo nam je.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 8:57:37   
milicicak
Svaka kuca ima svoja pravila. U mojoj postoje dva koja SVI koji dodju moraju da se pridrzavaju:
1. jede se samo i iskljucivo u kuhinji
2. pre nego sto krenete zajedno slazemo igracke
I to funkcionise... trebalo je neko vreme da se svi naviknu a sa onima koji se nisu navikli se retko druzimo u kucnoj atmosferi...
Ne zivim u apoteci i nikad nije sve sredjeno u vinklu pa ne ocekujem ni da kad nam dodju drugari kuca izgleda savrseno, cak i podsticem kreativni haos, prva cu na sred sobe da izvrnem kutiju sa lego kockama da se svi zajedno igramo :)
Ali, ne libim se da ne dam knjigu ili igracku, jer mi je glupo da grdim dete ako nesto pocepa ili pokvari slucajno, ako sam nesto dala prihvatam i rizik da to mozda nece biti celo kad ga dete vrati... ne libim se da podsetim da igracke na kraju igranja treba da se pokupe... po stanu mogu da jurcaju i igraju se loptom ako na podu nema igracaka koje mogu da gaze...
i uvek pre nego sto dodju deca od oko godinu dana operem staklena vrata u dnevnoj sobi, svi obozavaju da prave face i priljube se na njih pa onda volim da budu cista za tu igru :)

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 9:40:33   
superm
Moj stariji sin je veliki decak, njegovi drugari takodje. Tako da nemamo taj problem. Licno me uzasno nerviraju nevaspitani roditelji pa samim tim i njihova nevaspitana deca. Nadam se da ne zvuci prestrogo. U redu je, neka se deca igraju, neka preture sve igracke ali bez unistavanja, cepanja i bez toga da mame i tate to cutke odobravaju.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 13:22:18   
Sanchy
Nikada nisam volela nevaspitane ljude koji takvo svoje drustveno ponasanje prenose i na decu..srecom nemam ih u svojoj blizoj okolini a kada se desi da se nadjemo u drustvu takve dece isto im kazem i upozorim na ponasanje kao da je moje dete u pitanju pa ko se ljuti ljuti iskreno bas me briga,to su trivijalnosti na koje ne zelim da gubim vise vremena nego sto je potrebno u takvim situacijama..prosto..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 13:59:05   
Azra_
Von, moje dete ne ide u vrtić, a zna da skuplja i svoje , a i tuđe igračke. Dečica koja su nam dolazila ove nedelje, nisu skupila za sobom, a svi idu u vrtić. Dakle, nije stvar prisiliti dete da to pokupi, već ga naučiti redu. Nisu oni odrasli, i ne može uvek pod konac, ali ako nema reda, po meni sve ode u...

Devojčica koja je juče bila, kada joj je majka rekla da skupi igračke, počela da plače da hoće kući, i majka kaže da neće da stresira dete zbog igračaka, i otišle su. Iskreno, nije obavezno da skupe haos, zaista, bilo bi mi drago da su se igrali u tom haosu i da je sve to imalo smisla, ali nije. Samo je sve izvrnuto, pa ti gledaj gde gaziš.

Istina, igračke jesu materijalna stvar i nemam ništa protiv, niti se bilo kada ljutim kada se neka igračka polomi u igri, ili se nešto ošteti, ali bacati radi bacanja, gaziti po tome??! To NE! Bar to važi za moje dete. Sada ima igračke, sutra će imati bitnije stvari koje treba da čuva i da nauči da vodi računa o svojim stvarima, a i o tuđim, ako tako situacija nalaže.

Ako verujete celu noć nisam spavala preispitujući svoje ponašanje kada sa detetom odem negde, i posmatrajući majke koje dovedu decu kod nas i maze ih po kosi i tepaju dok se bacaju po krevetu i prave haos u kući. Jedno znam! Moje dete to neće raditi, ni kod kuće, niti u gostima. Jednostavno, ne može. Divljaštvo ne podnosim. U zelenu travicu, na livadu, igralište, jurcanja koliko je volja. Za sve postoji mesto i vreme. Opet, to da kažem tuđoj deci, ne mogu, nije moje da ih vaspitavam ako su roditelji pored njih. Sebi ću skratiti muke tako što će zateći 5 kabastih nerastavljivih igračaka u celoj kući! E sada, dečica odlično pamte i znaju koliko igračaka ovde ima, verovatno će ih tražiti, ali neće ih dobiti. Ja drugačije ne umem. Zovite me veštica!user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 14:10:39   
World
Kod nas za sada dolaze samo kulturna djeca... valjda smo one nekulturne rastjerali vremenom.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 14:15:28   
Didy
Joj, što volim ovu temu! user posted image Kad počnem da se preispitujem, samo dođem ovde i vidim da nisam jedina. user posted image Idem sad da iščitam sve od juče i danas.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 14:24:25   
milicicak
Azra, mnogo zavisi i od temperamenta deteta, tvoje dete je ocigledno po prirodi mirno i ti se ponasas u skladu sa tim, iz tvojih postova nigde ne vidim da je on nesto sputan ili da si ti previse stroga. Jednostavo, postoje stvari koje trazis da se postuju i kraj.
Ja sam onda najgora vestica koja tera i decu i odrasle na umivanje i pranje ruku posle cokolade. Ili jos gora kada cupam detetu iz usta hranu koju je neko ostavio na dohvat ruke a ona vristi jer joj se dopada ukus cokolade pa onda nagrdim i roditelja i dete na sva usta bez pardona.
U tvojoj kuci nema bacanja i divljanja i kraj, tvoja kuca-tvoja pravila :)
mada moram priznati da u poslednje vreme ima i puno nonsalantnih roditelja koja svojoj deci dozvoljavaju stvari koja prelaze sve granice pristojnosti uz izgovor dete je zivo... s takvima se trudim da se vidjam u ogranicenim kolicinama

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 14:33:40   
Torbica
Azra, draga, kakvo nespavanje kakvi bakraci? Ti si najnormalnija mama i sasvim lepo razmisljas. Mislim, zaista je sve stvar vaspitanja. Pa zamislite sta bi to kod nas bilo da se ne zna red? Njih troje pa svako ima nesto svoje. Dozvolim i da donesu u dnevnu ali uredno to vrate, generalno, cak i ovaj najmanji sve skupi. Ponekad se odusevim, naostrim da odem u deciju sobu i da kazem da je vreme za skupljanje, kad ono pokupljeno. Nekad nije ali se bar vidi da tezimo redu user posted image .
Dolazi nam nekoliko porodica i svi su ok, sva decica se trude da budu korektna, to je ogledalo roditelja.
A ako neko dolazi prvi put, trudim se da vrlo pristojno ukazem na to da ne bude haosa i da na kraju koliko/toliko vrate u prvobitno stanje.

Didy, bas se pitam gde si, nema te! user posted image Davaj termin da uzvratim poset_u! user posted image


< Poruku je uredio Torbica -- 23.8.2014 14:36:40 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 14:51:41   
Didy
IZVORNA PORUKA: Torbica

Didy, bas se pitam gde si, nema te! user posted image Davaj termin da uzvratim poset_u! user posted image



Sednice, seminari, svašta nešto, pa nemam vremena ni da zavirim. Hajde jedan dan od nedelje da vidimo kako nam deca zajedno prave haos. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 14:58:11   
Torbica
user posted image ubedjena sam da ce to biti lepa kreativna igra, evo, mogu da garantujem da cemo biti dobri user posted image
Javni!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 14:59:26   
Olga75
ne vezano za bilo sta
dok nisam imala dete nisam imala igracke pa su deca koja su dola kod mene mogla da se igraju onim sto su doneli ili eventualno da crtaju hemijskim olovkama
a kad je dosla zver sve se premetnulo , jedno vreme joj je glavna igra bila da izbaci sve igracke i ode , no to je prerasla sad izbaci samo deo
imala sam problema da je nateram da skuplja pa sam joj placala ( pisala sam na nekoj temi )
sto se tudje dece tice , to je tema je l
ja ih ne vaspitavam , mogu da se igraju u sobi i sve da razbacaju , nije me briga dokle god se ne otimaju ili potuku . Onda se automatski oduzimaju sporne igracke i dobija lekcija o tome da je tuci se i otimati krajnje bezveze jer evo ja sam jos jaca od njih i kako bi bilo da im otimam ili ih tucem
onda se vec roditelji pocinju kupiti da idu a ja kazem Marija pozdravi se i idi da skupljas igracke
e tu je sad od roditelja do roditelja - neki kazu deci da pomognu i ja sam zadovoljna ako skupe i trecinu
a oni koji decu ne posalju da pomognu , ni ja ne trazim od Marije da pomaze kod njih u skupljanju
sto kazu svako svog subasu , tako je kod mene

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 15:04:23   
Didy
Kod mene niko od dece ne skuplja igračke, već posle to radimo mm i ja s decom. Nekad nemam snage, pa spremamo tek sutradan. niko se ne seti sam, nikome onda ni ne govorim da skupi, roditelji sami ne pomenu, ja ne pominjem. I ne ljutim se ni na koga, ne zameram. Ali da sam počela da sklanjam sitnarije, jesam.
Torbi, čujemo se. Radujem se kreativnom haosu. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
23.8.2014 17:30:50   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Azra_



Ako verujete celu noć nisam spavala preispitujući svoje ponašanje kada sa detetom odem negde, i posmatrajući majke koje dovedu decu kod nas i maze ih po kosi i tepaju dok se bacaju po krevetu i prave haos u kući. Jedno znam! Moje dete to neće raditi, ni kod kuće, niti u gostima. Jednostavno, ne može. Divljaštvo ne podnosim. U zelenu travicu, na livadu, igralište, jurcanja koliko je volja. Za sve postoji mesto i vreme. Opet, to da kažem tuđoj deci, ne mogu, nije moje da ih vaspitavam ako su roditelji pored njih. Sebi ću skratiti muke tako što će zateći 5 kabastih nerastavljivih igračaka u celoj kući! E sada, dečica odlično pamte i znaju koliko igračaka ovde ima, verovatno će ih tražiti, ali neće ih dobiti. Ja drugačije ne umem. Zovite me veštica!user posted image


Ih bre zbog toga da ne spavaš??? Kod moje najbolje drugarke sam tako dreknula da Anu da se njen muž uplašio. user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
24.8.2014 1:11:47   
Azra_
Bolje sam, da ne brinete.user posted image

Dete mi je za sada jako pitomo, poslušno, saosećajno, bukvalno odrastao čovek. Naravno, ima on svoje bubice, ali to nije strašno, za sada. Razumem da je mnogo više one neukrotive, ˝žive ˝ dece, i to je sasvim normalno. Dakle, razdragano nestašno dete je jedna priča, a bezobrazno nevaljalo dete i pride kul roditelji neka druga priča.

Mislim da smo prema dobroj deci nepravedni i da uvek mnogo očekujemo. Primer od pre par dana. Došli su kumovi sa ćerkom od 4god.devojčica je rekla ˝zdravo˝ i pružila ruku. Roditelji joj tapšu, hvale, pričaju kako je to lepo. A posle moj jadni B sa 2,5 godine nosi činije sa sladoledom za goste. Jednu po jednu činiju, od kuhinje do dnevne sobe za svakoga, i svakome kaže ˝izvoli˝. Poslednju je dao meni i nije rekao izvoli, a onda oni ˝˝ju, nisi rekaoo izvoli???!!! (njegova je želja kada dođu gosti da ih posluži i zna šta može da nosi sam šta ne, da ne mislite da ganjam dete da mi posprema kuhinju pere tanjire i sl. :-)) Dakle, kada loše dete ispravi neku grešku, to svi primete, hvale, iako te greške nije ni trebalo biti. A kada dobro dete u nizu nekih dobrih stvari napravi neku lošu, bude grdnje, a one dobre stvari zaboravimo da pohvalimo-to se podrazumeva, on to zna, to tako treba.

Ko zna još koliko puta ću se preispitivati, ali ću se potruditi da se ne iznerviram ovoliko. Ovo je bila baš udarna nedelja. Tri posete gore pomenute ˝žive˝ dece sa kul, ˝tolerantnim˝ roditeljima.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
24.8.2014 10:07:40   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Azra_


Mislim da smo prema dobroj deci nepravedni i da uvek mnogo očekujemo. Primer od pre par dana. Došli su kumovi sa ćerkom od 4god.devojčica je rekla ˝zdravo˝ i pružila ruku. Roditelji joj tapšu, hvale, pričaju kako je to lepo. A posle moj jadni B sa 2,5 godine nosi činije sa sladoledom za goste. Jednu po jednu činiju, od kuhinje do dnevne sobe za svakoga, i svakome kaže ˝izvoli˝. Poslednju je dao meni i nije rekao izvoli, a onda oni ˝˝ju, nisi rekaoo izvoli???!!! (njegova je želja kada dođu gosti da ih posluži i zna šta može da nosi sam šta ne, da ne mislite da ganjam dete da mi posprema kuhinju pere tanjire i sl. :-)) Dakle, kada loše dete ispravi neku grešku, to svi primete, hvale, iako te greške nije ni trebalo biti. A kada dobro dete u nizu nekih dobrih stvari napravi neku lošu, bude grdnje, a one dobre stvari zaboravimo da pohvalimo-to se podrazumeva, on to zna, to tako treba.




Story of my life. Zato sam morala puno da radim na samopouzdanju, a to je moglo mnogo spontanije. Svesna si ovoga pa delaj user posted image


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Šta kada nemoguće dete od vaših prijatelj...
24.8.2014 10:51:33   
superm
Ih, Azra. zao mi je sto se toliko 'jedis' bez potrebe. Normalno razmisljas, sve je u redu. user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here