|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
29.1.2011 21:40:02   
choopa choops
Tash kuce ste?!!!user posted image user posted image user posted image

U bre pa ide mi voda na usta od ovog gore spiska user posted image Izdrzi, bice bolje s vremenom user posted image

A zasto ne smije voce, sok i cajevi???user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
4.2.2011 21:51:29   
Anoniman
Sveže voće zbog celuloze, sokovi zbog veštačkih boja (kupovni), a domaći valjda opet zbog celuloze user posted image , a čajevi u kesici zbog toga što se ne zna šta je u njima, a ovi iz zdrave hrane zbog toga što sam ja alergična na polene, trave, cvetove, pa Mare ima predispoziciju da bude i on.



(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
4.2.2011 22:05:07   
dakana
Tash, saljem vam veliki zagrljaj. Bas mi je zao sto ste se namucili.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
4.2.2011 22:09:41   
magnetic

IZVORNA PORUKA: Tash

Sveže voće zbog celuloze, sokovi zbog veštačkih boja (kupovni), a domaći valjda opet zbog celuloze user posted image , a čajevi u kesici zbog toga što se ne zna šta je u njima, a ovi iz zdrave hrane zbog toga što sam ja alergična na polene, trave, cvetove, pa Mare ima predispoziciju da bude i on.



Joj podseca me na moju muku u trudnoci kada sam bila na strogoj dijeti zbog secera.Uf znam kako je tesko,ali ces izdrzati,moras sta cesuser posted image


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
4.2.2011 22:14:06   
Anoniman
Pošto sam svesna koliko je strašno kada se majka, koja nije naučena na ovakav režim ishrane, susretne sa ovakvom situacijom, želim da napišem da to sve nije NIJE STRAŠNO! Sve je stvar navike, a kao ispomoć nekim početnicima, napisaću svoj jelovnik za poslednjih par dana, kao ideju nekome kome bi moglo zatrebati.
Dakle, kada su mi prvi put doneli onaj bljutavi krompir, šargarepu, pirinač i meso u bolnici, mislila sam da ću bljuvati. Za koji dan mi je to sve bilo ukusno, da, da, baš tako bareno i neposoljeno. Pretpostavljam da je u prilog išlo to što sam jako malo pušila jer je zima napolju a morala sam van kruga bolnice da bih pušila, a i nisam baš imala kome da ostavim bebu svako malo. Cimerke mi jesu bile divne, ali nije fora da im svakih sat vremena ostavim bebu.

Onda sam izašla iz bolnice, i evo...

28.1.
- doručkovala sam u bolnici kiflu od istog testa kao beli hleb, i pirinač
- ručak: punjene tikvice u bešamel sosu (puniti barenim mesom i pirinčem; bešamel praviti od vode i brašna)
- pomfrit
- večera: čorba (skuvaš supu i izmixiraš user posted image ): pileće belo, karfiol, krompir, šargarepa
- kompot od jabuka
- turska kafa (kažu NE Nes kafa, ni bilo koja druga, samo turska)

29.1.
- turska kafa
- doručak: čorba (skuvaš supu i izmixiraš user posted image ): pileće belo, krompir, karfiol, šargarepa + hleb
- kompot od jabuke
- ručak: pečena piletina i bareni krompir
- večera: pita od jabuka i pita od bundeva u korama bez jaja

30.1.
- turska kafa
- pečena piletina i pirinač, sve preliveno gore navedenom čorbom, da ne bude suvo user posted image
- pita od bundeva
- supa: piletina, šargarepa, pirinač
- pečeni batak i pečeni krompir
- pita sa krompirom

31.1.
- turska kafa
- palačinke (ulje, brašno, voda, so) sa šećerom (gadne su, budu tvrde user posted image )
- pita sa krompirom
- pilaf (sme da se koristi luk pri kuvanju)
- pita od bundeve
- pomfrit

1.2.
- turska kafa
- pita od krompira
- pileća supa sa domaćim rezancima (bez jaja)
- barena piletina i barena šargarepa, hleb
- kompot od jabuka

2.2.
- turska kafa
- pečena piletina, pečeni krompir, preliven mixiranom čorbom
- pita od jabuka

3.2.
- turska kafa
- pita od jabuka
- testo sa krompirom (domaće testo, bez jaja)

4.2.
- turska kafa
- njoke sa šećerom (izostaviti jaja, prezlu sam praviti od običnog belog hleba)
- mixirana čorba: piletina, šargarepa, karfiol, krompir, + prinač + hm, ja to zovem pogačice od krompira (brašno, baren krompir, ulje, voda, so (izostavlja se jaje); napravi se testo, vadi se modlom kružni oblik, kao mini pljeskavice i peče se na ulju; zgodno je jer se može jesti na slano uz meso, a može i sa šećerom).

Neko će pitati zašto kafa... Ako vam stomak nije navikao na ovakav način ishrane, može biti belaja, što je mene snašlo 3-ći dan u bolnici. Nisam mogla na WC, jedva sam uspela, baš me je mučio stomak. U tom smislu, meni kafa pomaže da imam redovnu stolicu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
6.2.2011 21:44:23   
Anoniman
Danas mi je dever rekao da se vidi po meni da sam promenila način ishrane, da mi je koža sasvim drugačija. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
7.2.2011 11:35:45   
Podrum Š.
Ta hrana je mnogo zdrava... a hraniti se na ovaj način i jeste stvar navike.
user posted image  za tebe što uspevaš.



_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
21.3.2011 21:49:55   
Anoniman
Znam da je daleko, ali nešto mislim da odgovor na moje pitanje niko ne drži u džepu, pa da pitam na vreme:

Dakle, Marko je alergičan na kazein (otpadaju svi mlečni proizvodi) i pretpostavljam da dr neće dozvoliti uvođenje jaja pre prvog rođusa, pa me zanima, kakvu tortu mogu napraviti za prvi rođus (koji će biti za malko manje od pola godine user posted image ) a da on može da je jede?

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
22.3.2011 7:42:30   
Ivanka 75
Tasho, mozes neku  kasato tortu (posnu), u njih ide uglavnom keks, suvo voce i margarin.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
16.2.2012 21:32:18   
Anoniman
DOMAĆA PAŠTETA
Izdinstati luk, ubaciti sitno seckano meso na koji trenutak na luk, doliti vode, posoliti po ukusu, i kuvati dok se meso ne raskuva. Kada se raskuvalo, pasirati, dodati i vode u kojoj se kuavlo da ne bude suvo, staviti na hladno da se stegne.
Ne bude kao kupovna pašteta, bude dosta suvlje, ali može poslužiti kao namaz za doručak.
Može se zamrzavati, u frižideru se može čuvati max 3 dana jer nema konzervans.

NAMAZ OD PLAVOG PATLIDŽANA
Meso dinstati na luku što duže. Plavi patlidžan obariti. Zajedno propasirati, posoliti po želji. Staviti na hladno da se stegne.
Može se zamrzavati, u frižideru se može čuvati max 3 dana jer nema konzervans.

BAKINA BUNDEVARA U KORAMA BEZ MLEKA I JAJA
1/2kg brašna sjediniti sa 100gr masti (može i ulje, moja dr kaže da je ulje bolje kod alergija od masti), posolimo, i dodamo vode toliko da testo ne bude previše meko. Može se u testo dodati prašak za pecivo da bi testo bilo mekše, ja nisam dodavala dok sam bila na dijeti.
Testo se deli na 3 jednaka dela. Prvi deo razvući, staviti u tepsiju, malo premazati uljem, staviti narendanu bundevu (oko 600gr), pošećeriti po želji (mi stavimo dosta šećera, gotovo da prekrije bundevu, ne u debelom sloju, ali se beli momački user posted image ), može i cimet (nisam stavljala za vreme dijete), pa onda sledeće razvučeno testo, pa opet bundeva, pa šećer, pa testo od gore. Testo izbuškati viljuškom. Ubaciti u hladnu rernu, uključiti na 200', gotovo je kada se lepo rumeni testo.
Ovo je inače jedina bundevara koju ja volim, nevezano za dijetu. user posted image
A dok sam bila na dijeti, služila mi je da prezalogajim u prolazu, kada mi se pada u nesvest. user posted image
Bundevara može da se pravi i sa jabukama, ali kora bude nekako hrskava, ne bude kao bundevara.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
16.2.2012 22:06:16   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

E, da možeš i da bariš krompir. Tako vrućem krompiru dodaš brašno, toliko da možeš da napraviš testo.
Onda možeš da praviš one gliste u prezli (ne znam kako se zove user posted image ), to se kuva ako se ne varam, a možeš od istog testa praviti kao pogačice i peći na ulju, ja ih obožavam sa šećerom.

user posted image

Malo su nam zagorele pogačice. user posted image MM kaže da su te pogačice isto što i uštipci, a poto ja ne znam kako se uštipci prave - neću filozofirati. U originalni recept idu i jaja, ali sam ih ja onomad (i sada Marku) izostavljala.

Ove "glistice" user posted image to je isto kao gomboce, samo izostaviš jaja. Možeš staviti unutra kuvane jabuke. user posted image


(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
18.2.2012 0:59:11   
Anoniman
slatko mi ispade veci problem od mleka user posted image
sme alva da se jede, nema kikiriki-soja-mleko-jaja u sebi
i OVO - probala sam sa rogacem i limunom i odusevljena sam, stavila bih ga u palacinke bilo kada. da smem palacinke user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
3.3.2012 16:21:07   
volim da jedem
ako neko ima isak kilograma, moze ovde da pogleda kako sam ja resio problem viska kilograma bez dijeta i preparata za mrsavljenje.

edit : reklamiranje na RR je zabranjeno

< Poruku je uredio Olga RR -- 3.3.2012 16:35:29 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
6.3.2012 16:18:39   
MOCICA
Tash i ostali hvala puno na pomoci oko menija!

(odgovor članu volim da jedem)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
6.3.2012 22:24:30   
Anoniman
dajte neke recepte, ja crkoh gladnaaaaaaaaa user posted image

salu na stranu sad.. dete alergicno na: jaja, mleko, piletinu, junetinu, SOJU, breskvu, kajsiju i pomalo sargarepu. pirinac i krpompir nisu na spisku namirnica, pa ne znam da li da ih jedem ili ne. bez pirinca bih mogla, ali bez krompira tesko. mogu samo da zahvalim Bogu da na psenicno brasno nije, onda stavrno ne bih znala sta da radim, jer ja ne mogu da zivim bez hleba.

(odgovor članu MOCICA)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
6.3.2012 22:31:37   
Anoniman
tash, smem li ja jedem tu domacu bundevaru??? user posted image
ova moja drugarica sto joj je dete alergicno na sargarepu dala pre neki dan malom bundevu i odmah mu izasao crveni pecat na nozici. valjda je srodna sa sargerepom, sta znam..
nama nisu napisali + za sargarepu, ali je dr rekao da je na granici, pa sam je ja ipak izbacila.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
6.3.2012 22:36:42   
Anoniman
Ja ne vidim vezu između šargarepe i bundeve sem što su obe narandžaste. user posted image

Recepti... Pa kopirala si sve ono što je moja mama spremala za Marka, proberi malo i po tome i po ovome što sam ovde pisala.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
6.3.2012 23:27:57   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

Pošto smo sada izašli iz bolnice, hoću da vam napišem šta znači eliminaciona dijeta (dijeta bez mlečnih proizvoda, jaja, aditiva, začina bla bla):

- doručak: kifla od istog testa kao beli hleb, pirinač
- ručak: bareno ili pečeno meso (većinom piletina), bareni krompir, barena šargarepa, pirinač, hleb, kompot od jabuke
- užina: kompot od jabuke
- večera: isto što i ručak

Nakon dva takva dana ja sam počela da padam u nesvest.

Onda rekoše da smem pomfrit pečen na ulju, posoljen (vegeta NE!); pite sa bundevom, jabukom i krompirom u korama bez jaja, od dodataka samo šećer, so i ulje.

Sveže voće ne zbog celuloze.

Tečnost: samo voda! Čajevi NE! Sokovi NE!

Sem toga od povrća sme još karfiol, tikvice.

To je to.




zasto ne sirovo voce?? K nije alergicna na krusku, jabuku i pomorandzu. zasto to ne mogu da jedem?
kako da znam da nije na tikvice i karfiol? to se ne testira?
zasto ne sok?

mare je bio alergican na jaja, ali ne i na piletinu?
kada je prerastao al. na jaja?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
6.3.2012 23:29:39   
Anoniman
nije ni na bananu! user posted image

smem li da jedme kikiriki ako pise da nije na njega alergicna? da li biste vi jeli?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
6.3.2012 23:33:56   
Verus
Ja ne bih.  Moze vrlo lako da razvije alergiju jer je vec njima sklona...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
6.3.2012 23:36:16   
Anoniman
tako sam i ja mislila. hvala verus user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
14.3.2012 22:55:55   
MOCICA
A sta ovako spremiti za nabrzinu tipa ako Vam je beba ceo dan budna ili povraca pa da imate stalno da se gricka npr. umesto sendvica (ne jedem salame zbog dodataka, virsle i ostalo). Ja kad mi dodje takav dan toliko budem umorna da zaboravim da jedem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
14.3.2012 23:02:14   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Macaki


IZVORNA PORUKA: Tash

Pošto smo sada izašli iz bolnice, hoću da vam napišem šta znači eliminaciona dijeta (dijeta bez mlečnih proizvoda, jaja, aditiva, začina bla bla):

- doručak: kifla od istog testa kao beli hleb, pirinač
- ručak: bareno ili pečeno meso (većinom piletina), bareni krompir, barena šargarepa, pirinač, hleb, kompot od jabuke
- užina: kompot od jabuke
- večera: isto što i ručak

Nakon dva takva dana ja sam počela da padam u nesvest.

Onda rekoše da smem pomfrit pečen na ulju, posoljen (vegeta NE!); pite sa bundevom, jabukom i krompirom u korama bez jaja, od dodataka samo šećer, so i ulje.

Sveže voće ne zbog celuloze.

Tečnost: samo voda! Čajevi NE! Sokovi NE!

Sem toga od povrća sme još karfiol, tikvice.

To je to.




zasto ne sirovo voce?? K nije alergicna na krusku, jabuku i pomorandzu. zasto to ne mogu da jedem?
kako da znam da nije na tikvice i karfiol? to se ne testira?
zasto ne sok?

mare je bio alergican na jaja, ali ne i na piletinu?
kada je prerastao al. na jaja?


Sveže voće ne zbog celuloze valjda.
Tikvice i karfiol - nikada nisam čula za alergiju na to.
Sok ne zbog limunske kiseline.
Nije bio alergičan na jaje, nisam mu još davala jaje, ni piletinu. Mada sam ja na elim. dijeti najviše jela piletinu, taj momenat eliminacione dijete mi nije najjasniji.


Ne bih jela kikiriki ni sa zdravom bebom kamoli ne sa bebom koja već ima neke alergije.


Misliš nešto da namažeš na hleb? Pisala sam danas u temi o GER-u o namazima koje spremam Marku.
Takođe, možeš praviti bundevaru, isto sam stavila ovde negde recept, ona me je spašavala što se grickanja tiče. Dosta dugo je sveža, drži je u frižideru.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
18.3.2012 23:14:45   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Verus RR

user posted image Tash, evo kako i sta ide trenutno:

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Mi smo danas drugi dan na Similac Alimentum (hipoalergentskoj formuli slicno Allernovi). Imaoje par zutih stolica, pa par onako cudnih, sve u svemu isto kao na mom mleku. Mirniji jeste, ima manje gasova, sto ova formula i pomaze "reduces colic in 24 hours"....
Ja sam tvrdoglavi magarac koji od danas krece na striktnu eliminacionu dijetu. 2 nedelje se jede samo: curetina, jagnjetina, tikvice, krompir, slatki krompir, kruska i sok od kruske, pirinac, mleko od pirinca. Nista drugo, koristi se samo so i biber za zacine, i pije voda. Nema kafe, gaziranog i sl. Posle 2 nedelje se na svaka 3-4 dana u mamiinu ishranu uvodi po 1 namirnica, sa tim da se krece sa manje alergentskim kao sto je: grozdje, losos, suncokretovo seme, breskve, cvekla, sargarepa.
Evo i linka do te stranice: KLIK

Jedina razlika koju primecujemo kod stolica jeste da su kisele na mom mleku, nekad manje, nekad vise. Njegovom pedijatru je jako bilokrivo sto se te jedne stvari nije setila da pita GI doktora, ali sve sto citam kaze da je to od laktoze. Verujem da ni sada u mom mleku od alergena nema nista sto bi mu smetalo, jer vise nema krvi i sluzi, ali ajde, odradicu i ovo, 2 nedelje me nista ne kosta.

On definitivno ima i alergije a i refluks sam po sebi, tj. imao bi ga i da nema alergija, one su ga samo cinile gorim, tako da u tom slucaju je moje mleko puno bolja opcija od ad mleka.

Ovih 5 dana dok je na formuli ne dajemo zantac a nismo poceli ni prevacid...nadala sam se da ce mu na formuli biti 100% bolje pa da mu ni ne dajem lekove, ali mozda to nece biti slucaj. Videcemo-od cetvrtka sledece nedelje ga opet dojim. Pisem kako ide.



(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ishrana bez mlečnih proizvoda i jaja
19.3.2012 0:27:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

Sveže voće ne zbog celuloze valjda.
Tikvice i karfiol - nikada nisam čula za alergiju na to.
Sok ne zbog limunske kiseline.
Nije bio alergičan na jaje, nisam mu još davala jaje, ni piletinu. Mada sam ja na elim. dijeti najviše jela piletinu, taj momenat eliminacione dijete mi nije najjasniji.


Misliš nešto da namažeš na hleb? Pisala sam danas u temi o GER-u o namazima koje spremam Marku.
Takođe, možeš praviti bundevaru, isto sam stavila ovde negde recept, ona me je spašavala što se grickanja tiče. Dosta dugo je sveža, drži je u frižideru.


ako nije poznata al. na karfiol, da li je onda i brokoli bezbedan? a sta je sa keljom, kupusom isl. (ja da jedem, ne beba). ja danas spremala neki fitnes miks, unutra bilo malo kelja (pore sargarepe, paskanata, tikvica i boranije), valjda nece K biti nista...

moje dete nije testirano na jagnjetinu? kazu da je jako bezbedna, ali mi je sad svejedno frka da je jedem. sacekacu kontrolu.

sto se namaza tice, odoh da citam... user posted image
ja jedem ajvar i pindzur! jedem i dzem od sljiva, domaci. da li bih smela dzem od sipurka? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here