|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fraxiparin u trudnoci
18.5.2011 18:06:01   
borjana
ja sam od sutra 22 nedelja,
pre neki dan sam radila ove analize

protrombinsko vreme (70-140 %) -91%
aPTT(25-35s) -25s
trombinsko vreme (16-20s) - 17s
FAKTOR I (1.7-4.0 g/l) - 3.4g/l
D-dimer automat(230 ng/ml) - 2419 ng/ml
a imam urodjenu hiperbilirubinemiju, a sad kad sam radila bilirubin nije mi bio povisen(prvi put),
da li je bolje da ja prvo odem kod hematologa pre moje doktorke, kod nje trebam za koji dan.

(odgovor članu niki D)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Fraxiparin u trudnoci
18.5.2011 18:48:03   
Verus
borjana: mozes savetovati hematologa, on bi znao da li bi trebala da pocnes fraxiparin zbog visoko d-dimer.  D-dimer se menja u trudnoci, tj. svaako bude povisen, i oni treba da imaju normalne vrednosti za trudnice, pa bi po tome znali da li si previsoko za tu nedelju ili ne.  Uvek je bitno posavetovati dr. koji je strucnjak u tome.  Bojim se da tvoja redovna dr. mozda ne bi znala...

(odgovor članu borjana)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Fraxiparin u trudnoci
18.5.2011 21:02:47   
borjana
Hvala na odgovoru,doktorka iz dom zdravlja sigurno nezna,posto imam i doktorku na klinici koja mi je dala da radim d-dimer,a ova iz dz je rekla sta ce joj sad pa ovo.
Toliko o znanju :)

Mada se bebanac rita :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Fraxiparin u trudnoci
18.5.2011 21:11:23   
borjana
Ovo sam nasla na nekom forumu, mozda nekom bude koristilo,doktor je napisao

"Morate imati na umu da su vrijednosti D-dimera u trudnoći pormjenljive, i nisu jednake
Za period prije trudnoće i do 12. tjedna trudnoće, normalne su vrijednosti do 500mg
U II tromjesečju, normalne su vrijednosti do 1000mg, a u III i pred kraj trudnoće uobičajene su vrijednosti do 1500mg
."

(odgovor članu borjana)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Fraxiparin u trudnoci
19.5.2011 14:05:03   
Verus
Znaci ispada da ti je visok i za trudnocu?  Mada tvoje mere su u ng, a on kaze mg-ne znam jel to greska?  Obavezno vidi hematologa pa nam javi. Srecno, bic sve to ok!

(odgovor članu borjana)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.5.2011 10:25:40   
borjana
ja bila kod hematologa,
i dok mi kaze da se ispitivanja za trombofiliju ne rade u trudnoci, kao to sto je povisen dimer ne znaci nista bez doplera,prvo moram da uradim dopler krvnih sudova ruku i nogu,pa tek ako ima neko zakrcenje da radim proveru. Otkaci me ladno, i kaze da vidim sa svojim ginekologom...
Da li ste vi ta ispitivanja radili za vreme trudnoce ili van...


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.5.2011 12:21:50   
Verus
Boze borjana!  Testiranja za trombofiliju se i ne mogu raditi u trudnoci jer su svakako kaskade zgrusavanja promenjene (ili ti pojacane u drugom stanju), ali kod mene je bio problem to sto sam vec imala trombove posle operacije kolena sto je bilo 3 godine pre moje trudnoce, tako da su na osnovu toga gledali da me drze na fraxiparinu da ne bih dobila tromb (postoje neka istrazivanja koja kazu da ako si ga jednom imao mozes vrlo lako opet pa zato...).  Ja ne znam iz kog si mesta, ali jedna forumasica je vidjala nekog hematologa u NS, i ne mogu se setiti imena ali cu pokusati da saznam.  Da li mozes otici kod nekog drugog?  Uradi dopler nogu-ne bih brinula za ruke, noge su veci rizik jer beba stisce krvne sudove i usporava cirkulaciju nogu.

(odgovor članu borjana)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Fraxiparin u trudnoci
20.5.2011 13:08:43   
borjana
Iz Nisa sam,
vise nemam pojma,
idem kod svog ginekologa pa cu da vidim sta ce da mi kaze,
pa cu onda da potrazim nekog privatnog hematologa,
jer ocigledno dok ne platis ne gledaju te ozbiljno..
PUstam mozak na odmor do ponedeljka..

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.5.2011 23:01:06   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Testiranja za trombofiliju se i ne mogu raditi u trudnoci jer su svakako kaskade zgrusavanja promenjene (ili ti pojacane u drugom stanju),


Ja sam radila genetske analize tj testove na trombofiliju u trudnoci, u 5-oj nedelji.
Ako imas mutaciju nebitno je da li si trudna ili ne...
Borjana poslace ti Verus kontakt mog hematologa..

:*


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.5.2011 23:22:17   
Verus
cipi: divna si hvala ti puno!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.5.2011 23:27:03   
cipiripi
user posted image

Na osnovu klinickih studija doktori kazu da je d-dimer normalan u trudnoci...
Ali se ne zna da li je svacija trudnoca normalna..ima i patoloskih trudnoca kao sto je moja..
Ja sam mogla da radim dimer..ko zna koliki bi mi bio..rekli bi da je ok..
Ali s obzirom da sam otkrila trombofiliju koju nosim u genu da nisam primala fraxi i da ga nisam drzala pod kontrolom do porodjaja..do Ivone ne bi dosla..a i moj bi zivot bio ugrozen..

Borjana,
Zovi ovog dr, najbolji je u Srbiji..
Ja sam bila i kod njegove profesorke..a ona mi je rekla "Moj ucenik je bolji sad od mene, idi kod njega, nek te on vodi, najbolji je.."

Srecno! :*


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.5.2011 23:29:09   
Verus
cipi: jel to znaci da je moguce da njoj nesto nije ok, tj da ima neki oblik trombofilije?  Secas se Bube76?  Ona ima neku vrstu trombofilije, ne secam se sta da me ubijes, i njoj je d dimer bio visok, ali, rekla mi je tad, da se on inace povisi u trudnoci pa oni po nekoj tabeli prate da li joj je previsok i da li da je stave na fraxiparin.  Iznela je do kraja a nije morala da se bocka sto je super.  JEdino je nakon CR koristila, ne znam koliko dugo....

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.5.2011 23:32:24   
Verus
Borjana poslala sam ti preko privatne poruke kontakt lekara kojeg cipi preporucuje-nazovi pa zakazi ili bar, trazi konsult preko telefona.  Javi nam se i srecno!!!

(odgovor članu borjana)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Fraxiparin u trudnoci
21.5.2011 23:42:01   
cipiripi
Secam se Bube i koliko me secanje sluzi mislim da ona ima mutaciju FvLeiden..
Sve su to oblici trombofilije..mthfr, fvleiden, protrombin, nedostaci proteina C i S...
Jedina je razlika da je stecena ili nasledna-genetska trombofija..
Ova genetska je mnogo gora varijanta..

Sve to funcionise po pitanju gustine krvi, jer kad je krv gusta beba ne moze lepo da se hrani, ne moze posteljica da funkcionise-bude prokrvljena..dolazi do tromboze sitnih krvnih sudova posteljice..
Svakakve komplikacije..

Dimer joj je bas visok..

Mari86 je trudna..od transfera dat joj je fraxi..bockala se sa o.3 na 24h do bete..nastalja isto tako..
Ona mutaciju nema, radila je testove..cista je..
Jedino joj je pre nekih 7-8 meseci lupus bio granican..

Nakon porodaja se bockas 6 nedelja..

Bubi je dimer mirovao celu trudnocu i zato nije primala fraxi..

A sto se tice Borjane..moze da ima mutaciju,neki oblik trombofije a ne mora da znaci...to ce joj objasniti hematolog.



_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Fraxiparin u trudnoci
22.5.2011 11:19:26   
borjana
Devojke hvala vam puno,
duse ste,
u cetvrtak idem kod mog gin na kliniku koja me je uputila za d-dimer,
pa cu da vidim da ce da mi kaze, hematolog me otkacio, ja sam mislila da ce da mi da jos neke testove.
Ja imam urodjenu hiperbilirubinemiju, a za cudo bilirubin mi je sad u trudnoci normalan,a pre mi je isao oko 100.

Javljam vam se u cetvrtak, ili ako ranije odem kod gin.
Veliki pozdrav user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Fraxiparin u trudnoci
26.5.2011 15:16:38   
borjana
Bila sam danas kod mog gin,
i drago mi je da je ona ovo shvatila ozbiljno,poslala me ponovo kog hematologa i trazila da se urade analize na trombofiliju, i dala mi da uradim dopler krvnih sudova nogu, i da ponovim d-dimer.
pa cim skupim nalaze da joj se javim.
Pozdrav

(odgovor članu borjana)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Fraxiparin u trudnoci
26.5.2011 18:33:31   
Verus
super borjana: ali ako ne gresim, trebali bi da te stave na fraxi odmah posle testiranja??

(odgovor članu borjana)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Fraxiparin u trudnoci
26.5.2011 22:01:20   
borjana
Uradila sam dopler krvnih sudovai to odmah cim sa ostisla(a inace se ceka tri meseca). I sve je uredu, nema zacepljenja.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Fraxiparin u trudnoci
5.6.2011 20:08:26   
borjana
Evo ja da ispisem sta mi se izdesavalo.
Pre nego sto su mi ukljucilli fraksaparin od 0.3 na 12 sati ( a pijem i kardiopirin,on pomaze leku)D-dimer mi je bio 2600,
posle 5 primljenih injekcija sam ponovila d-dimer i on je porastao na 3300,trombociti su uredu,
povecana mi je doza fraksija na 0.6 na 12 sati
(stim sto u d.z. nemaju od 0.6 pa se bodem dva puta na 12h,treba da vidim na klinici da li imaju tamo pa da predjem kod njih)
Nadam se da ce ovaj put lek da deluje,proveravam d-dimer na 7 dana,tako da u sredu idem ponovo da dam krv.

(odgovor članu borjana)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Fraxiparin u trudnoci
30.5.2012 20:54:43   
jacagoga
Devojke treba mi pomoc...
Imam antifosfolip;idni sindrom, Ljudmila Stojanovic mi je prepisala fraxaparin 0.3x2, zanima me sledece:
Da li se uzima na recept?
Jel to mnogo komplikovano oko bockanmja, malo me hvata panika...
I kako se to kupuje ili daje jel to ampula pa ja kupim iglu i spric ili je to neki komplet
Help please user posted image

(odgovor članu borjana)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Fraxiparin u trudnoci
30.5.2012 21:00:56   
jacagoga
Bas niko???? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Fraxiparin u trudnoci
30.5.2012 22:22:48   
Anoniman
Poslala sam ti pp

(odgovor članu jacagoga)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Fraxiparin u trudnoci
1.6.2012 23:15:10   
Alexis79
Meni je hematolog od pre 2 nedelje ukljucio Clexane 0.6 (isto kao fraxiparin) jer mi je protein C jako brzo padao i za 2 nedelje je pao ispod donje granice.Objasnio mi je da to samo iz predostroznosti i zato sto su user posted image user posted image user posted image  ali da cu morati da ga primam do kraja trudnoce i 6 nedelja posle toga .
Prvo sam se bockala sama u stomak ,ali mi je vec postalo tesko i nekako nelagodno pa me mm bocka u nadlakticu.
Ne znam da li ima nekih propratnih efekata ?
Ima li neka devojka da je to primala?


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Fraxiparin u trudnoci
8.11.2012 13:22:42   
panicarka1
da vam podelim moje iskustvo sa vama pre vto raden mi je taj test iz krvi i potvrdio da imam nasledni faktor 5 leiden ja sam hvala BOGU DRAGOM u drugom stanju mm mi svaki dan od transfera daje inekciju Clexane 40 mg znaci cela trudnoca i kad se porodim jos 6 nedelja posle toga ima da se bockam user posted image inekcije su grozne pece uzas i ostavljaju plave pecate ali ja sam se navikla i neprestavlja mi to nikakav problem stacu kad moramuser posted image

(odgovor članu ANGY)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Fraxiparin u trudnoci
14.12.2012 7:21:04   
erato
Ima li neka devojka koja je primala fraxiparin (ili clexane, fragmin ...) u toku VTO, od početka stimulacije, a da je uspela da dobije injekcije preko zdravstvenos osiguranja?

(odgovor članu panicarka1)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here