|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nizak pritisak
8.9.2014 17:03:30   
wivern
Anck kafa, setnje, dosta tecnosti i slano ako hoces da podizes pritisak. Meni je konstantno nizak pritisak a u pocetku sam imala uzasne vrtoglavice i glavobolje pa mi je dr to preporucila.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Nizak pritisak
8.9.2014 17:06:42   
Mala Elena
Meni je uglavnom pritisak 128:78, to je bas neka normala gledajuci za moje godine, a kada je dan tezak kao danas, kad je sparno pred kisu , bude mi gornji nizi pa ide do 110 . Budem klonula ali popijem kaficu i to se jako brzo regulise .Nego, cula sam da kafa samo trenutno podigne pritisak pa ga onda spusti, ne znam koliko je tacno user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Nizak pritisak
8.9.2014 17:08:53   
Anck Su Nmaun
Pa too.. nisam ni znala u cemu je problem da nisam onako bzvz merila pritisak.
Pre par dana mi je jako pozlilo na poslu, vrtoglavica i malaksalost.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Nizak pritisak
8.9.2014 17:23:55   
wivern
Ume bas da bude gadna vrtoglavica, meni se cela soba vrtela nisam znala sta me je snaslo. I skoro sam saznala kad je toplo napolju obavezno ponesi vodu sa sobom, toplota dodatno obara pritisak.
U svakom slucaju lakse se zivi sa niskim nego sa visokim pritiskom.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Nizak pritisak
8.9.2014 17:27:50   
bubulence

IZVORNA PORUKA: wivern

Anck kafa, setnje, dosta tecnosti i slano ako hoces da podizes pritisak. Meni je konstantno nizak pritisak a u pocetku sam imala uzasne vrtoglavice i glavobolje pa mi je dr to preporucila.


da, meni je dr u prvoj trudnoci rekao da bi najbolje bilo da ujutro vratim tursku kafu, i stvarno mi jeste pomogla. i naravno mnogo tecnosti....

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Nizak pritisak
20.9.2014 20:09:16   
malimaki
Meni je uvek bio nizak pritisak pogotovo sada u trudnoci. Sta je dobro u trudnoci za nizak pritisak?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Nizak pritisak
20.9.2014 20:22:08   
cetvrtko
ja imam stalne probleme sa tim ...... i meni mnogo pomazu setnjice predvece i kafa (ali samo jednu na dan pijem ,ne znam koliko bi bila dobra u vecim kolicinama ) ako je inace ne pijes ili ti sada ne prija onda napravi belu kafu ili nes .... :) meni ona dosta pomaze

(odgovor članu malimaki)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Nizak pritisak
20.9.2014 20:36:11   
anita
I ja imam nizak pritisak. Kada sam ostala trudna kafu sam prestala da pijem.
Medjutim doktorka mi je savetovala da popijem bar jednu da je ne ukidam skroz i da pijem sto vise tecnosti.
Desavalo mi se da mi u sred grada bude lose, tako da od tada bez vode ne mrdam nigde bez obzira da li je toplo napolju ili ne.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Nizak pritisak
20.9.2014 20:37:51   
Mala Elena
Nizak pritisak izaziva vrtoglavice. ..desavalo mi se da mi se sve okrene pred ocima ali kada sam u lezecem polozaju .Cim odignem glavu-prestaje , spustim -opet! Najbolje je liznuti malo soli. Skoro kada sam imala migrenu , imala sam uporedo i mucninu . E sad mislim da su to simptomi visokog pritiska . Sve me gadilo , zivela sam na pecenom krompiru, tostu i supici . Uzas .user posted image U trudnoci nisam imala problema , samo da se sada ne jave!

(odgovor članu cetvrtko)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Nizak pritisak
20.9.2014 20:40:10   
serpica
Moj normalan pritisak od kad znam za sebe je 90/60 i meni odgovara ( sem kad letim avionom ) cim malo poraste dobijam glavobolju i zujanje u usima.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Nizak pritisak
20.9.2014 20:49:25   
pocahontas
meni kao serpici. u trudnoci je ovaj gornji znao da bude i malo nizi. kad sam osecala vrtoglavicu (dva puta je bilo bas gadno, mislila sam da cu se onesvestiti), izlazila sam momentalno napolje,na svez vazduh, i popila sto vise vode.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Nizak pritisak
21.9.2014 0:45:15   
Žapkić
Moj normalan pritisak je 90/50. I ne mogu da funkcionišpem ako je malo viši.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Nizak pritisak
21.9.2014 0:58:20   
Klarita
Zabluda je da kafa podize pritisak user posted image U prvom trenutku, da, ali na duze staze, obarauser posted image

Meni je TA 90/60, a u trudnoci padao, pa se dizao user posted image Sad u drugoj ne secam se bas da sam imala problema, nisam onda, cim se ne secamuser posted image ali u prvoj sam konstantno imala 80/50 i jednom kad sam umalo pala 70/40 uz sve to puls 110-120...isla kod interniste, proveravala i radila EKG, i nista. Da ne bih lizala so, stalno sam grickala rebrasti cips i pila gazirano (otuda mi xyz kg onda) a, najbolje za podizanje pritiska je definitivno Heba gazirana voda. Jos ona u sebi ima dosta litijuma, pa onda odlazi i depresivni sadrzaj iz glaveuser posted image

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Nizak pritisak
21.9.2014 5:11:58   
Mala Elena
Ma kad treba da se digne pritisak, tu su muzevi ili deca, kakav litijum? ! user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Nizak pritisak
21.9.2014 12:22:32   
Žapkić
Ja bez kisele vode ne bih mogla da funkcionišem

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Nizak pritisak
21.9.2014 14:09:06   
big mum
Patim od niskog pritiska i mogu vam reci da nije ni malo prijatno.Normalan mi je 90/60 a kad se spusti onda je 80/50 i pocne mi mi se mantati.Meni je sestra koja je inace med.sestra rekla da pijem sto vise tekućine.sad uvjek uz sebe imam flašicu sa vodom.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Nizak pritisak
21.9.2014 14:13:43   
17 joka
BM, da sto vise tecnosti,ali i da sadrze soli, mineralne vode

meni je vecinom 90-70 pritisak bude i nizi i tad imam bas vrtoglavice i jake glavobolje

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Nizak pritisak
21.9.2014 21:52:31   
Sanjalica1980
Meni je pritisak isto uglavnom 85/50. Zna da bude i nizi user posted image
U avgustu na kotroli mi izmere puls i ono 120/80 . Kaze sestra divno, savrsen pritisak. Par min sam joj govorila da mi nije dobro i da je za mene to visoko.
Meni je dr rekla da pijem puno vode i pojedem slano. E sada imam problem jer se naduvavam pa vise ne smem so.

Danas mi komsija rekao da mi porastao nos i da sam deformisana user posted image Tim recima. Ja crkoh od smeha

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Nizak pritisak
21.9.2014 22:00:23   
milicicak
Meni je normalan pritisak 90/60, tolerisem sve do 70/50 ali kad je preko 100/70 onda mi stvarno nije dobro. U trudnoci mi je skocio, bio je tu negde oko 120-130/80-90 a bilo je i momenata kada je skakao i vise i stvarno mi nije bilo svejedno. Od cetvrtog ili petog meseca sam bila na dijeti bez soli, gaziranih pica sa ogranicenjem kafe na 1 dnevno. Posle porodjaja je bio bas visok, pila sam metildopu 6 nedelja i sve se vratilo u normalu.

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Nizak pritisak
7.3.2018 21:28:41   
Dragce86
Joj, zene, meni je danas bio 105/45mmHg, imala sam vrtoglavice i omaglice a sama sa malom bebom, bas sam se uplasila pa mi se javio i nedostatak daha. Izasla sam napolje na svez vazduh da dodjem sebi ali tek posle pola sata mi je bilo maaalo bolje, celi dan kuburim i jedva nesto, sva sam suntava. U prvoj trudnoci nisam imala problema, al ovo sad ne znam sta je, nisam imala nikad ovaaako nizak, obicno je 110/70mmHg. A imam problem jer ne smem ni kafu da srokam a ni previse kisele vode, imam jak gastritis pa me posle ubada kao nozem u zelucu. Najvise me brine da se ne onesvestim dok je mala tu i da je ne isprepadam, pa gledam samo da izadjemo napolje medju ljude pa kako god da bude...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Nizak pritisak
7.3.2018 22:06:14   
mama Jo
Ja imam nizak pritisak a u trudnoci mi je bio toliko nizak da ne znam kako sam funkcionisala. Uglavnom pomagalo mi je da za dorucak dobro najedem, da to bude onako jaci dorucak - jaja, malo kulena, slaninice 😁 ali stvarno, nakin toga jaca kafa...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Nizak pritisak
7.3.2018 22:10:22   
Mala Elena
Nakon porodjaja mi je bio 80 sa 60. Kazu , i to su me castili...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Nizak pritisak
7.3.2018 22:35:30   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: milicicak

Meni je normalan pritisak 90/60, tolerisem sve do 70/50 ali kad je preko 100/70 onda mi stvarno nije dobro.


Isto. Dok sam ležala u porodilištu sestra je po pet puta mjerila pritisak meni i jednoj trudnici koja je još nosila i blizance, jer nije mogla da nam je pritisak tako nizak. Mislila žena da joj se pokvario aparat. Pa donese digitalni, pa opet obični. Ujutru meni i njoj obavezno donji manji od 50, gornji 80 user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Nizak pritisak
7.3.2018 22:38:16   
Mala Elena
To je bas nisko. Ono sto sam ja osecala je zadihanost i lupanje srca.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Nizak pritisak
7.3.2018 22:40:28   
mama Jo
Kako si se osecala sa tako niskim pritiskom?
Meni je bio 100 sa 50, 90/60 tako recimo... imala sam vrtoglavice, i konstantnu malaksalost... nekada mi bas nije bilo dobro, sve me boli dok hodam...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here