|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ћирилица / latinica
7.4.2011 21:32:46   
vukosava
IZVORNA PORUKA: anajid

Гуд ивнинг мај дирсuser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ћирилица / latinica
7.4.2011 21:34:22   
Lu
Ma najbolje da pišemo na grčkom, da nas bre ceo svet razumeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu aleksandrova)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ћирилица / latinica
7.4.2011 21:34:26   
nencydrew
Volim ćirilicu, ali je mnogo lakše pisati latinicom

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ћирилица / latinica
7.4.2011 21:34:35   
dunja RR

Ja privatno - samo ćirilica, za firmu se potpisujem ćirilicom, na ličnim dokumentima svuda ćirilični potpis. Radim za "stranu" firmu tako da je tastatura latinična, jer svakodnevno pišem preko 30-40 mailova, minimum.

I kada šaljem poslovnu poštu (PTT), mahom, većina firmi kojima šaljem u nazivu ima strane reči tako da tada koristim latinicu, i to je to od moje latinice (olovkom):) ne volem je, lepše pišem ćirilicu:)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ћирилица / latinica
7.4.2011 21:35:30   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ma najbolje da pišemo na grčkom, da nas bre ceo svet razumeuser posted image


delta alfa (citaj kao DA) user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ћирилица / latinica
7.4.2011 21:37:22   
vukosava
IZVORNA PORUKA: dunja RR


Ja privatno - samo ćirilica, za firmu se potpisujem ćirilicom, na ličnim dokumentima svuda ćirilični potpis. Radim za "stranu" firmu tako da je tastatura latinična, jer svakodnevno pišem preko 30-40 mailova, minimum.

I kada šaljem poslovnu poštu (PTT), mahom, većina firmi kojima šaljem u nazivu ima strane reči tako da tada koristim latinicu, i to je to od moje latinice (olovkom):) ne volem je, lepše pišem ćirilicu:)



moja bivsa firma - jedan fax u ns - morali smo SAMO cirilicu za sva dokumenta - sto je bio pravi podvig pre windows-a cini mi se 2000 ili xp... znaci spisak polozenih ispita - mora cirilicom... sve zivo

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ћирилица / latinica
7.4.2011 21:41:56   
AndreaK
Ja sam ucila vise jezika... te mi je latinica vise trebala, ne pravim razliku, lepa su mi oba pisma, ali vise koristim latinicu.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ћирилица / latinica
7.4.2011 21:44:13   
vukosava
IZVORNA PORUKA: AndreaK

Ja sam ucila vise jezika... te mi je latinica vise trebala, ne pravim razliku, lepa su mi oba pisma, ali vise koristim latinicu.


i ja 4 strana al mi je bilo lakse - strani latinica - prevod cirilica - da ne pomesam... sad zivim latinicom jerbo sam u inostranstvu

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ћирилица / latinica
7.4.2011 21:54:29   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: nencydrew

Volim ćirilicu, ali je mnogo lakše pisati latinicom

Slazem se

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ћирилица / latinica
7.4.2011 21:59:46   
aleksandrova
ma uglavnom svi znaju srpski a i u makedoniji se vise slusa srpska muzika nego makedonska tako i mladje generacije koje nisu ucile srpsko-hrvatski znaju srpski,hrvatski...ma svi smo mi po dusi jos uvek jedan narod cini mi se al to je vec druga tema

_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ћирилица / latinica
7.4.2011 22:03:54   
Ana RR
Aleksandova, meni je makedonski jako lep jezik, obožavam da ga slušam. user posted image  

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu aleksandrova)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ћирилица / latinica
7.4.2011 22:08:43   
aleksandrova
сакаш да ти зборувам а ти ќе читаш user posted image

< Poruku je uredio aleksandrova -- 7.4.2011 22:09:06 >


_____________________________

mozak mi je otiso na odmor

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ћирилица / latinica
7.4.2011 22:15:38   
Ana RR
user posted image  user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu aleksandrova)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ћирилица / latinica
7.4.2011 22:21:13   
Anoniman
Koristim oba pisma (nejednako zastupljeno-cirilica mi je primarna, ona je sluzbeno pismo u Srbiji, a i bavim se srpskim jezikom). Ipak, smatram da ovaj forum nije mesto za neko posebno "negovanje" cirilice. Moj savet je da to radite u privatnim sferama upotrebe, a ovde je potrebno biti koristan i razumljiv. Ako, pak, neko insistira na koriscenju cirilice, to mu se nikako ne sme zameriti. Jer kao sto se u ovoj zemlji ravnopravno opredeljujemo za upotrebu narecja, tako se opredeljujemo i za upotrebu pisma.
Inace, ja znam da kazem nesto na slovenackom-Jaz sem Verauser posted image user posted image user posted image I jos po koju recuser posted image

(odgovor članu aleksandrova)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ћирилица / latinica
7.4.2011 23:16:44   
choopa choops
Svejedno mi je kako se pise user posted image Razbiram i makedonski user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ћирилица / latinica
12.4.2011 0:19:48   
vukosava
Да ли знате како се правилно пишу писана ћирилична слова Ш, Ђ, Ж, Х или Ф? - klikni

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ћирилица / latinica
12.4.2011 2:41:00   
vukosava
ovo je obican internet forum, nije uopste bitno kako pisemo, mozemo i da uvedemo ono fensi - pishemo, chujemo se, i da koristimo i engleske skracnice, tnx, lol, lo (little one), dh (dear husband) itd....
al ljudi dize mi se kosa na glavi kad pregledam neciji diplomski a unutra ne sastavljeno sa glagolima gde ne treba i nedostatak č, ć, š, ž itd....

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ћирилица / latinica
14.3.2013 7:20:51   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Koristim oba pisma (nejednako zastupljeno-cirilica mi je primarna, ona je sluzbeno pismo u Srbiji, a i bavim se srpskim jezikom). Ipak, smatram da ovaj forum nije mesto za neko posebno "negovanje" cirilice. Moj savet je da to radite u privatnim sferama upotrebe, a ovde je potrebno biti koristan i razumljiv. Ako, pak, neko insistira na koriscenju cirilice, to mu se nikako ne sme zameriti. Jer kao sto se u ovoj zemlji ravnopravno opredeljujemo za upotrebu narecja, tako se opredeljujemo i za upotrebu pisma.
Inace, ja znam da kazem nesto na slovenackom-Jaz sem Verauser posted image user posted image user posted image I jos po koju recuser posted image

I ovde sam bila mudra. Ponosim se sobomuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ћирилица / latinica
14.3.2013 7:44:42   
Trcosava
MEni je iskreno sve jedno. MEni su oba pisma ista - podjednako zastupljena.
sećam se na probnom perioduu bivšoj firmi terao me jedan diša da kucam na ćirilici. Ja nikako da skapiram zašto, kad mogu sve lepo da tokucam na latinici i onda konvertujem u ćiriliciu.

A kad sam vadila pasoš novi i LK, pita mene 'ljubazna' teta koje pismo želim u LK, kažem sve mi jedno.KAd je ona skočila kako vam je sve jedno, pa ćirilica je naše pismo. KAžem, ja sam u osnovnoj učila i jedno i drugo i boa su moja. NAstavi ona nešto da gunđa sebi u bradu i doda kako to da grcima u pasošu piše njihovim pismom.

Tu sam se zapitala. Stvarno, zašto? Kako oni mogu svojim pismom, a mi ne? Ali nisam mnogo lupala glavom o to. Kažem sve mi je jedno. Dete kad bude dovoljno veliko, naučiću je i ćirilicu.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ћирилица / latinica
13.6.2013 15:35:35   
Maraj
cirilica

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ћирилица / latinica
13.6.2013 15:40:43   
viking
Ja mislim da mi treba da budem ponosni što znamo i koristimo oba, jeste ćirilica naša i treba da je čuvamo, ali to što znamo i latinicu je velika prednost i na neki način nas čini "građanima sveta". Ne znam kako bilo kakvo dodatno znanje može da bude loše. Tako da, što se mene tiče, oba podjednako.
I baš ne volim one što su zagriženi za ćirilicu.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ћирилица / latinica
13.6.2013 15:45:34   
minnica
ponosna što sam pismena i to na oba pisma, plus na nekoliko stranih jezika, koji koriste i ćirilicu i latinicu!

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ћирилица / latinica
13.6.2013 15:46:26   
mamamikka
ćirilica mi je elegantnija, nekako su mi pisana slova lepša nego latinična ali koristim latinicu skoro uvek.

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ћирилица / latinica
13.6.2013 15:59:35   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Trcosava

NAstavi ona nešto da gunđa sebi u bradu i doda kako to da grcima u pasošu piše njihovim pismom.




Grcima u pasosu pise i grckim alfabetom, ali i latinicom (postoji tacno utvrdjen nacin prenosenja grckih slova u latinicu, mada mnogi prenose kako hoce, ali u zvanicnim dokumentima je onako kako mora). Mislim da i u licnoj karti pise i jednim i drugim pismom.

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ћирилица / latinica
13.6.2013 16:05:14   
je.sa.ta
Dobro je znati i koristiti i jedno i drugo pismo...user posted image ... ali je tuzno sto se sve vise ubacuju i koriste "tudje" reci...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here