|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plastelin
22.8.2013 21:19:38   
New Mom
Bravo za Mareta!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Plastelin
23.8.2013 10:45:46   
Peace*

IZVORNA PORUKA: smeško

Tasho, na prvoj fotografiji je model atomske strukture nekog organskog jedinjenja?user posted image



user posted image


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Plastelin
5.10.2014 16:07:36   
Trcosava
Ja sam našla ovaj recept za plastelin i generalno sam zadovoljna, ana ga je jedino zeznula jer je dok se igrala kvasila ruke i onda je on sav gnjecav. Zanima me koliko će trajati ovako. Na sajtu piše da traje oko mesec dana.

Recept je sledeći:
125 gr brašna
240 ml vode
4 supene kašike soli
1 prašak za pecivo
1 supena kašika ulja
boja po želji (ja sam imala dr. oetker u tubi)

Pomešaju se svi suvi sastojci, doda se voda sa uljem i staviti na šporet, na tihoj vatri mešati non stop da se ne prave grudvice. Pogledati sajt za slike kako treba da izgleda kad je gotov. Izvaditi iz šerpe i pustiti da se malko ohladi, pa pregnječiti rukama da se izjednači.

KLIK za link kako izgleda dok se sprema

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Plastelin
5.10.2014 16:48:24   
Mala Elena
Trco , ovo je ekstra i prirodno! I mi cemo probati za ng, pravicu figurice ..a dok ona poraste i krene da mesi, kontam nece biti mesta na policama za druge stvari user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Plastelin
5.10.2014 18:55:45   
New Mom
Ovako ja pravim klincima: KLIK
Ne znam koliko moze da traje jer to moji utrose za 2-3 dana. A jako ga je lako premesiti ako se malo vise stegne.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Plastelin
8.10.2014 0:23:24   
Azra_
Mame, Imate li iskustva sa Play Doh setovima??? Ono, ima obično neki kalup(tematski), uz to i plastelin, doduše ima čitavih mašinerija, za zubara da pravi zube, za devojčice da prave kolače, sladoled... Deluje mi zanimljivo. Volela bih da čujem vaše utiske.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Plastelin
8.10.2014 0:30:10   
SunFlower
Mi smo kupili pre dva meseca, kao neka farmica, 6 plastelina, kalupi za zivotinje i razni dodaci, oci, nozice, svasta nesto. Rezultat: igra se svakodnevno, ne prodje dan da ne potrazi, ali se sada vec dosta stegao i tesko se sa njime radi. No ti nije problem, dokupicu 2-3 kutije plastelina i jos neke modle i nek uziva dete, bas voli time da se igrauser posted image
P.S. Ja sam ga od starta naucila da ne mesa boje i da ne mrvi plastelin, i kad zavrsi sa igrom svaku boju odlozi u svoju kutijicu.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Plastelin
8.10.2014 0:53:21   
Azra_
Jesu li to možda one u maloj kofici? Mislim 4 kutijice i razne modle za životinje?

< Poruku je uredio Azra_ -- 8.10.2014 0:55:24 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Plastelin
8.10.2014 1:12:41   
Azra_
Ja tražim baš neke životinjice pošto dete voli, ako znaš da ima negde na netu tog seta, zamolila bih te da mi pošalješ link. Hvala!user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Plastelin
8.10.2014 7:02:17   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Azra_

Mame, Imate li iskustva sa Play Doh setovima??? Ono, ima obično neki kalup(tematski), uz to i plastelin, doduše ima čitavih mašinerija, za zubara da pravi zube, za devojčice da prave kolače, sladoled... Deluje mi zanimljivo. Volela bih da čujem vaše utiske.

moj bratanac ima taj play doh i iskreno mislim da je obican plastelin bolji. sta ja znam igra se on sa tim ali nekako mi je to mekano za plastelin, pa onda on ima neku kao masinu pa ti mrvi to cudo mislim nemam pojma.Ja bih radije svom detetu uzela redovan plastelin nego taj play doh. a mislim da im se masta i bolje razvija od redovnog plastelina nego od tako neceg jos sa svim tim masinama koje idu uz to

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Plastelin
8.10.2014 8:24:11   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Azra_

Mame, Imate li iskustva sa Play Doh setovima??? Ono, ima obično neki kalup(tematski), uz to i plastelin, doduše ima čitavih mašinerija, za zubara da pravi zube, za devojčice da prave kolače, sladoled... Deluje mi zanimljivo. Volela bih da čujem vaše utiske.


Ani sam uzimala. Set, odnosno modle, ima i dalje - a plastelin se dokupi/napravi. Eno set joj traje sigurno jedno 2 godine. Više tih setova smo uzimali. Jedan je bio sa nekim malim šporetom, pa ima da napravi još i brokoli, batak... Drugi je sa klasičnim modlama (zeka, meda, auto, ptica, srce...) Sita se izigra. Naradvno, ima perioda kad se ne igra, pa ja sve to lepo sklonim (ia kanticu sa poklopcme uz jedan od setova) i kad traži opet da se igra - izvadim. Preporučujem toplo.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Plastelin
8.10.2014 8:47:47   
SunFlower
Azra, nasi si bili u kutiji velikoj dugackoj, a kupila sam u Toys'R'Us u Austriji, ne znam da li ima njihovih radnji ovde ali nesto ne verujemuser posted image
Nama ostanu otvoreni tako nekad po ceo dan na stolu pa su se malko stegli, ali sto kaze Trca dokupi se, nije ni skup kod nas je jedna velika casica 2€.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Plastelin
8.10.2014 11:30:46   
Azra_
Sun, tako sam i mislila jer ovde nisam viđala to što ti pominješ. Ja sam htela baš tako neke modle, bilo bi mu lakše da pravi i zanimljivije, pošto još ne ume sam neke posebne oblike da pravi. Ima raznih mašina, za pravljenje pice, sladoleda, neki klovnovi i ostalo, ali šta znam, više sam htela baš plastelin sa modlama.

Ovakve sam videla kod nas: http://www.dexy.co.rs/proizvod/87009/PLAYDOH-MALA-KOFICA-PLASTELIN.html

Trco, hvala ti. Miso i Ljiso, takođe. Slažem se, razvijaju kreativnost bolje, ali možda kasnije, kada si im ruke veštije. Ovako, za sala možemo da pravimo lopte, točkove i gliste. :-)

< Poruku je uredio Azra_ -- 8.10.2014 11:39:39 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Plastelin
8.10.2014 11:32:35   
New Mom
Ja sam kupila gomilu modli kod kineza, onih obicnih za kolace u razlicitim oblicima. I klinci vise nego obozavaju!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Plastelin
8.10.2014 12:01:06   
Azra_
Kako bre za kolače? :-) Kako to izgleda? Na komad se prodaju?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Plastelin
8.10.2014 12:07:04   
New Mom
Pa modlice za kolace. Ne znam kako da objasnim, nisam kuvarica. :) Oni kalupi kojima pravis kolace u oblicima kao sto su medenjaci.
Imamo jelku, srce, trugao, krug, cvet (metalno sve) i leptira, cvece i pojma nemam sta jos (plasticno).
Ima na komad, imaju u kompletima.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Plastelin
8.10.2014 12:08:27   
New Mom
Ne mogu sliku sa tel. da stavm.
Ovako nesto: klik

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Plastelin
8.10.2014 12:09:24   
Azra_
Aha, shvatam! Ja sam pomislila na one modle što bude cela tepsija pa unutra oblici, pa rekoh kako sa tim prave.user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Plastelin
8.10.2014 12:18:25   
mali_mis
Moje dete je jos malo, ali sam mu kupila, pa se sad ja igram user posted image a on gleda.
Ponekad uzme pa cupka.
Ali to sto kame NM sa tim modlama za kolace moze dete super da se igra.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Plastelin
12.11.2014 7:11:27   
Misha i Ljisha
mi isto kupili obican plastelin, D me maltretira da joj pravim raznorazne stvari i iskreno nije mi lako ima zenska visoke prohteve cim je skapirala da moze svasta da se napravi hahahaha... Ona ga kao mesi, gnjeci, pokusava da ga rukom tanji i rola tako da sam zadovoljna. Kaze mm kupili smo mom bratancu play doh da se igra a nasa D sa socijalnim plastelinom hahahaha...E pa meni ova socijalni bolji, a i Noletu ce da se svidi vise socijalni od play doh imam tako neki osecajuser posted image .

Evo neke od mojih kreacija.

user posted image

user posted image

user posted image

i jos kojesta cveece, zvezde, mesec, i ostalo jednostavno. Moracu na netu da nadjem neki tutorialuser posted image

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Plastelin
12.11.2014 8:05:47   
Buba Mira

IZVORNA PORUKA: New Mom

Ovako ja pravim klincima: KLIK
Ne znam koliko moze da traje jer to moji utrose za 2-3 dana. A jako ga je lako premesiti ako se malo vise stegne.


Ovako ja pravim, tj po Mom-inom receptu i super je. Nina se lepo igra, voli, sve dok je ne napadne "faza njanjara" i ono NE UUUMEEEEM DA NAPRAAAVIM MAAAJMUUNAA gde se igranje obično završi, ali to je druga tema.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Plastelin
12.11.2014 8:19:52   
World
Ovo je bas super ideja, pokusacu danas da napravim, sigurno ce se obradovati.. Dosad smo samo pravile 'pitu' user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Plastelin
12.11.2014 8:19:57   
vikiveki
M i Lj kreacije su ti odličneuser posted image i ja sam navikla na, kako kažeš taj socijalni plastelin,pa mislim da nema boljeguser posted image moj najmlađi obožava da mesi plastelin,ali moram priznati najviše voli da se igra sa testom.Moje koleginice u vrtiću kod kojih je bio u jaslicama,samo su sa testom nešto pravile tako da je moj mali dečko odlično naučio da mesiuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Plastelin
12.11.2014 9:41:29   
Trcosava
Ja da update-ujem onaj moj post od gore - onaj plastelin je očajan što sam pravila ili sam negde zeznula. Samo ne znam gde user posted image

vodeno, lepi se u pm još je gori kad odstoji! Tako da moram da probam neki drugi domaći.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Plastelin
12.11.2014 10:45:30   
isidora88
ja sam pravila po receptu NM i nekako mi je jako tvrd, sav se kruni, uopste ne moze lepo da se oblikuje, nemam pojma gde sam zeznulauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here