|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
2.10.2019 12:57:08   
bubulence
Htela sam, ali ne znam kako da ukazem na sve te silne greske a da ne ispadne da potcenjujem njeno znanje... Jedna mama mi je predlozila da se pozalimo mami iz saveta roditelja pa da joj ona to prenese. Jer, kao sto sam rekla, greske su uočili i drugi roditelji. 


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
2.10.2019 13:41:52   
milicicak
Bubi, ja ne bih otišla lično ali se slažem sa tom mamom koja je predložila da se obratite mami iz saveta roditelja. Njih učiteljica ipak treba da opismeni i da im utemelji osnovna pravila gramatike i matematike. Trebalo bi da joj skrenete pažnju al lepo i uvijeno jer možda je zaista previd u brzini a ne neznanje.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
2.10.2019 13:43:35   
vonavoj
Olga,razumes me..nisam nezadovoljna,sjajna je.ne zaboravlja stvari,radi domaci,nije vise spora..ali eto,prva ocena pa 4ka..mislim ima 5 ce iz ostalih predmeta,ali zna i matem..jedino sto jos nije svesna da kontrolise zadatke.Bubi,ja bi otisla kod uciteljice..jednom sam T ispravila kontrolni iz matem,precrtala joj je tacan zadatak,i lepo sam rekla T da je sutra pita sta nije u redu sa tim zadatkom,kad je tacan..i prepravila je uciteljica. Desava se.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
2.10.2019 14:00:55   
Ivanka 75
Von, Ivi prva ocena u drugom bila trojka😂

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
2.10.2019 14:04:45   
Ivanka 75
I ta trojka nije bila opomena za nju, nego za nas. Ako hocemo bolje rezultate moramo izdvojiti vise vremena za njenu skolu. Objasnili smo joj da nije njena krivica, jer, u sustini i nije. Mi nismo dovoljno obratili paznju, mislili smo, moze ona to sama. A ona se igra po ceo dan, pitanje je koliko u tom trenutku i procita i zapamti, da li je interesuje ili mehanicki radi zato sto mi to zelimo.
Na kraju je sve doslo na svoje mesto. Naucila je da uci, mi je samo propitamo povremeno i porazgovaramo sa njom. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
2.10.2019 14:29:06   
Olga75
Ja nikad nisam preuzimala krivicu oko domaćeg.Ko ide u školu? Ja ili ona? Kraj! Moja krivica može biti ako joj ne operem opremu za fizičko ( ali ne samo moja jer ta oprema mora da bude na mestu gde se ostavlja prljavo rublje) moja krivica je ako ne pošaljem pare za bilo šta ( ali ne samo moja jer moram znati koliko para i kad) ako ne bude ručak na vreme ( ako nisam kući da li treba da je podsećam da jede)
Domaći treba da prekontrolišem ali ona mora da ga uradi i da pazi na vreme.
Jednom će odrasti a ako nemaju osećaj odgovornosti mi smo krivi jer posao koji smo" radili" je bio samo proforme i napravili smo nesposobne jedinke.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
2.10.2019 14:31:16   
Ivanka 75
Olga, mi nismo kontrolisali, o tome se i radi, taj prvi mesec drugog razreda smo bili baaaaas opusteni, tako da jeste nasa krivica.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
2.10.2019 14:41:10   
Olga75
Ah, drugarice moja,kontrola mora user posted image
Marija je peti pa se zanese i dok ne viknem ona se ne pomera. Evo još nije stigla iz škole a nastava je do 14, zablenducala se na ćošku sa drugarima. Naravno da ću vikati na nju čim uđe jer samo je ona gospodar svog vremena i života a to još ne zna.
To treba da je naučim.
Ta trojka će Ivi da bude nauk. Kad je dete odgovorno ono će ispraviti ocenu. Najgora kazna im je ta griža savesti.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
2.10.2019 14:53:10   
bubulence
Mi svaki domaci prekontrolisemo, odnosno svako vece pregledamo svesvke i knjige. Ali mora sama da radi i da pamti. Sta ima od toga da joj pomazem kod kuce pa da u skoli ne zna... 


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
2.10.2019 15:05:28   
flamingos
Tako je,odeš i porazgovaraš draga Bubi.Naša učiteljica je super.Evo piše dete domaći,ja pijem kafu,pa da prošetamo,lepo je vreme.Od sutra javljaju zahlađenje.Pozdrav svima


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
2.10.2019 15:14:29   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Olga75

Ah, drugarice moja,kontrola mora user posted image
Marija je peti pa se zanese i dok ne viknem ona se ne pomera. Evo još nije stigla iz škole a nastava je do 14, zablenducala se na ćošku sa drugarima. Naravno da ću vikati na nju čim uđe jer samo je ona gospodar svog vremena i života a to još ne zna.
To treba da je naučim.
Ta trojka će Ivi da bude nauk. Kad je dete odgovorno ono će ispraviti ocenu. Najgora kazna im je ta griža savesti.



Eeeee, naucismo mi preko trojke da treba kontrolisati 😂
Naucismo se svi. Malopre me zove da kazexda je popravila 4 iz pesmice na 5, a nisam ni znala da hoce da popravi. Teska recitacija, Desankina a ne rimuje se bas. 
Deca dobijala jedinice. Ja sam Ivku naucila da crta reciatacije, kao mape uma, i tako ih brze pamti. Niko nije dobio 5. Ona se danas javila jedina da popravi. 

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
2.10.2019 15:31:00   
Sanjica26 RR
Ja sam od pocetka prvog razreda kontrolisala da li je domaci urađen. Od drugog polugodista sam je pustila ali uvece kad spava sve pregledam. Pred kontrolni vezbamo. I dalje kontrolisem sveske. Sama zna svoje obaveze. Ima i violoncelo, pa se skolske obaveze uskladjuje prema tome. 
Danas kad sam dosla u skolu da pitam uciteljicu da je uzmem ranije pohvalila ju je. Rekla je da se tacno vidi da radi kod kuce redovno. Podelila je jedinice mnogima danas. Kaže nista se ne radi. Juce je neplaniran kontrolni iz matematike imala. Dobila je pet. 
Kiksova je imala i imace ih sigurno. U smislu da zaboravi nesto da uradi. Ali sama zna da mora sama da misli. 
Bubi, mislila sam da uvijes i da porazgovaras. S obzirom da ce ta iz saveta roditelja da kaže ja se ne bih mesala. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
2.10.2019 21:51:23   
flamingos
Ivanka,bravo za vašu devojčicu,pametnicu.Duša draga,divno.Da su živi i zdravi.Ljubi je punooooo❤


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
2.10.2019 22:25:53   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: flamingos

Ivanka,bravo za vašu devojčicu,pametnicu.Duša draga,divno.Da su živi i zdravi.Ljubi je punooooo❤





❤️❤️❤️

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
6.8.2020 11:45:27   
emicaa
Dora mi se mnogo brine zbog skole.Vec danima nam je to glavna tema Pricam joj,objasnjavam ali ne vrijedi.Znam da je to i za nju velika stvarali bih volila da joj mogu nekako olaksati



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
6.8.2020 11:56:59   
Sanjica26 RR
Zbog cega brine? 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
6.8.2020 12:01:43   
emicaa
Sanjice ne znam sta bih rekla.Ona ima strah od nepoznatog i novog(ljubi je majka,ista kao ja).A i nije dijete koje puca od samouzdanja.



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
6.8.2020 12:04:32   
flamingos
Emice,polako,doćiće sve na svoje nesto.Takvo je dete.Ljubim vas.❤


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
6.8.2020 13:00:32   
physio70
Cega se boji? Odvajanja?

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
6.8.2020 13:02:27   
emicaa
Ne odvajanja,promjene.Bila je u maloj skolici gdjr su samo bila djeca njenog uzrasta.To je kao predskolsko ali traje dvije godine.Sad prelazi u veliku skolu



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
6.8.2020 13:37:03   
Mirko Svirko
Emice,  i mene hvata neka panika a sin mi krece sledece godine u prvi. 

Ali vise me brine ta promena. Sam prelazak iz male u veliku skolu. I njegovo uklapanje. On drustven jeste. Ali snalazljiv mi nekako i nije.Nije smotan. Fizicki je spretan. Ali ne razmislja glavom, brzoplet je. Mozda ce se to promeniti.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
6.8.2020 14:03:46   
physio70
Pricaj joj da je ta skola za velike super stvar. Da se oset_i posebnom i vaznom sto je velika i sto ce ici i upoznati nove drugare. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
6.8.2020 14:13:44   
Sanjica26 RR
Emi, kod neke dece osetljive je tako. Nemoj da se brines. Samo joj pricaj da ce biti sve ok. U njihovim malim glavicama se svasta desava.

Moju brine da li cemo na vreme da kupimo sveske i pribor. I nismo izabrali uciteljicu. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
6.8.2020 14:36:16   
mama Jo
Emice, a kako kod vas to ide... Hoce imati u razredu nekog od poznate dece sa kojima je isla u predskolsko?


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Polazak u „veliku školu“ :-)
6.8.2020 14:58:08   
emicaa
mama Jo inace ako ima preko 25 djece ukuono onda ih rasporede u dva razreda.Njima ima 23 pa sve tri gruoe iz predskolskog idu u isti razred.Ali su podjeljeni u dvije grupe pa ce utorkom i cetvrtkom po podne biti razdvojeni.Uglavnom zna svu tu djecu.

Ona je sva mila i njezna i jedna je od omiljenih medju djecom,zato joj,stalno govorim da nema potrebe da se toliko brine.Danas je nasla ranac pa je opet pocela govoriti da jedva ponedeljak.Vidjecemo sta ce biti

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here