|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Konjuktivitis
13.12.2011 1:37:08   
dacica
uff..i mi imamo konjukt.ujutru oci nema sanse da otvori,dok je ne umijem mlakom vodom,stavljamo kapi,i hlorof.kapi,evo vec sutra 5 dan,i nista nije bolje...koliko to traje...i kad vidi kapi,odmah plac,i stisne oci skroz,mislim zatvori...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Irence)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Konjuktivitis
14.12.2011 0:11:32   
dacica
alllooo...nema nikoga...nije valjda da od ovoliko dece niko nema i nije imao konjuktivitis...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Konjuktivitis
14.12.2011 8:38:50   
Snelle
Dacice, jesi li probala da joj oči čistiš čajem od kamilice? Staviš malo čaja na tupfer, pa premažeš preko očiju.

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Konjuktivitis
14.12.2011 8:42:23   
Anoniman
dacice ti baš neshvaćena user posted image Evo i Miša je imao-mi smo po preporuci lekara na vatu stavljali malo borne kiseline, čistili oko pa mazali hloranfenikolom 1% i tako 3-4 puta na dan nekoliko dana (možda je bilo pet dana) i već se nakon dva dana sve sredilo, ali doktorica je rekla da nastavimo da bi se sve lepo zalečilo user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Konjuktivitis
23.1.2012 18:13:18   
Anoniman
Mi sad od dr. Neša ima virusnu upalu očiju, dr mi reče da mu kupim ocuflash kapi za oči. Ono što mi nije jasno je da li je moguće da oni tako olako kažu "idi kupi kapi", pritom mi ne napomene da kapi koštaju 650 dinara, zar tu ne postoje kapi koje idu na recept? Pitam zato što nije prvi put da mi ova dr kaže da kupim nešto što ima zamenu koja se ne kupuje. Inače nije naša izabrana dr, ali je državni lekar iz istog DZ, a naša dr više ne radi nego što radi, nisam je videla godinu danauser posted image

< Poruku je uredio Nedja RR -- 23.1.2012 18:14:23 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Konjuktivitis
24.1.2012 11:27:45   
Anoniman
Ne znam , ja imam taj `problem` sa mojim ginekologom user posted image
Ne secam se da li sam ikad nesto dobila na recept , cak je bilo i slucajeva da mi kaze da kupim vaginalete koje postoje samo u odredjenoj apoteci , jer se prodaju na crno user posted image
Nemoj da se nerviras i trazi u dz zastitnika prava pacijenata , mozda tamo dobijes odgovor.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Konjuktivitis
18.2.2012 11:20:22   
ALEX11
Mi smo imali akutni konjuktivitis 02. 02. i kao th smo dobili GENTOKULIN 3X2, HLORAMFENIKOL 2X1, ispiranje fizioloskim rastvorom, kao i masazu nosnosuznog kanala..i tako sedam dana..medjutim to je proslo i evo sada se opet pojavilo..po recima oftalmologa nije zapusen ocno-suzni kanal, ali njoj su se ponovo pojavili krmeljcici..da li neko ima slicno iskustvo?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Konjuktivitis
26.3.2012 10:48:44   
tijatija
Najladjoj se juce pojavio konj. starije su mi imale jednom i mazala sam im kremom chloramphenico, neznam dali mogu i ovu madju user posted image
A dr. mi je rekao jos pre ni slucajno kamiicom jer se bakterije hrane njomeuser posted image

(odgovor članu ALEX11)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Konjuktivitis
26.3.2012 11:42:47   
Anoniman
Zašto ne bi mogla? Ne vidim ti Ticker, izlazi mi iz ekrana, ali ako zbog starosne granice pitaš, mi smo Luki mazali Hloramfenikol odmah po izlasku iz porodilišta.
Pitanje je samo Treba li da mažeš, jer ima različitih konjuktivitisa, virusnih, bakterijskih...

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Konjuktivitis
26.3.2012 11:56:37   
tijatija
Najmladja ima 4 meseca , samo na levom oku, nemogu se setiti maze se na oba jel?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Konjuktivitis
26.3.2012 12:52:10   
*Alexx*
Kao što ti je Tasha rekla, konjuktivitis može biti i virusnog porekla, a onda džabe mažeš antibakterijsku kremu.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 36
   [Obrisana poruka]
26.3.2012 12:55:14   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Konjuktivitis
26.3.2012 13:14:34   
Anoniman
Bolje uzmi bornu kiselinu, onu za oči, mislim da je to 3%, pa time briši. 

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Konjuktivitis
25.5.2012 19:51:35   
Olga75
M je zapatila konjuktivitis na levom oku user posted image
th je neodeksacin 2 kapi na svaka 2 - 3 sata , ispiranje sa acidi borici 3% ujutru i uvece i chloramphenicol mast uvece
i klasika , za svako spavanje iskuvana i sveze ispeglana jastucnica
i tako user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Konjuktivitis
25.5.2012 19:53:43   
mihi
Sva vrtićka deca u koju viđam u parku imaju konjuktivit toliko o higijeni u vrtićima..... tj spavanje svaki dan u tuđoj posteljini meni je to iskreno nezamislivo

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Konjuktivitis
25.5.2012 19:54:55   
Olga75
do sada smo ga nekako izbegli ali moralo je izgleda i to da je strefi user posted image
da ne kazem da je imala temp od utorka do cetvrtka

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Konjuktivitis
25.5.2012 19:58:51   
NadaR
user posted image za Zvercicu . Bas vas hoce kad god odete u NS neki belaj user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Konjuktivitis
25.5.2012 19:59:38   
mihi
O Bože, Miloš je prošlog ponedeljka imao t 39, 15 hiljada Le, 83% granulocita u formuli CRP 59. Olga gde da mu uradim onaj brzi test na streptokok? Pitala Konzilijum ne rade? U brisu ništa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Konjuktivitis
25.5.2012 21:46:37   
New Mom
I Kolja je (opet) zakačio konjuktevitis na desnom oku (imao je sa oko 10 dana posle rođenja). Mukica, oko mu je skroz zatvoreno.
Th: gentokulin kapi na 6 sati, ispiranje sa acidi borici.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Konjuktivitis
25.5.2012 21:52:49   
minavb

IZVORNA PORUKA: Olga RR

do sada smo ga nekako izbegli ali moralo je izgleda i to da je strefi user posted image
da ne kazem da je imala temp od utorka do cetvrtka

Danas smo te pominjale u temi "Nedostaje mi". Ljubim ja moju bradatu zenu u oko da joj brzo prodjeuser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Konjuktivitis
25.5.2012 21:56:41   
cockic
mi smo kuci svi imali konjuktivitis krenulo je sa petrom za prvi maj.
posle dobi lena,pa mm a ja sam imala u blazem obliku od svih.
i svima krece od levog oka sto mi je bas bilo neobicno i dalje neznam
zasto bas levo pa onda malo bude desno ali ne tako nateceno kao levo
jer sam prevetivno i u to koje nije stavljala hloramfenikol.

mada mi smo samo fizioloski,i hloramfenikol stavljali jedino je mm neke kapi koje
je uzeo.ja nisam smela jer je dojim nista sem hloramfenikola.

dao bog nije ni bilo potrebno.mada u zadnje vreme im zakrmelje oci ali nisu natecene
svatila sam da peki to od nosica kad se razmaze po faci udje mu u oko i onda
ujutru mu bude zakrmeljeno.


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Konjuktivitis
27.5.2012 9:18:16   
Olga75
smirio se konjuktivitis , jutros je bilo vrlo malo krmelja , ono standardno
ali trebalo bi da ukapavam a to je bitka
i na sve je poceo nosic da joj curi bas jako
dosta mi je virusa i gluposti stvarno user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Konjuktivitis
4.10.2012 7:50:16   
Anck Su Nmaun
I Tara je zakacila izgleda konjuktivitis user posted image , sinoc joj se bas bilo nakupilo u oku, a jutros skroz slepljena oba oka user posted image
Ona je imala to jednom davno, ja sam joj cistila kamilicom ik proslo joj posle 3 dana. Al jutros vidim bas natecene i oci , spremammo se kod Doktora

Da li dajete deci Hloramfenikol bez Dr saveta?

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 4.10.2012 7:53:30 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Konjuktivitis
4.10.2012 7:54:39   
Anoniman
Ne. Više se ne preporučuje kamilica za ispiranje tj brisanje očiju, pisala je Taša negde zašto ali ne mogu da se setim.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Konjuktivitis
4.10.2012 8:00:28   
Anoniman
Meni su za Mićka bili rekli kad je bio 2 meseca da čistim oko bornom kiselinom 4-5 puta na dan i isto toliko puta Hloramfenikolom u tankom sloju (ali obavezno onaj od 1% za oči) i tako ne manje od pet dana, pa i ako se smiri ranije.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here