|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 21:47:30   
Podrum Š.
Dete ne može da se upiše u školu bez potvrde o vakcinaciji.


_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 21:52:59   
mihi
IZVORNA PORUKA: Brana

Ja sam protiv vakcinacije jer je nasa prijateljica bila direktorka Torlaka i zena je rekla da privatne vakcine tipa Pentaxin ne prolaze kontrole nego da ih privatnici uvoze na crno i rekla je i koji ljudi to rade,takodje nekoliko primera mojih prijatelja cija su deca imala posledice ispitane i uzrok je otkriven od strane strucnjaka da je u pitanju vakcinacija,takodje jedan od nacelnika za vakcinaciju je javno pricao da je njegovo dete dobilo autizam od vakcina i apelovao da se ne primaju,imam i neki video o americkom expertu koji je isto tako javno pricao sta se stavlja u vakcine da bi se izazivala razna oboljenja da bi se onda opet pravile vakcine za lecenje tih bolesti itd....U nekim zemljama Amerika,Australija,ima ih jos ne mogu sada svih da se set__im vakcinacija ne postoji i nikom nista ne fali prema tome ja sam moje dete vakcinisala do 8 meseci ali primao je Torlakove vakcine i to je to!
Takodje Hib vakcina je americkog porekla i ne ispitana je a da je se bebama!
Sta je falilo nasim bakama koje nisu prmale vakcine,zdravije su zivele,nije bilo toliko problema sa zatrudnjivanjem itd...Moj pedijatar kada sam rodila Lakija u startu mi je rekao nemoj da mu dajes Vigantol jer on radi taj posao vec 40 godina i prateci uticaj tih kapi rekao je da deca dobijaju kostana ostecenja i da mu dajem Ad kapi i na kraju se ispostavilo da se Vigantol ukida javno!
Ja nisam losa majka i ne ugrozavam svoje dete time sto mu necu davati da prima vakcine nego kao i druge majke sto misle da je dobro davati tako i ja mislim da ne treba davati!
Naravno svako ima svoje misljenje i ne treba nikome osporavati da uradi ono sto misli da je najbolje za svoje dete!

Ne volim da odgovaram na ovakve proizvoljne postove ali zarad istine mora. trebalo bi više strana da opišem proces registracije lekova, no Pentaxim vakcina e zvanično registrovana u Srbiji i kontroliše se svaka serija koja se uvozi. Naravno vakcine se kontrolišu u laboratoriji Agencije za lekove i medicinska sredstva, prema tome ta tvrdnja nije istinita. Već sam napisala da SZO prati epidemiološku situaciju i na osnovu toga propisuje program vakcinacije, mi nemamo isti program kao Amerika i Australija, oni vakcinišu npr protiv ovčijih boginja a mi ne. Afričke zemlje imaju drugačije bolesti i drugačiji program vakcinacije. Što se tiče toga da vakcine izazivaju autizam, do danas nema ni jedne naučne potvrde o tome, sve u to spekulacije i predpostavke. I na kraju vakcinacija dece je obavezna zakonom. A ko želi da ugrozava zdravlje svoje dece neka to radi na svoju odgovornost.

< Poruku je uredio mihi -- 24.1.2011 21:53:43 >

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 22:07:26   
mihi
Lena, vakcina protiv upale grla je vakcina Prevenar (7 antigena St. pneumoniae, protiv upale uha, grla, meningitisa), tu vakcinu tj 2 doze je primio moj sin i nije mu oslabila sluh, naprotiv nije imao ni jednu upalu uha za dve godine što retko koje dete izbegne. U Švajcarskoj je ta vakcina na programu vakcinacije i kod nas će biti obavezna od 2012 ili 2013, oni su bogata zemlja i daju je svojoj deci jer je narvno uvek bolje sprečiti nego lečiti.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 22:29:00   
Brana
Mihi mislim da je jako ruzno da za neciji post napises da je proizvoljan i da je laz,ja sam sve informacije napisala jer sam ih dobila od mog predijatra koji je vrlo priznat i koji se tim poslom bavi 40 god.i mnogu decu je izlecio i spasao i od jos mnogih drugim lekara!Sto ne znaci da svi moraju da se sloze sa tim naprotiv mogu reci da se ne slazu ali i ne da prozivaju nekoga da je lazov!
Drugo moderatori treba da odvoje ovu temu za one koji su za vakcinaciju i za one koji nisu!
Ova tema je samo pokazala koliko se ne ceni i ne postuje misljenje koje se razlikuje od ostalih!

< Poruku je uredio Brana -- 24.1.2011 22:37:07 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 22:30:59   
Brana
i takodje bih molila da se vise moji postovi ne citiraju neka svako pise ko sta hoce ali moje postove da ne citira jer ja nicije postove nisam citirala niti osporavala!user posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 22:47:15   
lanajelena
Nisam bas sve detaljno procitala,nemam sad ni vremena klinci jos ne spavaju ali cu samo reci da moj dever bojkotuje vakcine iz istih razloga koje je Brana navela,polsao je pismo ministarstvu i jos nekim organizacijama da mogu da mu daju saglasnost da vakcina nije stetna i da nece imati neke od navedenih posledica u suprotnom ne mogu od njega da zahtevaju da dete primi vakcine...naravno da tako nesto nije dobio,jer niko nece ili ne ume da potvrdi...ja dajem vakcine ali me ipak one mnogo plase a sto se tice vakcina za svinjski tu sam veliki protivnik,prethodnih dvoje od troje ljudi preminulih od h1n1 u Hrvatskoj su primili vakcinu user posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 22:48:22   
Irena79
imam pitanje... u apoteci su mi rekli da im stize Pentaxim ciji rok istice u martu, i da slobodno mogu da pitam u drugim apotekama za datum da ce biti isto mart, jer dok ne istrose zalihe tj dok ne istekne rok nece izbacivati nove Pentaxime... zanima me da li je ok da mi dete primi taj Pentaxim i da li je neko ovih dana kupovao pa da mi kaze do kog datuma mu vazi. ja mislim da je ok do marta, u roku je al ipak da pitam sta vi mislite o tome?

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 22:51:42   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Irena79

imam pitanje... u apoteci su mi rekli da im stize Pentaxim ciji rok istice u martu, i da slobodno mogu da pitam u drugim apotekama za datum da ce biti isto mart, jer dok ne istrose zalihe tj dok ne istekne rok nece izbacivati nove Pentaxime... zanima me da li je ok da mi dete primi taj Pentaxim i da li je neko ovih dana kupovao pa da mi kaze do kog datuma mu vazi. ja mislim da je ok do marta, u roku je al ipak da pitam sta vi mislite o tome?

Mislim da je ok,ipak je u roku.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Irena79)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 22:51:51   
marince1
jas ebe ne smatram dovoljno strucnom da se oglasim na ovu temu.
Mogu jedino da kazem da ja dete vakcinisem,tu mislim na one redovne,ne a ove zivotijske gripove


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Irena79)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 22:55:34   
Pretty78
marince ti si moj covek...................vakcinisem dete redovno za ono za sta je potrebno....i niš` viš`

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 22:56:57   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Pretty78

marince ti si moj covek...................vakcinisem dete redovno za ono za sta je potrebno....i niš` viš`

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 23:07:54   
mihi
Bez citiranja, odgovoriću, pedijatar je dečiji lekar koji ne mora da zna i verovatno detaljno nezna, zakon o prometu i registraciji lekova i medicinskih sredstava. Sigurna sam i znam šta sam napisala tvrdnja da se Pentaxim uvozi na crno i prodaje ispod ruke je prosto neistina, takođe ako neko od domaćih pedijatara zna da vakcina izaziva autizam kod dece, može odmah da se svrsta u kandidate za Nobelovu nagradu, i sigurno može da aplikuje svoje tvrdnje, koje ako su istinite mogu biti odmah publikovane u najjprestižnijem naučnom časopisu Science, koji ima na današnji dan impact factor 20,4.Do I nema potrebe Brano da polemiku shvataš lično, ali u ime istine neke tvrdnje koje si iznela nisu tačne.

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 23:13:18   
mihi
Pentaxim, Infrarex i Priorix (MMR) imaju centralnu registraciju i detaljna dokumentacija sa kliničkim ispitivanjima i neželjenim dejstvima na preko 100 strana nalaze se na sajtu EME (evropska agencija za registraciju lekova). Ko želi može da čita o tome.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Bojkot vakcinacije
24.1.2011 23:19:01   
Brana
Jel si ti medicinski radnik?user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 8:59:08   
lanajelena
Ovo sad pricam kao laik i nisam sigurna ali sam cula na 100 strana da je Pentaxim jako stetan i da svoje posledice pokazuje u tinejdzerskom uzrastu i isto tako nam je medicinski radnik rekao da te vakcine nisu ispitane

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 9:06:00   
Jeca*
Nama su trazili karton vakcinacije, iz doma zdravlja, na uvid, kad smo kretali u vrtic.
Luka je primio iskljucivo "drzavne" vakcine i samo njih i tako planiram i sa drugim detetom, dace Bog.
Meni vakcine uopste nisu bile predmet razmisljanja, jednostavno sam to dozivela kao nesto sto je deo nege deteta. O mmr vakcini jesam malo razmisljala (imamo i temu o tome), ali samo zato sto sam na RR pa sam citala ovde svasta o tome....da se ne ponavljam, koga zanima nek pogleda temu.
A sto se tice ovoga sto pise Brana, postujem stav svakog roditelja i svako zna najbolje za svoje dete. Malo me brine što si tek tako izlozila direktorku Torlaka i njene stavove ovako javno, ali ok i to je licno i ne mesam se, samo kazem user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 9:10:32   
lanajelena
Jeco i ja sam za to da se ove redovne vakcine daju(ma necu da razmisljam o tome dublje)mada kad mi je dever dao neke sajtove da pregledam nije mi bilo svejedno i svaka vakcinacija mi je bila knedla u grlu i mene plasi mmr mislim svuda ga ukidajuuser posted image ...sve u svemu jedini krivac za svo moje nepoverenje je Kon,ja tom coveku nista neverujemuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 9:10:46   
Lu
Samo da podsjetim da imamo i ove temeuser posted image

PENTAXIM I INFRARIX

MPR (MMR) VAKCINA

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 9:16:10   
minavb
IZVORNA PORUKA: lanajelena
te vakcine nisu ispitane

Nista, ali nista ne moze da udje ni u ovu budjavu zemlju a da nema atest o zdravstenoj ispravnosti, pa tako ni vakcine. I na granici nase inspekcije uzorkuju i testiraju robu. Tako to funkcionise po zakonu i te price mogu da sire samo oni koji nemaju pojma o zivotu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 9:18:17   
lanajelena
Ma daj molim te ovde ne moze nista da udje,ovde moze sve da stigne,svo smece dolazi u nasu zemlju,sta je sa opasnim igrackama i ostalim stvarima sto stize ovde

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 9:28:16   
minavb
Pricamo o lekovima i hrani, to ne moze da udje u zemlju bez testirana i tacka. Ranije su i predmeti opste upotrebe morali da se kontrolisu, ali je to promenjeno tako da igracke tu ne spadaju. Sve to znam jer licno poznajem nacelnika granicne inspekcije, taj posao je radio moj tata a ja radim sa hranom i u moj objekat ne moze da udje nista bez atesta.
Zdravstevi radnik koji moze da siri takve price, ocito nije najbolje obavesten.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 9:32:22   
lenaa
a sta je onda sa utrogestanom koji se prodavao ispod tezge ??? Gde je tu bilo uputstvo za nase drage ljude?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 9:33:13   
lanajelena
Ok ti to tako mislis(znas),ja mislim drugacije i gotovo necu da raspravljam a i neces me ubediti,pogotovo sto sam svesna cinjenice gde zivimo i sta se ovde sve radi

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 9:34:51   
lenaa
Mihi kad nam je dr ponudio tu vakcinu on je objasnio da ce od nje biti zasticena samo nekoliko meseci (ne znam tacno koliko da te ne slazem) a da postoji mogucnost da se osteti sluh, zato smo i odbili, a naravno da ne mora da znaci da ce ostetiti.

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Bojkot vakcinacije
25.1.2011 9:35:34   
minavb
LJ, na osnovu cega tako mislis? Imas li dokaze za to sto govoris ili si misljenje formirala na osnovu glasina? Jesi li ti vakcinisala dete?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here