|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zatvor kod dece
4.3.2011 14:05:23   
magnetic
IZVORNA PORUKA: jelenadunja

Sorry sto se ovako ubacujem,ja sam sa mojom Dunjom imala par puta problem sa stolicom,i pravila sam joj palentu sa mlekom.Uspelo je svaki put je lakse kakila?! pozz user posted image

Sa kakvim mlekom?Moja Dunja jos sisa.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu jelenadunja)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Zatvor kod dece
4.3.2011 14:06:13   
jelenadunja
hej,cao.......kako si,bebac??user posted image

_____________________________

01.07.2010. 11:15 rodila sam andjela


(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Zatvor kod dece
4.3.2011 14:06:50   
Olga75
pa i palenta moze da pomogne mada zvercica nece da jede palentu , nikad nije ni htela
glicerinski cepici podmazu pa kaka lakse izadje ali ne treba ih koristiti za regulisanje stolice
Magnetic a da nazoves pedijatra ?


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jelenadunja)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Zatvor kod dece
4.3.2011 14:07:35   
jelenadunja
Dunja ne sisa od 4-og meseca.....pravila sam sa adaptiranim,tako mi je pedijatar rekao

_____________________________

01.07.2010. 11:15 rodila sam andjela


(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Zatvor kod dece
4.3.2011 14:08:03   
bebablue
mi kada smo imali taj problem, jednom nam je pomogla dobro zasecerena kamilica (tnx olgi na savetu) i to sam joj mlako davala, a vec kad se ponovilo, morala sam joj dati mini klizmu.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu jelenadunja)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Zatvor kod dece
4.3.2011 14:10:11   
magnetic
IZVORNA PORUKA: olga75

pa i palenta moze da pomogne mada zvercica nece da jede palentu , nikad nije ni htela
glicerinski cepici podmazu pa kaka lakse izadje ali ne treba ih koristiti za regulisanje stolice
Magnetic a da nazoves pedijatra ?

Jednom smo bili kod pedijatra kad nije imala stolicu 6 dana.Zena ugurala toplomer i dok sam dosla kuci dete se ispraznilo.

Ako ni danas ne bude kakila moram nazvati.


< Poruku je uredio magnetic -- 4.3.2011 14:12:06 >


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Zatvor kod dece
4.3.2011 14:12:35   
Olga75
pa stavi onda cepic , tamo nema nista sto bi skodila , kastopi se i kaka napolje
ja ne volim to guranje toplomera ali i to iziritira pa kakaju za njim
kazem ja sam stavljala cepic kad nije kakila par dana a videla sam da se napreze i muci


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Zatvor kod dece
4.3.2011 14:17:08   
magnetic
Jel' tih cepica ima specijalno za decu?

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Zatvor kod dece
4.3.2011 14:18:15   
Olga75
da , glicerinski cepici za decu , tako trazis i te ti daju user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Zatvor kod dece
4.3.2011 14:22:52   
magnetic
Hvalauser posted image



_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Zatvor kod dece
4.3.2011 14:37:21   
Trcosava
eh, opet ja ovdi

NE, Ana sad nema zatvor, nema ni čvrstu stolicu - ali svesno zadržava kaku. Bili smo na kontroli u bolnici juče. Desi se da po 3 dana ne kaki - ja sačekam 3 dana - ako sama ne kaki dajem joj čepić. Šizim jer vidim da joj se kaki, mekano je skroz! Ali je veliko - i kad kaki ona samo kmekne, ne zbog tvdoće već zbog veličine.

Sada imamo drugu terapiju - portalak 3x na dan. 16.4 opet kontrola


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Zatvor kod dece
11.3.2011 10:28:56   
Anoniman
Da li je problem kad beba koja doji i koja jede cvrstu hranu nema redovnu stolicu a i kada ima tada je ona tvrda , kao plastelin recimo , nisu bas granule user posted image Ona iopste nece da pije ni vodu ni caj ni sok , jede lepo , doji 6x dnevno i ima jedan obrok koji sada jede ceo user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Zatvor kod dece
11.3.2011 10:32:03   
Olga75
bravo za fino ruckanje user posted image
mozda bi trebalo da je nekako nateras da popije i vode jer ipak jede i cvrstu hrau
ja sam zvercici sipala malo soka i to razblazila dok nije bila samo obojena voda pa je tako pila


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Zatvor kod dece
11.3.2011 10:45:26   
Anoniman
Ne znam kako kad ona nece ni da okusi , i ako joj uguram nekako u usta flasicu tj cuclu ona je izbacuje , okrece glavu i cvrsto stegne usta da joj slucajno o pet ne udje ta `gadna` cuclauser posted image Da li je ona dovoljno velika da joj ponudim vodu iz case ? Ponudim joj kasikicom i ona opet zatvori usta .. 

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Zatvor kod dece
11.3.2011 10:50:50   
Dora
ribizla, ako toliko doji, a neće vodu, to je ok. Stolica je normalna ako ne kaki oko 5-6 dana (doktori kažu od 8 do 10 ali ja mislim da je to mnogo) a ja sam Sari par puta stavljala čepiće kad ne kaki 6 dana. Tada sam je samo dojila. Kad je počela sve da jede, kaki 1-2 puta dnevno i ponekad je tvrda ponekad meka stolica.
Ako je dete raspoloženo i živahno i nije nervozno bez razloga, onda je to ok.
Mada, pitaj pedijatra za svaki slučaj...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Zatvor kod dece
11.3.2011 10:54:05   
Anoniman
Znam da je normalno kad doji da izostaje stolica samo me zbunjuje da li je normalno i kada pocne sa cvrstom hranom .. Ona jede tek oko 15-20 dana cvrstu hranu , dok je samo dojila imala je periode kada nije kakila ali u poslednjih mesec - dva je kakila redovno i sada kada je pocela sa cvrstom hranom opet stolica izostaje pa me samo brine da li to sada posto jede i cvrstu hranu sme da se desava i kada treba da reagujem , koja je sada granica ? user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Zatvor kod dece
11.3.2011 11:01:20   
Olga75
verovatno se jos uvek creva prilagodjavaju , vazno je da ima gasove i da se ne muci jer nije kakila
sto se tice case probaj ili uzmi onu sa piskom , mozda joj se dopadne


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Zatvor kod dece
11.3.2011 11:10:04   
Dora
Pa ako je ne muči onda je normalno, dok ne navikne na hranu...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Zatvor kod dece
11.3.2011 11:17:23   
Anoniman
Ok user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Zatvor kod dece
11.3.2011 11:21:57   
Dora
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Zatvor kod dece
27.3.2011 9:55:19   
Olga75
IZVORNA PORUKA: limunada

molim vas za savet,beba mi juce ceo dan nije kakila a ni jutros,bas se muci,davala sam joj i kamilice al dzabe.dohranjujem je hipp 1 i dosad je lepo kakila al juce i sad nista.izvinite sto pisem u ovoj temi al nemogu da nadjem drugu.


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Zatvor kod dece
11.6.2011 15:12:02   
goda
Trcosava
mi imamo problema sa tvrdom stolicom ali ne toliko kao ti. Mogu ti reci da budeš jako JAKO oprezna sa sirupom jer je na bazi sene i može izazvati zavisnost ako se duže vreme koristi a ja dobro znam sta je zavisnost koju sam jedva prevazišla,tek to su problemi.
Anastasiji je počela da bude sve tvrđa stolica otkad su joj zubi počeli da rastu i sve je proređivala stolice na 2 dana,pa na 3,4,5 pa se desilo da nije kakila 7 dana  (to je bilo u prošlu nedelju) i tada sam joj dala dozu sirupa i pokakila se tačno 10 h nakon pijenja sirupa da bi se narednog dana 3 puta pokakila. Ja sam počela da joj trpam svako jutro prvo jede 4 suve šljive i 2 smokve koje su prenocile u potopljene u hladnu vodu. Voce pojede a sokic (vodu popije),Palentu svakako jede ali ne svaki dan. Evo kakav nam je meni za jedan dan i uspešan je:
-8h sljive i smokve pa sokic od njih
-9:30 doručak palenta
-12h kupus,kuhan,przen na gusto,jer je bogat vlaknima + crni hjeb
- 1/2 kruške sveže
-16h gust pasulj sa mesom +crni hljeb jer važno je da jede one ljuske od pasulja ,graška nadražuju creva na pokretanje
-1/2 kruške sveže
- 20h kuvane suve šljive i onda ih izvadim i u tom kompotu skuvam rižolino pa izmikasam sa šljivama
Ima 3 podoja u toku dana to ne racunam. Sve namernice koje je jela veoma su dobre za varenje i ona kaki svaki ili svaki 2 dana od tada. Pokušaj pretraži namernice koje su sve dobre i ukalapaj više njih u dnevni meni,jer je veca verovatnoca nego da se osloniš samo na jedno kao recimo suve šljive i kraj.

Neznam koliko tvoje dete ima obroka,mi imamo 6 jer jede tako malo pa brzo ogladni,zato nam je pedijatar preporučio više manjih obroka.

< Poruku je uredio goda -- 11.6.2011 15:16:03 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Zatvor kod dece
11.6.2011 15:42:11   
Lilly*
Meni je doktorka za Mihajla preporučila sirup Isilax. Kaže da je na prirodnoj bazi, da ne stvara zavisnos i da se može duže koristiti, dok se ne reguliše stolica. 

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Zatvor kod dece
11.6.2011 21:31:08   
red sonia
Mi smo koristili sirup Lactulose,i stvarno omeksava stolicu...
Pomogla nam je i supa,ali bas bas mesna supa bez rezanaca,1 ili 2 dl na dan...
Drugarici je dr rekla da svako jutro na prazan stomak da bebi jogurt sa kasikom secera i posle da doruckuje bilo sta sa svezim paradajzom...ovo smo radili ali bez onog secera jer nece tako jogurt,i pomaze...
Ono suve sljive,smokve i sl. je imalo efekat mozda mesec dana i posle nije pomagalouser posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Zatvor kod dece
19.6.2011 9:09:29   
Irence
Lilly,da li sirup Isilax sme beba od 4 meseca ?

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 stvari koje deca uvek pamte o roditeljima
Neki trenuci stvaraju uspomene. Njihove uspomene kojih će se verovatno sećati ceo život.
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image
Click Here