|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zatvor kod dece
19.6.2011 13:17:07   
Lilly*
Ne znam user posted image Zato sam naglasila da mi je preporučila za Mihajla. Najbolje pitati pedijatra za tako malu bebu. Kada sam poslednji put bila u savetovalištu, bila je jedna mama sa bebom od mesec dana i kaže da joj beba nije kakila 7 dana. Pedijatar joj je rekao da joj daje probiotik. Pretpostavljam da bi to tvojoj bebi pre trebalo nego neki sirup, ali opet, proveri sa pedijatrom user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Irence)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Zatvor kod dece
5.10.2011 22:04:41   
dejana007
izvinite da vas pitam, moja beba za 6 dana puni 6 meseci. pocela da joj dajem pirincane pahuljice (malo zakasnila....)i to dve tri kasicice na dan i evo nije kakila 4 dana... dal je to problem i sta da radim? mislim da je to muci pa i nocu stenje. Koliko ml vode da joj dam? Hvala unapred.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Irence)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Zatvor kod dece
5.10.2011 22:12:28   
gagana83
Daj joj vode koliko ona hoce, voda moze samo da pomogne kod zatvora.
Mislim da nemas potrebu da brines. Mi smo se tako mucili sa zatvorom kada smo krenuli da uvodimo cvrstu hranu. Trajalo je prilicno dugo, i nista nam nije pomagalo, cak ni suve sljive. Sve dok se nije regulisalo samo od sebe.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Zatvor kod dece
5.10.2011 22:32:25   
dejana007
hvala gagana :))

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Zatvor kod dece
29.10.2011 18:55:08   
dejana007

IZVORNA PORUKA: gagana83

Daj joj vode koliko ona hoce, voda moze samo da pomogne kod zatvora.
Mislim da nemas potrebu da brines. Mi smo se tako mucili sa zatvorom kada smo krenuli da uvodimo cvrstu hranu. Trajalo je prilicno dugo, i nista nam nije pomagalo, cak ni suve sljive. Sve dok se nije regulisalo samo od sebe.




moj sin vec uveliko jede cvrstu hranu (sedmi mesec) I UVELIKO NEMA STOLICU. nISTA NE POMAZE. nI SLJIVE, NI TECNOST, NI MASAZA STOMAKA. Imate li neku preporuku? Ako ne u ponedeljak kod lekara.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Zatvor kod dece
29.10.2011 19:00:09   
Olga75
kad se jako muci da probas sa glicerinskim cepicem ali mislim da bi trebalo konsultovati pedijatra
palenta deluje kod yztvora , slatka kamilica , breskve , tečnost


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Zatvor kod dece
29.10.2011 19:15:40   
dejana007
nisam probala sa kamilicom i breskvom. Pokusacu :)) Hvala jos jednom. :))

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Zatvor kod dece
31.10.2011 11:22:03   
dejana007
od jutros imamo muku, izgleda da moj nikola ima nagon ali ga boli pa ne daje nagon da aki. podigla sam mu noge i drzala ga iznad wc solje, izbacio je nesto ali ne sve, vristao je, i nije se do kraja iskakio. Spusta noge, koprca se. sad mu dajem tecniju hranu, dosta sljiva, vode, caja, nadam se da ce se ovo regulisati. bas mi stvara problem. a i njemu, jadnicak...

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Zatvor kod dece
31.10.2011 11:23:04   
Olga75
stavi mu glicerinski cepic kad se tako muci

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Zatvor kod dece
31.10.2011 11:31:30   
dejana007

IZVORNA PORUKA: Olga RR

stavi mu glicerinski cepic kad se tako muci


za to nije potrebno odobrenje lekara. meni svekrva rekla da mogu i malo sapuna jer sadrzi glicerin. jel se to kupuje u apoteci? hvala puno. :)

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Zatvor kod dece
31.10.2011 11:34:31   
magnetic
Ja ne bih stavljala nikakve sapune.Imas cepice za decu u svakoj apoteci.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Zatvor kod dece
31.10.2011 11:35:08   
Olga75
ti glicerinski cepici se rastope i podmazu i razmeksaju kaku koja je vec formirana ( vi bi trebalo da poradite na tome da se kaka "mekse "formira ) i olaksavaju defekaciju , ako ga odvedes kod dr on ce preporuciti ili cepice ili klizmu i mozda th ako je potrebna
sto se tice sapuna , prvo ga treba oblikovati , drugo , iziritirace ga na kakanje ali mislim da je cepic elegantnije resenje
u svakom slucaju trebalo bi da se konsultujete sa dr zbog tog zatvora

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Zatvor kod dece
31.10.2011 11:49:10   
dejana007
hvala, kupujem pa javljam kako smo prosli. I meni cudno da je pri vrhu tolica a da ne izlazi. mislim da je glicerinski stapic pravo resenje. hvala jos jednom.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Zatvor kod dece
31.10.2011 16:53:22   
dejana007
muz mi je uzeop mikoklizmu, u apoteci ga ubedjivali da je to bolje od cepica jer su cepici dosta veliki user posted image

ja sam mu danas dala kasu od domacih kuvanih sljiva, plus 2 * sok od sljiva i caj tako da je jadnicak jos u dva navrata vristao, ja mu dizala noge i izbacio je dosta jako, jako tvrde stolice. nadam se da je najgore proslo, i da nema potrebe za mikoklizmom...

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Zatvor kod dece
25.11.2011 21:59:13   
bubulence
danki moramo ovde nastaviti. taj vrh namaze sa pavlovicevom ili koju kremu vec koristis, onako malo samo namazes i stavispolako u guzu. ne treba mnogo da stavis, onako oko 1,5 cm, kao da joj meris T. i malo sacekaj. meni je Ema tako kakila, ne kaki odmah ali u roku od sat vremena nam je uspevalo. ona je za mesec dana kakila svega 5 najvise 6 puta i onda smo uzeli te kapi, koristili ih malo vise od 2 nedelje i sada kaki redovno. ponekad preskoci jedan dan ali nam je to odlicno.

inace i mi imamo taj toplomer


< Poruku je uredio bubulence -- 25.11.2011 22:01:23 >

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Zatvor kod dece
25.11.2011 22:05:28   
mihi
Danki to nemoj da radiš, to lekari zabranjju i napominju da se to ne radi jer može da dođe do povrede rektuma, imaš telefon Halo bebe, pozovi ih i vidi šta će da ti savetuju.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Zatvor kod dece
25.11.2011 22:07:37   
bubulence
zavisi kako koji dr. meni su to prvo predlozile mame na forumu ali ja nisam radila posto smo za dan-dva isli svakako na pregled a onda nam je i dr rekla da probam tako...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Zatvor kod dece
25.11.2011 22:18:16   
mihi
To je stvarno nepotrebno ako baš nešto treba onda će lekar prepisati mikroklizmu ili čepić i to će rešiti problem, zato deci koja sisaju ipak treba davati vodu.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Zatvor kod dece
25.11.2011 22:35:51   
danki
Ja se nadam da cu uskoro ugledati punu pelenu i da mi nista od toga nece trebati. Bila sam ubedjena da ce pomoci kompot od šljiva,mada možda i pomogne,samo neznam koliko mu treba vremena s obzirom da je popio nekih 50ml pre 2 sata

_____________________________

Optimisti su izmislili avion,a pesimisti padobran!!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Zatvor kod dece
25.11.2011 22:41:27   
Didy
Danki, nemoj pogrešno da me shvatiš, ali mislim da je tvoja beba jako mala za sok od šljive. Stvarno je najbolje da pozoveš pa da pitaš ili da se posavetuješ sa lekarom.
I Sofija je počela da kaki prvo na 2 dana, pa na 3, poslednji put na 4. Nisam pravila još paniku jer nije nešto nervozna i kaka nije tvrda. Počela sam da joj dajem vodice između svakog hranjenja, ako neće, ugrejem je da bude topla i tako više popije. Ako budem videla da joj smeta, daću joj biogaia kapi kako mi je Bubi predložila. To je probiotik i jeste za male bebe, pa ne može da škodi.
Ja se isto ne bih usudila da iritiram toplomerom. Čak nikad nisam mogla ni da izmerim T tako, nekako mi bilo bezveze.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu danki)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Zatvor kod dece
26.2.2012 22:00:01   
barajevo
Ima jedan odličan bioenergetski tretman. Ukočite dlanove i prste onoliko koliko biste to uradili da držite košarkašku loptu (ne previše). Tako ukočene dlanove položite detetu na stomačić - otprilike na deo kojim prolazi debelo crevo, i držite oko 2 minuta. Nije bitno dvadesetak sekundi manje ili više. Nakon toga podignite dlanove sa stomačića, stavite ih jedan pored drugog i krenite da s oba dlana istovremeno pravite kružne pokrete ispred detetovog stomačića u smeru kazaljke na satu. Napravite tako pedesetak puta i rezultat bi se trebao pojaviti unutar 12 sati. Ako se ne pojavi, ponovite ovo još jednom.
Ista ova tehnika primenjuje se i kod proljeva, sam se u tom slučaju kružni pokreti rade u smeru suprotnom od kretanja kazaljki na satu (zaboravite digitalne satove).
I, nemojte deci davati kravlje mleko, ono najčešći uzrok svih zdravstvenih problema kod dece.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Zatvor kod dece
29.2.2012 14:54:06   
gagana83
Iz teme Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama


IZVORNA PORUKA: gagana83

Tash, davno sam ti jos obecala spisak namirnica koje su dobre za zatvor a koje bi trebalo izbegavati.

Ovako


1) Izbegavati:
od voća bananu
od povrća:krompir
od žitarica: pirinač, belo brašno, testeninu, beli hleb, griz, keks
manje mleka (do 600 ml) i ml. proizvoda

manje mesa (da ne bude pretežno mesna ishrana)
manje slatkiša
da ne dobija čokoladu u varijantama kremova, napitaka ili čistu čokoladu (ako je ovo poslednje suviše surova mera za jedno dete tog uzrasta, onda dati malo, ali ograničeno)

2) Favorizuje se:

svo voce sem banane, a narocito sveža šljiva i kruška
svo povrće sem krompira, a naročito mahunarke
kukuruzno brašno, kačamak, proja
žitarice sa celim zrnom (zobene pahuljice)

Uvečee treba da jede ili kačamak ili ako voli slatko više nego slano - kuvano žito

Treba postići mekanu stolicu koju gotovo da ne moze da zadrži

Treba pokušati da ujutro pojede nešto, a zatim da proba da kaki, jer se time koristi prirodni refleks pražnjenja creva posle doručka. Ukoliko sve ovo ne urodi plodom, dete može da dobije neko sredstvo koje povlači vodu u stolicu i čini je voluminoznijom čime se podstiče ( a ne gasi) prirodni refleks pražnjenja creva. Ovo treba činiti u saradnji sa pedijatrom.





(odgovor članu barajevo)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Zatvor kod dece
7.3.2012 13:18:45   
Malena29
i mi imamo problem oko stolice.Moj sin ima 2,5 godine,dosad smo probavali sa sljivama i ishranom al sad vise nece ni sljive da jede.nekada ima stolicu svaki dan,pa onda nema 2- 3 dana pa je jako nervozan dok se ne isprazni.Sada sam uzela mikloklizmu pa cu probati sa tim ali to mi nije dugorocno resenje?.user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Zatvor kod dece
4.5.2012 10:05:26   
Trcosava
Ja sam Ani konačno izbacila kravlje mleko i dete više nema problem sa kakom. Dajem joj ovseno mleko, redovna je stolica i ono najbitnije NE DAJEM JOJ SIRUP VIŠE!

Eto user posted image mnogo sam happy

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Malena29)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Zatvor kod dece
4.5.2012 10:09:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: barajevo

Ima jedan odličan bioenergetski tretman. Ukočite dlanove i prste onoliko koliko biste to uradili da držite košarkašku loptu (ne previše). Tako ukočene dlanove položite detetu na stomačić - otprilike na deo kojim prolazi debelo crevo, i držite oko 2 minuta. Nije bitno dvadesetak sekundi manje ili više. Nakon toga podignite dlanove sa stomačića, stavite ih jedan pored drugog i krenite da s oba dlana istovremeno pravite kružne pokrete ispred detetovog stomačića u smeru kazaljke na satu. Napravite tako pedesetak puta i rezultat bi se trebao pojaviti unutar 12 sati. Ako se ne pojavi, ponovite ovo još jednom.
Ista ova tehnika primenjuje se i kod proljeva, sam se u tom slučaju kružni pokreti rade u smeru suprotnom od kretanja kazaljki na satu (zaboravite digitalne satove).
I, nemojte deci davati kravlje mleko, ono najčešći uzrok svih zdravstvenih problema kod dece.


Ne dotičući stomak? user posted image

(odgovor članu barajevo)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OVO JE ZA 5+! Pismeni rad malog Teodora (9)
Pismeni rad devetogodišnjeg Teodora Kovačevića iz Beograda o njegovom ocu Milanu, koji je vrlo brzo postao viralan, razn...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Click Here