|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Samostalno hranjenje
12.3.2013 22:17:21   
Ivanka 75
Iva više pojede kad jede sama, hranimo je jedino ako baš mora (ako se zaigrala a treba da jede) ili je čorbasto

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Samostalno hranjenje
29.7.2013 6:25:22   
Misha i Ljisha
Ova moja blenta od deteta ima samo pola godine ali stalno hoce ona da stavlja sebi kasiku u usta i da ona jede sama pa je pustim da brljavi pred kraj jela. Toliko se umusi da je ja skoro kupam nakon hranjenja. Jel se i vama desavalo da tako mala beba hoce sama da jede???

PRe nedelju dana je sve bilo ok, ja je hranim i ona otvara usta i to je to, ma ne bude ni musava. A sad mi hvata kasikicu, uzima ona, ma ludilo sta mi radi dok jede. Ja sam mislila ono u pocetku dok se ne navikne na hranjenje da ce biti brlje (i bilo je jer je valjda hranu gurala prsticima pa svaki put kad joj dam na kasikicu hrane ona turi prste u usta) ali mi ovo nekako rano. Ne mogu ja nju da pustim da sama brljavi.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Samostalno hranjenje
20.10.2013 22:59:17   
Bebilina
Misho iz mog iskustva mozes, a i treba da je pustis user posted image
Moji su od starta sami jeli, cera manje, sin vise i ovo vise je mnooooogo zahvalnije. On sad sa 14m sam jede kasikom i viljuskom, ne pravi problem ni oko ukusa ni kolicina, jede koliko mu je dosta, ne jurimo se, ne silimo se, nema frustriranih zrtava ishrane user posted image Koliko god dece da budem imala sve cu ih na isti nacin hraniti, samo da oni zele user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Samostalno hranjenje
21.10.2013 11:14:42   
Misha i Ljisha
da da ja sam ovo davno pisala, i pustam je jos uvek da sama brljavi ali naravno sve je boljauser posted image . Ja nju sve pustam i mala pametnica kad odgrize velik komad ako vidi da ne moze da ga "savlada" ona ga ispljune tako da vise i nisam pored nje dok ona jede.user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Samostalno hranjenje
21.10.2013 14:03:32   
Bebilina
Misho pustaju je al je ipak drzi na oku. Trenutak treba, da te ne plasim, al sa 9m je prerano da se ostavljaju, bas BLW upozorava na to. Roditelji se cesto opuste, a ne savetuje se zuriti. Nek jede sama, al uz tebe user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Samostalno hranjenje
21.10.2013 14:15:25   
2002m
za sad dobije samo plazmu u rukicu i nista viseuser posted image i to sedim ispred nje i samo cekam da reagujem ako odgrize vece parce.
Za sad ga lepo gricka,ima vremena ruckace sama,ja sam zabranila sinu i muzu da nista ne smeju da joj daju bez mog nadzora.....znam da preterujem al sta da radim kad sam panicar.

< Poruku je uredio 2002m -- 21.10.2013 14:16:39 >

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Samostalno hranjenje
21.10.2013 14:24:25   
little_one
MI smo isto jako rano poceli da uzimamo nepasiranu hranu, ali sam u pocetku pasirala sve, pogotovo sto smo krenuli sa 4 mjeseca sa dohranom. Tamo negdje oko 6.5 mjeseci sam pocela da joj povremeno dam meksu bananu da sama mulja, onako komadice, kasikom je mlatila non stop, al je bila daleko od toga da je "koristi" osim da lupa sa njom po stolici. Negdje kad smo uveli i gluten sam joj pocela da dajem povremeno koricu hljeba da zvacka, i prestala sam pasirati hranu negdje sa 7 mjeseci al sam dosta sitno sjeckala meso i povrce i pustala nju da sama se hrani. Citala sam dosta o ovom metodu sto Bebilina kaze, uglavnom se praktikuje u inostranstvu koliko vidim, i nije losa...cak cesto moze da se vidi na tv kako bebe jedu iz nekih posudica koje su kao kalupi za sladoled na stapicu (na to me podsjecaju) i rukicom odatle grabe hranu, pogotovo onu kasastiju...jedino sto se meni ne svidja je odmah davanje komadica hrane, jer sam misljenja da bebin zeludac ne moze tako rano da svari komadice hrane pa je bolje postepeno preci sa pasirane na komade...znaci pasiranje, gnjecenje, usitnjavanje i tek onda komadici...e sad jako je prljav posao, i uvijek ima ciscenja ko u prici, al masina radi, ne perem na ruke tako da user posted image

Danas, sa nepunih 13 mjeseci, zna sama da pije iz solje (ima malu soljicu za jogurt npr) i jede kasikom ali ne zna jos dobro da zagrabi sa njom i dosta je samostalna po tom pitanju. S 9 mjeseci je sama pojela svoj rucak, bez moje pomoci, kupeci rukicama povrcke i vocke....i bas sam ponosna na nju user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 21.10.2013 14:26:05 >

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Samostalno hranjenje
21.10.2013 14:38:30   
Leax
2002 m nisi jedini panicar ovde i ja jos uvek gledam u Mihajla dok rucka, iako ima 15 meseci . Sta znam mozda je panika ili briga ali kada ga stavim u stolicu za hranjenje ne
mrdam od njega dok nezavrsi klopu.
Misho slazem se sa Bebilinom ,mislim da je ipak prerano da rucka bez tvog nadzora, po meni je bolje biti na oprezu dok su tako mali.



_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Samostalno hranjenje
21.10.2013 15:06:23   
little_one
Da da, nadzor je obavezan Misho, to mogu biti sekunde nepaznje i da se dijete pocne daviti...oprez uvijek...a i davati sto meksu hranu za pocetak...

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Samostalno hranjenje
21.10.2013 20:44:27   
Misha i Ljisha
pa dobro ne odem ja negde tu sam ali ne sedim nuzno pored njeuser posted image jednim okom je ona meni uvek na oku user posted image . A i slazem se da je prelaz bitan, ja jedno mesec dana nisam koristila blender vec sam joj gnjecila, sad joj uglavnom sitno seckam a dajem joj da jede sama ono sto moze, jos joj prstic i kaziprst nisu tolko vicni da recimo uzima kukuruz zrno po zrno, jos uvek joj je to problem al pokusava.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Samostalno hranjenje
7.11.2013 7:04:36   
Misha i Ljisha
i usavrsili smo pinceta zahvatuser posted image jeeeeee....sledeci korak je koriscenje kasike. Joj malo mi rano da krenemo sa tim a i iskreno samo kad pomislim da cu posle toga prakticno morati da je tusiram muka me hvatauser posted image . I ovako joj stavljam krpu preko butina (ko da je u restoranu) jer mrvi najstrasnije, i dalje voli da gnjeca hranu ispituje zenska i onda tek krene da jede prsticima. Juce nam se komsija valjao od smeha jer je bas dosao za vreme rucka, a nama obrok minimum pola sata a najduze traje sat vremenauser posted image . On i ja popili kaficu, jeli kolace izdivanili se siti i opet je otisao pre nego sto je ona zavrsila sa jelomuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Samostalno hranjenje
7.11.2013 7:25:55   
vikiveki
Ih moj mali delija od kako je krenuo u vrtić ne da mi da ga hranim,hoće dasa sve samuser posted image sa kašikom zna i prospe po malo,ali kada hoće da jede sa viljuškomtu onda nastaju problemiuser posted image mene strah da će se ubosti a on je uporan da sam hoće da nabode jelo sa viljuškom.Ide i do toga da i hleb hoće viljuškom da jedeuser posted image a jednom je jurio graške pasulja po tanjiru da ih nabode na viljuškuuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Samostalno hranjenje
7.11.2013 13:47:55   
Bebilina
Jao najsladji su kad vezbaju tu finu motoriku pa se koncentrisu i uzive u hranjenje user posted image
Mi smo u fazi viljuske i kasike za tecno. Al najvise voli da umace cvrste komade hrane u sosove ili u rovito jaje, to mu je oduvek omiljeno. Supu jede kasikom, ali ostaje mu samo povrce na njoj, pa tecnost popije user posted image Potaz vec uspeva, prvo je zurio i prosipao, sad sporije, pa kad dosadi daje mi kasiku i vice: mama ti! user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Samostalno hranjenje
7.11.2013 14:52:41   
MTS064
Jooj, hranjenje mi je postala nocna mora upravo zbog zelje da dete samo jede, pa tako svaki put moram da mu pomognem da hranu nabode na viljusku pa onda pomazem da taj zalogaj uopste stize do usta i tako u krug...user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Samostalno hranjenje
2.3.2014 7:33:09   
dijana1*
Procitala sam temu i vidim da otprilike deca samostalno jedu vec i sa godinu dana. Moje dete ima 3 god i 9 meseci a ja ga i dalje hranim. U vrticu jede sam i zna da jede sam ali 90% vremena ga ja hranim iskljucivo da ne bi bio gladan. ja njemu sve lepo postavim ali on uzme griz dva i ganja nesto drugo ili ako ima neko ide kod tog nekog. Pa da ne bi ostao gladan ja trcim za njim i hranim ga. E sada smo dosli u fazu da i to sto ga ja hranim on nece. Kao nije gladan, nema vremena da jede, pa onda cuva zalogaj u ustima pa ga molim da zvace....... Uglavnom, jce mi je pukao film i rekla sam odlucno i sebi i njemu da to vise necu da radim. Ako je gladan neka sam jede. Ne mogu vise da se nerviram zbog lenjosti i bezobrazluka user posted image
Juce nije hteo da dorcukuje i tu sam pop... i donela odluku. Otisli smo na igraliste da se igra ali sve vreme je kenkavio, naravno bio je gladan. Trazio je da mu kupim stapice, virslu u pekari ma bilo sta. Nisam htela. Rekla sam kada dodjemo kuci dobices voce pa ti ako si gladan jedi ako nisi nemoj. Kada smo dosli dala sam mu voce i tu je oplakao da mu se ne svidja i u svim tim silnim suzama i gladi zaspao je oko 13 h i spavao do 16.30 h. Cim je ustao pitao je ima li onog voca. E reko sada je vreme da rucas i stavim mu rucak. Pojeo je par zalogaja okrenuo se i otisao. I tu mu objasnim da nista drugo nece dobiti do vecere i da je bolje sada da jede. Uzeo jos zalogaj-dva i naravno ponovo gladan. Video je supu i trazio i nju sam mu dala i pojeo je pun tanjir i to domaca supa sa obicnim rezancima koju inace nece da jede ako nisam stavila rezanca spajdermen. E sada mogu i obicni rezanci user posted image Onda je poceo da place da hoce eurokrem. Nisam mu dala jer onda od vecere ne bi bilo nista i kategoricno sam mu objasnila da na slatkise i sokice zaboravi dok ne nauci da jede. Onda je trazio da mu namazem snitu hleba i ja mu namazem svezeg sira. E tu ponovo krecu suze necu sir hocu eurokrem. A ja i dalje ne popustam. To je sve tako stajalo do vecere a on je po malo jeo. Kada sam uzela tanjir od rucka da bi mu servirala veceru brze bolje je uzeo snitu hleba i pobegao u dnevni boravak da mu ne bi uzela, kada je guza gladna moze i svez sir koji mu je do tog momenta smrdeo. Stavila sam mu veceru i punu solju mleka i rekla ovo je vecera do sutra nema nista i bla bla bla sve ponovo objasnim. Pojeo je sve za 5 min i popio mleko koje mu ja inace dajem gut po gut i mooooolim ga i preklinjem da popije. Eto tako to je bilo juce. Mucan i iscrpan dan ali odlucila sam da stavim tacku i da konacno sam jede.
Na kraju sam ga nagradila sa jednim redom kinder buena i sokicem od jabuke. Naravno sreci nije bilo kraja i obecao je da ce sutra jesti user posted image
Ako gresim sto ga zelim osamostaliti na ovaj nacin recite mi. Ali ja stvarno vise nemam ideju kako. Pokusavala sam i ja ranije ali obicno je to bilo da ja njega molim da on jede. Sada sam ga prvi put ostavila u suzama i gladi pola dana. Da jos jednom ponovim on zna sam da jede ali nece.

(odgovor članu MTS064)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Samostalno hranjenje
2.3.2014 7:42:14   
little_one
Ja mislim da nimalo ne grijesis, i sama vidis da je bila u pitanju cista djecija ljenost, kad moze mama za njega da sve to radi, sto bi se on mucio...jednom ste morali presjeci i mislim da je ovo najbolji nacin, po meni mnogo bolji nacin od toga da mu zvocas iznad glave ili da mu ne das da ustane od stola dok ne pojede (takva je tortura bila u vrijeme mog i mm odrastanja - nijedno nije voljelo da jede) a ovako je skapirao da sve voli i da gladna guza moze da jede i one manje privlacne stvari....bolje i to nego da dodjes u situaciju da ti jede eurokrem za dorucak/rucak/veceru/uzinu....to ti je sto ti je...

Sto se nas tice...ja sam rano pocela da pustam Andreu da sama mrljavi po tanjiru i isplatilo se...da li ce da se promijeni ne znam, ali za sad funkcionise....jedino sto sad ne da da je nahranim al je savladala uspjesno i kasiku i viljusku....kasikom super jedemo i supicu bez prolivanja, naravno promase se usta tu i tamo al to je minimalno i po meni beznacajno u njenom uzrastu....voli da jede kasikom, a kad joj dam veliku supenu njenoj sreci nema kraja (obicno dobije onu srednju, kao za caj) Ja zadovoljna, vidjecemo kako ce biti s malcem, i on ce da mrljavi od pocetka....bice opet ribanja kuhinje al sve vrijedi user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Samostalno hranjenje
2.3.2014 8:02:25   
anajid
Andrija kad hoce da jede hoce.Ali vidis ja sam nasla uzrok tom problemu sto nece sam da jede.On vidi da ja ovu dvojicu hranim i sam otvoreno trazi da i njega hranima.Kad ja kazem ajde jedi sam ti si vec veliki,on kaze "A kako bracu hranis?" Onda meni bude zao,jer vidim da tu ima i ljubomore ipak su ova dvojica u vecini,ako razumes sta hocu da kazem.
Isto tako cesto se naljutim pa kad nece da jede,preskoci obrok,onda jede bolje sledeci obrok i tako u krug.Nekad se sazalim sto nije jeo,pa ga nahranim skupa sa bracom,ma ludnica.
Htjela sam reci da je a Andrijom kako kad,nekad hoce sam nekad izvodi i tako dalje.Nemam neki savet za tebe,jer ni ja nisam dosledna i sretna sam kad se najede kako god ili ga ja hranila ili se sam najeo.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Samostalno hranjenje
2.3.2014 8:50:30   
Trcosava
Dijana, ne grešiš ni malo i ne očajavaj jer ova moja isto neće sama da jede. Tj neke stvari da, neke ne. Supu uglavnom sama pojede, sve 'suvo'. Jedino recimo neće da jede sama punjenje iz paprike. Tako neke gnjecave stvari kapiram da neće da jede sama. Sad je još i dobro kako je bilo. Stoji, jede i sada po pola sata i više, ali barem pojede.

Grešku sam napravila ja još odavno (čini mi se da većina mama pravi tu grešku) - nahranim je ja jer će tako brže da bude i naravno uvek negde žurimo.
Ali čisto da ti dočaram kako ona oteže - dva tosta zna da jede sat vremena. Ako bi ja sedela pored nje i govorila ''Ana jedi. Ana da li jedeš?'' i sl bilo bi za nijansu brže.

Isto i ona zna da drži po sto godina u ustima, ja kažem dok se ne dezintegriše, ali čini mi se da su to stvari koje manje voli da jede. Mada ove moje ima i ne brinem se ako preskoči neki obrok (osim ako je bolesna, ali opet onda je sve drugačije...)

Pričam sa mužem i oboje se slažemo da većina roditelja prvo dete 'zezne'. Pravimo greške jer smo neiskusni (ma koliko imao saveta sa strane, krećeš uvek od onoga ja svoje dete znam najbolje) i kisknemo na nekim stvarima. Sa drugim uvek bude drugačije user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Samostalno hranjenje
2.3.2014 9:10:07   
big mum
Dijana mislim da si u pravu i na dobrom putu da svoje djete naučiš tj navikneš da jede sam.Vidiš da je u pitanju čist dječiji bezobrazluk.ZNA A NEĆE jer što bi se patio kad ima mama da trči za njim i hrani ga.

Ja sam sa kćerkom napravila grešku , išla po kući sa zdjelicom i molila je da jede.To je trajalo do blizu druge godine.U vrtiće sve pojede sama a mene kod kuće zajuser posted image .Džaba sam se nervirala.Onda mi je pukao film.I ostavila sam joj tanjir na stolu.Bila je jako gladna i uvidjela je da je neću nahraniti.Za tili čas je pojela sve.Zna i može samo neće..
Onda kad sam ostala trudna opet ista priča,samo je ovaj put u pitanju čista ljubomora.

Sin je počeo sam jesti kad je imao nepunu godinu.Izbrljavi sve ali pojede.I sad je tako,stavim mu na sto,sam pojede sve i to bogami dobro se najede.
Doručak 1 jaje ,šnjita hljeba, kajmak.Šolja mlijeka i šnjita eurokrema.
Djeca kad jedu sama slađe im je.

U parku sam vidjela da baka hrani sad već petogodišnju unuku.Daje joj sitne komadiće hrane koje ova žvaće poput usporenog filma.Pod izgovorom ona slabo jede pa moram ovako.Vidi se da mala zajuser posted image


Samo budi dosljedna i sve će leći na svojeuser posted image

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Samostalno hranjenje
2.3.2014 9:24:15   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: big mum

U parku sam vidjela da baka hrani sad već petogodišnju unuku.Daje joj sitne komadiće hrane koje ova žvaće poput usporenog filma.Pod izgovorom ona slabo jede pa moram ovako.Vidi se da mala zajuser posted image




Do svoje 11 godine sam bila uvek poslednja za stolom i bila kao štiglić. Em sam bila (i ostala) probirljiva što se tiče jela, em sam žvakala sto godina. To je s jedne strane dobro - nisam se gojila. A ona je mojoj mami pukao film (inače jede kao usisivač) i rekla ''''ko zadnji jede, sklanja sudove''''. A ja.... sve ću da uradim - i da postavim, i da operem ma sve samo me ne teraj da sklanjam posle jela. I tad sam počela da jedem brzo i gojim se...


Hahaha da ne ispadne da podržavam baku, samo sam htela da naglasim da ima dece koja sporo žvaću. Setih se i moje mame koja mi rekla '''' da Bog da imala dete kao ti'''' i dobih ga user posted image Jedino što izbor hrane je sušta suprotnost, ostalo je preslikana ja.
Sad kukam user posted image

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 2.3.2014 9:25:38 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Samostalno hranjenje
2.3.2014 9:26:36   
Tiziana

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

ričam sa mužem i oboje se slažemo da većina roditelja prvo dete 'zezne'. Pravimo greške jer smo neiskusni (ma koliko imao saveta sa strane, krećeš uvek od onoga ja svoje dete znam najbolje) i kisknemo na nekim stvarima. Sa drugim uvek bude drugačije user posted image

Grešku sam napravila ja još odavno (čini mi se da većina mama pravi tu grešku) - nahranim je ja jer će tako brže da bude i naravno uvek negde žurimo.




I kod nad je sa sinom kojim ima 4,5 god isto. Nahranim ga nekad jer negde zurimo ili nemam zivaca da mu svakih 2 min govorim Jedi,hajde uzmi zalogaj,jedi,jedi...

Zato drugo dete,mladje dete hoce SVE samo i sve jede sama i sve jede.do sad se nismo susreli ni sa cim da nece da jede,a odavno jede isto sto i mi. Da li je ona drugacija od njega koji mrljavi do zla boga i pola hrane nece da jede ili je naprosto drugo dete pa sam nesvesno sa njom odradila bolji posao,ne znam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Samostalno hranjenje
2.3.2014 9:27:56   
Ana RR
E moja Dijo, Vuk i Marko kao preslikani user posted image moj em neće da jede sam, em neće da jede uopšte. Zagleda u tanjir i ako mu nešto zaliči na meso... opšta katastrofa! Probala ja i da ga ostavim gladnog, ne vredi. Koliko god da je gladan on će opet jesti samo ono što voli ili će tražiti hleb. A hleb može da dobije tek kada pojede ručak, tako da je to igra bez prestanka. Pa pisala sam negde već kako je jeo teleću čorbu - povrće i čorbu gutao a meso slagao u obraze i kad je završio sa jelom ispljunuo meso user posted image

A što se tiče samostalnog hranjenja, tu najviše krivim mm jer ga je on čuvao od Markovog 15. meseca pa do skoro pune 2 godine. Stalno sam drobila da ga pusti da jede sam, on je govorio spor je, isprljaće se, ništa ne pojede.. i eto, ispalo je onako kako nam je fiziot. rekla, propustili smo momenat i sada prosto neće da jede sam.

Samo napred Dijo, Vuk je ipak malo drugačiji, kad ogladni guza vidiš kako može da jede. Držim vam fige user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Samostalno hranjenje
2.3.2014 9:37:05   
mamica 91
Dijana, ne odustaj ! user posted image Iskreno, meni je kroz celu trudnocu u glavi bila slika: za nasu svadbu dosli su prijatlji moje sveeki iz cg, sa cerkicom tako oko 4 god je imala tad, izuzetno pametno i razumno dete, ali da jede.. ma misaona imenica.. isto te uz crtani, te trci za njom, haos ( a ona je cetvrto dete, najmladja)...i samo sam se mislila sta ako i ja budem morala tako..
I kad je moja bucka pocela da jede kasice ( jos nije sedela) ja je stavim u njanjalicu i u kuhinju user posted image nahranim, pa vratim u boravak, kad je pocela da sedi, u hranilicu za sto, dok jede i mm ja nju hranim ( a ja jedem ili pre ili posle), e sa nekih god. pocela da trazi sama da jede, naravno brljavila kao i svako dete, ali izbori se i pojede na kraju sve, tako i sad.
Kod nas se zna da se"jede za stolom" nema trcanja i vijanja po kuci, ona zna vec sama kad ja kazm dorucak, rucak, vecera odma ide u kupatilo , da peremo ruke, penje se na svoju stolicu i ceka..
Sad, ona stvarno voli da jede, sto se i vidi, retko kad da nesto nece ili da trazi ja da je hranim, da li je to do navike ili do "njene licnosti" nisam pametna... ne znam kako ce biti kad dodje beba.. ali ne planiram da trcim za njom.. i jezim se kad je par puta bila kod svekrve i moje mame pa je "posade" na krevet upale tv i 'opleti' user posted image , a ona samo zeva, pojma nema ni da je jela, a nema potrebe za tim,kad vidim da stvarno uziva kad jede sama..
Nzm kako je Vuk jeo pre ? mozda i to ima uticaja ? da mu je "navika" da ga ti hranis..u svakom slucaju, srecno i jos jednom NE ODUSTAJ..user posted image

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Samostalno hranjenje
2.3.2014 9:47:51   
Sanjica26 RR
Meni se dize kosa na glavi kad treba da postavim sto za Teodoru. Hoce da ona jede sama, ali samo sto ona hoce. Zagleda u tanjir i onda krene da kuka da joj skinem zacin, da ona ovo ne voli i tako u nedogled. Ubedjuj, moli, ucenjuj kod nje nista ne pali. Eto primer od juce. Moja mama je napravila juce supu sa knedlama. Dva tanjira je pojela sama. Dok sam se vratila iz sobe i drugi tanjir je bio pojeden. Onda joj stavim na sto krofnu ona se muci sama da pojede. Krene da izmislja da joj damo mleko uz to. Na kraju je pojela samo pola krofne.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Samostalno hranjenje
2.3.2014 9:54:57   
anajid
Citam sta pisete i gledam koliko ja u stvari nemam vremena ni ledja da djecu pravilno hranim.Ovu dvojicu sam odustala stavljati u stolice za hranjenje,pa uglavnom sjedim na stolici a oni dodju do mene i stavim im zalogaj u usta.Sto se Andrije tice nemam vremena ni zivaca ni upornosti da sad o tome razmisljam,da budem istrajna i to.Evo sad je doruckovao przenice i caj sam.Ovoj dvojici sam dala u ruku i oni su jeli,pa popili caj iz flasice/Sa Andrijom sam sve radila sasvim drugacije,ali to je sad jako nezgodno sa njima dvojicom.Ledja me bole da ih 100 puta dnevno dizem i spustam sa tih stolica,idem nekako linijom manjeg otpora.Kontam da ce svi fino zajedno jesti dok ova dvojica malo porastu,pa ih sve sjednem za sto i budu skupa jeli.user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here