|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ragade
20.5.2009 20:51:20   
Anoniman
Izvini Jaco, muž me je čekao posle posla.

Jeste uspele makar malo da sredite sestrine grudi?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ragade
21.5.2009 20:54:27   
Lilly*
Meni su se bile pojavile ragade, i krv je isla user posted image  a grudi se naduvale kao kosarkaske lopte, upalile se, mleko nije htelo da ide napolje, uf! Za ragade mi je ubedljivo najvise pomogao pantenol, a uopste nije skup i nemora se ispirati pre nego sto beba sisa, a za upalu sam stavljala obloge od kupusa (nemojte se smejati user posted image ), za 2-3 dana je sve bilo "kao novo"

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ragade
21.5.2009 20:58:18   
magde
da i ja znam za taj kupus fenomenalan je i pomaze veoma brzo.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ragade
30.5.2009 14:05:58   
papa
Pozdrav svima.
Moze i muz da izmaze. Malo treba dok se udje u foru, ali samo polako i ide. Ja sam mojoj zeni pomagao, jer je imala male rane na jednoj bradavici, pa je trebalo malo da se izmaze dok rana nije prosla. Trebalo je 3-4 dana da rana zaraste i da nastavi normalno da doji. Nas Aleksa danas napunio 15 dana user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ragade
30.5.2009 14:13:19   
guppy RR
Jaooooooooooooooooo!!!!
Jel to Ringerajin tatica u ovoj temi???

DOBRO NAM DOŠAO!!!!!

(odgovor članu papa)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ragade
30.5.2009 14:21:23   
papa
Bolje vas nasao   Nije valjda da ovde nema jos tata? Sad se postideh malo...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ragade
30.5.2009 14:24:46   
guppy RR
Ima, ima... evo temica za tebe:
Spisak RR tata <-- KLIK

Tate su na forumu uvek lepo primljeni... videćeš već...
i zaista se radujem što si se javio.


(odgovor članu papa)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ragade
30.5.2009 14:26:20   
Anoniman
Dobrodošlica za divnog tatu i muža!!!! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ragade
30.5.2009 16:22:49   
Lilly*
user posted image Super, jos jedan tata user posted image user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ragade
29.6.2009 12:51:05   
branka10
Juce kad nisam umrla kada sam raspovila bebu da je presvucem a ono u njenoj zrnastoj zlatnozutoj stolici dva zrnca tamne krvi, u sledecem presvlacenju nekoliko koncica krvavih, ne kao sveza krv. Ja na desnoj dojci imam kao polumesec od ragade, cini mi se otpasce mi bradavica. Ona ovako ne krvari, jarko je crvena, ne znam sta se desava kada beba povuce mleko. U pocetku me zaboli ali kada krene mleko bolovi takoreci prestaju. Da li ste imali slicna iskustva?

_____________________________

Navika koja je u karakter ušla s mlekom, izaći će s dušom.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ragade
29.6.2009 12:57:12   
Anoniman
Žena koja je ležala sa mnom u sobi u porodilištu je dobila užasne ragade. Pustili su je iz porodilišta na njenu odgovornost jer je beba bljuckala krv. žena im je objašnjavala da je tako bilo i sa prvim, jer joj krvare bradavice, i da je to krv koju beba povuče sa mlekom, a ne nešto drugo.
Da li ta krv može da prođe kroz creva i izađe u stolici - ne znam.

(odgovor članu branka10)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ragade
1.7.2009 14:25:21   
branka10
Izgleda da moze posto se vise nije ponavljalo, ali hvala na dobroj volji.user posted image

_____________________________

Navika koja je u karakter ušla s mlekom, izaći će s dušom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ragade
9.7.2009 9:56:50   
Anoniman
Auh, pa ja se istraumira sad sa ovim pricama... a jel umeju prva dojenja da budu bolna dosta? Ja se zentam od diranja bradavica, sve nesto polako nekad pokusam da vidim imam li mleka... auhhh user posted image

(odgovor članu branka10)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ragade
9.7.2009 10:15:20   
Anoniman
Umeju da budu bolna, posebno ako beba ne uzme bradavicu kako valja u usta.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ragade
9.7.2009 10:21:20   
Anoniman
uh, bre... ma ima da je naucim cim izadje iz stomaka! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ragade
30.9.2009 23:46:37   
Anoniman
Iz teme Koliko dugo traje podoj:

IZVORNA PORUKA: Brand new mama

...
Vjerujem da vam otkrivam tolu vodu,ali meni je super pomoglo da namazem bradavice sa mlijekom i ostavim ih da se osuse.Kazu da je to bukvalno najbolje protiva ragada(mada je to sigurno individualno zbog tipa koze i  sl)


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ragade
24.1.2010 15:38:36   
Shishica
Verujem da cu dati iz niotkuda pare samo da to prodje ako se makar i najavi, ali gledam nesto pa taj lanolin je skup ko otrov!

Znaci moze i sa pantenolom i mlekom i tako..... Jeeeee..te sta me sve ceka....

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ragade
24.1.2010 17:23:22   
Anoniman
Mico, meni kada je muž doneo Lanolin u porodilište i kada sam pogldala tu tubicu kolicka je, skenjala sam se, jer mi je naravno prethodno muž rekao "U jeeeeeeee što je skupo ovo!", ali draga, ja koja sam non-stop imala ragade, nisam potrošila celu tubicu za 4 meseca dojenja. Mnogo je gusto i masno (ili možda i "masno" nije prava reč, ali tako nekako), tako da ti ne treba mnogo i traje.
Imaš i Lanolin Multi mam komprese, to su kao neke kompresice koje na sebi imaju tu kremicu, a nose se na bradavicama stalno (kada se jave ragade) u grudnjaku. Žene koje su ih koristile su bile prezadovoljne. No, ja imam mnogo osetljive bradavice, i meni to nije pomagalo.

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ragade
24.1.2010 17:29:58   
SUPER MAMA
Ja sam koristela HAPPY MAMA protiv ragade i za dan do dva nestalesu.Ali sam mazala tri do cetri puta na dan.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ragade
24.1.2010 17:37:55   
JULIE
Ja sam koristila multimam,ali mi nije pomogla,isto poslusala savet babica da namazem svoje mleko i ostavim na suncu da se susi...Nista nije pomoglo,plakala sam i dojila bebu,posle 4,5 dana sve se sredilo

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ragade
24.1.2010 17:57:27   
Anitaaa
Ja sam koristila Multimam komprese:Ponela sam ih u bolnicu i stavljala sam ih 15 min pre dojenja i posle dojenja i držala 10 min.Dosta su mi pomogle,imala sam ragade na početku dok nisam počela da ih koristim a kad sam se setila da sam ih ponela i počela da ih stavljam sve se sredilo kroz nedelju dana

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ragade
24.1.2010 20:07:17   
gagana83
Ja sam imala uzasne regade na obe dojke,u bolnici sam dojila i plakala dok mi muz nije doneo Multimam lanolin.Prosle su za 2-3 dana.Jos neko vreme sam ih preventivno mazala ali nisam vise imala problema.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ragade
24.1.2010 22:41:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja sam imala uzasne regade na obe dojke,u bolnici sam dojila i plakala dok mi muz nije doneo Multimam lanolin.Prosle su za 2-3 dana.Jos neko vreme sam ih preventivno mazala ali nisam vise imala problema.


meni drugarica dala tu kremu...Da li je potrebno da je mazem cim se porodim bez obzira na to sto se mozda tada odmah nece pojaviti???

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ragade
24.1.2010 22:41:54   
sneza24
I ja sam imala ragade i to u porodilistu su prosle same od sebe za dan-dva.Kad sam dosla kuci posle mozda 2 meseca su se ponovo pojavile ragade i onda su mi u apoteci dali pantenol i prosle su za 3-4 dana.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ragade
24.1.2010 22:45:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: gagana83

Ja sam imala uzasne regade na obe dojke,u bolnici sam dojila i plakala dok mi muz nije doneo Multimam lanolin.Prosle su za 2-3 dana.Jos neko vreme sam ih preventivno mazala ali nisam vise imala problema.


meni drugarica dala tu kremu...Da li je potrebno da je mazem cim se porodim bez obzira na to sto se mozda tada odmah nece pojaviti???



Mislim da ne. možeš sačekati koji podoj da se pojave pa onda namazati. Šalim se... user posted image user posted image ne znam zaista ...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here