|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ogtt i insulin
22.6.2011 9:51:24   
vesnacaki
mislim da to nema veze sa stavom dr nego sa celokupnom pricom vezanom za IR i da se tu razlikuje terapija. Kao laik predpostavljam da nije "stetan"toliko cim se pije u prvom trimestru,kada je embriogeneza i kada skoro ni jedan lek ne treba da se pije.Ne znam da li imas problema sa viskom kilograma,ali moj ti je savet da pazis dobro sta jedes sada uuser posted image ,na to makar moze da se uticeuser posted image .Uzivaj jer si na ovaj trenutak cekalauser posted image . Kod kog si dr i u kojoj klinici?
IZVORNA PORUKA: druzica

Vesnacaki, i ja piujem metformin 2x850 mg gledam greskom sam napisala 3x850 mg. Meni je dr rekao do kraja user posted image , a ne samo do 4 mesec. Pa ne znam kod sveke je individualno sto zavisi i od stav dr. Ja samo zelim informacije od trudnice ili one rr koje su se vec i porodile dali su pile metformin do kraja user posted image koja doza i kako su prosle user posted image s ovim problemom.


(odgovor članu druzica)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: ogtt i insulin
22.6.2011 16:00:03   
meyo
ja sam danas dobia terapiju sioforom jednom dnevno od 850mg. i to tri mjeseca pa kontrola
citala sam da se on postepeno povecava ne znam zasto samo jedanput.. kao dr.mi rekao da se polao uvodi user posted image
a bas sam nesto mislila da ce ubrzat cio proces dvoumio se izmedju diane 35 i siofora i odlucio za siforo zbog mog metabolozma jer sam jako gojazna.. tek mi sad nista nije jasnouser posted image

(odgovor članu vesnacaki)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: ogtt i insulin
22.6.2011 21:59:41   
moja ciklama
kod kog endokrinologa ideš?

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: ogtt i insulin
22.6.2011 22:18:39   
meyo
ja sam iz Cg. pa idem kod jednog endokrin. jako dobrog koji radi u KBC.

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: ogtt i insulin
22.6.2011 22:28:20   
Odri Hepbern
Meyo, ja pijem 1x1000mg i tako do daljneg. Mislim da doza zavisi od velicine problema. Meni su hormoni u redu ( nemam inverziju ) , i nikad mi mens nije kasnila. Jedino sto imam policisticne , i blazu rezistenciju.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: ogtt i insulin
22.6.2011 22:55:13   
meyo
pa meni kako koji mjesec ciklus bas varira u zadnje vrijeme a do prije 6 mjeseci je bio super
a inace imam inverziju Lh mi je malkice povecan u odnosu na FSH nista previse i isto rezistenciju nije mi rekoa kakvu ali isto vidim da vrijednosti insulina nisu prevelike tj. drasticno
koliko ga vec dugo pijes? jel ima nekih boljitaka?

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: ogtt i insulin
23.6.2011 16:56:39   
moja ciklama
pošto mi je ove nalaze tražila endokrinolog, evo ovde ću da ih postavim!

Hormoni
Testosteron 0,223 Žene 0,06 - 0,82 ng/ml
SHBG 49,3 Žene 18 - 114 nmol/l
Androstendion 2,3 Žene 0,3 - 3,5 ng/ml
DHEA-SO4 83,3 Žene 35 - 430 ug/dl
TSH @ 3,52 0,400 - 4,000 µIU/ml

Imunološki parametri
AMC-At (TPO) 6,32 0,0 - 10,0 IU/ml
ATG-At <10,00 0,0 - 25,3 IU/ml

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: ogtt i insulin
23.6.2011 21:47:00   
meyo
jesi isla kod dr i nosila nalaze ??
svi su ti ok. po mom laickom misljenju osim TSH iako je u granicama normale
jer  da bi doslo do zaceca mora da bude oko 2
barem je meni moj endokrinolog tako objasnio .. ..user posted image

ciklamice kakav ti je ciklus inace ??
zbog cega ti do sada nisu dali neku terapiju hormonsku da bi podstakli ovluaciju
jer ocigledno nemas drugih problema sem anovulatornog ciklusa...
mislim mozda i ja svasta lupam ..al eto naglas razmisljam ne zamjeri sto pitam u krivoj temi
soryuser posted image


< Poruku je uredio meyo -- 23.6.2011 21:49:40 >

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: ogtt i insulin
24.6.2011 0:50:54   
moja ciklama
nalaz kod endokrinologa nosim tek 4.jula, pa ću da vidim šta će da kaže.
TSH sam ga radila u Frontu i bili su ovi rezulatati:
26. III 2011. - 3DC: TSH 2,99 (0,35-4,94)
24. V 2011. - 3DC: TSH 1,94 (0,35-4,94)
ginekolog nije rako da je tu ništa alarmantno!

Ciklus mi je uglavnom na 29-30 dana.
Ranije je bio na 28.
pa daj Bože, da koji god probelm imam ili nemam rešim sa user posted image .

Hvala ti što svoje iskustvo deliš samnom.
Čim bude novosti eto mene.


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: ogtt i insulin
25.6.2011 23:12:58   
madre
zene, da li ogtt test i insulin moze da se radi na bilo koji dan ciklusa?


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: ogtt i insulin
25.6.2011 23:14:02   
Ana RR
Mislim da to nema veze sa ciklusom. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: ogtt i insulin
25.6.2011 23:17:38   
Olga75
IZVORNA PORUKA: madre

zene, da li ogtt test i insulin moze da se radi na bilo koji dan ciklusa?



da , zasto ne bi mogao , tu se proverava pankreas a on nema nikakve veze sa ovariumima user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: ogtt i insulin
25.6.2011 23:43:14   
meyo
kao sto ti vec cure odgovorise mozes slobodno nema nikakve veze sa ciklusom 

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: ogtt i insulin
25.6.2011 23:49:58   
madre
znala sam da je pitanje glupo, ali bolje da proverimuser posted image
radila sam hormone na drugi dan ciklusa i uocila inverziju LH i FSH hormona.
LH - 12.45
FSH - 6.19 sto ukazuje na policisticne jajnike... a ja ni jedan simptom sem neredovnih situacija nemam, pa rekoh da uradim test opterecenja glukozom, pa sa svim rezultatima odem kod ginekologa.



_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: ogtt i insulin
26.6.2011 0:50:08   
madre
IZVORNA PORUKA: madre

znala sam da je pitanje glupo, ali bolje da proverimuser posted image
radila sam hormone na drugi dan ciklusa i uocila inverziju LH i FSH hormona.
LH - 12.45
FSH - 6.19 sto ukazuje na policisticne jajnike... a ja ni jedan simptom sem neredovnih situacija nemam, pa rekoh da uradim test opterecenja glukozom, pa sa svim rezultatima odem kod ginekologa.



user posted image sta mi bi? mislila sam na menstruacije.


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: ogtt i insulin
27.6.2011 15:16:04   
Vrdalica
Devojke, kako vi to mrsavite od glukofaža?
Moja bratanica, 20god, je jako gojazna, ima PCOS, ima IR i nema ovulacije, i dr joj je prepisao da ga pije - 2*1000mg ali ona odbija - kaže neopisivo joj je muka od njega.

Pa me zanima, da li vam on ubije apetit ili vas jednostavno "topi"? I jeste li imale ove probleme - muka, diarea i sl.?
user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: ogtt i insulin
27.6.2011 15:20:20   
Vrdalica
Devojke, kako vi to mršavite od Glukofaža?
moja bratanica, 20god. iam POCS, IR i nema ovulacije i bas je gojazna - dr joj je dao 2*1000mg Glukofaž, ali ona odbija da ga pije-kaže - muka joj je jako, proliv, povraćanje i sl.

Zanima me, da li vam on ubije apetit pa mršavite, ili se jednostavno "topite" od njega?
I jeste i vi imale ove tegobe od njega?
user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: ogtt i insulin
27.6.2011 16:40:28   
lidija 011
Vrdalice, dobrodoslauser posted image ... Mucnine i dijareje su propratni efekat glucophaga, ali ne bi smjele da traju duze od 10 dana. A ko traju duze od toga- treba ga prekinuti... Ne bi trebala da odbija da ga pije ako joj se to desava par dana, jer ce to najvjerovatnije proci... Od njega se prosto mrsavi, tj. izduvas se kao loptauser posted image , mada i malo smanji apetit, pogotovo prvih dana trapije... Nadam se da sam ti pomoglauser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Vrdalica)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: ogtt i insulin
27.6.2011 16:51:48   
Vrdalica
Lidija, puno ti hvala na brzom odgovoru! Pije ga jedno 2-2.5 nedelje, ali bas nesto tesko ide... Pri tome, sve joj se smrklo, od kad je dobila ciklus- sa 13g, samo eksperimentisu nad njom, i 7god dijeta, bockanja i svega, a sve deblja, sve drugo ok osim ovoga sto sam navela...

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: ogtt i insulin
27.6.2011 21:26:04   
plačljiva
Meni je bilo muka prvih 10 dana,ali mi je doktorka rekla da ga pijem u toku obroka,i posle par teških i mučnih dana sve je prošlo...user posted image Smršala sam 12 kg za 6 meseci...

(odgovor članu Vrdalica)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: ogtt i insulin
27.6.2011 22:12:27   
koka79
IZVORNA PORUKA: Vrdalica

Devojke, kako vi to mršavite od Glukofaža?
moja bratanica, 20god. iam POCS, IR i nema ovulacije i bas je gojazna - dr joj je dao 2*1000mg Glukofaž, ali ona odbija da ga pije-kaže - muka joj je jako, proliv, povraćanje i sl.

Zanima me, da li vam on ubije apetit pa mršavite, ili se jednostavno "topite" od njega?
I jeste i vi imale ove tegobe od njega?
user posted image
Pozdrav Vrdalice,
moj slucaj  je ipak malo drugaciji, ja sam dobila Siofor od 850, sto je isto sto i Glukofaz.
Dijareje su krenule posle par dana, i to skoro 4x dnevno, mucnine su mi trajale pune 4 nedelje, jela sam na silu jedva, jer sam znala da moram i pila lek u toku jela. Smrsala sam vrlo brzo sa 51 na 47 kg, sto je za mene bilo katastrofalno. Bila kod lekara, ne bi li mi mozda smanjio terapiju, covek je rekao mrsavice lakse mrsave, dok je kod gojaznih malko drugacije, jednostavno lek ti menja metabolizam. Proslo je vise od god.dana, sad je sve ok.
P.S. Moja kuma je prosla isto lose, mucnine su bile strasne jedno 3 nedelje. Sve je individualno.



(odgovor članu Vrdalica)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: ogtt i insulin
27.6.2011 22:30:30   
lidija 011
Nema na cemuuser posted image ... Neka ne prekida da ga pije, jer ta nezeljena dejstva ce proci, a on ce joj zaista pomoci... I kao sto kaze placljiva neka ga pije u toku ili posle obroka.

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Vrdalica)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: ogtt i insulin
28.6.2011 16:37:12   
Vrdalica
Puno vam hvala! Bas vodimo rat oko toga, a kontrola je za 8 nedelja, tako da cemo je pritisnuti.user posted image user posted image

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: ogtt i insulin
28.6.2011 22:09:04   
lidija 011
Zelim vam da sve bude u reduuser posted image ... Javite sta je bilo na kontroliuser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Vrdalica)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: oggt i insulin
4.7.2011 21:44:01   
moja ciklama
IZVORNA PORUKA: moja ciklama

Gtt sa 75g glukoze:

0 min:
Glukoza: 4.55 (3.33 - 6.10 mmol/l)
Insulin: 11.3 (6,0 - 27,0 uIU/ml)
60 min:
Glukoza: 4.95 (3.33 - 6.10 mmol/l)
Insulin: 140 (6,0 - 27,0 uIU/ml)
120 min:
Glukoza: 4.45 (3.33 - 6.10 mmol/l)
Insulin: 30,8 (6,0 - 27,0 uIU/ml)


IZVORNA PORUKA: moja ciklama

pošto mi je ove nalaze tražila endokrinolog, evo ovde ću da ih postavim!

Hormoni
Testosteron 0,223 Žene 0,06 - 0,82 ng/ml
SHBG 49,3 Žene 18 - 114 nmol/l
Androstendion 2,3 Žene 0,3 - 3,5 ng/ml
DHEA-SO4 83,3 Žene 35 - 430 ug/dl
TSH 3,52 0,400 - 4,000 µIU/ml

Imunološki parametri
AMC-At (TPO) 6,32 0,0 - 10,0 IU/ml
ATG-At <10,00 0,0 - 25,3 IU/ml


Prof. Šumarac:
Nalazi pokazuju da je TSH ponovo formalno normalan ali ne i optimalan za trudnoću 3.52, ali su anti Tpo i anti Tg At negativna, pa smatram da sada nije neophodno uvoditi supstitucionu terapiju, posebno jer je TSH imao i vrednosti od, 2,90 i 1,99.
Ako dodje do trudnoće u narednoj IUI, indikovano je odmah uraditi TSH i odlučiti o uvodjenju malih doza tiroidnih hormona.
Što se tiče andogena oni su normalni, a SHBG je niže normalan, i indirektno bi mogao da ukaže na BLAŽU insulinsku rezistenciju što uz odgovor insulina na 140 u OGTT bi indukovao i uvodjenje metmormina u narednom periodu!
Savetujem da se uradi Progesteron 21 dan!

Eto drage moje, tako stoje stvari..a ja se silno nervirala..e dosta!user posted image





< Poruku je uredio moja ciklama -- 4.7.2011 21:45:12 >


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here